Manžel ma vôbec nepriťahuje

nepritahujema
18. jún 2015

Ahojte, kvôli tejto otázke na Vás som si urobila nový nick, keďže sú tu osoby z môjho okolia.

Viem, že je toho plný MK, ale napriek tomu riešime s manželom tento problém... Teda... Problém je vo mne... Manžel sa stará, má nás rád, každý, kto nevie o tomto našom probléme, tak je presvedčený o tom, že máme šťastné a ideálne manželstvo... Ale...

Sme spolu 4 roky z toho sme 2 roky manželia. Máme spolu syna. Kým som otehotnela, tak sme boli zasnúbení, keď sme sa dozvedeli, že čakáme bábo, tak sme sa chceli rýchlo zobrať(cca 3mesiace na to). Už pred ňou sme spolu spávali tak raz za 2 týždne, no začalo sa to zhoršovať. Počas tehotenstva som sex odmietala celkovo. Po pôrode som svoje nechutenstvo pripisovala hormónom. No teraz sú to už skoro 2 roky od pôrodu a my sme spolu spali za tú dobu max 10x - aj to iba preto, že som už musela. Manžel chuť má, ale ja nie. Ja proste nemám ani pomyslenie na sex s ním... Nechcem aby sa ma dotýkal, aby mi dal bozk ani objatie... Všetko mi to príde nepríjemné... Začala som to s ním rozoberať, so všetkým som sa mu priznala, dokonca som si dohodla termín so sexuologičkou. Žiaľ silne pochybujem, že ona mi pomôže, pretože ako sa poznám, tak to, čo vo mne už vyhaslo zase nevzplanie. Manžel sa ma opýtal či ho ľúbim... Moja odpoveď bola, že ho mám rada, ale že láska to už asi nie je. Videla som to sklamanie v jeho očiach... Bolelo ma to, no viem že jeho to zabolelo milión krát viac ☹ Všetko to robím kvôli nášmu synovi, no nechcem zvyšný život prežiť tak ako keby som žila v manželstve s kamarátom. Proste to objatie mi chýba, sex tiež, ale nie s mojim manželom... Určite ani on nechce žiť bez týchto potrieb, ktoré mu ja neviem dať a zase nechcem zastávať miesto inej žene s ktorou by mohol byť naozaj šťastný a dala by mu to čo každý chlap potrebuje. Náš syn je ešte malý, takže by ho rozvod až tak veľmi nezasiahol ako keby sme s tým mali čakať ďalšie 3 roky... Prosím vyjadrite svoj názor na vec. Ďakujem

peneloppe
18. jún 2015

@nepritahujema

Rozved sa, naco sa trapis a ostavas vo vztahu s niekym koho nemilujes. Prave dnes som sa v praci bavila s niekym, kto tiez po svadbe zistil ze svojho manzela nemiluje a trvalo roky kym sa odhodlala k rozvodu, teraz je happy a slobodna. Nema zmysel ostavat vo vztahu ked nic necitis. Ste spolu tak kratko, nie je to normalne.

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@peneloppe a maju deti?

spirit16
18. jún 2015

No mnoho ludi si mysli, ze v partnerstve musi mat vsetko a stale. Nie je to tak.
Ked si clovek uz niekoho vyberie na spolocny zivot, tak by taketo situacie mal brat ako vyzvu na vlastne zdokonalenie a pochopenie veci, o ktorych sa mu doteraz ani nesnimalo.
Skutocne si nemyslim, ze je mudre mysliet na rozvod a ze je mudre mysliet na naruc alebo naruce nejakych inych muzov.
Skus si vecer predstavit, ako by si sa citila, keby si ho zase milovala. Skus sa vzit do tej predstavy.
A inak neodpovedala si ( alebo som si nevsimla).
Ake riesenie, by podla Teba bolo to idealne, ktore by si urobila, keby si mala pocit ze mozes?
Ak uz to mas v hlave, tak to je to riesenie, ktore sa nakoniec stane realitou.
Ak si myslis, ze riesenim je rozvod a to, aby ste si kazdy hladali niekoho ineho a budes si tuto predstavu stale prehravat v hlave, tak sa to tak aj stane.
Ak si predstavis idealne riesenie pre vasu rodinu, teda ze spolu laskyplne zijete, tak sa to tiez casom pretavi do reality.
Zivot si tvoris sama. Najprv v myslienkach a potom, ked myslienky nadobudnu konkretne tvary, tak sa to zacne zj uskutocnovat. Drzim Ti palce

nepritahujema
autor
18. jún 2015

@spirit16 Ono keby sme nemali syna a neboli manzelia, tak takyto vztah ukoncim. Ciže keby nebol syn, tak by bol rozvod... Pre syna urobim cokolvek...Prave preto som kontaktovala aj sexuologicku, aby nam s tym pomohla a poradila co dalej.... Ďakujem veľmi pekne

charlie1980
18. jún 2015

@nepritahujema Ale no, zas nemusis byt frigidna 😀 Zeby v tom bol iny chlap ? A ja ti uz ani neviem...dnes je vsetko na hlavu postavene. Ked sa chlap stara, nefunguje Sex, ked funguje Sex, tak rozhadzuje ponozky, ked nerozhadzuje, tak je puntickar a ked nie je puntickar tak je mamin cecok a ked nie je mamin cecok, tak je Svokra na figu a ked nie svokra, tak deti skacu po hlave a ked aj vsetko funguje dokonale, tak je sused ozran a rusi nocny klud ....Achchchch!

maciatkolulu
18. jún 2015

@nepritahujema je to sebecke voci vasmu dietatu a aj voci manzelovi. Naco si sa vydavala, zakladala rodinu? Preco si myslis, zeby syna nemrzel vas rozvod. Poloz si otazku, co vsetko si urobila, aby to medzi vami klapalo po vsetkych strankach. Myslis, ze ked vymenis muza za iny model bude vsetko fajn aj po 15rokoch? Ako vobec mozes pristupovat takto k vasmu vztahu a hned sa vzdavat. Pre nieco si si ho brala, alebo to bolo fakt iba nahodne tehotenstvo, lebo predpokladam, ze ked si si nim a svojou laskou k nemu nebola na stopro ista, tak si neotehotnela cielene. Inak ked sa na to pozrieme z druhej strany, zeby muz povedal zene, ze ju uz nemiluje, ze ho nepritahuje a ma ju rad iba ako kamaratku, tak tu vznikne burliva tema, aky je to hajzel nezodpovedny, svina a ako urcite prasi nejaku cundru a kopec rad, ako ho ma vyhodit z bytu, zobrat mu decko, vyzmykat z neho prve - posledne 😉 A ajhla tu su rady, nech od neho odide a sviha za svojim stastim, ale ked to urobi muz, tak su hromy blesky. Logicky mi z toho vyplyva, zena sa moze odmilovat a hladat novu lasku, muz nie.

maciatkolulu
18. jún 2015

@charlie1980 tak to si napisala uplne trefne....

cammille
18. jún 2015

...dlhodoba laska je vec vole, a nie nikdy nekonciaceho zamilovania a ocarenia zmyslov...ja z mojho muza tiez nie som paf ako kedysi, ale milujem ho stale viac a viac 😊 ...preto, lebo som sa rozhodla milovat ho..neviem preco si ludia myslia, ze laska je o vecnej zamilovanosti..takymto sposobom mozes menit chlapa kazdu chvilu, lebo kazdy sa ti casom zunuje..

saskia24
18. jún 2015

@cammille krásne napísané

zibi
18. jún 2015

@cammille presne tak laska je rozhodnutie ... vela ludi si to zamiena a preto su nestastni .. 🙂

natalym
18. jún 2015

@nepritahujema Dá sa znova zamilovať. Predstav si čo ťa na ňom bavilo, čím Ta zaujal, čím Ťa rozosmial, určite tam niečo bolo a aj je. Usiluj sa. Takého čo sa o Vás stará a ľúbi Ťa nenájdeš. Veď sa máte radi, je to len prechodný stav. Verím, že to bude dobré.

saskia24
18. jún 2015

ináč ja si myslím, že v každom dlhodobom partnerstve príde čas ked sa partneri už nemilujú ako na začiatku. Ale to neznamená, že sa treba rozvádzať. A láska je obnoviteľná podľa mna.

natalym
18. jún 2015

@saskia24 4 roky? To je strašne málo.

saskia24
18. jún 2015

Ved áno. Ja nehovorím o konkrétnom čase. ale ved prídu kadejaké krízy, treba to riešiť a nie utekať.

mufka1
18. jún 2015

No prezila som toto s ex tie sme sa zobrali vsetko pohode po cca 2 rokov sa nam syn narodil vtedy sa neak nieco vomne zmenilo neak sme to tiahli az 8 rokov potom to islo dole vodou este viac najhorsie bolo ze zacali hadky a syn sa ich zucasnoval no po 2 rokoch som podala ziadost o rozvod presne na mikulasa medzi sviatkamy mi prisiel papier na pojednavanie a 4.1,nas rozviedli islo to velmi rychlo mm vtej dobe uz mal priatelku ja som bola sama.no vyriesila som to takto pretoze nas vstah nemal vyznam aby sme sa trapili obaja a syn ma teras 12 rokov a chvala bohu voobec sa ho to nedotklo psychcky uci sa na same jednotky ex je stasny zdruhou zenou a ja no ja som sa neskor po rozvode zoznamila sterajsim manzelom mame dcerku a som stasna vlasne sme vsedci stasni ja,syn a ex 🙂 nema buducnost byt vovstahu sclovekom ktoreho nemilujes ver mi zbytocne sa budes trapit a syn je este maly.budes to mat taske nazaciatku ale vsetko sa dobre obrati kady ma byt pravo stasni 🙂

zibi
18. jún 2015

@nepritahujema skus si dat spravit hormonalny profil ..ale ze fakt vazne nie zo srandy 🙂 jednoducho neverila by si ako vykyv hormonov moze zamavat s chutou na sex... aj najvacsi playboy by s tebou nic nerobil...
podla mna by si mala za manzelstvo bojovat . mysim si, ze to nie je nieco co mozes len tak vymenit a nasledky nebudu ..neviem preco ludia tak lahko stracaju chut a idu sa hned rozvadzat..vidia vidinu coho ? nejakeho maca, ktory pride a zahorim vasnou na cely zivot ?? fakt sa manzelsky zvazok tak sformalizoval, ze sa ho tak hrozne rychlo vzdavame?..skus namiesto tych negativnych tvrdeni, ktore citis ... hovorit pozivitivne..tak si sa naplnila tym, ze uz muza nemilujes, ze ta nepritahuje, tolko o tom uvazujes, ze ta to vsetko prevalcovalo. skus kazdy den , urobit nejaky skutok lasky pre neho, skus si kazdy den rano povedat aky je fesak a ako ho milujes , skus sa naplnit pozivitnymi vecami voci nemu ... a budes prekvapena ako sa to vsetko meni. laska je rozhodnutie, nie je to pocit ... 😵

lulula1990
18. jún 2015

@nepritahujema...ono, takto to vyzera, ked manzelstva uzatvaraju neskuseny ludia. Nehnevaj sa, ale tvoje rozmyslanie je sebecke a pride mi, ze musis mat malo rokov, ked rozmyslas takymto sposobom. V manzelstve by mali ludia zotrvat v dobrom aj v zlom, podla teba je toto to zle ( ver mi, ze existuju ovela horsie veci), ktore tu ale teraz nejdem rozoberat. Ze ta manzel prestal pritahovat to je podla mna uplne normalna vec. Nemozes cakat ze ked budes s niekym vo vztahu dlhsie, trebars viac rokov, budes mat stale motyle v bruchu. Ja osobne taky vztah ani nepoznam a ked nahodou taky nejaky existuje, klobuk dolu. Casom pridu starosti, deti, ucty a milion dalsich veci, takze uz tam nie je taka zalubenost ako na zaciatku. Skor by si si mala uvedomit, ze toto by sa stalo s kazdym jednym muzom, proste casom sa okukate a upadnete do stereotypu. Syna by rozvod bolel a ovplyvnil by cely jeho dalsi zivot, je jedno ci ma 3 roky alebo 25. Mozno je problem v tom, ze manzel je na teba az velmi dobry, tak si ho nevazis. Ziadna sexuologicka ti nepomoze, ak sama nebudes vediet co chces od zivota. Ale podla mna si sa uz rozhodla - vtedy ked si si brala svojho manzela a za toto tvoje rozhodnutie by si mala brat aj zodpovednost, pretoze uz to nie je len o TEBE, ale hlavne o tvojom dietati.

