Manželova rodina

ninkabn
2. okt 2014

Ahojte baby uz nevladzem.....s manzelom sme mali svadbu pred rokom...vsetko bolo ine....mal skveleho tatina ktoreho som mala velmi rada no ostatni clenovia rodiny si ho nevazili no bohuzial zomrel :(....so svagrinou som si rozumela pokial som nezistila ze ma ohovara po celej dedine tak isto ako aj svokra(ktorej sa este ziadna nevesta nepacila),preto aj manzel zacal neznasat svoju sestru a aj mamu....s jeho bratom som si rozumela ale uz mi to ide neskutocne hore krkom...manzel si kupil vozik za auto stal 25 000 SK no nie je tyzdna kedy by ho nepotreboval jeho brat a to nie je len vozik su to aj ine veci ale ten vozik ma stve najviac...uz nemusim ani jeho preco nici nase veci nech si kupi svoj ved zaraba?neviem ako mu to mam povedat manzelovi to nevadi ale mne neskutocne ved ten vozik nestal 5 korun a je zniceny? ako mam slusne povedat svagrovi ze uz staci? nech si kupi vlastny? a este pred svadbou sa manzel velmi dusoval ako svoju matku neznasa(pokazila mu uz jeden vztah) no teraz ako sa narodila mala ma nuti k nej chodit...pritom ona sa na malu nespyta....do porodnice som nechcela aby ma prisla pozret no dotrepala sa tam ako raketa lebo je klebetna (robi na poste tak musi vediet vsetky drby)s manzelom sa koli tomu hadame a prestavam ho koli tomu mat rada mne to strasne ublizuje a uz dalej nevladzem mam ho poslat od nas prec k jeho matke aj ked mi to bude luto?baby poradne prosim co by ste robili vy?

lady511
3. okt 2014

@kexik218 ano je to tak,,,tak sme rozne povahy,,ja som papula a nenechám si,,hlavne ked si niekto berie do huby moje dieta ,,na to som velmi citlivá 😠 ..ja v tom najhoršom amoku som im vyziapala že oni niesu moja rodina (ved ani niesu,,s mojim niesme zobratý) ..za rodinu považujem svojich rodičov a braska,,ludí ktorý nam s mojim podali poocnu ruku ked sme to potrebovali,,lubia svoju vnučku,,postražia ju,,pomožu finančne alebo na dome,,a tý ostatný su mi na čo,,malu nepostražia,,anis a len nespýtaju ako sa máme,,fakt no coment 😔

guinevre
3. okt 2014

@ninkabn Inak, dala som vcera mm precitat tento prispevok, dobre sa zasmial, ze vraj ty kks, ludia sa dokazu kvoli 800eur pohadat s rodinou?! 😀

ukulela
3. okt 2014

manzel poziciava vozik brachovi - strasneee. a ta krava svokra ma este aj do porodnice prisla pozriet. no nie je to drbnuta rodina?
udrelo dakomu mlieko do hlavy?

ninkabn
autor
3. okt 2014

no asi tych veci je viacej...

ninkabn
autor
3. okt 2014

a @guinevre nie je to koli to len to bola posledna kvapka tych veci bolo viac.....

ninkabn
autor
3. okt 2014

a @ukulela asi tebe....ked nevies o vsetko tak tu nesud!!!

ukulela
3. okt 2014

@ninkabn ked je to inac, tak sa treba inac opytat ... nie pouzit dva marginalne a smiesne argumenty ....(inac navsteva svokry v porodnici - to je teda ozaj vazny pruser, chciet si vidiet vnuca - nech je aka je, toto jej skor sluzi ku cti, ze sa zaujima o synove dieta. a ze sa nepyta na malu? mozno svokra vycitila, ze ju nechces. tak sa nepyta.)
veci treba riesit v prvom rade s manzelom. ale mne keby moj vycital, ze pomahamsestram, tak je doma vojna.

amanda0405
3. okt 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@ninkabn
ja ti rozumiem veľmi dobre....tiež sme mali podobný problém, ide len o to, že obaja s mužom sme ho chceli riešiť.... postavili sme si dom a obmedzili návštevy na minimum, raz, dva krát ročne...tiež som bola nerada, keď moja svokra prikvitla do pôrodnice občumovať....je to totižto jeden zlý, závistlivý, konfliktný človek....keď som čakala druhého chlapca, tak zapotila zase chalan? no škoda, no čo už....lebo ona ták chcela vnučku....a ešte kopec iných nepríjemných situácii sme zažili, že sme si povedali - stačilo...
a to s tým vozíkom....ja viem, že je to jeho brat a bla bla bla....ale ako si písala, keď ho potrebuje, nech si ho kúpi....ja keď niečo budem používať, tak si to zadovážim....nechodím otravujúci po súrodencoch....on ten vozík zničí a tvoj muž ho bude musieť opraviť alebo si kúpiť nový....a za tie peniaze si môžete kúpiť niečo iné vy....ty, tvoj muž a vaše dieťa....nie manželova rodina....
skús sa pozhovárať s mužom, ak nie je zaslepený a vidí situáciu ako ty, tak si určite dá povedať....držím palce

