Kam by sa oplatilo žiť mladému páru?

puschkinko
31. máj 2016

Ahojte, chcel by som sa informovať, kam by sa oplatilo ist zit. Premyslame s priateľkou, (27 a 29r) nad odchodom, ale spekulujeme, kde sa ist oplatí. Na zaciatok to možno len vyskúšať, neskôr by som chcel určite Novy Zeland alebo Austráliu. Jazyk moc neviem, rozumiem ale moc nepoviem 🙂 partnerka problém nemá. Rada kde sa oplatí ist? Ako si hľadať ubytko, pracu... Dakujem

sissy27
31. máj 2016

@puschkinko márnosť šedivá 😅 dejte mi lidi a já to udělám...
a čo viete robiť? aké máte vzdelanie? prax? skúsenosti? lebo takých ako vy dvaja - povedzte nám kam a čo robiť - takých by bolo... Prácu aj ubytovanie si hľadajte cez net, a hlavne si pozisťujte, ako je to vo vybranej krajine s pracovným povolením / vízami...

moni244
31. máj 2016

@puschkinko to už v dnešnej dobe fakt nikto nevie nič urobiť sám?

sense
31. máj 2016

Chodte tam kam vas to taha, kde mate dobre vyhliadky najst sa dorozumiet a najst pracu aby ste neboli stale na niekohibodkazany.... A kym sa to udeje pracujte na odstraneni jazykovej bariery...

natalym
31. máj 2016

@puschkinko No podľa mňa sa oplatí Monaco. Príp. nejaký Karibik. 😉

mima4
31. máj 2016

@puschkinko a čo chcete vôbec?

lebo riady budte umyvat ci v monacu, tiez aj v karibiku

puschkinko
autor
31. máj 2016

Ľudia, chapem že to bolo napisane bez ďalších dotazov 🙂 ale myslel som to tak, že je "jedno" kde, ale hlavne aby tam nebol veľký problém. Napr.karibik je super, viem že Filipíny určite nie.. Ja mam prax v gastre 13rokov, školu mam maturitu, priatelka je ing. cestovny ruch, (ale nepracuje v obore od skoncenia výšky). Hladam niečo v zmysle : Ja dom na bahamach, podte sem, tu je super, Slováci tu niesu za debilov ako v taliansku :D berte s rezervou 🙂

puschkinko
autor
31. máj 2016

A samozrejme, že na zaciatok umývať riady nieje problem. Žiadne cukriky niesme. Alebo agentúru ktorá aj niečo urobiť vie?

sweetzu
31. máj 2016

Babay ale ved on nepyta od vas aby ste mu zariadili ubytovanie, nasli pracu, atd...... chcel len obycajny nazor-pravdepodobne skor od zien realne zijucich v zahranici- ci sa im tam paci, ci s nimi nezaobchadzaju zle, kde je aka povaha obyvatelstva, ci hladat job cez agenturu atd... tak si skludnite hormony
@puschkinko ako pisala sense ked uz chcete odist tak tam kde vas srdce najviac taha

sissy27
31. máj 2016

@puschkinko ale aký problém tam nemá byť, s čím? s vízami? s počasím? všade na svete sú problémy, ide o to, ako sa s nimi človek dokáže popasovať... prax v gastronómii - no tak rátaj s tým, že kamkoľvek prídeš, budeš najprv akurát tak riady umývať, kým sa naučíš jazyk, potom ti dajú aj zeleninu očistiť a nakrájať a postupne, ak budeš 3x tak dobrí ako domáci, tak sa vypracuješ aj na šéfkuchára... ale nebude to ani za týždeň, ani za mesiac a ani za rok... nad miestom neurochirurga by som v tvojom prípade ani neuvažovala... priateľka "je ing. cestovný ruch" - tak nech si dá diplom do pekného rámiku a môže si ho zavesiť na stenu doma alebo zbaliť do kufra - jeho platnosť sa končí na prvom hraničnom priechode... a teda vyštudovala, nerobila to, v čom má teda prax?? jej bonus je, že vie jazyk, aký? s angličtinou vo francúzsky alebo španielsky hovoriacich krajinách veľa vody nenamúti ani ona...
a ty ten karibik, čo spomínala @natalym , ber tiež s rezervou...

sissy27
31. máj 2016

@sweetzu ťažko sa radí niekomu, kto sám nevie, čo vlastne chce 🙂

womankc
31. máj 2016

@puschkinko osobne by som najskôr na Vašom mieste skúsila bližšiu cudzinu , bavorsko, rakúsko, holandsko , francúzsko , svajčiarsko a tak, oklepala by som sa , že ako to vo svete chodí , čoho ste schopní, čo dokážete, čo je už cez čiaru a podľa toho by som sa posunula ďalej , ale to treba rátať reálne aspoň nejaké dva tri roky skúsiť takto a potom viac do sveta ....... možno zistíte, že to nie je vôbec pre Vás
veľa mladých ľudí chodí do Austrálie ....

