Mám nevlastnú sestru

7. apr 2023

Ahojte,
zaujíma ma váš názor. Včera som zistila, že mám nevlastnú sestru. Ja mam 42 rokov, ona ma okolo 30. Rodičia nám to nikdy nepovedali. Mam ešte 3 súrodencov. Dozvedela som sa to sms od mojej švagriny, ktorá o tom odniekiaľ vedela a chcela mi tým ublížiť. Tak mi to tak splechla. Zavolala som staršej sestre... ona to vie od stredoškolských čias, keď si náhodné vypočula telefonát. Nikomu o tom nepovedala. V nedeľu ideme k našim na obed a ja neviem, či ich mam s tým komfrontovat... A aký postoj zastávať... Je mi našich ľúto- asi nás chceli chrániť. Ktovie ako to prežíval otec, keď vedel, že ma ešte jednu dcéru a mlčí o nej. Pravdepodobne jej peniaze posielal... a zároveň je mi ľúto aj tej sestry.

tiezjedna
8. apr 2023

@maciatkolulu neviem, čo to splietaš... Len hovorím, že v normálnej rodine, aj keď sa stane prúser, tak je fajn o ňom hovoriť. Zvlášť, keď sa dospelé deti dozvedajú z druhej ruky, že im súrodenci pobehujú po svete. Byť ja rodič, ktorého sa to týka, tak ma voči vlastným deťom fackuje hanba. A nechápem, čo stále melieš o darovaní majetku. Ja píšem o dedičovi. Že si s majetkom môžu za života robiť, čo chcú je snáď každému jasné. Narážala som na situáciu, ktorá nastane, keď rodič zomrie a zvyšok jeho legitímnej rodiny sa musí pri všetkom svojom smútku ešte vysporiadať s dosť šokujúcou jóbovkou, pretože ľavobočkovia si obvykle tieto svoje nároky vedia strážiť a aj náležite uplatniť. A dedukujem len to, že ak niekto akceptuje takéto pletichárčenie, tak zrejme s tým má skúsenosť a nevadí mu to. To mi ok nepríde. Zober si z toho, čo chceš.

maciatkolulu
8. apr 2023

@tiezjedna pozri sa, píšem, že každá jedna rodina ma svoje zvyky, žijú rozdielne životy, keď nastal takýto pruser, riešili ho ako riešili, čo a ako, sme sa nedozvedeli, či sa stretával otec, či nie, píšem, že nie je povinnosťou, rodiča to oznamovať, môže mať svoje dôvody, prečo nevedia takúto vec svojom deťom na nos. Minimálne v detskom veku. Od autorky sme sa nedozvedeli nič viac, iba, že švagriná to splechla ako naschvál a ze staršia sestra to vie. To je všetko. Rovnako je na rodičoch, či oznámia dieťaťu, že je adoptovane. Nie je to povinnosť. Rozumieme si? A nie som lavobocek a ani nemáme lavobockov, aspoň o tom neviem 😉z mojej strany minimálne nie. Inak vieš koľko tatikov vychováva lavobockov a vôbec to netušia, fuuuu, to je už svinstvo, ale tiež máloktorá žena ide s kožou na trh a nieeee, ie je to moja osobná skusenost😉takže ja práva a povinnosti nechávam na tých, ktorých sa to týka. Pri dedenie sa vedia rozkmotrit aj vlastní súrodenci, tak už jeden navyse😉na odľahčenie 🤣, keď sú už viacerí lavobockovia, to je pruser

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiezjedna
8. apr 2023

@maciatkolulu má 42, myslím, že dôvody prečo im to nepovedali skôr sú irelevantné. Mne by vadilo, že ja - evidentne ako posledná - sa dozvedám o sestre od švagrinej, druhej sestry a bohvie odkiaľ. Pravdepodobne si o tom aj vrabce čvirikajú. Už nie je maly usmrkanec, pravdu zvládne. Od rodičov mi príde takého správanie trápne a nedospelé…

maciatkolulu
8. apr 2023

@tiezjedna pokiaľ poznáš jej rodičov a ich dôvody a tie ti prídu trápne, tak kľudne odsudzuj, pokiaľ nie, je trápne niečo takéto napísať...

tiezjedna
8. apr 2023

@maciatkolulu naozaj? Takze myslíš, že klamať vlastnym dospelým deťom je v poriadku? No každý sme iný…

maciatkolulu
8. apr 2023

@tiezjedna prepáč, ale už nejako nerozumiem, myslím, že skôr ako niekoho odsudim, tak najprv by som mala co to vedieť o situácii a o všetkom. Poznať dôvody atď. Ale každý sme iný. To máš pravdu.

