Kam by sa oplatilo žiť mladému páru?

puschkinko
31. máj 2016

Ahojte, chcel by som sa informovať, kam by sa oplatilo ist zit. Premyslame s priateľkou, (27 a 29r) nad odchodom, ale spekulujeme, kde sa ist oplatí. Na zaciatok to možno len vyskúšať, neskôr by som chcel určite Novy Zeland alebo Austráliu. Jazyk moc neviem, rozumiem ale moc nepoviem 🙂 partnerka problém nemá. Rada kde sa oplatí ist? Ako si hľadať ubytko, pracu... Dakujem

nithy
1. jún 2016

Na studentskych vizach v Australii sa tu budete musiet vediet riadne obracat... Bude to dost narocne a rozhodne si to treba zvazit .. Jednak uz len na samotny zaciatok potrebujete dost velky obnos financii na viza, financne krytie na xy mesiacov, letenky a hlavne skolne... Kebyze si mam ja osobne vybrat, tak skusam najskor Novy Zeland - viza je omnoho lahsie ziskat, krasna krajina, otukate sa ci to budete zvladat byt tak daleko od rodiny, zlepsite jazyk, atd atd.... Navyse Australia - rozhodne to tu nie je take ruzove, jednoduche a lahke, ako sa to mnohe agentury snazia vykreslit 😝 a to ti hovorim z pohladu cloveka, co tu ma obcianstvo 🙂

lululilien
1. jún 2016

@puschkinko skúste popremýšlať ešte o ostrovoch nad austráliou. Napr. Malajzia (Singapur), Indonézia (Bali) a tak...

lavender273
1. jún 2016

@nithy zijes v Perthe ? 🙂

romina1912
1. jún 2016

Ja zijem v UK, prisla som sem vyskusat pracu na rok a ,,uz,, som tu cez 3 roky. Nikdy som sa neucila anglictinu v skole, cize aj sem som prisla bez jedineho slova. Kupila som si knihy a ucila som sa sama, neskor som si nasla priatela (anglicana) a on ma zacal ucit. Ano, clovek tu zarobi aj ked nie mozno ako kedysi ale tiez vydavky na byvanie su vysoke. Ale co som si tu uvedomila, je spravanie sa ludi. V praci mame vela slovakov a poviem vam, moje ocakavania boli ,, aha, to je super, Tolko slovakov, urcite si budeme navzajom pomahat,, ...... omyl :-/ za 5 korun si dam aj do kolena vrtat...... asi tak. Kupim si velke auto, budem vozit ludi do prace a este na nich aj zarobim.....bohuzial toto tu funguje. A anglicania? Pre mna su to velmi ochotny ludia pomoct. Nevravim ze speakujem perfektne, dohovorim sa, ale aj ked nieco neviem, s ochotou pomozu, poradia, vysvetlia aj keby mali rukami nohami. Prisla som domov na sk si len vybavit niake veci po uradoch a vsade na mna vrieskali preco toto preco hento .... akoby sa to nedalo povedat normalne. Pocasie je tu nic moc ale da sa na to zvyknut. Asi Tolko moje skusenosti s uk. Ja som tu stastna.

bejusicek
2. jún 2016

@sisaka my sme predtym zili v Irsku ja 6 rokov manzel 7 myslela som to tak ze aj ked sme sa stahovali z domu do domu alebo posledne dva roky do bytu tam potom domov ked sme chodili mna uz nebavi sa balit stale potom sme odisli sem a zas len posielat veci domov balit sa cestovat... chcem sa uz usadit.. nie niesme kocovnici 😀 som sa pobavila 😀

sisaka
2. jún 2016

@romina1912 to je vsade na svete, najlepsie je co najdalej od slovenskej komunity, vela ludi sa nevie odputat a potom aj v zahranici pokracuje v slov. manieroch - zavist, ohovaranie, neprajnictvo, vecne stazovanie sa .... veci, ktore sa mi nepacili na Sk a ktore tu fakt nepotrebujem .

