Ja netuším ako ďalej

lady_v
19. máj 2014

Dlho som premyslala ci sa sem mam zdoverit alebo nie, nakoniec mi z toho vyslo ze to zo seba dam, mozno sa mi ulavi. Uz toho mam naozaj po krk. Vsade sami primitivni ludia, v mojom okoli same lahke zeny a este som nestretla muza ktory by sa o mna nezaujimal len kvoli tomu ze mi boh nadelil co-to z lepsieho vyzoru. Doma to nie je o nic lepsie, byvam s rodicmi a sestrou a takpovediac uz aj s jej pribrzdenym priatelom ktory ma v hlave natlakovany asi vzduch, ak vobec aj to. Nic ine sa u nas neriesi len zradlo a peniaze. Teda vlastne aby som bola uprimna, riesi to len sestra. Dnes sme sa brutalne pohadali, uz som myslela ze ju prizabijem, take nervy mam na nu. Ale napriek tomu ju mam rada, aj ked je blba. Na rodinu, nech uz je akakolvek, ved predsa nikde to nie je dokonale, nikdy nezanevriem. Ale niekedy ozaj uz netusim co robit, kam sa pohnut, najradsej by som sa zbalila, vlastne ani to nie a vzala nohy na plecia a nikomu nic nepovedala. O a ano, ako som uz nacala temu s chlapmi, nemyslim si o sebe, teda aspon dufam, ze nie som najhlupejsia, chodim na gymnazium, ovladam dva jazyky a mam celkom dobre studijne vysledky, no napriek tomu mam stastie na samych takpovediac "kretenov". Je uplne jedno ci chlapec ma 18, 21 alebo 27 rokov, stale je to uboziak ktory si mnou potrebuje asi pomastit ego. Velmi dobre si spominam na tu perlicku ktoru som nedavno poslala docerta - muzicek ma veselo 7 rokov frajerku a popritom sa somnou vlaci vikendy a veselo si trtka 🙂 Boze, toto je ozaj era, aj ked sama som mlada, asi nepochopim svet tychto dnesnych ludi. Mrzi ma ze som na tento svet prisla ziva a zdrava, vlastne vobec ze som sem prisla. Nevidim ziaden zmysel zivota, nic co by ma naplnalo, aspon nie v prostredi, v ktorom sa prave nachadzam. To som ozaj uz posledny clovek na tejto planete ktory veri na lasku? Kludne sa mi vysmejte ze som naivna, na vysmech a ponizovanie som zvyknuta, doma si totizto sem tam potrebuju do niekoho kopnut. Netusim preco vam to tu pisem, som dost konzervativny a uzavrety typ, nedokazem sa zdoverit a vyrozpravat len tak hockomu, no asi to bude tym ze som uz ozaj na pokraji sil. Ludia, ja vas neskutocne prosim, ak mate nieco, co by ma motivovalo vydrzat aspon o sekundu dlhsie a zostat ziva, smelo do toho. Stale dufam a modlim sa ze tam niekde vonku su stale aj ti dobri ludia, ochotni pomahat.

luy
20. máj 2014

@mirka414 chodí na gymnázium,takže ešte nezmaturovala 😉

michaelkanr
20. máj 2014

preco sa mk pomaly ale iste meni na poradnu v bravo? co ma tato slecna a tato tema plus xy tem spolocnych s materstvom, snazenim sa o dieta? to neexistuju v tomto ziadne pravidla?

25daniela
20. máj 2014

@lady_v iba cas napravi tvoje momentalne pokrivene hodnoty, ci nazory... Mozno niesi az taka uzasna a ked si, pokora je na mieste. O 5 rokov budes niekde inde, treba o niecom snivat a hlavne si stanovit ciele..

zuzimia
20. máj 2014

@lady_v
Hlavne zlez z piedestalu, na ktory si vyliezla (hoci nechapem na zaklade coho sa tvaris ako stelesnena dokonalost) a potom vyhladaj psychologa, lebo myslim, ze toto nie je normalne v ziadnom veku!

