Kam by sa oplatilo žiť mladému páru?

puschkinko
31. máj 2016

Ahojte, chcel by som sa informovať, kam by sa oplatilo ist zit. Premyslame s priateľkou, (27 a 29r) nad odchodom, ale spekulujeme, kde sa ist oplatí. Na zaciatok to možno len vyskúšať, neskôr by som chcel určite Novy Zeland alebo Austráliu. Jazyk moc neviem, rozumiem ale moc nepoviem 🙂 partnerka problém nemá. Rada kde sa oplatí ist? Ako si hľadať ubytko, pracu... Dakujem

puschkinko
autor
31. máj 2016

Presne tak, Austrália je problém s vizam, :/ tie podmienky sú žart, aj ked ich chapem. Mam na mysli krajinu, kde je co vidieť, spoznavat. Nemusime tam ist pre peniaze, to som písal, že to nie je dôvod odchodu. Nepisem konkrétne (okrem australie) lebo je to "jedno". Mohol som napísať Kuba, Belize, Karibik, Sicília, .... A ďalších x miest ktoré sa mi pacia. Ale keby som to semnaposal, tak by sa riesilo iba to.

sisaka
31. máj 2016

@henikav my sme tam kedysi chceli ist, tak si cosi pamatam, nemyslim, ze by sa poziadavky znizili, studium je najistejsie..., na NZ sa dostat je lahsie, pracovne viza ale skor v stavebnictve ako v gastro.
My sme tiez zabyvani a uz dost "stari" na nove zaciatky a deti tie ani pocut, takze my uz Len dovolenky v zahranici...mam svagra v Australii a brata na NZ, tak raz sa tam vybereme, Len ten dlhy let ma dost odradza...

womankc
31. máj 2016

@henikav konečne dobrý a triezvy názor k veci ......

sisaka
31. máj 2016

@ajana1 ved prave, zivot nie je len o zarobku, preto
@puschkinko chapem ja som odchadzala s tym, ze aj keby som mala v Kanade biedu triet na Slovensko ma zit uz nik nedostane.

bubbble
31. máj 2016

Co tak sledujem tak teraz dost ludi odchadza do Kanady, tam je dost dobra zivotna uroven vraj.. my sa chystame docasne stahovat na Shetlandske ostrovy. :D

ajana1
31. máj 2016

@sisaka hahaha to sme asi na tom dost podobne ale je aj vela ludi pre ktorych zivot za hranicami proste nie je pretoze velka cast ma ruzove okuliare. Nie vsetci si uvedomuju ze musia na sebe velmi tvrdo makat aby sa mali aspon tak dobre ako sa maju doma. Jedna vec je jazyk a dalsia ze ako cudzinec musis dva krat tolko makat ako domaci. A to ze ak maju dobru pracu na Slovensku je dost tazke ist robit nejake pomocne prace do kuchyne aj ked je to dost o charaktere. Ja som tiez odisla ked som mala dobru pracu a isla som robit au-pair prvy rok co sa doma vsetci za hlavu chytali ze co to stvaram. Pocas prveho roku som fakt na sebe tvrdo makala, potom vzala pracu do ktorej som cestovala 1.5 hodiny jednym smerom a popri tom chodila do skoly ale nelutujem. Lenze tuto cast malokto vidi.

womankc
31. máj 2016

@bubbble môj mm vážne uvažoval o živote v kanade , mal ponuku aj tam aj Dánsko, ...... popravde ja sa necítim na zahraničie . manžel sa mi prispôsobil zatiaľ obaja uprednostňujeme rodinu

womankc
31. máj 2016

@ajana1 presne toto ma odrádzalo od života za hranicami....... ten pocit, že napríklad ak by som aj zvládla nápor a skutočne sa zabývala , ale ten pocit, že vždy budem pre domácich tá zahraničná .........a ani nie som si istá ,č i by som vedela dávať viac zo seba ........... nie pre každého je táto cesta , nedávno som tu zachytila tému ako pani celá nešťastná riešila cestu späť z Kanady, ako sa im nedarilo nič a kopu ľudí písalo opak , presne o tom to je 100 ľudí 100 rôznych spôsobov života

ajana1
31. máj 2016

@womankc veru treba si dobre zvazit co jeden od zivota ocakava, ake ma priority a co je schopny obetovat.

