Mám sa odsťahovať?

zlevysavam
11. aug 2015

Odstahovat sa?

Myslim, ze chcem ukoncit vztah s mojim partnerom, ale je to tazke, lebo nie je to tomu tak davno, co sa mi to zdala velka laska a normalny vztah. Ja mam 32r., on 41. Mame spolu pol rocne babatko. Urcite by mi pomohlo precitat si nazory na nasu situaciu.

Skusim najprv jeho pozitiva. Je to inteligentny clovek, kedysi sme sa dokazali dobre porozpravat o politike a vselicom moznom. Je taky snilek/aktivista a kazdemu chce pomahat, aj mne pomaha. Nase dieta miluje a veneje sa mu. Da si zalezat na pozornostiach typu kvety, cokolada. Nezda sa mi lakomy.

A potom su tu negativa. Stala sa chyba, ktoru uz nenapravim a to je to, ze som otehotnela po par mesiacoch vztahu. Podla mna to nemusime riesit, nech je to ponaucenim pre ostatne. Zacali sme riesit prakticke otazky. Z nich vyplynulo, ze ma uz ukonceny dlhodoby vztah, neziju spolu, ale este nie je rozvedeny. Ja som sa ho predtym pre istotu na to pytala, a povedal mi ano som rozvedeny. Klamal. Ked to vyslo na povrch chcela som nas vztah ukoncit, ale on sa teda za par mesiacov s jeho byvalou manzelkou dohodol a rozviedli sa. Keby som nebola tehotna, take klamstvo by som neodpustila. Ale v nadeji na stastnu rodinu som to prekusla. Jeho vysvetlenie na to, ze klamal, bolo, ze vedel, ze by ma stratil. Ukludnovala som sa tym, ze mozno to tak malo byt, lebo inak by nikdy nebol nas uzasny syncek.
Povedali sme si, ze v roku 2015 sa zoberieme. Nechceli sme sa unahlit. Ja si chcem vziat niekoho o kom viem, ze s nim chcem byt do konca zivota a on bol po nenepnom rozvode asi tiez opatrny. Deti z predosleho vztahu nema.
Zijeme v zahranici, v jeho krajine a v podnajme.
Po porode to bolo krasne, aj ked narocne obdobie. Po case mi zacalo vadit, ze nas vztah nie je fer. Ide o to, ze ja sa prevazne staram o syna a domacnost, popri tom prekladam a tlmocim, takze mam normalny/prijatelny prijem. Niekedy je s nim doma a ja robim, ale vacsinu casu a v noci som s nim ja. Napr. ked sa zobudi o 5:00, som s nim ja aj napriek tomu, ze mam v ten den nieco do prace a on nie. Prve mesiace bola cela starostlivost na mne, iba cez vikendy pomohol.
Jeho prijem je zhruba dva krat vacsi, vydavky si delime vsetky na polovicu. Co mi pride fer pokial by sme si aj starostlivost a dieta a domacnost delili na polovicu. Zatial co on si slusne usetri a vyspi sa, aj ma cas na rozne aktivity, ja bud vyjdem s tym co zarobim, alebo minam svoje uspory, robim vo dne a v noci. Prednedavnom kupil vacsi byt, mysleny pre nas. Verim mu, ze to tak mysli, ale stale je to jeho byt. Tam sa mame stahovat o zhruba 5 rokov, kedy sa splati hypo (dovtedy sa bude prenajimat).
On uznava, ze momentalna situacia je nefer, ale ze sme sa na delbe vydavkov dohodli a treba to respektovat, ale ze to, ze nam nevysla dohodla a delbe starostlivosti o dieta a domacnost, je bohuzial biologicka nevyhoda zeny. Skusali sme sa porozpravat vela krat, ale nic z toho, skoncilo to iba ostrymi hadkami. On hovori, ze niekedy v buducnosti bude cas, kedy on toho potiahne viac ako ja. Ja tomu neverim, ale hlavne podla mna ma byt situacia fer v kazdom obdobi.
Co mi vadi viac su nase hadky. Zacne na mna kricat ako zmyslov zbaveny, aj v noci, par krat aj pred syncekom, ktory sa potom dalsie noci budil a plakal zo sna ☹ ☹ ☹ Aj dnes som ho uspala a on sa dosiel za nejaku banalitu hadat, ukazujem mu, ze potom, ale on si nedal povedat a samozrejme ho zobudil. Dokaze mi nadavat za banality. Bola jedna facka z jeho strany a to ma tak ponizilo, ze som mu rovno vratila dve ☹ ☹ Aj to lutujem, ze som sa znizila na taku uroven, ale v tom momente bola prva reakcia, ze toto si nemozem nechat. Raz ma drzal a hucal na mna, ale nikdy ma nezbil alebo nieco take. To by som isla rovno na policiu.
Dalsi problem je, ze moja rodina ho ma velmi rada. Mame som hovorila, ze v noci na mna vrieska a ze je to pre dieta zle. Ale ona aj s ocom si stoja za svojim, ze dieta potrebuje kompletnu rodinu. Hovorila som mojej mame o tom klamstve, ze mi nepovedal, ze bol este zenaty. Ona mi najprv povedala, ze to radsej nikomu nemam hovorit 🤐 A minule mi hovorila, ze sa ho na to pytala a zevraj to tak vobec tak nebolo, ako hovorim. On jej proste nieco nakecal a ona veri jemu a nie vlastnej dcere. To som necakala, lebo som si myslela, ze moja mama vie, ze som uprimny clovek.
Raz som sa uz na 2 tyzdne odstahovala. Nakoniec som sa vratila, lebo ma presviedcal a bol velky tlak rodiny, k tomu dohodnute veci v robote, kde som pocitala s tym, ze mi postrazi synceka. Nechcela som ho vystavovat stresu, ze teraz byvame niekde inde a este mas k tomu nejaku neznamu opatrovnicku, je stale malicky. Jemu je s nim dobre. Aj ked minule potom ako mi nadaval, len prisiel a on sa rozplakal.

