Môj partner je domased

merryyy
1. jan 2021

Ahojte, potrebujem sa trošku vyrozprávať. S parterom som 1,5 často sa hádame a väčšinou o tom istom a to je, že keď sa niekam ide alebo chcem niekam ísť má problém furt by len kysol doma s rodičmi. Nebývame spolu on býva zvlášť ja zvlášť. Ak niekam ideme, tak sa ponáhľa domov alebo ak ideme s niekým s partiou alebo s mojimi blízkymi, tak povie, že nikde nejdeme sami má problém aj s tým, že ideme s niekým už som mu vykričala veľakrát, že je asociál a nemá nikoho rád len seba. Všade kam sa ide a kam chcem ísť je flakanie a som flakačka aj to keď idem alebo chcem ísť na výlet. Neflakala som sa mu nikdy po disko alebo robila niečo zlé a chodila si neustále sama. Ja len chcem obyčajný život a nie len sedieť doma. Jeho rodičia sú taký, že tiež sú doma neustále jebo mama im všetko robí vari upratuje nikde ju nezoberú. Mám pocit, že to vidí a je tak naučený a tak chce aj žiť. Keď niekam chcem ísť, tak mi povie neviem byt doma nikdy a pritom často sme aj doma, že snažím sa aj jeho chápať, ale on ma len neustály problém so všetkým. On chce žiť len podľa seba a na môj život nepozerá. Sme mladí pár on ma 30 ja 23 a pocit mám akoby sme mali 60 rokov. Nikdy nič nevymysli nezorganizuje nie je ten iniciatívny v ničom a keď ja vymyslím, tam vlastne je zle ja mu to len oznamujem a on musí ísť. Keď s ním aj nie som, že som v práci on je len doma alebo sem tam na dvore. Nevravím je to dobrý chlap aj zodpovedný šikovný zručný, ale v tomto je zvláštny. Raz keď sme sa bavili o budúcnosti, tak mi spomenul popri reči,, že to keď budem mať s tebou deti všade ich budeš nosiť a vláčiť a ja sa ho pýtam mám ich nechať doma cely rok v klietke? Neviem či si predstavujem takýto život obmedzený. Na druhej strane sj uvedomujem, že je to chlap ktorý nepodvadza je verný úprimný zodpovedný. Rada si prečítam názory alebo skúsenosti iných žien s niečím podobným 🙂 ďakujem.

elisaeli
2. jan 2021

@merryyy Pozri, je pre teba tvoj partner skutocnou druhou polovicou? Doplnate sa, robi tvoj zivot stastnejsim, krajsim? Vies, moze byt dobry chlap, ale pre dobry vztah si jednoducho musite sediet zivotnym stylom, prioritami, predstavami o buducnosti. Po tak kratkom case sa uz hadate, uz teraz riesite velke povahove rozdiely. Nehovoriac o tom, ze 30 rocny chlap byva u rodicov s full servisom a vykecava sa so vsetkym maminke. To by mi blikali vsetky kontrolky. Pre aktivnu zenu, ktora netuzi po zivote so svokrou za zadkom a vybehom max. do obchodu, toto nie je partner do zivota. Jedine ak sa vzda velkej casti samej seba...

kitycat
2. jan 2021

@merryyy nacase zlozit ruzove okuliare... Zena najviac kalme sama seba ked si mysli, ze nabuduce to bude lepsie... Chces ist na prechadzu a nie 3dnovy vyslap na slovenske vrcholy... Uz davno by som hladala inde ak spolu ani nezijete... Ale to by si chvilu musela byt aj sama... Aj tak nechapem preco si myslis ze ste spolu ked ho s tebou nic okrem sedenia doma u jeho rodicov nebavi... A ak odide od mamy ty budes musiet prevziat mamino zezlo a starat sa a miesto tur budes varit, prat a upratovat

bennn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
merryyy
autor
3. jan 2021

@elisaeli Rozmýšľali sme o bývaní ešte. Možno keby som s nim začala bývať by to bolo iné alebo by som zistila, že je to celé zle, ale treba skúšať v živote z to nič nedáme aspoň podľa mňa. Rozmýšľam, že dám tomu poslednú šancu s tým, že sa osamostatný a pôjdeme spolu žiť.

merryyy
autor
3. jan 2021

@kitycat to som mu dopredu vravela, že ja jeho matkou nebudem, že pekne sa bude starať o seba sám. Nepoviem on aj uprace sám od seba pomôže. Variť nevie áno, ale zas nemôžem od niekoho čakať všetko aby vedel.

merryyy
autor
3. jan 2021

@bennn tak zas starý nie je a rozdiel medzi nami je 7 rokov. Vždy som chcela radšej staršieho ako mladého čo nevie čo chce

kitycat
3. jan 2021

@merryyy takze ty uz s nim planujes zivot... Dobre to chapem? Ste nespokojni ale zmiereni, ze spolu budete a ani na vylet to nepojde po dobrom... Skuste si to byvanie... Ak byvas sama pozvi ho aspon na vikend... Ci aj na to je mu zatazko si zbalit ruksak a zubnu kefku?

