Ja netuším ako ďalej

lady_v
19. máj 2014

Dlho som premyslala ci sa sem mam zdoverit alebo nie, nakoniec mi z toho vyslo ze to zo seba dam, mozno sa mi ulavi. Uz toho mam naozaj po krk. Vsade sami primitivni ludia, v mojom okoli same lahke zeny a este som nestretla muza ktory by sa o mna nezaujimal len kvoli tomu ze mi boh nadelil co-to z lepsieho vyzoru. Doma to nie je o nic lepsie, byvam s rodicmi a sestrou a takpovediac uz aj s jej pribrzdenym priatelom ktory ma v hlave natlakovany asi vzduch, ak vobec aj to. Nic ine sa u nas neriesi len zradlo a peniaze. Teda vlastne aby som bola uprimna, riesi to len sestra. Dnes sme sa brutalne pohadali, uz som myslela ze ju prizabijem, take nervy mam na nu. Ale napriek tomu ju mam rada, aj ked je blba. Na rodinu, nech uz je akakolvek, ved predsa nikde to nie je dokonale, nikdy nezanevriem. Ale niekedy ozaj uz netusim co robit, kam sa pohnut, najradsej by som sa zbalila, vlastne ani to nie a vzala nohy na plecia a nikomu nic nepovedala. O a ano, ako som uz nacala temu s chlapmi, nemyslim si o sebe, teda aspon dufam, ze nie som najhlupejsia, chodim na gymnazium, ovladam dva jazyky a mam celkom dobre studijne vysledky, no napriek tomu mam stastie na samych takpovediac "kretenov". Je uplne jedno ci chlapec ma 18, 21 alebo 27 rokov, stale je to uboziak ktory si mnou potrebuje asi pomastit ego. Velmi dobre si spominam na tu perlicku ktoru som nedavno poslala docerta - muzicek ma veselo 7 rokov frajerku a popritom sa somnou vlaci vikendy a veselo si trtka 🙂 Boze, toto je ozaj era, aj ked sama som mlada, asi nepochopim svet tychto dnesnych ludi. Mrzi ma ze som na tento svet prisla ziva a zdrava, vlastne vobec ze som sem prisla. Nevidim ziaden zmysel zivota, nic co by ma naplnalo, aspon nie v prostredi, v ktorom sa prave nachadzam. To som ozaj uz posledny clovek na tejto planete ktory veri na lasku? Kludne sa mi vysmejte ze som naivna, na vysmech a ponizovanie som zvyknuta, doma si totizto sem tam potrebuju do niekoho kopnut. Netusim preco vam to tu pisem, som dost konzervativny a uzavrety typ, nedokazem sa zdoverit a vyrozpravat len tak hockomu, no asi to bude tym ze som uz ozaj na pokraji sil. Ludia, ja vas neskutocne prosim, ak mate nieco, co by ma motivovalo vydrzat aspon o sekundu dlhsie a zostat ziva, smelo do toho. Stale dufam a modlim sa ze tam niekde vonku su stale aj ti dobri ludia, ochotni pomahat.

havedka
19. máj 2014

ahoj kolko mas rokov?no ja ti len zatial takto,neviem kolko mas rokov ,ale urcite mas este zivot pred sebov,a vela krasneho.Keby som ti mala vyrozpravat moj zivot ,tak by si urcite zabudla ze nemas chut zit.A muza ,este si asi nestretla toho praveho ten ta este niekde caka 🙂

meluela
19. máj 2014

@lady_v ahoj, mas tipujem 16-17r .. mna v tom veku este cakalo stretnut cca. 4-5 kretenov ktori za to sice nemohli ale boli to fakt polena (nastastie iba vacsinou rozhovor pri kave), 1-2 ako-tak normalnych ale zial nepritazlivych a potom konecne mojho super muza 😉 Tak drzim palce ... hlavne ich hned treba poslat kade lahsie ked za to nestoja a nepustit si ich k telu .. a tiez je velmi dolezite medzi akymi ludmi sa pohybujes .. lebo taky mas potom vyber ...