ninkabn
autor
3. okt 2014

@ukulela u mna si uplne uboha asi takyto problem nemas a ta svokra za cele tehotenstva sa ma nic nespytala ako sa mam ci je mala v poriadku....ked som sa mala dozvediet pohlavie mi zavolala co to bude a ake meno dame...aby vedela co ma dalej rozsirovat potom sa uz vobec neozvala az ked som bola v porodnici ze pride o 13:00 a to sa len pozrela na malu a nic nepovedala podla mna uplne ubohe zas aby jej nieco neuniklo...mala onkologicky choreho muza ktory jej varil sadi robil vsetky zenske prace popri muzskych(taky muz sa uz nenajde) a ona si chodila hyrit...a ked lezal na posteli tak pred nim navsteve povedala ze uz z neho nic nebude......to by som nepovedala ani pred clovekom ktoreho nenavidim....

ninkabn
autor
3. okt 2014

a to keby brat jemu chodi pomahat trebars aj na stavbu tak by som sa inac spravala nie ho otravovat a stale si nieco poziciavat....ked ten vozik potrebuje kazdy tyzden tak nech si kupi svoj...a tych veci je viac..........

ukulela
3. okt 2014

@ninkabn pozri - chybu si urobila ty hned pri zakladani diskusie. nepsravne polozena otazka, nespravne zvolene a naozaj nevhodne argumenty ... nechces ku svokre chodievat, tak nechodievaj ... ries to s muzom. mna by vsak ten moj nepresvedcil, aby som ku nasim nechodila ... a to ich tiez extra nemusi. ale je to moja rodina a mam ich rada a chcem sa s nimi stretavat, tak tam chodim - s nim, ci bez neho. ked ti povie, ze ku nej chodit nemusis, ale ze on bude aj s malou - tak co?povolis mu, alebo aj to bude problem ... je to preda jeho rodina a ma ku nim vztah. nemozes ich odtrhnut.
nerozculuj sa,rozanalyzuj si to s muzom a ked ta on nepodpori, potom mas problem.. nie so mnou.
a ze uboha? nuz z prdele mi po tomto tvojom vyznamenani nastastie neubudlo, sorry.

ninkabn
autor
3. okt 2014

@ukulela nuz ked sa chces pridat do diskusie tak si najskor precitaj celu diskusiu az do konca...potom mozno nebudes pisat take hluposti...hoci priznavam ze som vsetko nerozpisala ked som zakladala diskusiu...a ja som muzovi nezakazala k nej chodit to uz som tiez pisala staci si to cele precitat..

katarina644
3. okt 2014

@ninkabn no rada by som ti poradila, ale u nas je to podobne, s mojimi svokrovcami som vychadzala dobre, moj muz vlastnych rodicov nemusi, kedze pri kazdej prilezitosti, treba pomoct starsiemu synovi a nanho sa z kazdej strany kasle. ma v podstate pravdu, po tom co svokrovci posielaju furt styridsatrocnemu debilovi peniaze, lebo nema robotu, z kazdej dal vypoved a to aj jeho manzelka, tak nemaju z coho zit, kazdy maler zehlia ich rodicia, co mna serie. tento raz som si povedala, ze uz ma nic ohladom muzovho brata nezaujima, on mi neznici vztah s muzom a neznici moje male deti. nech si to riesia sami. bud si povies svoje, alebo budes trpiet. bud ta bude muz akceptovat a brat na vedomie, alebo ty sa nato vykasles a budes prehltat, kym nevybuchnes po par mesiacov.

adeala
3. okt 2014

@ninkabn a povedala si im toto všetko? čo ti na nich vadí? alebo ich tu iba ohováraš? 😉

ninkabn
autor
3. okt 2014

@katarina644 a tvoj brat ako vychadza so svojim bratom?lenze s mojim muzom sa o tom neda porozpravat zakazdym chyti nervy alebo povie ze zas rypem pritom sa chcem len normalne porozpravat :/

ninkabn
autor
3. okt 2014

@adeala ja ich pred nikym neriesim....a za svokrou so pred svadbou bola osobne aj z muzom nech mi to povie do oci ale vsetko poprela je strasna herecka aj svoje kamaratky predonou ohovarala jju uz natolko poznam

katarina644
3. okt 2014

moj manzel s bratom nevychadza vobec, moj svagor by bol najradsej, keby moj manzel neexistoval, aby mal vsetko.