tenerifka
31. máj 2016

@puschkinko Nemam cas citat ostatne odpovede.
Smelo do toho. Ak planujete neskor NZ ci Australiu, chodte predtym na rok niekam, kde si osvojite AJ, t.j. Anglicko. Je velmi jednoduche sa tam zamestnat (pocitajte najme s pracou v restikach/hoteloch), ale bolo by to len na urcite obdobie. No a planovat odchod k protinozcom(ziskat pracovne viza a povolenie k pobytu). Ak budete mat zvladnute zakady AJ + chut pracovat, mate takmer vyhrane. Ste mladi, zivot mate pred sebou, je to super, ze vam nechyba odhodlanie. V Europe nie je buducnost, je to stale horsie a este aj bude. Ak by som mala vas vek, nevahala by som ani minutu, a snazila by som sa na ten NZ dostat a prezit tam zivot

womankc
31. máj 2016

@ajana1 áno presne tak , ja všeobecne nemám rada zmeny , musím sa na to pripraviť a spracovať to, muž je opak on to rieši za chodu , jeho ten adrenalín posúva dopredu Ja som si istá, že by som to zvládla , ale stálo by ma to strašne veľa mojej psychickej sily a neviem, či by som zniesla štatút cudzinca.

sisaka
31. máj 2016

@womankc prave Kanada je krajina, kde integracia nie je az taka narocna. Od mnozstva integracnych programov, bezplatnych kurzov pre imigrantov (nielen jazykovych) az po samotnych ludi, ktori nemaju s imigrantmi ziadne problemy, kedze su od malicka vychovavani k multikulturalnosti. Za celych 12 rokov som stretla len 1 cloveka (starsieho pana), ktory sa rozculil, ked som mu nerozumela, to som tu bola velmi kratko a este dlho ma to mrzelo i ked ten clovek reagoval velmi neprimerane a mohol sa zachovat vhodnejsie.. Vacsina ludi ma nekonecnu trpezlivost a este ta aj pochvalia, ako ti to dobre ide. Osobne by som prave Kanadu odporucila ludom, ktori sa boja integracie.
Tu temu si pamatam a mas pravdu 100 ludi, 100 chuti, preto by som nikomu netvrdila, ze tu sa mu bude urcite pacit, bude mu sveta zit a pod. Vzdy sa najde nejake percento ludi, ktori budu mat problem sa integrovat, zvyknut si, najst si dobru pracu ...

buckeye
31. máj 2016

No tazko radit takto, ale co viem tak NZ a Australia maju dost kriticke ziskat viza, pokial nemas vopred vybavenu pracu, tak je problem a zas vela zamestnavatelov nechce zamestnat niekoho bez viz, cize to je trochu horsie..sk este ani nevies jazyk tak - navyse, mozete skusit GB, pripadne spominanu Kanadu, alebo USA, work and travel program, uvidite akp tp chodit, nebude sa vam pacit, vratite sa na svk, najst pracu v USA aj taku brigadnicku nie je problem, len sa priprav, ze uz len na samotnu cestu budete potrebovat nemale financie, nieco rezervu, tak mozno okolite staty v eu by mozno boli na zaciatok lepsie

n0mi
31. máj 2016

Good luck s VIZAMI :D

kachita
31. máj 2016

Ja som zila vonku a pacilo sa mi, velmi. Teraz zijem uz styri roky doma a stale hovorim ze to u nas nie je tak zle ako radi lamentujeme.

sugarfree999
31. máj 2016

neodporucam Berlin a byvale vychodne Nemecko. je tam velka nezamestnanost, najma prave v Berline.

adel222
31. máj 2016

Na blog.sme.sk si vyhladaj kanada. Pred par dnami tam kocka pridala clanok so svojou skusenostou ohladom prestahovania do kanady. Cely proces trval vela rokov. O australii ani nesnivaj, mozno o tvoju frajerku ako inzinierku s anglictinou by mali zaujem, tak by si sa zviezol s nou ale jedine ako manzel. Velmi tazke sa tam dostat. Pisem o imigracii.
Ja by som vam poradila zacat opatrovat kdesi blizko starkych alebo decka. Rakusko, svajciarsko.

zuzanaete
31. máj 2016

@sisaka Je bezne zacinat v Australii studentskymi vizami a popri tom pracovat. Poznam viacej ludi, co takto zacinali a ked tam chceli ostat, tak nasli sposob ako ziskat business viza, rezidenturu a nakoniec aj obcianstvo. Moznosti su tam, len treba zamakat. A skor si myslim, ze uspech by mal chalan s praxou v gastronomii ako titul zo slovenskej vysky. @puschkinko

adel222
31. máj 2016

@zuzanaete ale ved oni nie su studenti a chalan nevie anglicky. Ved je casnik ci co, to si ma spravit prijimacky na vysku a potom ziadat studentske viza?

womankc
31. máj 2016

@sisaka áno máš úplnú pravu, muž bol správaním tých domácich veľmi milo prekvapený, vravel , že by tam mohlo žiť okamžite, on je aj taký typ veru , aj krajina a prirodzenosť ľudí........

sisaka
31. máj 2016

@zuzanaete tvrdim nieco ine?