ushuaia
19. máj 2014

@lady_v este toho v zivote tolko preskaces...dievca moje...ale ten pravy urcite niekde caka...tomu verim... 🙂

sissy27
19. máj 2014

@lady_v @lady_v veriť na lásku nie je hanba, ani nič, za čo by sa ti niekto mal vysmievať 🙂 len si ešte mladučká, nečakaj, že chlapci či mladí muži, ktorí sa o teba v tomto veku zaujímajú, riešia rodinu a "naveky vekov" ... 27 ročný by už teoreticky mohol pomýšľať na rodinu, ale určite nie so stredoškoláčkou... takže si momentálne v období, kedy si záujmom čisto len po fyzickej stránke... ja viem, znie to hrozne, ale užívaj si túto pozornosť, lebo o pár rokov neskôr budeš riešiť otázku "som ešte dosť pekná?" 😉 a budeš si spomínať, ach aké to bolo, keď si svojho času išli chalani za mnou nohy polámať 😀 nehovorím, že máš každému roztiahnuť nohy, len si proste uži tú pozornosť, nechaj junákov, nech ťa balia, pozývajú do kina alebo ja neviem čo sa teraz robí 😅

smutne vyznievajú tvoje slová, že ľutuješ, že si prišla na tento svet živá a zdravá... keby si mala viac rokov, tak ti poviem, že si hlúpa a nevážiš si, čo máš, lebo zdravie je naozaj to najviac, čo človek môže mať... ale to tak úplne pochopíš, až sa ocitneš zoči voči chorobe,s ktorou sa nedá bojovať a ty ostávaš bezmocná... neprajem ti to, ale mnohé z nás si tu prežili ťažké ochorenia či už svoje alebo svojich blízkych a niektoré žiaľ neprežili a tak veľmi chceli...

ako je možné, že mladé zdravé dievča nemá zmysel života? to nemáš žiadne ciele, sny? čo myslíš, že zmaturuješ a tam to skončí? že čítať a písať je maximum, čo sa dá v živote dosiahnuť? ja mám snov asi aj na 4 ďalšie životy 🙂 viem, že sa mi ich nepodarí dosiahnuť všetky, ak vôbec niektoré, ale túžim, mám svoje ciele, sny a mám milión dôvodov žiť, s chlapom alebo aj bez neho 😀

láska je úžasná vec, ale netreba jedného chlapa postaviť na piedestál a spraviť z neho stred svojho vesmíru...

tanusenka
19. máj 2014

nechapem co sedis doma.Vies dva jazyky tak hybaj do sveta...mas milion moznosti ...nic tav podstate doma nedrzi...

miriem
19. máj 2014

Dokonci gymnazium a chod na VS do ineho mesta, kde budes zodpovedna sama za seba. Uvidis, otvori sa ti obzory, stretnes iny typ ludi, nez ktorymi si momentalne obklopena a hned bude zivot veselsi 😉

kadri
19. máj 2014

ak hladas okruh ludi, ktori maju idealy a vizie, skus sa nakontaktovat na komunity dobrovolnikov, ekonadsencov ap. su ludia, ktori si pomahaju, spolupracuju, ziju inak ako mainstream. myslienky a energia, ktoru posles, sa k tebe vrati a pritiahne ludi s rovnakym naladenim 🙂 aj laska existuje a priroda je uzasna, stoji za to zit 😉

http://www.dobrovolnictvo.sk/

tanusenka
19. máj 2014

hlavne si urci ciel!!! napr. ked mas plne zuby familie...co si tak najst brigadu pracu..zacat si zarabat a troska pracovat na sebe...

saurian
19. máj 2014

@lady_v
vskutku "putavy" prispevok....
1. vsetci su blbi, len ty si uzasna
2. mrzi ma ze som na tento svet prisla ziva a zdrava (toto si napisala!! to si myslela vazne?!?)
... to len par perliciek. si si to po sebe precitala? takymto postojom k zivotu ani stastna byt nemozes.

skajkaze
19. máj 2014

Ahoj,neuraz sa a naozaj to nemyslim v zlom,ale Ty asi nevieš čo su ozajstne problemy..Problem nemas Ty,ale tvoja rodina,ak su taky bezduchi mamonari,ty bud stastna,ze Ty si to na rozdiel od nich uvedomuješ a nechovas sa tam ako oni.Poďakuj Bohu,že si zdrava,že más zdravych rodičov o ktorych sa nemusis starat na smrtelnej posteli...Tak doma Ta nic nedrzi vo volnom case,skus sa spytat v niejakom detskom domove,alebo v podobnych organizaciach,ze by si bola ochotna im pomoct v niecom-proste robit nieco co by ta viacej naplnalo.A chlapov, to neries,ten spravny pride,ked to budes najmenej cakat,vela stastia ,isto ta niekto niekde potrebuje....