marse
20. máj 2014

@lady_v si v depke, nic viac... skus sa pozriet na vsetko inak...
MAs zdravie, rodicov, domov, moznost studovat... a ze sa hadas so segrou je normalne si v puberte... este si nematurovala tak hadam 16-17 r. , ja mam 26 a segra 21 a tiez sa sem tam pochytime na blbosti, a to nam mama hovori ze sme stare doroty 😀 riesite doma len ,,zradlo,,? super mate co do ust...

pises ze si ako tak pekna, ovladas dva jazyky, zrejme ako tak inteligentna, preco to nevyuzijes? ide leto, chod na brigadu, pracuj na sebe, po skole sa osamostatní.

boze moja ty nevies co je este skutocný život... hodnoty by sa ti zmenili , keby si bola 5 rokov na onkologii ako ja, keby si sa bala ze sa jedneho dna moze vsetko zvrtnut a neuvidis svoje deti rast, ked v priebehu polroka ti odidu dvaja ludia v rodine.., ked ti jedneho dna oznamia ze tvoja dcera ma nadorcek na chrbatiku,
ale ja nenariekam, tazim z toho co mam , a radujem sa kym tu dycham.. keby som mala byt v depkach tak ma sprepacením jebne!!!!

Neries čo mohlo byt a nie je alebo nemas.. postav do popredia to co mas a co mozeš zlepsíť, ovplyvniť.
Vela štastia !! 😉

kokorunecka
20. máj 2014

@kiki68 Ten štýl akým bol napísaný príspevok hovorí o tom,že ona všetky slečny vníma ako ľahké ženy.

stefka33
20. máj 2014

@bublinkaj Ani ty sem nepíš! 😉 To ti môžem aj ja napísať. 🙂 A bude to mať rovnaký efekt. Je to verejné fórum, každý sa môže vyjadriť a neporušujem žiadne pravidlá. To skôr je urážlivý tvoj príspevok, kde naznačuješ, že som nenormálna. Vieš koľko sily mi bolo treba na napísanie tohto príspevku? Minimálnu. 😀

luvika
20. máj 2014

@lady_v prepac, tvoj zivotny pribeh ma pobavil :D tiez o mna malo kopec muzov zaujem a mozem povedat, ze ak som si vyberala, tak naozaj dokladne a s rozumom, takze dokazem povedat, ze som mala na dobrych muzov vzdy stastie, ale vies, hovori sa, vrana k vrane sada...a clovek k sebe prevazne pritahuje takych ludi, akym je on sam 🙂 o com svedci aj fakt, ze si poslala do haja niekoho, kto ma 7 rokov frajerku a po vikendoch sa vlaci s tebou a trtka...akoze tato veta ma pobavila uplne najviac na tom celom. Ty odsudzujes svoje okolie, ze su zeny lahke, ale prepac, ak raz viem, ze ma niekto frajerku, tak naco si vobec zacinas s niekym takym? ved uz to hovori o jeho charaktere a taisto o tvojom. Si mlada a nie, najhlupejsia nie si, ale asi ani namudrejsia. Prosim ta, ries si skolu, nehladaj silou mocou cosi, zivot mas pred sebou. A ked najmenej budes cakat, objavi sa niekto, kto za to bude stat, no hlavne maj uctu sama k sebe a nenechaj sa otrtkavat, ak vies, ze to zrejme nikam nepovedie. Ak si budes vazit samu seba a budes sa mat zdravo rada (nie tym narcistickym sposobom), bude sa ti lepsie zit. A pamataj, muzi boli, su aj budu...dopraj si cas a vyber si toho, pri kom budes citit, ze fakt stoji za to.

kiki68
20. máj 2014

zeny, nechajte ju, ona si asi neprezila nci take strasne,takze vidi otrasnu situaciu okolo seba v tom,co ju tazi. Myslim,ze by ste mali viac pochopit psychiku 17-rocneho dievcata uz kvoli vlastnym detom. Nikto ucceny z neba nespadol a facky od zivota inkasujeme postupne v roznych obdobiach a veku. Takze ona riesi ine veci, Vy ine.
Jasne,ze ma pred sebou vela moznosti, vela sposobov riesenia,ktore si moze vybrat.
Ked som ja bola na strednej bolo velmi komplikovae ist na vysku do zahranicia, dnes? podam prihlasku na Central Martins, spravim skuskya idem studovat, este ani platit nebudem musiet velmi. V Rakusku moze tiez studovat prakticky zadarmo. Proste je to o tom,ze ked sa niekto citi,ze ma na viac,tak to musi aj dokazat sam sebe. A nezozierat sa v nejakej diere. Gymnazium pre mna nic neznamena, moja mama na nom uci a musim povedat,ze tie deti su fakt..no retardi bez zivotnych cielov, spytam sa ze co chcu robit,kde chcu ist na uni a oni ani mú ani bú, ja som v ich veku mala uplne jasno,ze chcem ist na uni a co chcem so zivotom. Proste pre mna su to zbytocni ludia,co cakaju ze sa o nich snad stale postaraju rodicia a najdu im teplucky flek. Ten ostatok sniva o vstudovani mediciny so 4kami z chemie... 😉 Naozaj nemam vysoku mienku o tych dnesnych teenage detoch. Su prilis zamerane na neuzitocne veci, nie na to,co mozu dosiahnut a ake maju dnes naozaj moznosti.

luvika
20. máj 2014

@kiki68 no myslim, ze povacsine tu slo o to, ze trosku pokory by tomu dievcatku nezaskodilo 😝 prilisne sebavedomie a nadradenost nad ostatnymi nie je na mieste.

luy
20. máj 2014

@kiki68 pochopím psychiku 17ročnej,ale nepochopím ked 17 ročná žije intímne s 27 ročným ženatým mužom a iné obviňuje,že sú ľahké.

Čo sa týka gymnázia,aj môj syn navštevuje jedno a musím uznať,že polovica triedy sú mimoriadne inteligentné deti.

bublinkaj
20. máj 2014

@stefka33 ved to aj vydno....

stefka33
20. máj 2014

@bublinkaj 😀 Tak toto si neodpustím - vidno sa píše s mäkkým i. Inokedy ignorujem hrubky, ale v tvojom prípade urobím výnimku. 😉

bublinkaj
20. máj 2014

v pohode, hlavne si charakter a pomohla si holke s jej problemom.

maria1989
20. máj 2014

@bublinkaj možno by ju lepšie chápali na nejakom fóre pre gymnazistov, nie pre matky 😉

haslerka27
20. máj 2014

uc sa na maturu a nesed tolko na nete a nepremyslaj nad hlupostami....a veselo si netrtkaj so zadanymi....nie je to pekne 😖

stefka33
20. máj 2014

@bublinkaj S akým? Žiadny nemá. Akurát s ňou trieska puberta. 🙂

zuzana581
20. máj 2014

Ako sa to hovorí?: "pre hlupáka každý hlúpy".. Ludia okolo nás sú naše zrkadlo.. takí akí sme my, aké sú naše myšlienky, takých ludí priťahujeme.. majú nás niečo naučiť, niečo nám ukázať.. Začni vo všetkom hladať to dobré a dobré si ťa nájde niekolkonásobne.. tvojim postojom nebudeš šťastná, ani keby si sa odsťahovala na druhý koniec zemegule..

mirkamirko0809
20. máj 2014

@lady_v v skratke si trápna a radšej si nemala písať slečna dokonala 😒

lady_v
autor
20. máj 2014

@kokorunecka moja ty neviem kde si nabrala ze ja som ta inteligentna, nikto ta o radu neziadal tak tisko

lady_v
autor
20. máj 2014

@mirkamirko0809 tesim sa spolu s tebou 🙂

oktoberka
20. máj 2014

@lady_v hm...ked som tvoj pribeh citala,normalne som s tebou skoro aj sucitila....ale ked tak citam ten koniec,teraz tvoje reakcie...ty nie si ani uzavreta a ani ticha...
nerozumiem preco si tu napisala,lebo nezdas sa podla vyjadrovania,ze by si ten problem,o kt.pises mala

lady_v
autor
20. máj 2014

@luy keby tvoj prispevok citam iba na konci, normalne ti aj podakujem ale tvoje komplexy ma pobavili, pises tu akoby som mohla za to ze aom pekna :D a teraz to nehovorim z namyslenosti, namyslena nie som, tak ma nevychovali 🙂

billam
20. máj 2014

@lady_v prestan sa zaujímať o ostatných...začni sa zaujímať o seba...tam musíš začať!

nikus20
20. máj 2014

fuha dievča...ty nevies este co je ZIVOT! som mlada ale poviem ti ze take veci co tu riesis , by ma lahkosti by ma vobec netrapili..dneska treba sa starat o seba o svoje dobro o svoje zdravie, lasku, stastie,,vsetko budujest LEN TY SAMA PRE SEBA! koho si pustis k sebe, koho mas okolo seba,, ked idu po tebe taki chlapi nieco to asi znamena.....pise sze kazda zena je lahka..ale vsak sama pises ze chodi za tebou trtkat chlap ktori ma praitelku 7rokov, po tom ty si co ako NIE LAHKA ZENA?.... pravdepodobne si este na strednej...mas kopu casu.ale najpr vsi daj doporiadku v hlave..co pises a co robis ;) su aj horsie veci tak sa na to priprav..pekni dnik

6969eva
20. máj 2014

Potešila si ma. Takéto úvahy o svete a živote svedčia o tom, že si nechceš len užívať, ale o živote a hodnotách v ňom aj uvažuješ. Celý život som tiež hľadala pravdu a dobro a nedopadla som dobre, nevybrala som si správneho partnera a teraz mi mnohí vravia, že ak chceš v živote mať sa dobre, musíš sa prispôsobiť a hrať tak, ako ostatní. Presnejšie, predbehnúť a nedať sa inými dobehnúť. Ja si to však napriek svojim životným skúsenostiam nepripúšťam, vravím si, že len som nemala šťastie a ak som na svete ja taká, tak nás tu musí byť viac.Aj keď som už dosť stará, stále verím v spravodlivosť, dobro a lásku. Si dosť múdra, tak len hľadaj, určite niekoho nájdeš. Ale buď v strehu. To posledné som sa naučila dosť neskoro a zdá sa, že je to predpoklad úspechu.Morálni ľudia bývajú dosť často oklamaní, pretože súdia iných podľa seba.

mirkamirko0809
20. máj 2014

@lady_v prekvapujes odpovedami.vela zdravia. 😉

lady_v
autor
20. máj 2014

@6969eva dakujem 🙂 tak isto si ma potesila aj ty, ze ma nesudis tak ako to tu robia ostatne..ja jedine co som chcela bolo trochu sa vyzalovat, mozno ziskat nejake skusenosti ci rady. Bohuzial ludia su neprajni, a ako som tu mohla vidiet vo viacerych prispevkoch, bola som oznacovana ci uz za rozmaznanu, trapnu, nenormalnu, ci lahku zenu. Kazdopadne od teba si cenim ze nie si jednou z tych, ktore ma takto oznacili.

lady_v
autor
20. máj 2014

@oktoberka Nie ticha nie som, po hlave si skakat nenecham. Uzavreta ano, tento prispevok som sem dala iba z dovodu ze tu nikto nevie kto som, nerada vesiam svoje problemy mojim priatelom na nos, uz som raz taka. Toto forum sa mi zdalo ze by mohlo byt schopne nejako mi pomoct, preto som to napisala. No zarazilo ma kolko zien sa tu hra na nevinne a bezchybne, sudiace moj zivot popritom vedia o mne tych 20 riadkov co som sem napisala. Nevadi no, aj tak mier s vami

lady_v
autor
20. máj 2014

@mirkamirko0809 dakujem, aj tebe vela zdravia, mozno este dodatok - ty prekvapujes tymi tvojimi trapnymi komentarmi na ktore nie som absulutne zvedava tak co takto si plesknut po prstoch a kliknut na inu stranku? ja by som ti bola vrucne vdacna 🙂