Navrhla som rozchod, kvoli sebe a hlavne kvoli syncekovi, ale on to stale chce vyriesit. Mali sme dohodnutu aj poradnu, ale po ceste tam sme sa tri krat pohadali a ani tam nedosli.

Teraz si pripravujem, ako nas z tohto dostanem. Ak sa odstahujem vramci tohto mesta, bude ma on aj cela moja rodina terorizovat ako naposledy. Chcela by som pokoj a zacat niekde odznovu a preto uvazujem, ze by som sa prestahovala do nejakeho ineho mesta, pripadne statu. Z pravnej stranky taku moznost mam. Bola by to dost podpasovka z mojej strany.
Ked vsak ostanem tu a nas syn zacne napr. chodit do skolky (cim bude starsi a cim viac vazieb na toto mesto bude mat), tym je vyssia pravdepodobnost, ze si moj potom expartner poda ziadost a zverenie do starostlivosti a s nou uspeje. Ziadost by si urcite podal a tam sa prihliada iba na dobro dietata a to by v tomto pripade mohlo realne byt, aby ostal tam, kde je zvyknuty byt, kde ma otca a oboch starych rodicov. Ked ostanem tu, v buducnosti realne uz nikdy nebudem mat moznost sa niekam so synom bez jeho suhlasu odstahovat, ani na Slovensko. Teraz je mu v podstate este jedno, kde zije.

Kedze toto netrva dlho, uvazujem, ze je to mozno nejake temne obdobie a mozno je stale nadej na to, ze nas vztah dokazeme zmenit k lepsiemu. A pridat obojstranny respekt, ktory sa vytratil, ani neviem ako.
Ja mam tiez vela veci, co by som mala zlepsit na svojej povahe. Napriklad, ked som mu raz to klamstvo odpustila, nevracat sa k tomu. Zrejme ho demotivujem aj tym, ze mu hovorim, co ma robit, ked je s malym. Ked on mrnci a ja viem, co chce, tak mu to proste poviem bez vedlajsich umyslov. On to berie ako kritiku a ze mu rozkazujem. Ze by som sa mala pocut, akym tonom to hovorim.
Lenze ak by sme to chceli skusit, ani neviem ako, lebo mu nehovorim nic, co by ho mohlo vytocit, lebo sa bojim, ze bude kricat pred malym.