zlatarybka29
2. jún 2016

Ja osobne by som ziadnu agenturu neriesila, ta vam nic nezaruci a zvycajne sa len nabali na ludoch....v orvom rade musis vediet dobre jazyk plus mat nasetrene na zaciatok....ja som v londyne uz 5rokov ale vidim ako sa situacia meni, bola vlna poliakov potom vlna spanielov a teraz je tu mrte rumunov ktory robia aj za lacnejsie a teda dru poriadne :D jazyk je vsade zaklad uz aj ked riad chces umyvat tak jazyk potrebujes.... Ja som zacala s upratovanim a ted som manazerka pre holiday inn teda bolo vela preplakanych noci do vankusa a zaciatky boli k*rva tazke...rozhodnut sa este raz kam ist urcite to neni anglicko...uz mam kamaratov z celeho sveta a mnoho znamich zakotvila v spanielsku , australia, takiansko, irsko dost ich je v kanade...nikde to neni ruzove nikde nezbierame peniaze zo stromu ale ked chces robotu najdes.. No nebude to lahke ale zas lahke to neni ani na sr ....myslim ze v zahranici aj ked len umyvas riady mozes mat zivot na vyssej urovni

sardinka335
2. jún 2016

@sisaka zavist, ohovaranie a neprajnictvo je VŠADE!! a neverim tomu, ze v zahraniči je trava zelenšia a ludia tam su len dobrí, milí, ustretovy...tomu tak verim. Rakušania, Nemci ...chladne huby...stačilo mi s nimi byt v jednom rezorte, ani omrvinku navyše neurobia, usmev, gesto - to je im za vela. Ani usta sme neotvorili (čize nevedeli z sme slovaci) v bazene a decku aj z ruk hračku dederonka vytrhla lebo sa hralo sice s jej vedierkom ale u nas kazdy povie ze moze si pozičať ved sa s tym nikto nehra...tam sa ludia uzatvaraju,nemaju zaujem ani o usmev o nič. Fuj...nikdy v zivote tam. A nebola som tam raz...a ani to ze su lakomci som nezažila raz. Ja som hrda na to kym som. Len niektore zabudli z ktorej riti vyšli.

kacko12
2. jún 2016

My zijeme s rodinou v Bavorsku, ja tri roky, manzel 5 rokov. A sme spokojni. Bavori su velmi ochotni pomoct ked vidia, ze sa snazis. A ani s rodinou tu nie je problem. My mame male dieta a o dva mesiace k nam pribudne dalsie. Rodila som na Slovensku, aj druhe tam budem. Ved domov je to na skok. Je tu kopec jazier, kde sa mozno kupat, grilovat, kopec moznosti pre deti... Ale o take tri roky sa chceme urcite vratit, doma je len doma. Ak chcete skusit nieco nove, tak na zaciatok odporucam 🙂

sardinka335
2. jún 2016

@kacko12 a kopec emigrantov...Tam to pojde len dole vodou. Velky investori sa nehrnu a volby ,,za dverami,,.

nithy
2. jún 2016

@lavender273 ano, v Perthe... 300 slnecnych dni v roku 😅 😎

kacko12
2. jún 2016

@sardinka335 zial, s tymto musim len suhlasit...

romina1912
2. jún 2016

@sardinka335 ano mas pravdu je to vsade aj v zahranici, ja som napr.pisala moju skusenost z UK, neviem ako to chodi v rakusku alebo inde, urcite aj tu v uk sa najdu neprajnici medzi domacimi. A nie. neboj, urcite sme my slovaci nezabudli odkial sme, len nam je mozno lepsie niekde inde. Vies, mna mrzi hlavne to zarabanie na ludoch. Uvediem priklad: narodila sa nam dcera, anglicania nam nosily vsetko mozne po ich detoch, ze ak chceme mozme si to nechat. Moji kamarati ( ano su kamarati ) slovaci ponukli asi takto: ,, kupil som to za 40, za 35 ti to dam ,, alebo ,,my sme v aute 2 a vy tiez, mozme ist jednym autom do prace, vyjde nas to lacnejsie,, odpoved: ,, ja som sem neprisiel vozit sa inym autom, ja som sem prisiel zarobit ( berie viac za cestu, tym padom on zarobi na druhych ) . Je to smutne :-/

