Nekontrolovateľná nadváha vo vzťahu

smutnychlap
7. dec 2021

Zdravím Vás, nikdy som nedôveroval na písanie sťažností do nejakého fóra, ale už si neviem pomôcť. Potrebujem radu hlavne od nežnejšej strany populácie, ako už nadpis diskusie napovedá tak mám problém vo vzťahu s nadváhou, ale začnem odzačiatku. Pred cca 8 rokmi keď som sa stretol s mojou polovičkou bola nádherná, bola takmer dokonalá, váhu mala podľa kalkulačky VÝPOČET BMI (od NIVEI) na hodnote 20 - to znamená že nebola úplne chudučká, ale mala podľa mňa úžasnú postavu (60kg). Ako plynul čas začala postupne naberať. Pred pôrodom keď sme sa začínali snažiť o naše bábätko mala 72kg (24 BMI) čo znemená menšia nadváha. Váha 72 kg mi vôbec nevadila, bola to váha s troška plnšími bokmi a dodávalo jej to dokonca aj na kráse. Hlavná zmena nastala po pôrode, manželka vážila 85kg, čo mi tiež nevadilo keďže som vedel že každá žena po pôrode má pár kíl navyše. Plne som ju podporoval a dával som jej najavo že mi to nevadí a že to chápem. Po uplynutí 6 mesiacov po pôrode bola váha mojej manželky cca 86kg, nezaznamenal som žiadne zlepšenie postavy a osobne mi už začala vadiť jej nadváha, tak som zobral odhodlanie a rozhodol som sa o tom porozprávať. Vysvetlil som jej veľmi jemne že či nejdeme spoločne cvičiť a zmeniť stravu, ale nezobrala to veľmi dobre, rozplakala sa a ja som sa cítil ako človek ktorý ranil svoju lásku. Na druhú stranu začala cvičiť, plne som ju v tom podporoval, pomáhal som jej, dokázala ísť na váhu 79kg za 4 mesiace, čo bolo super, nikdy som nechcel aby chudla rýchlo, ale chcel som aby chudla pomaly lebo som vedel že rýchle chudnutie je zlé na zdravie a psychiku. Počase vzdala cvičenie, jej aktuálna váha po 14 mesiacov po pôrode je cca 92kg...... Mám chuť sa s ňou zasa porozprávať, ale keď si uvedomím ako som sa po poslednom rozhovore o nadváhe cítil tak už na to odvahu asi nenazbieram. Niečo o mne: moja aktuálna Váha je 74 kg, pravidelne cvičím a dokážem si udržať zdravú a športovú postavu aj keď mám kancelársku prácu a odrobím cca 220 hod mesačne. Nechcem povedať že výchova dieťaťa je ľahká, ale viem že určite sa dá pri tom cvičiť, poprípade variť zdravé jedlo. Hlavný problém je že náš sexuálny život v posledných 3 mesiacov je biedny a ona si začína myslieť že ju podvádzam a tvári sa ako keby som jej klamal. Ďalší problém s nadváhou je že nechce chodievať dakedy ani von, z dôvodu nedostatku dobrého oblečenia. Je veľký problém si kúpiť krásne oblečenie pre väčšie ženy. Manželka má 24 rokov a už v takomto mladom veku a iba po prvom bábätku nevie kontrolovať svoju váhu..... čoto bude po 3 deťoch a v 30 rokoch? Moju manželku milujem, ale sexuálni život je pre mňa dosť dôležitý. Neviem si predstaviť žiť bez sexuálnych zážitkov a neviem si predstaviť žiť bez mojej manželky. Viem že niekedy príde situácia keď začne somňou flirtovať nejaké krásne dievča ktoré ma bude sexuálne priťahovať a neudržím sa. Som chlap ktorý nikdy nechce podviesť svoju ženu ale chlapské pudy sú neuveriteľne silné. Potrebujem radu čo mám robiť. Ďakujem.

jessicai
9. dec 2021

@bodka2213 chcieť nestačí. To viem určite. Je to ťažšie ako si vie niekto predstaviť. Väčšinou je to o štýle života a o pohode v ňom. 🙂