martasz
19. máj 2014

Je radosť čítať konečne rozumné myšlienky mladej slečny, ktorá nepodľahla lacnej móde opičiť a k.ť sa, na druhej strane je mi strašne, strašne ľúto, že vždy tie normálne fasa baby sa musia takto trápiť.... Dievča moje, hlupáci sú v tvojej ceste, aby si do nich utrela nohy. Ono to teraz bolí, ale tieto skúsenosti Ťa posilnia, neboj 🙂 Tvojim intelektom a zásadami to veru nebudeš mať ľahké, kým nájdeš rovnocenného, ale dobrých vecí veľa niet. Obohacuj sa skúsenosťami - dobrými aj zlými - a poznávaj svet, za chvíľu (po gympli) sa otvorí. Ak sa napr. chystáš na výšku, tam fakt hrozí "riziko", že narazíš na Neho....hlavne sa upokoj a vedz, že si na správnej ceste 🙂 Držím palce 🙂

luciamm
19. máj 2014

Hm, mám 20, nevyliecitelnú chorobu, finančné problémy,rodinu, ktorá ma odvrhla kvôli priateľovi, nemohla som si dovoliť ten luxus a dokončiť strednú a .. mám viac chuti do života ako mladé dievča, ktoré ľutuje, že je živé a zdravé.

bamb27
19. máj 2014

@lady_v hahaaaa,,, velmi roztomily prispevok 🙂 ..neboj, zvyknes si,, za par rokov ti to prde uplne normalne, aj horsie veci sa deju,, welcome to reality 🙂

kokorunecka
19. máj 2014

Všetci sú zlí a menej inteligentní a ty jediná si dokonalá.. Úžas..

kiki68
19. máj 2014

vies co ja som si vzdy predstavila,ze mam neuveritelne vysoke podpatky a ti luzri mi nesiahaju po clenky,ze skoncia ako uplni niemandi a vacsinou to tak aj je. Ja som teraz niekde inde, robim to,co chcem,co ma bavi, mam vztah, ok, mozno by s tym mojich chlapom malokto vydrzal,ale tak mne je s nim fajn az na par chvil.
Ako asi potrebujes zmenit prostredie, na vysku by som sa dala do nejakeho zahranicneho rpogramu, bo tu je takych ako Ty skoda. Vsetko,co malo nohy a je to zdrave a nema to v hlave nasrate s prepacenim zo Slovenska uslo,alebo to ma zajacie umysly. Cest vynimkam,co su to ochotne tahat v nadeji,ze to fakt bude lepsie a robia dobru vec. Ale Ty chces zmenit vela veci,len na to este potrebujes cas,takze vydrz, zatni zuby,venuj sa tomu co mas rada a na chlapov kasli. Urcite stretnes cloveka,co bude stat za to,ale na strednej skole sa to asi vzhladom na lokalitu, okolie neda ocakavat. Tazko budes hladat ruze tam,kde je len burina... 😉

kiki68
19. máj 2014

@kokorunecka 90% toho,co v jej veku stretne su defky na pohladanie,takze sa moze citit mozno nie dokonala,ale ina. To uplne pravom, ved sa pozrite na dnesnu mladez, boze vyzeraju vacsina ako defky spoza slovnaftky bez mozgu...

slniecko2
19. máj 2014

@lady_v tvoje pocity sú normálne v tvojom veku, ale ak sa máš vyslovene zle, asi by si mala popremýšľať, či netrpíš aj dlhodobými depresiami. To by už patrilo do rúk odborníkom a nie mamičkám na koníkovi. A k tým chlapom- radím jednoducho nespávať s chalanmi- nevidím dôvod v tvojom veku- je to zbytočne skoro, najlepšie v manželstve, pretože iným štýlom môžeš skončiť veľmo rýchlo ako osamelá matka.