Rozmyslala som, ci ho este lubim. Momentalne ani neviem, to kricanie, nadavky a hadky ma nejako otupili. Radost zo zivota mam len ked som s malym sama.

Co hovorite, baby, 1) este to skusit (ako?), 2) odstahovat sa vramci mesta, aby mohli byt oni dvaja hocikedy v kontakte, alebo 3) odstahovat sa niekam uplne prec?
Ak odstahovat, ako vydrzat este take 3-4 mesiace, ked je to tu denne narocne?
Dohodnut sa s nim neda na nicom. On to chce tak ako to je, len ja by som mala akceptovat svoju biogicku rolu zeny a byt k nemu lepsia a milsia.
Co si o tom vsetkom myslite? Poradte najma tie, ktore mate pocit, ze ho chapete.

Je to novy nick, aby som to mohla poriesit anonymne a aj mi je z tohto vsetkeho zle a hanbim sa.

danavdana
13. sep 2015

@zlevysavam okamzite sa zbal a odid prec, rutis sa do strasnej situacie, nevahaj ani sekundu, ver mi, viem, o com hovorim...

timea7
13. sep 2015

@danavdana myslím, že je už odsťahovaná, teda ak som to dobre pochopila.

zlevysavam
autor
14. sep 2015

@annav Odpisem Ti dnes vecer, nestiham :(, ale myslim na Teba

zlevysavam
autor
14. sep 2015

@danavdana @timea7 Ano, uz som odstahovana, ale este nie do noveho nastahovana.

Tento vikend resp. vcera som konecne mala moznost si trochu vydychnut a som zaskocena, ako sa vztah moze ubrat takymto smerom. Jasne, budem si v buducnosti vsimat na zaciatku aj ine veci ako doteraz (vobec neplanujem teraz nejake hladanie noveho partnera a toto mi bude dlho trvat kym to prezujem), ale nemyslim, ze sa tie veci prvy rok dali nejako rozpoznat. Varovne signaly mohli byt jedine to, ako zle rozpravali o jeho ex zene, on a cela jeho rodina. A to aj nie, ze by to hned niekomu vesali na nos. A samozrejme, to ze klamal o svojom rodinnom stave, ale to som ako vykricnik uz mala.

zlevysavam
autor
14. sep 2015

@danavdana Kludne napis nieco viac, ak mozes, ...

timea7
14. sep 2015

@zlevysavam dobre si urobila, že si odišla. Varovných signálov bolo viac, prečítaj si spätne témy, ktoré si založila. Držím palce, aby si mala lepší, krajší život.

danavdana
16. sep 2015

@zlevysavam tak to sa tesim, ze si uz prec, netreba, aby som pisala viac, ale som za teba strasne stastna, uprimne, ani nevies ako.
Vela stastia v novom zivote, viem, ze sa nestratis, si silna zena.
Nebudem pisat, ze najdes niekoho lepsieho, predsa ani zivot bez partnera nie je zly, niekedy dokonca lepsi a kvalitnejsi.
Este raz vela stastia, zlepsila si mi den ;)

zlevysavam
autor
4. okt 2015

Ahojte! Uz sme vo svojom, konecne. Bohuzial nie v uplnom pokoji.... Dohodli sme sa, ze mi dole k dveram donesie par mojich nevyhnutnych veci, zazvonil, maleho som dala do manduky, aby sa aspon pozdravili. Zidem dole a on ziadne veci so sebou nemal a zacal mi rozpravat, ze si maleho zoberie do kocika a tie veci nalozi do kocika a ze ich prinesie potom. Ja som mu povedala, ze tak sme sa nedohodli a chcela som zatvorit dvere - on ma ale silou pretlacil. Vybehla som hore a dufala som, ze mu teda zabuchnem dvere od bytu pred nosom, ale ani to sa mi nepodarilo. V byte ho prekvapilo, ze tam bola este moja mama. Zavolali sme policiu, ale kym dosli, odisiel. Tak mi len poradili, ze sa vzdy mam pozriet, kto zvoni a neotvarat mu. A ak dojde, zvovu im rovno volat.
S nim odvetdy vobec nekomunikujem, povedala som, ak nieco chce, nech si da ziadost na sud.
Mimo ineho predtym vyvolaval mojim znamym a kecal im hrozne blbosti, ako ze ja som ta agresivna a podobne veci 😒
Dufam, ze na sude sa bude dat dohodnut navstevy v pritomnosti tretej osoby. Uz mam fakt dost.....