bejusicek
2. jún 2016

Ja tu mam s našimi úplne iné skúsenosti pomáhame si navzájom v anglicku som počula sťažnosti na Slovákov mnohokrát tu držíme všetci aj Češi spolu.... Asi preto ze sa sem nedostane každý kvôli tomu je je to náročne sa sem dostať

romina1912
2. jún 2016

@bejusicek toto som ocakavala aj ja ked som sem prisla :-/ ze budeme drzat spolu, jeden druhemu pomozeme. Tu sa uz aj praca zavidi

sisaka
2. jún 2016

@sardinka335 tvoj nazor ti neberiem, ja mam svoje skusenosti

dai
2. jún 2016

@sardinka335 myslim ze v tejto diskusii sme my dve uz boli aj ked v inej teme🙂 len ma zaujal ten tvoj priklad z dovolenky... kedze na nasej poslednej si nasiel moj syn naj kamosa slovaka - hrali sa ako sa 2ja 3rocni spolu hraju - cize si brali veci apod. ale stale sa vyhladavali, maly sa nanho tesil, kvoli nemu sme chodili k jednemu konkretnemu bazenu etc. ... my rodicia sme vyuzivali tie chvilky pre seba , deti sme neriesili, len byockom pozorovali... asi milionkrat ten maly zobral nafukovacku, lopticku etc. mojmu malemu, neriesila som... potom si moj maly zobral nejake auticko od toho maleho a uz jeho otec tam bol nastupeny aby mojmu vysvetlil ze to auticko je toho jeho syna... maly pochopil, neriesil, neriesila som ani ja... ale teda zopakoval sa prestriedavo tento scenar s matkou toho chlapca asi 3-4x... potom sme k tomu bazenu uz radsej nechodili...
v tom istom bazene moja mala narazila na jedno nemecke dievcatko, naburali sa pod vodou ( kedze sa tam nudili obe a len doprevadzali svojich krpatych surodencov ) - kamaratstvo hned od zaciatku ako hrom, vsetko bolo spolocne, rodicia tej malej nas sami vyhladali aby pochvalili malu za jej nemcinu, velmi sa zaujimali etc. ... neber toto ako provokaciu , nechcem tym povedat ze u nas trava nerestie a v nemecku je zelensia ako zelena🙂 fakt to je len moja skusenost z dovolenky minuly rok🙂

bejusicek
2. jún 2016

@romina1912 tu nie tu su si ľudia omnoho bližší asi preto ze sme na druhej strane zeme

sardinka335
2. jún 2016

@dai a šak ja ti tvoju skusenost neberiem - moja je ina. ja ziadnu krajinu EU nepovazujem za taku ze by som tam chcela zit....absolutne ziadnu, ked čitam čo sa stale deje a ako nas zaplavuju migranti. Nemecko uz vobec nie - to bude za par rokov kolonia Turecka....ak sa dovtedy medzi sebou nevytlču, Erdogan uz stiahol diplomaciu z DE a stale sa ,,niečím vyhraža,,. Ked uz tak pekne slnečne krajiny....ako Melo pojdeme do Belize, otvorime ,,diving center,, 😀 😀 😀 a vedla nejake bistro....

dai
2. jún 2016

@sardinka335 🙂 ja stale hovorim ze som pozemstan ale tiez som sa zatial najlepsie citila na slovensku... len na jednom mieste som si povedala ze wau - tu by som dokazala zit - v monpellier vo francuzsku 🙂 prekrasne mesto kusok od mora - vylezies z lietadla a si o 10 rokov mladsia🙂

cacianka
3. jún 2016

keby si dal konkrétnejšie otázky, aj by ti lepšie odpovedali, tak sa na niektoré reakcie do diskusie neurážaj.
už máš dosť rokov, aby si sa vyjadril konkrétnejšie a adresnejšie. tu ti vedia dobre poradiť, ale len na dobre položenú otázku.
ako sa do lesa volá ....
pekný deň

vlcik1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz