Manžel ma vyháňa z domu, máme ročného syna

sunrise99
30. jún 2018

Ahojte. Chcem sa spýtať ako by ste postupovali v mojom prípade. S mužom sme zobrati 2 roky. Pred tým sme spolu chodili 6 rokov. Máme ročne dieťa. Doteraz sme bývali u mojich rodičov. Mesiac bývame v novom dome, ktorý je napísaný na jeho firmu. Keď sme bývali u rodičov, každý sme pracovali a chodili domov večer. Vzťah bol celkom obyčajný, moc sme sa nehadali. Žiaľ začínam zisťovať až teraz co je to za človeka. Pri pôrode nebol, trval 27 hodín. S malým býva veľmi málo. Nebaví ho to podľa jeho slov. Má navarene upratané oprate, všetko čo je treba. Dostávam vynadane že nič nerobím, asi je to z jeho pohľadu malo. Je pravda ze mam dobru prácu, môžem sa po materskej keď pôjde malý do škôlky vrátiť. K rodičom sa vrátiť nemôžem bývať pretože pretože izbu po mne má sestra. Je to ako bludný kruh a jedine moje východisko je nájsť si byt, no z materskej ho nedokážem platiť a všetky úspory som dala do domu. Na to nemám žiadny doklad. Poslala som to mužovi na účet. Nie je toto aj náhodou psychické týranie z jeho strany? Podotykam že toto vyhadzovanie z domu bolo už po týždni bývania úplne bez príčiny, bez hádok, proste sa zobudí a povie mi aby som išla bývat kde chcem. On to mal doma od otca, čo som sa nedávno dozvedela od kamarátky. Čo mám podľa vás robiť? Vyhrozila som sa mu ze to všade a všetkým poviem aby vedeli čo je zač ale s ním to ani nehne. A inak je to navonok dobrý kamarát pre druhých každému pomôže, vybaví.

sunrise99
autor
30. jún 2018

@kristina2v ja som mu to povedala, že doteraz mal full servis hotel aj u našich kde varila moja mama, niekedy ja, a odteraz nech si robí všetko sám za to ako sa správa a samozrejme aj k dieťaťu, na ktoré serie. A takisto som mu povedala ze nech ide on preč, nemá právo ma aj s dieťaťom vyhadzovať.

saslavka73
30. jún 2018

Inak dom, bývanie na firmu. No somarina ako hrom, ak sa niečo stane vo firme, nezaplatí Vám odberateľ za tovar, prídete o dom. Rozdeliť BSM a dom napísať na manžela čo nepodniká, tak sa to robí, preboha.
Neviem ťažko povedať, čo na neho platí. Možno ho treba len trochu uzemniť, nedať sa, ukázať silu.
Niekto vyhadzuje každú chvíľu a potom ho to prejde. Čo robíš Ty keď začne? Mali by ste si ale ten majetok dať do poriadku v každom prípade.

sasa1310
30. jún 2018

@janinka007 tak to som si nevšimla.

sunrise99
autor
30. jún 2018

@obsadenemeno nemám, pretože keď minulý rok založil firmu nedala som mu podpis na úver, bála som sa rizika, že budem musieť niekedy splácať za neho. A ono to aj tak prišlo takže koniec koncov aj tak nemám nič.

saslavka73
30. jún 2018

@sunrise99 Celé zle.

sunrise99
autor
30. jún 2018

@sasa1310 my sme zobrati dva roky

sasa1310
30. jún 2018

@sunrise99 áno, už som si všimla. Prečo si vôbec súhlasila s tým, aby bol dom iba na neho?

sunrise99
autor
30. jún 2018

@saslavka73 on to slovne začne z ničoho nič, urážať a vyháňat, ja samozrejme s kľudom žiadne kriky, že mňa nikto vyhadzovať nebude a urcite tobôž nie s malým babom. Nechápem to a je to teda riadne na nervy.

sasa1310
30. jún 2018

@sunrise99 no to ti verím. Hlavne, že býval u tvojich rodičov a nik ho nevyhadzoval. Smutné. Ale myslím, že on sa nezmení, ak to nebude ešte horšie. Držím palce, nech sa správne rozhodneš. A smutné, že ste boli 6 rokov spolu a ani to nestačilo, aby sa prejavil.

bucko555
30. jún 2018

nemala si byt blbá a dat mu prachy na dom ked ho nemienil písat aj na teba

saslavka73
30. jún 2018

@sunrise99 Jasné. Asi len pokoj zachovať, nenechať sa vytočiť. Kedy to začne robiť? Pri nejakaj príležitosti, skús si všimnúť? Napr. ja podnikám a som zúrivá keď nemám prachy vo firme, alebo dačo nefunguje, tak začnem také kraviny doma riešiť. Snažím sa to nerobiť, ale dakedy bože dobre, keď môžeš na niekho nahučať. A môj muž je zúrivý keď je hladný, vtedy začne také sprostosti riešiť.

sunrise99
autor
30. jún 2018

@sasa1310 pretože si tam potreboval schovať náklady,sľúbil že budúci rok ho prepise na nás. Viete ja som dosť nábožensky založená a verila som mu. Keď si ľudia niečo sľubia, a hlavne keď toľko toho prežili a boli spolu, poviem vám na.rovinu nikdy by som tomu nebola verila. Ťažko si budem hľadať niekoho nového, určite nebudem mať náladu pár rokov na nový vzťah
Nie som naivná, mam zodpovednú prácu a tí čo ma poznajú vedia ze neverím len tak niekomu
No žiaľ chýbala mi vypočítavost a mala som sa zariadiť "čo ak" zial verila som mu, moja chyba a za chyby sa platí

saslavka73
30. jún 2018

@sunrise99 A talk možno to ešte prepíše. Ako je na tom s podnikaním. Dom by som nikdy neriešila cez podnikanie, to je základná potreba.

sunrise99
autor
30. jún 2018

@saslavka73 dnes ráno mal pripravené raňajky, kávu, upratané. Nakrmila som malého, prebalila a išla upratovať variť a všetko čo treba. On išiel svojej mame do rodného domu pomáhať kosiť
Vrátil sa za dve hodiny a malý sa za ním rozbehol. On na to ze chod si za mamu a ja na.to že chcem ešte poumyvat podlahy. On že a čo si doteraz akože robila? A začal ma urážať že celé dni nič nerobím a nech si idem bývať kam chcem...

obsadenemeno
30. jún 2018

@sunrise99 no tak mu na tyzden ukaz, ako "nic nerobis"... nech si spravi ranajky, kavu a uprace za sebou sam.

nadazdi
30. jún 2018

@sunrise99 akože to čo je za správanie.. to kedy začalo? Po pôrode?

saslavka73
30. jún 2018

@sunrise99 To robí aj môj muž. Dobre mu nadám a potom seká dobrotu. Nechcem byť xantipa, ale dakedy ako keby to potreboval.

saslavka73
30. jún 2018

Tak ich neumy tie podlahy. Nehovor mu čo Ti treba robiť. Lebo bude do teba ryť.

sasa1310
30. jún 2018

@sunrise99 áno, prepáč, že som predtým napísala, že si hlúpa. V manželstve je normálne, že si manželia veria. Ja som myslela, že ste ani zobraní neni. Ale toto čo spravil, to je podraz už od samého začiatku.

janinka007
30. jún 2018

myslím si, že toto všetko môžeš do troch rokov súdne napadnúť, treba sa len poradiť s právnikom. Teraz viera bokom, ide o tvoj život a tvoju budúcnosť. Nič mu nedaruj a začni okamžite konať.

saslavka73
30. jún 2018

Ja si myslím, že sa m,i nedarí v podnikaní. Alebo má dáky problém........S peniazmi.

sunrise99
autor
30. jún 2018

@nadazdi pri pôrode nebol, keď sme prišlo domov, bývali sme u mojich rodičov tak mal sem tam výpadky začal ma urážať že som na nič lebo mi plače dieťa v noci, ale ani raz sa za ním nepostavil
Takisto keď bol malý chorý tak celé dni sama s ním a manžel sa dotrepal domov o 8 večer. A to ma prácu takú že môže si plánovať prácu a môže kľudne prísť aj o 4, ja som bývala strašne unavená a on proste nezajem... Toto vyhadzovanie začalo týždeň po nasťahovani, vtedy sa mi zrútil celý svet a druhy raz a.treti tento týždeň, no už som voči tomu imunna a žiaľ som ako kameň, nič to so mnou nerobí, kľudne mu na.to poviem ze nikam nejdem a že je obyčajný chudák keď nás vyhadzuje. Ale vnútri to mnou trhá, len musím byť pokojná aby malý necítil nervozitu.

saslavka73
30. jún 2018

A čo keby si sa zbalila a odišla preč?

saslavka73
30. jún 2018

Ja bych mu nadala, že by sa dosral.

sunrise99
autor
30. jún 2018

@saslavka73 áno neumyjem a bude chorý z.toho, lebo totižto on je chorobný puntickar a neznáša bordel a viete pri ročnom dieťati nemôže byť nonstop top domácnosť bez jedinej odrobinky
Kvôli tomu nebudem dieťa buzerovat, aj keď učím ho dávať si pozor

sasa1310
30. jún 2018

@sunrise99 skús odísť od neho. A odišla by som tak, že by som tam nechala neumyté, neumytú sanitu, nepovysávané. Zbytok by som si po sebe poupratala (riady) vzala malého a odišla k rodičom. Či si uvedomí.

saslavka73
30. jún 2018

Ja dievka to čo máš za ............. Musíš sa NEDAŤ. Nezodri sa pre chlapa. Ak nestíhaš, nevládzeš, oddýchni si. Ja som bola tiež taká sprostá, všetko som chcela mať tip top, neoplatí sa to, nikto Ti nebude vďačný, radšej si s ním zasexuj.

sunrise99
autor
30. jún 2018

@sasa1310 ja sa nehnevam, som hlúpa, a mala som byť vypočítava suka, myslieť len na.seba a neveriť nikomu. Ale kto to vedel? Rýchlo sa snažil dorobiť dom aby sme sa mohli nasťahovat, a mňa ani len nenapadlo čo sa môže udiať

sunrise99
autor
30. jún 2018

@sasa1310 nemôžem ísť k rodičom, nemáme tam kde byť. Moju izbu má už segra.

saslavka73
30. jún 2018

@sunrise99 Ale veď sestra by to iste pochopila. Bože ja byť Tvoja mama tak ho asi zabijem.