zlevysavam
autor
4. okt 2015

@annav Ahoj, prepac, pisem neskoro. Ak je tvoj manzel a otec deti co len z polovice taky hajzel ako tento moj ex, podla mna neostava nic ine, nez sa financne postavit na nohy a odist ☹ Ako to, prijem 40 Eur mesacne? Ved iba rodinne pridavky su 168 na jedno dieta. Ak to nechodi na tvoj ucet, tak si to vo Finanzonline zmen. Ak nepoberas matersku, asi by som radila najst na zaciatok hocijaku pracu, detom skolku resp. tagesmutter. A potom hladat lepsiu pracu. Samozrejme, viem, 1000x lahsie sa to pise ako robi. Ja co som mala nasetrene, mi to nebolo lahke a predstav si, teraz mi este robi aj neprijemnosti s Kinderbetreuungsgeld. Ale zivot je len jeden....

zlevysavam
autor
4. okt 2015

@annav Ako sa mate?

zlevysavam
autor
4. okt 2015

@annav +vyzivne na deti a na seba. Myslim, ze v Rakusku sa celkom da rozbehnut...

zlevysavam
autor
4. okt 2015

@annav Posledne 🙂 : Inak Ti radi poradia aj na Frauen beraten Frauen, skus! Za rozhovor nic nedas

zlevysavam
autor
12. dec 2015

@charlie1980 Viac krat som si spomenula... Ako Ti v oktobri dopadol sud s ex?

charlie1980
12. dec 2015

@zlevysavam Ahoj. Na vybornu ! Ale....na pojednavani nebol, poslal pravnika. Ten jeho pravnik nebol schopny ani zavolat na sud, ze sa otec nedostavi, takze prekladatel isiel uplne zbytocne z BA. Takze uz tam sa sudkyna vytocila. Otec chcel po pravnikovi dolozit vsetky vydavky, na Co som apelovala, ze ja ako matka, ktora sa stara o dieta a ma vsetko od A-Z sa tam nebudem zhadzovat s nejakymi blockami, radsej nech mi dolozi on, resp.staci mi, ked mi to ustne vymenuje na jednej ruke, Co mu za 1rok odkedy sme na SK a vlastne od narodenia kupil. Aj to akceptovala sudkyna. On dokladal samozrejme vydavky a kolko je schopny na maleho platit. Jasne, ze sa mu "ledva zvysilo", kedze poznam jeho zamestnavatela a viem, ze vyplatu dostavaju scasti do obalky ako nezdanitelne😉 V konecnom dosledku sa pytala, ako ho navstevoval, ako kontaktoval maleho, Co mu poslal. No samozrejme nic. Sud mu teda prikazal vybavit rodinne pridavky tam, plus alimenty a tak bude spokojnost na obidvoch stranach....Lenze. Teraz mi pisal pravnik na Mail, ze vraj narok na rodinne nema, kedze zije na SK a preto si mam poziadat na SK. Coz vobec nie je pravda. Nerespektuje ani sud a takto to chceli odfajknut aj s jeho pravnikom a ukoncit to tym, ze nema narok. Tak som mu pisala, ze narok ma a ked to bude potrebne, tak stiahnem tie unterlagen a prelozim do nemciny spolu s Audiohovorom z SVA, ze narok ma. Tak sa vylakal a zacal pindat, ze mam poslat rod.list atd, pritom v mieste narodenia ho dostane. Nakoniec ho aj nasiel, ked som mu povedala, ze mu nic neposlem, pretoze ked sme prisli na SK, ani na to nebol schopny aby mi poslal kopiu obcianskeho, aby som malemu vedela urobit slov.rodny list. Musela som si to dat poslat mailom z Jugendamtu. Zrazu mam dolozit potvrdenie o pobyte, ze to da do poriadku. Takze toto je presne on, lenivy pes! Ani na to nie je schopny. Navstevy mu urcili( resp.sam ich tak ziadal) kazde 3.mesiace posledny vikend. Sud povolil iba za mojej pritomnosti, bez toho, aby som na tom trvala, vraj ho nepozna, nerozumie, maly malo rozprava celkovo, takze kolizna bola proti tomu. Ja z mojej iniciativy som mu navrhla, ze nech pride ku mne (aby to nebolo stresujuce pre maleho vlacit sa po hoteloch), ja mam kam ist na 2.dni a ked bude potrebovat, tak mu Pridem na pomoc. Ale ja si myslim, ze on nepride, len musel tam nieco napisat. V konecnom dosledku, ano, pred sudom sa Otec musi zmierit s pobytom v inom state. To jeho vyjadrenie tam treba vzdy. On so zverenim do starostlivosti nakoniec suhlasil v odpoved ins moj navrh.