janinah
19. máj 2014

nepíšeš nič o kamarátke/kamarátkach,máš aspoň jednu takú normálnu ako si ty? potrebuješ si nájsť spoločenstvo mladých ľudí,je jedno či v kostole,či v jazdeckom krúžku či v partii dobrovolníkov,ktorí opravujú zrúceniny hradu...ľudia tvojho veku a zmýšľania existujú,hľadaj....poznáš jazyky,na leto si vybavuj brigádu,lepšie do cudziny ako doma,moje dcéry takto idú /jedna t.r. jedna predtým/ hneď po 18tke do sveta...k tým chlapom-existujú aj normálni,charakterní,ale treba si zachovať niečo,čomu sa hovorí povesť,ak budeš mať povesť k...y či zlatokopky,tak o teba normálny chlap ani nezakopne,určite teda ťa nebude chcieť na vážny vzťah...máš milion možností ako prežiť plnohodnotný život,tak hlavu hore a rozum do hrsti,ak máš vedľa seba pribrzdencov,tak to neznamená,že musíš takto byť a žiť aj ty

romana19
20. máj 2014

@lady_v

@martasz

@kiki68 Tieto dámy ťa pochopili. Nedávno som si vypočula názor chlapca,ktorý zúfalo hľada dievča do vzťahu a so záujmom založiť si rodinu, chalan má 28 rokov a je fešák tzv. a dokonca normálny, čo sa dnes nazýva, že čudák.

mamavera
20. máj 2014

@lady_v v tvojom veku sú tvoje pocity normálne, teda pokiaľ nemáš nič iné na práci. Čo tak zaoberať sa nejakým športom, telo dostane zabrať a dostaví sa potom úžasný pocit.....a keď chceš čítať o skutočných problémoch - mrkni na pár tém ti na MK - manžel alkoholik, gambler, zomrelo mi dieťa, manžel si našiel frajerku a ja som na MD s tromi deťmi, moje dieťa je onkologicky choré, ja sama som onkologicky chorá........A nie všetci muži sú tupci, existujú aj takí, s ktorými je život krásny. Máš na výber kopu času, určite takého raz nájdeš, želám ti to.

oktobermimi
20. máj 2014

@havedka ...ani ten moj by nechcela žit ani jeden den z mojho dectva a rok a pol z "dospelosti" ☹
@lady_v tak mu nedaj trtkat ked ma frajerku no... čo si náhrada?... ked ona nemože či ?...
zmen ludí najdisi v dnešnej dobe zvaných čudákov (alebo sa im hovorý bifloši , retardi) to su normálnmy prirodzený ludia ktorým je jedon či si taká alebo také alebo máš to alobo tamto 🙂

stefka33
20. máj 2014

@lady_v Neskutočne sebecký príspevok.

nataliaslivkova
20. máj 2014

ahoj...verim , že na každého v zivote pride depka...ale skuus sa pozriet na druhu stranu..váž si zdravie...naozaj o to ta prosim....bola tu jedna mamicka 26 rokov velikanska chut zit...dieta manzel milujuci rodicia...zial choroba ju zmohla...a uz tu nieje medzi nami... skus sa zamysliet...nad tým, ze v zivote más predurcené dufam svoje dieta ..svoju rodinu...v živote si musíš vážit vela veci ale zdravie a rodinu na to nikdy nezabudaj...buducnost mas pred sebou urcite ta v buducnosti caká niečo pekné... teraz si este uzivaj študentský život a hlavne zdravicko...drž sa a hľadaj to pekné z každého dňa... 😉

bublinkaj
20. máj 2014

@stefka33 si ty normálna? Napísať že príspevok je neskutočne sebecký, kočke ktorá nevie kudy- kam? Vieš koľko sily ju muselo stáť napísať sem? Máš písať také komentáre, nepíš sem !

luy
20. máj 2014

Takže zhrniem:
....všade sú primitívny ľudia /neverím,čo rodičia,učitelia na gymnáziu - určite sa nájdu intelig.,čo nejaká kámoška premiantka školy,alebo chlapec ?nik sa na škole nenájde?veď chodíš na gympel tak niekto tam IQ musí mať.

....samé ľahké ženy /neverím,existuje skupina žien čo si neľahne na povel

....boh mi nadlil lepší výzor /gratulujem,ale to krása nemá súvis s inteligenciou,inak Boh sa píše s veľkým B,ale to rozoberať nebudem

...sestra ma pribrzdeného priateľa/ prečo ním opovrhuješ?alebo ťa ,len štve,že sestra niekoho má?