radlinka
31. máj 2016

@sissy27 😀 😀 😀 😀 😀

radlinka
31. máj 2016

@puschkinko tu citaj a zacni sprtat jazyk a setrit do kesene, aby si mal obnos financii, ak by to nahodou po mesiaci nevyslo 😀 exil.sk

radlinka
31. máj 2016

@puschkinko skuste obaja nejaku spolocnu brigadu, ide leto, na tri mesiace mozete vyskusat od zberu ovocia a zeleniny, cez hotely, puby, restauracie, pizzerie, upratovanie a pod. , uvidite ako sa vam obom bude darit a aku jazykovu barieru mate, co ovladate a v akom smere by ste sa mali uberat. Zvolte si taku krajinu, ktorej jazyk je vam najblizsi...ci uz anglicky alebo nemecky , pozrite si agentury (overene),ktore krajiny a moznosti ponukaju a vyskusajte vycestovat. Tiez si zabezpecte dostatok financii pre mozny navrat domov v akomkolvek ' neriesitelnom ' pripade.

bejusicek
1. jún 2016

@ajana1 absolutne suhlasim... my sme v Kanade a kazdy si mysli ze si len uzivame atd atd nik vsak nevidi kolko makame... tu sa dovolenka berie po roku pokial nepracujes v takej firme kde sa da dohodnut... a o vydavkoch sa ani nebudem vyjadrovat sice odlozime cosi ale vela sme minuli len ked sme prisli sme minuli strasne vela byt bol uplne prazdny.. treba si rozmysliet a vziat do uvahy pre a proti... samozrejme na skusenosti a jazyk je to super ja osobne po tejto skusenosti viem ze doma je doma rodinu ti nenahradi nic... dalsia vec neustale stahovanie ja som uz unavena z balenia.... chcem svoje miesto kde budem zit a nie len kukat smutne v obchode na to co by som si kupila ked aj tak to budem musiet predat... ako aj momentalne ideme robit mame ostaru kedze vsetko predavame... dalsia vec viza proste nervy nervy a nervy vzdali sme to... ale ako zazitok super spravila som si skolu a diplom za ten cas co sme tu boli a priroda prekrasna aj mesto ale neviem si tu predstavit zit na stalo...

bejusicek
1. jún 2016

@adel222 uplny suhlas my sme to s muzom cele vzdali a to mi dali vyssiu poziciu v praci o tri dni na to zrusili moju poziciu na programe o ktory sme sli ziadat a uz sa nedalo pohnut...

lavender273
1. jún 2016

@puschkinko
Ohladom zivota v Australii najdes vela informacii na :
http://www.g8m8.sk/
http://australiaonline.sk/sk/onshore/

Agentury ti pomozu zo zaciatku aj s ubytovanim, a vobec so vsetkym co na zaciatku potrebujes.

Ak by ste sa rozhodli pre Australiu, budete zacinat uplne od zaciatku ( co nemusi byt uplne na skodu ) , musite sa pripravit na pevne nervy a mat vela penazi na zaciatok. Uz dost sprisnili podmienky nato aby si tu mohol ostat mimo studentskych viz, ale nie je to nemozne a ak je clovek sikovny dosiahne to. Novy Zeland mozno lahsi, slovaci maju moznost poziadat o Working Holidays Visa, co je prijatelnejsie ako studentske viza v Australii.

Ak chces niekde zacat, musis googlit googlit 🙂 Popripade Slovaci maju vela skupin na fb vo svete aj tam sa mozes spytat na info. (Len sa priprav na premudrete rady ) Napriklad slovaci a cesi v sydney, Cesi a Slovaci v Australii...ale urcite su tieto skupiny v kazdom state.

Neviem preco,ale ja by som brala Kanadu 🙂 Alebo Skandinavske staty, hoci neviem akoby som sa naucila ich hatlaninu.

zuzanaete
1. jún 2016

@adel222 Ziskat studentske viza do Australia mozes aj, ked mas 40. Podmienkou nie je byt student v domovskej krajine, ale ist tam studovat. Kludne staci aj collage. K studentskym vizam dostanes pracovne povolenie na 20 hodin tyzdenne pocas skoly a neobmedzene pocas prazdnin. Je jasne, ze robit 20 hodin nestaci, ale nepoznam cloveka, co by toto obmedzenie neobysiel. Kazdy o nom vie a kazdy ho obchadza. Sposobov je viacej ako na to. 🙂

sisaka
1. jún 2016

@bejusicek ak sa mozem spytat, preco sa stale balite a stahujete? Cestujete po celej Kanade?

bejusicek
1. jún 2016

@sisaka 😂 to som napisala obrazne v zahraničí sme uz 8 rokov