roxana280
18. jún 2015

preboha..nechápem..na čo ste mali spolu dieťa, chudák dieťa a chudák chlap...to je vizitka dnešného sveta..kde je úcta voči manželovi a kde je láska, poruzumenie, priateľstvo, cit, spolucítenie? Sex..dobrý sex pochádza z toho všetkého..z lásky, citu, nehy, porozumenia a v prvom rade priateľstva..ja som si vzala kamaráta..človeka, ktorý rozumel, chápal a, cítil, ktorému som dodnes oporou a on mojou, priateĺa do dažďa, že nevyzerá ako herec a čo, každý deň spolu prežívame všetky naše výhry aj prehry, spája nás syn, ktorému sme povinní obaja vytvoriť krásny život..tak sa dopekla ženská snaž! Vybudovať krásny vzťah je nielen sexom..najlepší sex majú páry dlhoročné páry, ktoré sa milujú, majú voči sebe úctu.. nič nie je zadarmo

susanne6
18. jún 2015

@nepritahujema tak je to len o vás dvoch...odcudzil sa ti, možno ti už nie je tak vzácne s ním byť, možno si si ním istá a potrebuješ zmenu, to však neznamená hned neveru, asi by vám nejaký čas od seba pomohol...stretávať sa ako za slobodna, len randenie, a len príjemne veci preberať ako za dávnych čias...skúsiť treba všetko...záchrana rodiny za to stojí, tvoje dieťa je síce malé, takže rozvod ako taký nepocíti,ale celý život si so sebou ponesie tú bolesť z neúplnej rodiny 😢

mysicka36
18. jún 2015

@nepritahujema vadí di niečo na ňom fyzicky? Nevoní ti? Lebo ty ho ako človeka máš rada, veríš mu, vážiš si ho (inak by si mu to nepriznala a jednoducho by si si našla niekoho kto by ťa rajcoval.) Ty skôr nemáš ten sexuálny chtíč. Máš ho voči niekomu - hocikomu s kým niekedy komunikuješ? Mne totiž príde, že tebe sex a intímnosti nič nehovoria a nebolo by to po čase iné ani s iným partnerom. Len si treba ujasniť, že s novým partnerom budeš riešiť aj iné veci napr výchovu tvojho dieťaťa... Terajší manžel je podla mňa normálny chlap so svojimi potrebami a nechce za sex vymeniť partnerku. Inak by si už dávno našiel bokovku a boli by ste obaja "spokojní" Teba by neotravoval za sex a ty by si neriešila prečo ste už týždeň nesexovali. Trošku sa posnaž riešiť túto situáciu. Ak ani po snahe nepríde zlepšenie tak uvažuj tak ako píšeš. Držím ti palce. 😉 oprava 😀 držím vám palce. 😉

sopkape
18. jún 2015

Neberies nahodou Hak, nekojíš? Nevstavaš často ku malému v noci, niesi príliš stresovana financiami?.... tolko dovodov za nechutou možé byt...držím palce, alebo skus si predstaavit, žeby zajtra prišiel muž domov, že má inu, bolo by ti to jedno? Sklanam sa pred tvojou ochotou navštívit sexuológa, u mna nechut bola sposobená zlým hormonálnym profilom, nepracovala mi štítna, teraz mám chut viac ako muž:D