...sestra je blbá /vážiš si ju?aj keby som mala sestru blbú,nikdy by som to verejne neprezentovala

....chlap si potrebuje somnou pomastiť ego/trošku pokornosti by sa ti zišlo,krása nie je všetko

Jednoznačne depresiu nemáš,len sa nudíš a si rozmaznaná,prosím venuj sa škole,dobrovoľníctvu/tretí sektor,nájdi si koníček,prestaň sa starať o svoju vizáž,buduj vzťah v rodine.

Prepáč ,že tak píšem,ale niekto ti otvoriť oči musí !!!!! Niekto ťa na zem stiahnuť musí,nelietaj v oblakoch.

Budúcnosť máš pred sebou,začni ju ako milé,usmiate mladé žieňa,ktoré budú mať ľudia v úcte a láske,pretože je optimistické,múdre a empatické.

sono2
20. máj 2014

@lady_v určite byť tebou vyhľadám psychológa. Ja som bola tiež v tvojom veku, veď každý bol. Ale takéto myšlienky? A to som bola priemerné dievča v rodine žiadne peniaze otec robil v rodine peklo. A čo sa toľko ľutujes veď choď aj zajtra preč. Keď to tak cítiš. Aj keď priznávam že dnešná doba je strašná. Ale myslím že by som vyžila... Veď každé obdobie je na niečo dobré.

ivetz
20. máj 2014

Myslím si, že tento príspevok je iba výplod bujnej fantázie - neviem, čo robí baba v postpubertálnom veku na MK? Existuje predsa x fór pre mladých ľudí. Nič som sa nedočítala o jej záľubách - mladá slečna má problémy iba s "kreténmi" a rodinou. Zvláštne - nemôže sa obklopiť ľuďmi, ktorí jej vyhovujú? Nemá žiadnych priateľov? Prečo stále rieši chalanov? Koľko báb nájde toho "pravého" v tridsiatke a neskôr. Bože môj - celý život má pred sebou. A ak naozaj nevie, ako ďalej - sú psychológovia, farári... ľudia, ktorí sa zaoberajú aj dušou!

bosoriak
20. máj 2014

@lady_v "Stale dufam a modlim sa ze tam niekde vonku su stale aj ti dobri ludia, ochotni pomahat." Su. A odporucam svoju energiu smerovat na ich hladanie a udrzanie si. A skus najst dobre veci aj na ostatnych, skus ich za nieco pochvalit, skus sa na nich len usmiat. Aj ten, co ma v hlave vzduch moze napr. vediet dobre varit, priklad, chapes. 🙂 Ked budes hladat v ludoch to lepsie, aj tvoj zivot sa stane lepsim. Viem o com hovorim. Tiez som sa v urcitom veku citila nadradene, ze nechodim na diskoteky, ze nechlastam kazdy vikend, ze radsej citam knihy ako pozeram filmy. Lenze s tymto pristupom kazdeho normalneho okolo seba odradis. Ti "normalni" ludia ako ich ty volas, su vsade okolo nas, akurat nie su dokonali. Tak ako ty, kazdy ma nejake chyby. Ked ich dokazes prijat, tvoj zivot bude omnoho bohatsi.

Co sa tyka tvojej rodiny, plati to iste. Ak si s nimi nerozumies, nie si prva ani posledna. Ale bojovat s nimi nie je cesta, obzvlast ak tam byvas a nemas moznost ist niekam byvat sama. Som si ista, ze za trochu pozitivneho vnimania budu aj vase vztahy niekde uplne inde. Nemusite byt najlepsi kamarati, ale respektovat sa mozte. A niekto zacat musi, preco nie ty?

Je to taky prvy krok k tej naozajstnej dospelosti. Tej, kde pochopis, ze svet sa neprisposobi tebe, ale formovat ho mozes. A jedina cesta je vo vlastnom vnimani.

maznacik007
20. máj 2014

@lady_v su aj normalny chlapi a je ich vcelku dost ... ale nemaju zaujem o radodajne dievcata co to tahaju po vikendoch s chlapom, ktory ma inu priatelku a s prepacenim budem ta citovat trtkaju.

napada ma k tomu len jedno aky isiel taku nasiel. 😉

mirka414
20. máj 2014

@lady_v ak si pripadáš ako ,,Alica v krajine zázrakov,, poradím ti jedno skus odist niekam preč nemusí to byt zaraničie stačí iné mesto a skus žiť sama uvidis tú slobodu a nezávislosť a možno sa ti aj rodina a ludia okolo potom budú zdať zasa normálny 🙂