A u Vas ako ste na tom ? Co mate Nove, ako sa to doriesilo ?

charlie1980
12. dec 2015

@zlevysavam Takze Este stale to nie je dokoncene, pretoze len teraz zacne vybavovat rodinne pridavky (Co mu sud prikazal) a tak potom nabud.rok dostaneme Termin na podpisanie rodicovskej dohody.

zlevysavam
autor
12. dec 2015

@charlie1980 Wow, to su tahanice. Ale ked to vsetko vybavis, dostanes to vyzivne aj spatne? Sa mu inak cudujem, ze viac "nebojuje". Lebo to ten moj hej. On pred vsetkymi hra teraz divadielko, ako sa chce starat 50:50. Alebo 3 dni v tyzdni. Na Jugendamte na financnom ho odhadli spravne a poradili mi nebrat na neho celkovo ziaden ohlad. Ale na inom oddeleni (je to aj na inom mieste vramci mesta), myslim, ze na soc. pracovnicku zanechal velmi dobry dojem :-/ Lebo zvycajne tam maju oteckov, co sa nezaujimaju. Jej tam ukazoval fotky a ze ho nevidi tak casto, ako by si zelal. No a teraz ma tlacia do toho, aby sme nasli nejaku dohodu o stretavani a ze 2x do tyzdna je vzhladom na vek optimalne. Ja by som chcela za pritomnosti nejakej tretej osoby , lebo som si neni po tom vsetkom ista, coho je schopny. A tiez ho nechcem stretavat kazdy druhy, treti den. Ked sme na nejakom verejnom mieste, je to OK. Ked sa stretneme niekde, kde nie su ludia, uraza ma a hada sa pred babom, ktore medzicasom uz viac vnima :-/ Samozrejme sa vzdy snazim, aby sme boli na verejnom mieste, ale dnes tam kde je cez tyzden kopu ludi, nebol nikto. Taka detska miestnost pri skolke od ktorej si viem pozicat kluce. Som ich nechala samych, ale nemala som dobry pocit, tak som sa po pol hodine vratila a oni boli akurat obleceni na odchode, pricom sme sa dohodli, ze prec urcite nepojdu. Neviem, mam z toho zly pocit. Asi ho necham, nech si poda ziadost na sud na upravu stretavania.

romanovic
12. dec 2015

@zlevysavam pacis sa mi, si zena cinu, nie fnukave stvorenie. Kiez by si tvoj pribeh precitali tie, co tu chodia len plakat, lebo "nic sa neda".