kassandra25
3. jan 2021

@merryyy ja myslim, ze ist od seba..., dost ste rozdielni . Nemusite hned, mozes aj casom.

merryyy
autor
3. jan 2021

@kitycat snažím sa to možno len zachrániť a uspokojiť, že to bude dobre... Nebývam sama väčšinou som ja chodila m nemu na víkendy lebo tam bolo väčšie súkromie. A hlavne on býva 35 km ďalej odo mňa...

merryyy
autor
3. jan 2021

@kassandra25 Asi až moc sa snažím to zachrániť a zbytočne...

merryyy
autor
3. jan 2021

@kassandra25 Už som sama stratená... Chcela som od neho len bežný život trošku aktívnejší nečakala som zas od neho neviem čo. On mi vraví veď je normálny a vedel by sa postarať finančné atď ja mu vravím, že nie je všetko o peniazoch a že donesie domov peniaze.

miriam_s
3. jan 2021

@merryyy nikdy by som nešla do spoločného bývania ak sú vo vzťahu viaceré vážne problémy pri chodení štýlom ako vy, že len chodíš za ním keď mu to vyhovuje. Skús si prečítať argumenty čo ti tu ženy napísali ešte raz v kľude a vážne o tom porozmýšľaj. Hlavne sa vzdajú nádeje že sa zmení , uvedomí a podobne. Nezmení. Toto je jeho životný štýl o ktorom je presvedčený že je správny. Pozri sa na jeho mamku doma. Toto budeš ty o pár rokov. Problémy vo vzťahu musia byť vyriešené kým prídu vážnejšie záväzky akým aj spoločné bývanie určite je. A to že by to fin. utiahol nestačí...

hopsadobrandejsa
3. jan 2021

Ja si myslim, ze to casom olutujes, ale je to tvoje rozhodnutie.

Kazdemu sa z casu nacas nechce a radsej ostane doma a polenosi, ale ako zivotny styl to zdrave nie je.

To, ze ma 30 a stale zije u rodicov a ma full servis od maminky je tiez na zamyslenie. To podla mne nie je vyzrety chlap pripraveny mat rodinu a postarat sa. To s tym, ze by sa vedel postarat financne, na taketo argumenty by som si veru daval pozor pretoze ano, financie su dolezite aby bola rodina v pohode, ale takych pripadov na MK je tu habadej. Muzi doma lenosia s mobilami v ruke a ked zena poziada o pomoc tak povedia, ze su unaveni z prace a ze sa zeny nemaju co stazovat ked dobre zarobia.

Mne tiez mamka chce doma oprat a navarit na co mam chut, sak som jej syn, ale ja zijem v zahranici tak si ma aspon nejaky ten tyzden chce hyckat kym zas vystrelim, ale tvoj priatel je absolutne opacny pripad.

Ak ma 30 a zije doma s rodicmi a neprekaza mu byt obsluhovany, moja osobna rada je, nezakladaj si s takym muzom rodinu. To co ma teraz od mamky bude ocakavat od teba.

Ja byt zena, urcite by som s nim otehotniet nechcel.....

drzaopica
3. jan 2021

@merryyy s tebou je rok aj pol to by ste mali byt zalaskovani a v ruzovych oblakoch este, ked nie ste spolu denne.Aku ma predstvu s byvanim kedy sa chce osamostatnit?V 30 r najvyssi cas na to mysliet.Teraz by ste mali byt najaktivnejsi vo vsetkom.Ja som mala raz podobneho nemohli sme si k nim ani pizzu objednat, lebo sa to nehodi a jeho mama by sa hnevala, lebo u nich doma sa vari.A to sme mali pred 30 tkou.Ked som navrhla spolocne byvanie za vsetko co mal nasetrene si kupil motorku, lebo si chce splnit sen.Teraz je uz rozvedeny pred 50 tkou a zije sam a dodnes chodi k mame na obedy este aj dceru tam nosi, lebo nevie co by s nou robil.Su rodiny kde sa rozky nevystrkuju domov, do roboty, do zahrady cez dovolenku na zmrzlinu a na jazero a su spokojni.Nevies ci mu rodicia nedavaju kazanie, ze sa poflakuje, doma je robota, peniaze mina na zbytocnosti.niekto to ma rad prezit zivot doma na gauci, nemat ziadne zazitky, sny ja mam pocit uz pocas tohto roka a locdownu, ze ma odvezu na psychiatriu ako sa mi ziada kultura, wellness, vylety, priatelstva
Navrhni spolocne byvanie a uvidis rozhodne s nim nezi takto na dialku este roky aj, ked vek mas dobry a po detoch este asi netuzis

merryyy
autor
3. jan 2021

Vy ste skvelí, tak pekne píšete ďakujem krásne za všetky názory 🙂

merryyy
autor
3. jan 2021

@miriam_s Chodím k nemu keď sa dohodneme alebo dojde pre mňa je to lepšie môžem tam prespať. Presne ako píšeš mi viacerí vravia, že nezmení sa a že je to jeho životný štýl o ktorom si myslí, že je správny. Neviem si predstaviť, že som taká ako jeho mama všetko im robí doma ako bábätkám ešte ma brata ktorý má 26r + manžel ich otec. Jeho mama je taká, že všetko chce ona a je puntičkárka inak je dobrá žena nevravím. Priateľ urobí uprace aj sám keď som s nim dlhšie doma a že mám voľno, ale to asi už len preto lebo som mu povedala, že ja jebo matkou nebudem.