sweetzu
31. máj 2016

no comment lebo tu radsej hladaju ludia zadrhely a problemy aj tam kde niesu.

sissy27
31. máj 2016

@sweetzu od človeka na prahu tridsiatky by som v prvom rade očakávala, že má aspoň predstavu o tom, kam chce ísť a čo tam chce robiť, resp. čo vie robiť... a nie že cudzí ľudia mu majú dávať návod na jeho vlastný život... nie je problém dať odpoveď na konkrétnu otázku (napr. kde vybaviť pracovné povolenie pre usa), ale "kde sa oplatí žiť dvom mladým ľuďom" ? 😅 to ako keby som videla kamoškinho 7ročného - "mamííí ja sa nudím, čo mám robiť?" 😀

alaguema
31. máj 2016

@puschkinko kde sa oplatí ísť v akom zmysle? Finančne? Ak nevieš jazyk, tak na začiatok asi skoro nikde, lebo budeš robiť len pomocné práce za pár drobných. Potom si môžeš doplniť vzdelanie, prípadne ďalší jazyk a môžeš si nájsť dobre platenú prácu kdekoľvek. To sú také otázky toto...Hocikde sa môžte mať dobre, ale aj zle. Záleží od mnohých okolností. Mne osobne sa najlepšie žilo v Andalúzii, skúsila som viacero krajín a jednoznačne je to jediné miesto, kde som sa cítila takmer ako doma.

ajana1
31. máj 2016

@puschkinko ak ste sikovni uplatnite sa aj na Slovensku. Treba len chut na sebe popracovat a zvysok uz pride.

dai
31. máj 2016

@puschkinko podla mna sa oplati kdekolvek kde sa vam paci... sami zistite ako ako sa tam budete citit... ci sa vam bude darit to je len na vas...co urcite pomaha je jazyk a skusenosti...
co sa tyka ako to spravit - tak neviem, nie som od vas o moc starsia ale tak hadam ubytovanie a praca sa daju najst aj na dialku, len si treba vybrat co chcete robit...
inak nam sa oplaca zit na Slovensku🙂 a viem si predstavit zit kdekolvek kde budeme ako rodina spolu - spolu zvladneme cokolvek😉

puschkinko
autor
31. máj 2016

Sweetzu, ďakujem, pochopila 🙂 ľudia, ja niesom bloger, netravim za netom všetok svoj volny čas. Potreboval by som len radu. Sissy27, poprosim, nevyjadruj sa tu. Tvoje detské názory a urazky adresuj niekomu, koho tvoj názor zaujima. Skus detské besedy. Ok, ďakujem za názor, nebudem to tu riešiť. Čakal som len smer ktorým sa ubrat a kde isto nie. Ok, tak aspoň ako riesite ubytovanie, alebo ste riesili? Čomu sa treba vyvarovať?

puschkinko
autor
31. máj 2016

Na Slovensku nie... 🙂 nepaci sa mi kam SMER-uje táto krajina.... Tu pracujem ako Manager a z pohľadu financií som spokojný... Ale to nie je všetko..

sardinka335
31. máj 2016

@puschkinko skor si zadaj do gugla vyraz ,,kam emigrovat,, a vyhodi ti to zaujimave portaly a diskusie ludi, ktorí uz zili a pocestovali a tam sa skor dočítaš podstatné veci kde sa dá relativne dobre zit.

sisaka
31. máj 2016

@puschkinko v prvom rade si pozrite podmienky na ziskanie pracovnych viz (predpokladam, ze tam chcete zit legalne) aby ste neboli prekvapeni. Vas vek je vyhoda mozte skusit ist cez rozne programy ako work and travel, mlady profesionali a pod. a vyskusat si rok zit v danej krajine. Bez jazyka to nie je bohvieco... to sa moznosti stensuju na pracu u Slovaka, Cecha, Poliaka alebo tie velmi zle platene, co nepojde nik robit ak vie jazyk

sissy27
31. máj 2016

@puschkinko niekto, kto nevie ani kam chce ísť, ani čo chce robiť, hlavne nech to ide ľahko a bez problémov, mi napíše, že mám detské názory 😀 made my day 😎

ajana1
31. máj 2016

@puschkinko neboj sa ja to velmi dobre chapem. Ja som odisla hned po prvych volbach ked vyhral SMER. A aj ked mam rodnu zem rada neviem si predstavit ze sa raz vratim alebo aspon nie v najblizsej dobe.