tiezjedna
8. apr 2023

@maciatkolulu nikto sa predsa nechystá nikoho dusiť, grilovať ani nič podobné. Netreba to zbytočne dramatizovať, stačí sa chovať ako dospelý.

maciatkolulu
8. apr 2023

@tiezjedna aha a to určuje kto, že ako sa chovať, opakujem, nevieš ako to celé bolo, ako sa dohodli dospelí. Určite mali svoje dôvody prečo sa tak rozhodli. Ci boli a sú podľa teba logické a hodne dospelého človeka si myslím, že neurčujes ty, ja a iní, ale daná rodina. Mne príde naozaj od veci odsudzovať, tvrdiť niečo, keď nevieš nič. A ešte k tomu pridáš hneď aj názor že ja som určite z podobne "trápne, nedospelej" rodiny... Co už.

tiezjedna
8. apr 2023

@maciatkolulu a ja opakujem, že byť rodič v tejto pozícií, tak by som sa svojim deťom nedokázala pozrieť do očí. Urobiť chybu je ľudské, nikto nie je stopercentný. Priznať si chybu je ale výsada len tých ozaj dospelých a rozumných. To je celé. A nebuď zbytočne vzťahovačná, nič som nemyslela na teba osobne, ale obecne - na každého, kto to vníma rovnako ako ty - že byť pokrytec je v poriadku, "lebo sa tak kedysi dohodli". Že si sa v tom našla neznamená, že to bolo adresované tebe...

vroni
8. apr 2023

@tiežjedna, prosím ta, o com tocis? Aké klamanie? To ako dosiahnutím dospelosti svojich detí im musím zo zákona zreferovat, kedy sme koľko a ako a s kým, aby im náhodou neuniklo nejaká informácia a šokovani nezistili, ze majú ešte spolu dediča? Ty vieš, ci je to dieťa jeho aj oficiálne alebo je to len verejné tajomstvo? Prečo a ako k tomu vôbec došlo a prečo sú rodiča napriek tomu spolu? No nevieš. Ani my nevieme. Samozrejme, ze ak by situácia prišla na pretras, tak by som povedala, ze je to tak a predložila fakty. Ale spovedať sa deťom zo starých hriechov nemienim. Ani ich tajiť, ale sypať si popol na hlavu po 30 rokoch je alibizmus, nič ine.

zuza265
8. apr 2023

@vroni suhlasim. A este k tomu to moze byt cele nakoniec vsetko uplne inak nez kecla “prajna” svagrina🙂

maciatkolulu
8. apr 2023

@tiezjedna myslím, že otec si priznal chybu a riešil s tým, kým mal, so svojou ženou, vyriešili to, ako potrebovali a ako im vyhovovalo. Ja nevidím na tom nič nedospelej, nič zlé. Dokola opakujem že nevieme ako to bolo, nakoniec ani ty nevieš, či ti nebeha nejaký brat, sestra po svete....

kaktusik007
8. apr 2023

a co ked to otec mame nepovedal a ta to doteraz nevie?

taminka1986
8. apr 2023

Vies o tom, tak co chces este riesit? Ak tvoju podviedol,zbytocne len rozjatris rany. A uz vobec by som sa nestarala do sex. zivota svojich rodicov. Ak ti to nechceli povedat,asi mali na to dovod🤷

madeline1
8. apr 2023

ublizit ti nechcela, ale riesit to nemala, nemusela, mal to riesit tvoj brat. rodicom to spomente, ved to uz viete, ale normalne, kludne, ziadne vycitky,hadky...

eva8
9. apr 2023

Prečo ti chcela švagriná tou sms ublížiť? Opýtala by som sa otca osamote, aj so sestrou, ktorá o Tom vie

h2
9. apr 2023

Mňa by zaujímalo, prečo si myslíš, že ti švagriná tou informáciou chcela ublížiť. Ublížilo ti, že o tom vieš? Radšej by si žila v nevedomosti? Samé komentáre, že o tom treba hovoriť, povedať pravdu... A keď to švagriná urobí, tak je sviňa, čo chcela ublížiť?! A keby si zistila, že švagriná o tom vie a nič ti nepovedala, tak by bola tiež sviňa, predpokladám. ☹️

tiezjedna
9. apr 2023

@vroni “keby situácia prišla na pretras”… presne to sa u autorky deje a presne o tom píšem. Tak neviem, nad čím sa tak rozohňuješ. A nepleť si pojmy. Úprimnosť nie je alibizmus.

vroni
9. apr 2023

@tiežjedna, no ved zatiaľ nič neprišlo na pretras. Zatiaľ jej len nejaká veľkohuba príbuzná čosi vyzvonila. Keď sa spýta rodičov, bude vedieť, o co ide. Ale nejako nevidím dôvod, prečo by ju rodicia mali informovať vopred.