katarina644
3. okt 2014

@ninkabn no u nas, ked tiez nieco zacnem, tak povie, ze on nato serie, ze on serie aj na rodicov aj na brata, nikdy nam nepomohli, takze ma byt preco nastvani. a ja sa to snazim drzat v rovine, aby decka o tom nevedeli, ze sa zerieme. aj tak byvaju od nas daleko aj svokrovci aj svagor a stretavame sa tak raz za rok alebo dva razy do roka. so svagrom ani to.

adkoalauri
3. okt 2014

@ninkabn Ani svojej mame by si nedávala malú? Keď áno, prečo robíš rozdiely? Čo môže cítiť tvoj manžel? A poslať ho naspäť k mame? Chceš ostať sama s dieťaťom? Alebo aj bez dieťaťa? Že svokra došla do pôrodnice? Buď rada, že bola na Vás zvedavá. Píšeš, že nemáš rada ohovárania. Tak švagrovi pekne povedz, že nemáš problém s tým, že si od vás berie vozík, ale neteší ťa, že je zničený. Keď to manželovi nevadí, popr. to kúpil za svoje peniaze, tak to tebe vadiť fakt nemusí. Ty sa môžeš aj roztrhnúť, keď tvoj manžel má rád svoju rodinu- čo aj chápem, ktorá z nás nemá rád/a svoju rodinu-a chce ich podporovať, resp. im pomáhať, tak bude. Rozbiješ si rodinu, zbytočne sa hádate, možno to už manžel robí aj z nasratosti, keď mu to stále vyčítaš. Mysli na to, že ani svokra nebude žiť naveky, ani švagor nebude potrebovať stále ten vozík a ani ty nevieš, kedy budeš potrebovať ich pomoc.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lady511
4. okt 2014

@fidka79 zase reaguješ ty,,no typické 😖 ..ja píšem autorke príspevku nie tebe tak na mna nereaguj to poprvé,,,očividne nemáš take starosti ako ja alebo autorka tak ani nemožeš vediet aké to je,,ked to zachádza do krajností,,ja tu nebduem vypisovať aké sme mali problémy respektíve ja s nimi ale aj moj so svojimi vlastnými surodencami,,ja som to aj mojmu povedala že určitý ludia z jeho rodiny pre mna rodina niesu (moj sa s 2 svojimi surodencami nekontaktuje) tak nerieš ked o tom nič nevieš,,,,na slovensku je kopec rodín kde sa najbližšia rodina spolu nekontaktuje a žiju,,moj akceptuje moj názor..tak čo tu riešiš?...ja pre nich chudera?...je mi to vieš kde..viem aký su,,čo sposobili..a ako nam zatial pomohli v živote..nejde o to že by som si povedala nie nieste mi sympatický tak sa nebudeme bavit,,moja draha ide o skutky a tie robia svoje,.,!!!..moj velmi dobre vychádza s mojou rodinou lebo vidí ako nam za ten čas čo sme spolu vela pomohli..sam priznáva..že jeho rodina nespravila ani polovicu,,a načo mi ten muž je? to čo je za argument?...tak žijem s ním NIE S JEHO RODINOU!!!očividne ani čítat nevieš-...moj berie za rodinu moju rodinu,,,a svoju mamu(s ktorou vychádzam dobre) tak nerieš čo je pre mojho prijatelne a čo nie,,

ninkabn
autor
5. okt 2014

@adkoalauri asi preto robim tie rozdiely ze nasi ma ale aj nas vzdy podrzali stavame dom tak nasi sa nam snazia neuveritelne pomoc...robila so si este VS a ked som chodila na skusky tak mama si vzdy brala dovolenku aby som tam mohla ist vzdy povedala ze nech manzel ide radsej do prace ze peniaze potrebuje s jej pomocou som skolu dokoncila, dalej byvame u nasich na domacnost prispievame nasim len 100€ a v tom mame stravu elektriku...proste vsetko a este ani to si nechcu od nas zobrat ze nech si len setrime.....ziadne dary nic nechcu.....no o svokre sa to povedat neda ta bez daru by zivot asi nepredychala pritom nam ona nic nedava,a co sa pozname s muzom som jej pomahala sadit zavarat upratovat zatial co ona sa flakala po dedine a kdekade lebo vsetko toto robil u nich svokor a bolo mi ho strasne luto...tych veci je onoho viac....a ze ma bola pozret v porodnici za to mam byt vdacna???no dakujem neprosim....cely cas co som bola tehotna sa neopytla ci je to bez komplikacii adt. jedine ked som sa mala dozvediet pohlavie zavolala co to bude a meno?ubohe len aby to mohla dalej klebetit...a v porodnici pozrela na malu ci nema nieco nezvycajne na sebe aby mohla robit posmesky...

ninkabn
autor
5. okt 2014

a este pises ze mozno budem od nich nieco potrebovat...tak po prve mam svoju rodinu a keby nie tak pojdem radsej za cudzim ako za nimi....