Oplatilo sa vám zmeniť zamestnanie?

ivmila
20. feb 2017

Ahojte. Chcela by som počuť vaše skúsenosti, či sa vám oplatilo zmeniť po dlhom čase zamestnanie. Ide o moju polovičku. Zožiera ma aký je nešťastný. Nemá ale odvahu seknúť s tým a dať výpoveď. Jeho práca je nielenže neskutočne stresujúca, ale vôbec ho nebaví, vzťahy su tam zle, nikam sa neposúva a navyse podľa mna on nieje tip na takýto druh práce .Vyštudoval poľnohospodársku školu, odjakživa mal rád prírodu, zvieratá, ale vie jazyk, tak začal pracovať na logistike a už je tam 10 rokov. Zarobí celkom dobre, máme k dispozícii služobné auto, mobil, počítač. Ja nepracujem, po materskej som na UPSVAR. Aj toto ho brzdí, že ja nemám robotu a účty treba platiť. Dokončujeme dom, ale máme niečo našetrené, nieje to až také hrozné a ja si intenzivne hladam pracu.Bojí sa že bude musieť odísť daleko od nás aby si nasiel nieco dobre platené. Chcem sa opýtať, na vase skusenosti. ci ste sa na to niekedy dali a či vám to prinieslo šťastie, alebo naopak či to bolo ešte horšie. Ja vidim, ze pokial s tym nesekne, tak totálne vyhorí. Neviem ako mu mám pomocť. Už som mu aj vravela ze budem aj o suchých rožkoch, a že budem stáť pri nom...že sa zaobídeme aj bez toho auta atd,...a že stale ma pol roka (podpora) na obzeranie sa po niečom novom. Chcem ho nejak povzbudiť, trápi ma to, že on sa trápi. dakujem za názory.

loginexistuje
20. feb 2017

@ivmila sla by som na to postupne najprv si najdi pracu ty a jemu sa potom lahsie bude menit praca

gondyo
20. feb 2017

je to strašne frustujúce,keď človeka práca nebaví,chápem aj to,že sa bojí zmeny,ale odvážnemu šťastie praje,ako sa hovorí...treba len nájsť odvahu na to niečo zmeniť,možno musí prísť niečo,čo ho úplne utvrdí v tom,že musí odtiaľ vypadnúť...my sme tiež prišli o prácu a naskytla sa oveľa lepšia...držím palce...

ksebejka
20. feb 2017

@ivmila podla mna nech najskor hlada pracu a ked najde taku, ktora bude zmenou k lepsiemu, potom nech da vypoved v tej sucasnej - nic neriskujete a zmena prebehne bez vypadku prijmu

lujza123
20. feb 2017

tiez to mam rovnako...praca ma nebavi, deprimuje, vysava so mna energiu, v pondelky rano my byva previdelne na vracanie cestou do roboty - ja uz to pocitujem asi 2hy rok, doteraz sa to dalo este ovladat ale je to cim dalej tym horsie... Ako napotvoru som stale zdrava a dcera tiez takze nemam sancu sa ani odtial uliat (ano to uz je velmi zle ked si clovek praje chorobu len aby nemusel do prace)

Chcem dat vypoved len tie istoty...proste dobry plat, stabilita..ale som si povedala ze do konca mesiaca uz tu vypoved napisem lebo ma to uplne znici

bejka213
20. feb 2017

Ahoj, my sme si tymto presli minuly rok. Ja som takisto nezamestnana po materskych a hladam si pracu. Manzel zmenil pracu po skoro 12 rokoch vo firme. Praca ho bavila, robil v odbore, ktory vystudoval, no zmenilo sa vedenie a islo to tam dolu vodou. Moj muz je skor flegmatik, ale vtedy zacal chodit z prace frustrovany a nervozny. Sam sa rozhodol, ze si zacne hladat nieco ine. Mal stastie, pretoze akonahle si dal zivotopis na profesiu, o par dni si nasiel novu pracu. Teraz robi v mensej roddinnej slovenskej firme, je spokojny, sice musi dalej dochadzat, ale prichadza domov skor, ako ked pracoval 5 km od bydliska.
Ak to Tvojho manzela v praci ubija, treba si zacat hladat nieco ine. Nech len nadalej pracuje a popri tom si hlada nieco nove a urcite skor ci neskor nieco najde. Prajem vela stastia🙂

magmolatus
20. feb 2017

@ivmila Ako v podstate aj keby nasiel novu prácu, tak nikde neni garantovane že bude lepšia. Možno ako prvá vidina čohosi ano.

Asi by si si mala postupne hladat pracu aj ty, aby mal aj on pocit, že to rozchodíte.
V podstate je pravda že za pol roka by si pracu našiel, ale chlapi su haklivejší na rozpočet.
V podstate ak by si mala prácu ty on by sa detto nemusel stresovať tým že by musel za prácou dochádzať a mohol by si najsť aj menej platenu pracu aby bol aj doma.

To že mu povieš že budeš aj na suchých rožkoch nie je uspokojivé, lebo to nie je riešenie situácie.

Ked budes mat prácu a po skúšobke, tak ho lahšie zlomíš, dovtedy podľa mna nemáš šancu na zmenu. Frflať bude, ale práce sa nevzdá pokial sa nestane zmena u teba.
Hladať si može už teraz a ked bude mať čosi na ruke, zvacša sa da aj so zamestnavatelmi dohodnut, ze nastupis neskor a podobne.

mima4
20. feb 2017

@ivmila
myslim si, ze tvoj manzel uvazuje primerane v tejto situacii. Nechce, aby ste obaja skoncili bez prace. Najdi si najprv pracu ty, aby bol prijem rodiny zabezpeceny a tak rieste potom jeho pracu.
Urcite by som nezostavala v praci, ktora ma frustruje, nezaujima, ubija....

elizita
20. feb 2017

Ved nech si skusi zacat hladat pracu uz popri tom ako pracuje v tejto praci, a vypoved moze dat ked ty si najdes pracu... aj ked si najde novu pracu, neznamena,ze tam bude spokojny a po par mesiacoch skonci.. to co sa povie na pohovore casto moze zniet lepsie ako skutocnpst..preto by bolo dobre, keby mas najprv pracu ty.. pol roka moze byt pre niekoho dost pre niekoho malo na hladanie prace... velmi zalezi od odboru a fin narokov.. manzel skoncil v praci a hned nastupil do novej.. no po 2 mesiacoch usudil,ze nie .. hoci to mal o polovicu blizsie a platovo relativne podobne, vzdal to

dominika6
20. feb 2017

@ivmila nájdi si prácu..psychická podpora je síce super,ale z toho nevyžijete..nech vidí,že síce zmení prácu,možno zarobí o niečo menej al ty prispeješ svojou čiastkou a ste na tom istom..rieš seba

ivmila
autor
20. feb 2017

ja viem...intenzivne riešim aj seba,.je tu sanca ze od septembra budem mať prácu..je to dost vysokopravdepodobné. Ale ja mám pocit u nho ze uz vcera bolo neskoro. :( na zmenu. aach jaj :(

loginexistuje
20. feb 2017

@ivmila a nevies si nieco najst ty skor je to predsa len este dost dlho do septembra potom este skusobna doba..

zasa co spravis ak ostane bez roboty len na podpore a ty bez prijmu .. a skonci mu podpora atd... to nie je jednoduche ... aj tie suche rozky nieco stoja

loginexistuje
20. feb 2017

ale aby som bola v téme ja som to riešila v lete s muzom az to dospelo na konci juna do stadia ze som povedala dost (jemu sa to uz aj zdravotne prejavilo) donutila som ho ostat doma na PN mesiac zobrala mu mobil a notebook a venoval sa len praci okolo domu. po mesiaci si zobral este dovolenku a zacal si hladat novu pracu .. nasiel si do dvoch tyzdnov a od septembra je v novej a velmi si pochvaluje .. ja som ale v tom case pracovala cize by sa to dalo nejako utiahnut aj keby bol dlhsie ako pol roka doma ale teda .. nasiel si pracu novu takmer hned taku co mu vyhovovala.

tiez mal predtym z prace auto sluzobne .. ale aj to sme vyriesili a bez auta sme boli tri dni nakoniec... aj keby mne nevadilo aj dlhsie...

financne si polepsil, a praca mu omnoho viac vyhovuje ... nepracuje tolko doma ako predtym a ma rozhodne mensi stres.

odesi
20. feb 2017

@lujza123 ja som to mavala kedysi, ze som s velkou nechutou chodievala do prace ale snazila som sa hladat si novu a podarilo sa takze clovek musi len chciet a uvidis, ze ked si novu najdes bude vsetko ok

palo03
15. mar 2017

Tiež si myslím, že zatiaľ čo váš partner ešte stále pracuje v súčasnom zamestnaní, môže sa obzerať po niečom inom.

Dobrou možnosťou je najskôr si zistiť platové podmienky na iných pozíciách, o ktoré by sa váš partner mohol uchádzať (prípadne aj vy). Keď som bol v podobnej situácii ja a hľadal som si prácu, takáto analýza mi dala lepšiu predstavu o tom, aké finančné ohodnotenie môžem asi očakávať - nešiel som do úplného neznáma a neistoty.

Mne pomohol slovenský platový prieskum Platy.sk (http://www.platy.sk/), respektíve ich mobilná aplikácia – porovnávač platov (https://play.google.com/store/apps/details?id=c...), tak ak riešite rovnaké problémy ako som riešil ja, môže vám to pomôcť.