henikav
31. máj 2016

@puschkinko Kedze viete ze chcete odist a aj priblizny smer Australia alebo Novy Zeland, chodte rovno tam. Vobec sa Vam neoplati roky makat v cudzine a potom zmenit stat ci svetadiel, lebo budete zas zacinat uplne od zaciatku, radsej ist tam kam Vas to taha a tvrdo makat, aby ste to niekam dotiahli. Pocitajte s tym ze spociatku to bude velmi tazke, tazka praca, maly plat a zle podmienky, ale dajte si nejaky ciel. Este predtym sa zdokonalte maximalne v jazyku. Nie pre zamestnavatela, ale pre Vas. Pracu Vam daju, ale pokial nebudete dobre hovorit, vzdy sa Vas budu snazit oklamat a povedia ze ste zle rozumeli... Na mna to este aj teraz skusaju kym ma nestretli len vedia ze som cudzinka, ale ich vysmejem. Hladajte kontakty na ludi tam zijucich v konkretnom state kam chcete odist, oni Vam najlepsie poradia, lebo vsade su ine zvyky. Majte vzdy zeleznu rezervu na cestu domov, tej sa nikdy nedotknite

sisaka
31. máj 2016

@ajana1 vsak ja ho tiez chapem, ale neviem si predstsvit, ze mu niekto napise, pod sem, tu je super, tu vam bude sveta zit. My sme si nasli svoju vysnivanu krajinu, kde je nam dobre a to nielen po financnej stranke, ale nemozem mu zarucit, ze aj jemu by tu bolo dobre a pacilo by sa mu...

sisaka
31. máj 2016

@henikav Len je tu taky " mensi" problem, ak si pozries vizove moznosti do Australie tak s ich skolami nulove sance jedine, zeby tam isli studovat

bukajka_mata
31. máj 2016

@puschkinko tak ja ani proti Slovensku nič nemám je to veľmi pekná krajina aj keď tá iná situácia je hrozná. Je jedno kam pôjdete, myslím že Nemecko, Anglicko na zarobenie je všetko lepšie ako tuto u nás

henikav
31. máj 2016

@sisaka priznam sa, nestudovala som podmienky. Za mojich cias bol nejaky studijny program popri ktorom sa dalo pracovat a tak som sa tam prihlasila, ale bolo tam velke vyberove konanie a dlho sa cakalo na Australiu, medzitym som sa udomacnila v Belgicku a zrusila som to, je nam dobre tu, nuz ale za pokus to stoji, urcite by som hladala aj taketo moznosti a ked uz tam raz budu najdu sposob ako zostat aj na trvalo po rokoch studia tam, aspon budu mat cas porozhliadnut sa a zdokonalit v jazyku. To je len priklad, ked sa chce da sa vzdy najst nejaky sposob. Ja ked som sa chcela tu uchytit, musela som si odznova urobit strednu skolu, lebo slovensku mi v tom case neuznali a potom vysku, niekam som sa dopracovala, ale teda makala som velmi vela, 7 dni v tyzdni, a studovala po nociach, nie kazdy zvladne taku zataz, ale nie je to nemozne, ked sa chce vsetko sa da

ajana1
31. máj 2016

@sisaka samozrejme ze to mu nik nepovie pretoze kazda jedna krajina ma dobre ale aj tie zle veci. Je to skor o tom comu chces venovat viac energie ci uz tomu dobremu alebo zlemu. A to ze ak jeden chce na sebe makat tak mu bude skoro vsade dobre 🙂

mpg
31. máj 2016

Slabá znalosť jazyka je veľká bariéra, poznala som ľudí, ktorý ovládali anglicky jazyk na pomerne dobrej úrovni (aspoň si mysleli) a mali dosť problémov.
V zahraničí sa ani nikto nebude pýtať či sa niekomu páči smerovanie ich krajiny.
Tam bude záležať tak isto ako na Slovensku od odvedenej práce, ktorú dokážete odviesť.

ajana1
31. máj 2016

@bukajka_mata to ze zivot nie je len o zarobku. Ver tomu ze napriklad v Holandsku zarobime sice viac ale aj tie vydavky mame podstatne vyssie. Skor sa treba pozerat na kvalitu zivota ako takeho. Ci uz je to prostredie, praca ktora ta bavi a je aj patricne ohodnotena, kulturne vyzitie a v neposlednom rade vztahy. Mozes totizto zarabat velmi vela penazi ale to ti stastie nekupi a niekedy je proste lepsie sa uskromnit. Samozrejme ze je super ze chcu vycestovat uz len kvoli tomu ze si rozsiria obzor a uvidia ako to funguje inde vo svete a mozno pridu na to ze doma im je predsa len najlepsie.