merryyy
autor
3. jan 2021

@hopsadobrandejsa jasne to je samozrejme, že ani mne sa niekedy nechce a pritom som aktívna žena,ale jemu sa nechce dosť často a hlavne so všetkým je problém a ťahá sa rýchlo domov. A keď ideme aj s niekým niekam keďže mám rada aj spoločnosť, tak mi povie či nemôžeme ísť aj sami a pritom sami sme dosť často... Už aj ľudia mu vadia a to chcem nech si vychádza s mojimi blízkymi... A pritom on viacerých poznal už predtým, pretože dávnejšie sme aj my boli len kamaráti a boli sme v partii.. Ja si pamätám keď mak frajerku predo mnou, tak nikomu sa neozýval a nikam nešiel. A bývalá sa s ním rozišla skrz bývania, že nechcel ísť a nebol pripravený ísť s ňou bývať len to viem, ale bohvie ako to bolo všetko. Vtedy mal 26 cca keď bol s bývalou.
Áno financie sú dôležité, ale nie je to všetko... Hlavne treba byť spokojní a musí pozerať na ženu aj a nie jej zakryt s peniazmi oči... To mne veru neurobí...
A samozrejme toto chápem predsa maminy urobia dajú a užívajú si tie deti keď sú doma 🙂 tak ako ty keď bývaš doma sem tam nič zlého na tom nevidím

merryyy
autor
3. jan 2021

@drzaopica nie sme spolu denne väčšinou sme spolu bývali od piatka do nedele pondeloka a niektorý deň v týždni niekedy nie pár razy... Predtým sa mu rozpadol vzťah ževraj na bývaní bohvie, ale so mnou ako si začal furt vravel, že som ňou to cíti a chce a aj ma volal najprv potom to stichlo a teraz sme sa o tom intenzívnejšie bavili lebo som mu vykričala, že ani nič neplánuje a asi ani nechce...
Veď práve teraz by sme mali byť najaktívnejší vo všetkom, ale jemu to nevysvetlím pre neho je všetko flakanie vyletiky trápne akcie a pritom na akcie ani nechodíme :D
No takto potom dopadnú tí chlapi ako vravíš...
Môže byť, že ho rodičia v niečom ovplyvňujú a ja to ani neviem, ale predsa mal by mať svoju hlavu a počúvať seba a nie je malé decko.

merryyy
autor
3. jan 2021

@drzaopica ani nevrav mne to iste výlety priateľstva wellness a rôzne aktivity zážitky vravíš mi z duše, ale snáď sa dočkáme aj toho 🙂
Nie dlho by som s nim nefungovala takto hore dole čím skôr zistím všetko tým lepšie. Jasne, že po deťoch túžim a po všetkom, ale veľmi dobre si rozmyslím s kým ešte ak to bude príde

miriam_s
3. jan 2021

@merryyy keď si nevieš predstaviť byť ako jeho mama, ale stále tomu dávaš šancu, tak jedine dať mu ultimátum, buchnúť po stole a buď sa spamätá - počkať nejaký čas (nie mesiac , to sa zvládne preverovať a potom keď bude mať pocit ze je.v suchú pôjde všetko po starom) až následne uvažovať o spol. bývaní ak by sa to dalo do poriadku (aj to ako vešia mamke všetko nos je ale dosť vážny problém) a keď sa nespamatá - každý očividne potrebujete niekoho iného ku sebe a ísť od seba... Musí ale vidieť že to myslíš vážne a neustúpiš , aby s tebou nenatahoval...

merryyy
autor
3. jan 2021

@miriam_s Áno to vešanie na nos mame mi došlo divne som na neho len pozerala, že to nemyslíš vážne to prečo vravíš mame a pýtam sa koľko máš rokov? A on veď musím sa vyrozprávať niekomu povedať niečo a keď mama sa pýta čo mi je ja, že no nie nemusíš vôbec nie mame... Veľakrát som mu dávala najavo, že ja nebudem ako jeho mama a nech sa stará sam o seba. Nevravím, že by som neuvarila neupratala to samozrejme, ale odtiaľ potiaľ a nie, že ešte by som ho porad aj umývala obrazne :D on mi vždy povie mne nemusíš nič robiť veď robím pomáham ti a už som ho začínala učiť aj variť niečo aspoň lajtove napr. Vajíčka praženicu volské oko :DD Nevravím uprace aj spoločné robíme keď som u neho. Doma mu je predsa lepšie keď tam ma luxus a každý deň čerstvý obed o 12tej :D