charlie1980
13. dec 2015

@zlevysavam Ano, to vyzivne je spatne od podania navrhu, tj.sme tu od februara, podavala som v maji, takze od maja. Trval ten slov.rod List dva mesiace, preto som tam stratila 3mesiace. No a rodinne su tiez spatne tusim za rok uplatnitelne. No, na tu 50:50 starostlivost davaj pozor, pretoze pri tej je "gemeinsame sorgerecht" plus- je sice pekne, ze sa postara 3 dni a ty tym padom nebudes mat vydavky povedzme na jasle, opatrovatelku a budes moct tie dni ist do prace, lenze....ja by som sa tazko dohodla s mojim exzamestnavatelom, ze chcem pracovat len od pondelka do stvrtku. Plus pri 50:50 ti neplati na dieta nic. Takze ja by som s tymto vobec nesuhlasila, aj tento jeho Otec to tak chcel, ked sme Este tam boli. Jasne, lebo ja som spadla z ceresne. A to bola posledna kvapka v pohari, preto som maleho zbalila zo dna na den. Lebo o tom v poslednej dobe dlhsie spekuloval.

charlie1980
13. dec 2015

@zlevysavam Tym som chcela povedat len to, ze neviem, ako to je teraz v state, kde ste....u nas v tej dobe od 1.7. 2014 do 1.7.2015 bola gemeinsame sorgerecht uplatnitelna aj proti voli matky a vsetky deti narodene po tomto datume uz maju gemeinsame sorgerecht aj u nezosobasenych parov. Preto som vedela, ze ak by ju poziadal, tak by ju aj dostal ak je o nu zaujem. Preto si zvaz, ci by si pristala na striedavu starostlivost, lebo potom uz neexistuje cesta spat a ty uz alleiniges sorgerecht nikdy nedostanes, len ak by ho zbavili sudnou cestou rodicovskych prav z vaznych dovodov. Samozrejme, ak planujes ostat tam dalsich 20rokov, neplanujes sa stahovat, je to v podstate jedno, ak sa vies v praci zariadit tak, ze ti vyjdu v usetrety a ty budes moct pracovat po, str, pi napr. alebo od pondelka do stvrtku. U nas by to nefungovalo urcite, jemu islo len o to, aby nemusel platit a skoncilo by to urcite tak, ze casom by maly aj tak zostal so mnou a on by prisiel vtedy ked by mu to vyhovovalo. A ja by som tym padom mala zariadenych menej dni, menej zaplatenych a maly by bol u mna. Ale on by uz podla sudneho rozhodnutia nemusel nic na maleho platit.

zlevysavam
autor
13. dec 2015

@charlie1980 Ten SK rodny list musim tiez este vybavit. Dufam, ze som uz nepresvihla nejaku lehotu 😒

Ja budem pracovat od pondelka do stvrtka, to uz mam dohodnute. Malo by to vyjst so skolkou, kde beru od roka a mame tam uz miesto. On striedavku napriek jeho kecom o 50:50 (co inak ako sme boli spolu podla neho biologicky mozne nebolo) nechce, on sa chce 3x do tyzdna na chvilu zahrat, s tym, ze ja ho prinesiem. Ani ja striedavku nechcem a aj zena na Jugendamte to zavrhla ako dobre riesenie pre dieta.
U nas otazka je ako casto stretavanie a za akych podmienok (kde...). Lenze dohodnut sa je asi nemozne, resp. dohody byvaju porusovane z jeho strany. Co on nejako potom skomoli, ze vlastne je to kvoli mne. Asi ostava len sudna cesta. Nech teda sud nieco urci, co sa musi respektovat!
On sa sudom jeden den vyhraza, druhy den, ze dohodnime sa, inak nas to bude stat kopec penazi - uz mi dochadzaju pomaly na neho nervy...