sardinka32
18. jún 2015

@nepritahujema A nebude to len tym, ze sa Ti uz manzel zunoval? Skratka je stale k mání a to je pre Teba nuda? Neviem, kolko si mala pred nim partnerov a ci Ta dokazali lepsie uspokojit po sex. stranke ako Tvoj manzel...to tiez moze dost objasnit. Pripadne nezmenil sa manzel po fyzickej stranke - nepribral napriklad? Poriadne si to ale nechaj ulezat v hlave, lebo moze sa stat, ze budes mat sice vztah plny sexu (co tiez nemusi byt trvaly stav), ale uvedomis si, ze to k spokojnemu partnerskemu zivotu nestaci. Poznam jednu kocku, ktora riesila toto iste, akurat ze oni neboli este zobrati a tak mu ludovo povedane zahla, lebo ju frajer uz po xy rokoch nepritahoval (teda tak to ona prezentovala). Milenec bol taky ten zly chlapec, pekny, sexi (vraj ju neskutocne pritahoval), ale ked sa s nim raz vyspala, zistila, ze sa jej to vlastne nepaci a citila sa nesmierne previnilo, ze svojho frajera podviedla...uvedomila si, co by stratila, lebo tento dotycny teda nebol zrovna idealny typ na zenenie a zrovnala si to v hlave. Teraz uz je vydata, jej manzel to do dneška nevie, ale ona si ho o to viac vazi, lebo si uvedomila, ze len super sex jej k spokojnosti vo vztahu nestaci.

maminuska
18. jún 2015

Ja by so takýto odpor chápala v prípade že by vaše vzťahy boli zlé , že muž je hoviadko , humusák , zlý , alkoholik, grobian , žgrloš, ale to čo píšeš máš zrejme dobrého a milého muža.
Prešla som si tým , len s tým že s mojim exmanželom sa zle žilo po tej bežnej prevádzkovej stránke, napriek tomu som to s ním vydržala 13 rokov a opravovala a snažila sa , posledné 2 roky nášho vzťahu sa mi už vyslovene hnusil , dva roky sa ma už nemohol ani dotknúť. Len u mňa to na rozdiel od teba vyústilo zo zlého vzťahu .
Preto ak máš dobrý vzťah , skutočne sa snaž popracovať na sebe, daj si urobiť hormonálny profil , sexuolog a urob všetko pre to aby si to manželstvo ktoré je inak dobré udržala.

evkakorcek
19. jún 2015

@nepritahujema ty svojho manžela jednoducho už neľúbiš. Pretože láska k tomu druhému sa prejavuje aj sexom. Hladaj dôvody prečo to tak je. Ak nájdeš odpovede, skús sa na to zamerať. Ak ti stojí tvoj manžel o to aby si sním strávila celý život, snaž sa to napraviť. Ak nemáš úsilia, skončite to. Ešte máš pred sebou toľko rokov života..... Ešte to všetko môžeš zmeniť 😉 😉

sheldonc
19. jún 2015

Jasné,že ta nepritahuje,keď s ním žiješ a vidíš ho 24/7 vo všetkých možných situáciách......na tom nie je nic príťažlivé a uvedom si,že tebe nepomôže žiaden sexuológ sveta,lebo ty nemáš problém s libidom, ty mas problém s konkrétnym mužom......to je normal,to j zivot

mimina00
19. jún 2015

@dionyzka takto.....aj mna uz moj nepritahoval....ale poviem ti to na rovinu...nemam v hlave nasrate,aby som teraz zacala robit to co autorka.sme spolu dlho,mame deti,tak nebudem nicit rodinu kvoly tomu,ze.....taka blbost.nikdy by som nebola tak sebecka kvoly tomu co i len uvazovat nad rozvodom.zivot a iní ludia-partneri prinasaju horsie rany.ja som svojmu narovinu povedala ze to vyprchalo a on s tym nieco spravil a hotovo uz bolkocur v trube...chce to len zodpovednost a zodpovednost a nie fnukanie a fantarizovanie nad druhym.

spirit16
19. jún 2015

Inak presne ma napadlo aj to, co tu uz niekto pisal.
Ten dvojaky meter akym sa zeny divaju na problemy druhych zien a ako sa divaju na tie iste problemy ich muzov.

Keby tu nejaka zena napisala, ze jej po dvoch rokoch potom ako sa jej narodilo dieta povedal manzel, ze ona ho uz nepritahuje a ze s nou uz nemoze spat, preto rozmysla o odchode, aby si este obaja mohli "uzivat".
Tak by som chcela vidiet tie reakcie.
Asi by bolo velmi malo zien, ktore by napisali jasne v pohode, to sa moze stat, skus ho pochopit asi si sa mu zunovala, tak si chod najst niekoho druheho.
Vacsina zien by povedala ze je to nezodpovedny hajzel, ktory nevie, co chce a ze ked odide, tak mu este len potom dojde, co opustil.
Laska je rozhodnutie, ked zamilovanost odide, tak vtedy prave prichadza to hlbsie spojenie a ta skutocna laska ak sa clovek tak rozhodne.

cajka_j
19. jún 2015

@nepritahujema ahoj,necitala som prispevky vyssie,len ti chcem napisat,ze nejaky ten rocik dozadu som mala presne rovnaky problem,aj som tu o tom v jednej teme pisala,ale ja som vedela,ze s muzom vhccem ostat aj napriek tomu,ze som nemala pocit,ze ho lubim a doslova sa mi hnusil.avsak zacala som chodit na psychoterapiu a velmi to pomohlo.mne,vztahu a aj muzovi.sme stale spolu a je nam spolu fajn 🙂 takze je to podla mna o tom,ci na sebe ides makat alebo to vzdas.... drzim palce 🙂

luciana157
19. jún 2015

Nečítam co píšu ine zeny,napíšem svoj názor a skúsenosť.prezivas to co neskutočne vela žien po pôrode ale nie všetky si to priznajú a hovoria o tom.prezila som si to iste....co ta čaká?nech ta manžel akokoľvek miluje svoje potreby si bude hľadať inde,preco?lebo je muž a kazdy muž potrebuje sex.tebe bude chýbať láska....preco?lebo si žena a zeny potrebuju vrúcne objatia a maju sex z lásky a potrebuju v tom cítiť vášeň a nie povinnosť.tiez mam dieta,s ex sme sa rozišli...akokoľvek sme sa ľúbili,vzťah bez sexu nemôže fungovať.hneval sa na mna velmi ale teraz ma uz rok priateľku a mozno im to klape,vyzera pri nej lepšie ako vyzeral pri mne.ja?ja som sa vydala a mam muža ktorý miluje mna aj moje dieta a vsetko funguje ako ma.moje dieta malo 3 a pól roka ked prechádzalo zmenami a sťahovaním sa...pamätá si vsetko,ma spomienky na zivot predtym a to občas boli,ze to dieta pripomína to pekne.s otcom ma super vzťah no plače za ním občas,u neho zase plače za mnou...to aby si videla ze uz tak male dieta to vníma a prežíva...teraz bude mat 5 rokov.takze nerieš kto ta odsúdi ci neodsúdi...bez tej lásky doma žiješ ty.ste manželia,sľúbili ste si nieco,tak skúste sexuologickú a manželskú poradňu...niekomu to pomôže,ale ozaj málokomu.ja som žila v takom vzťahu 3 a pól roka a city sa nemenili aj ked som sa snažila.ublizis dieťaťu na milión percent a uz nebudeš mat nikdy takú tu celu rodinu v pravom slova zmysle,to si musis pripustiť...na druhej strane mozes mat muža po ktorom budes velmi túžiť.nie len naše deti maju právo byt šťastne ale aj my sme boli niekoho deti raz a rovnako sme sa narodili aby sme aj my v živote boli šťastní.prajem pevne nervy.

sheldonc
19. jún 2015

@spirit16 osobne by som veľmi prijala a ešte ocenila úprimnosť toho muža,ktorý by mi to povedal. Ale všetci sú len sraci a tak majú Tajné milenky a robia zo žien ovce.....taký je zivot, ale to, že niekto na mňa nemá už chuť alebo ja na neho,neznamená,že ide koniec sveta.rodičovstvo trvá dalej a na tom sa nic nezmení,hoci bude každý so svojim iným "šťastím",dá sa pekne fungovať i v takej pozícii,len sa netreba hrať na alibistov.