O gemeinsame obsorge nie je vobec rec. Ta ma zmysel, len ked to medzi nami nejako funguje, co nie je ten pripad.

zlevysavam
autor
13. dec 2015

@romanovic Diky, potesila si ma tym komentarom!

charlie1980
13. dec 2015

@zlevysavam Ano, spominam si na to, ako to bolo biologicky nemozne. Esteze tam na Jugendamte sedia normalni ludia, vdaka Bohu. Asi Fakt bude najlepsie, ked to urci sud a budete sa podla toho drzat v tomto pripade....inak je tazko sa aj nejak zariadit a zorganizovat...aj s tym odvazanim a dovazanim...Co ak ti to casovo nevyjde napr.pretoze budes v praci...? Radsej nech to Fakt urci sud a bude sa toho kazdy drzat...ak sa bude. Inak nam urcili na sude, ze dieta vyzdvihne a odovzda v mieste bydliska. Napriek dialke. To len ja z mojej iniciativy som navrhla, ze aby Ostali u mna doma, kedze maly je vonku velmi zivy a doma ma tu svoju pohodu.

margaretka_9
13. dec 2015
Používateľ margaretka_9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od margaretka_9.

baby ja premyslam cim ti chlapi niekedy rozmyslaju

zlevysavam
autor
13. dec 2015

@charlie1980 To by ma presne zaujimalo, ako sa postupuje v pripadoch, ze povedzme mame sudom urceny den X a v ten den sa to kvoli nejakemu dovodu nebude dat. Mam na mysli zavazne veci typu choroba, alebo ze by sme chceli ist na dlhsiu dovolenku. Dohaduju sa potom nahradne terminy alebo to vypadava? Ale asi sa pytam nespravnej... Pozrem tu nejake temy, kde o tomto pisu skusenosti. Jasne, najlepsie by bolo sa v takom pripade normalne dohodnut. Asi musi prejst nejaky cas, aby sme spolu vedeli normalne komunikovat, ak to vobec niekedy bude mozne, bez hadok pred malym.

Som zvedava, ci ten tvoj pride. U Teba/mna doma, to ma istu logiku... Tu este existuju take Besuchscafes co organizuje Familienbund. Ale to je vraj skor pre takych, co dlho dieta nevidili, alebo prave vysli z basy, tak je to pod takym dohladom.

charlie1980
13. dec 2015

@zlevysavam A myslim, ze lehota na slov. rodny List asi neexistuje, ked je raz obcanom. Maly mal vtedy 14.mesiacov.

zlevysavam
autor
13. dec 2015

@charlie1980 Super, to su dobre spravy. Nam to tiez vyjde tak po prvom roku, + kolko to uradom potrva

zlevysavam
autor
13. dec 2015

@margaretka_9 Ja rozmyslam, ako si pripadne nabuduce lepsie vybrat....

charlie1980
13. dec 2015

@zlevysavam Vies, ze aj mna to hned napadlo, ze ako si lepsie vybrat 😄...? No a ohladom tych nedodrzanych navstev...len tolko co som narazila na Fora od vas....myslim, ze ak sa nedodrzuju zamerne, opakovane, vtedy si moze ist niektory stazovat. Ale nie z nejakych vaznych dovodov. Myslim, ze som sa tam docitala aj o tom, ze Otec vobec nic nemusi a ak by aj nedodrziaval vyzdvihovanie (opacny pripad) tak sa mu nic stat nemoze. Ale tu ti iste ine baby lepsie poradia....ja som teda zvedava tiez, ci ten jeho Otec pride. Termin ma v januari.

margaretka_9
8. jan 2016
Používateľ margaretka_9 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od margaretka_9.

@zlevysavam kiezby to mali ti chlapi napisane na cele

zlevysavam
autor
17. jan 2016

@charlie1980 Ahoj, dostavil sa teda na navstevu otec?
U nas dost zle, uz syna nevidel viac nez mesiac. V decembri sme mali zabehnuty taky system, co sme dohodli na Jugendamte (zatial iba ustne na skusku), ale fungovalo to iba max. 2 tyzdne. Naziapal na mna zas pred dietatom napriek tomu, ze sme si na Jugendamte triasli rukou, ze si vsetko vydiskutujeme sami a taktiez nedodrzal dohodnute miesto, chcel ho brat inam. Tak teraz ma za ulohu zorganizovat Besuchscafe, ale k tomu sa nejako nema. Jedine pozitivum je, ze na Jugendamte ho uz tak nezeru, ako na zaciatku, ked tam hral chudacika otecka, ktoreho som opustila a nechcem mu davat dieta. Asi ho uz trochu prekukli.