(Ne)svokra

delite
1. feb 2015

Caute...uvodom sa uprimne priznavam, ze som si vytvorila ucet, len pre ucel tejto diskusie. Asi sa potrebujem trochu "vykecat".....
Problem je moja skoro svokra.S priatelom sme spolu 6 rokov a ma e uz dve krasne deticky. Dceru 3roky , syna 1rok. V nasom vztahu je TAKMER vsetko idealne az na nu. Popisem udalosti, ktore ma nastvali, mozno sa dozviem, ze ja som ta co ma problem, pretoze tym to zacalo. Ale pekne po poriadku. Predtym, ako sa nam narodila dcera, moja skorosvokra bola, co ja viem...obycajna zena, avsak nebolo to ako v tych vztahoch, co si poviete, ze jeeeeej jeho mama he supet, chodime na kavicky, debatujeme, bla bla...nie, bolo to..dobry den teta, ziadne, das si kavu alebo tak...proste som bola a hotovo...Lenze....potom sme zistili, ze sme tehotni, a ze cakame dievcatko ( nesvokra ma dvoch synov). Zrazu ..(podotykam, dva dni pred porodom) mi zacala vyvolavat, ako sa mam, ze ci potrebujeme nieco kupit. Ja som uz samozrejme mala kompletnu vybavicku nakupenu, vypratu, vyzehlenu, nachystanu....OK, porodila som, kupila veci, ktore som povedala, ze nepotrebujem, ako postolky, perinku s vyssivkami, a take tie kosielky co nosievali deti v 80.tych rokoch...zase OK, s priatelom sme sa natom zasmiali, ze trosku zaspala dobu, aj ked tie veci, boli drahe a kvalitne, ale nic co by sa mi pacilo....
Takto to islo, vzdy kupila, vzdy som jej povedala, Teta, nehnevajte sa take sa uz nenosi...alebo priznavam, bolo tak, ze som zobrala a podakovala a nechala v skrini. Vzdy ma ale vedelo nastvat, ked pre malu kupovala veci na prilezitost.Napr. fodrickove saty na uvitanie deti......hovorim, nehnevajte sa, ale ja jej oblecem to, co ja chcem....
Ohen na streche, takto postupne som sa stala "neziadanou" "nevestou"...Lebo oni (nesvokrovci) nemaju nudzu o peniaze a natom stavali vztah k vnucatam.
Teraz je uz ona na dochodku, tym sa vsetko zhorsilo.Ona k nam nechodi ( byvaju oproti)...zevraj sa neciti vitana, ale nikto nikdy jej nic nepovedal. Ja som vzdy bola ta, co ponukala, kava, blabla...nikdy u nas nic nedala do ust..Je divna vo vela veciach, co sa tyka vychovy, penazi, stravy....ja nerada vyhadzujem jedlo, oni pravidelne kazdy tyzden polku chladnicky..
Len teraz najvacsi problem,....snazi sa kupovat si moju dceru!!!najviac hraciek, najviac oblecenie, najviac sladkosti...podla mna je chore, ked sa da dietatu namiesto 2 brumikov, 14 brumikov, kazdy tyzden!!!...
Teraz konkretny priklad:
Syn mal prve meniny, ludia mu kupovali darceky a vzdy aj dcera dostala, napr lizatko, aby nebola smutna. Isli sme k nim a tam dostal syn darcek a taky isty velky dostala aj dcera dostala taky isty, cize DVE drahe hracky plus DVAKRAT oblecenie...dcera sa samozrejme tesila, ale ja som nesvokre osamote povedala, ze ona nemusi dostat tolko,,ked ona nema sviatok...ze je rozumna a pochopi, ze bracek ma meniny a dostane darcek. Ok. O tyzden nato (moje deti maju kopuludimokolo seba, co im kupuju darceky, za to som fakt vdacna,len toho mame vela), sme boli u nich lebo nesvokor mal sviatok. Nato ona vybrala (tyzden pred Vianocami) dve velke krabice s hrackami, mi sa s priatelom pozerame, ze co to ma byt, ona ze to zato, ze dosli zablahozelat.....Vtedy som to uz nevedela riesit v tichosti a vybuchla som, ze to nie je spravne, ze za chvilu k nim deti budu chodit,len vtedy, ked nieco dostanu...samozrejme som bola ta najhorsia, ze chudencom detom nedoprajem.....doma hadka plac, odvtedy som u nich nebola....
Teraz urobila toto: vlani moja mama kupila malej nausnice. Vtedy ona hovori, ved a nema nausnice?hovorim, ze ma, ale tak to v nasej rodine je, ze aj ja som mala od babky(maminej mamy).Tak teraz jej kupila na narodeniny nausnice.Su uplne mimo mojho vkusu (aj mimo tisicrocia). A ona to dobre vie, vie to, ze mi zalezi na tomto, ze aj ja som nosila od babky a okrem toho, moja mama ich kupovala, ale nedovolila by si ich kupit, bez toho, ze by sa mne pacili. Viem, mozno to vyznie nevdacne, hlupo, ze to je banalita, ale ja presne viem o co jej ide....Rozhadat mna a jej syna....a dari sa jej to....
Som uplne zufala , stale ,s nou bojujem, placem, nespim a STALE verte neverte, ona je chuda ta, co robi vsetko zle.....prosim??????
Ona zevraj nechce robit problemy, ale takto nepriamo, ale podla mna velmi premyslene,nas rozdeli, lebo priatel nechape, CO JE NA TOM ZLE, KED MALEJ KUPI NAUSNICE....
Poradte zeny alebo sa podelte so svojimi skusenostami.....som zufala:/
Vdaka za Vas cas

delite
autor
2. feb 2015

Napr aj priatel s mojimi rodicmi si tyka, a podla mna ten vztah je otvtedy skor kamaratsky, a pamatam ako to hovoril predo mnou svojim rodicom, ze oni si s nim potykali....vyzeralo to tak ze naraza nato, ze aj vy by ste si mohli s nou...ale tomu su uz dva roky skoro, a keby to chcu, davno to urobia, ale tak zrejme nechcu...

delite
autor
2. feb 2015

Stalo sa nam aj toto pre mna provokacia.
Boli na dovolenke, tak ked prisli doniesla som im nakup a nejake navarene jedlo, dosli dali malej darceky dala som im nakup. Kedze niesme tak, ze chodim k nim ako domov, nesla som predtym k nim ked neboli doma.
A teraz sme boli na dovolenke my, ona dosla k nam(maju kluce aj oni aj moji rodicia prePRIPAD NUDZE), dala nam veci do chladnicky a btw sa poprechadzala po byte, nasla pradlo, zobrala ho k sebe domov, ozehlila a doniesla spat. Mna to nahnevalo skrz toho, ze k nam vobec nechodi a teraz ked niesme doma, nam riesi domacnost?Poviem Vam , ze ja by som si to u nich nedovolila, lebo to je jej domacnost a hotovo. Takze som sa nahnevala a bolo z toho tolko, ze priatel nevedel pochopit, ako sa mozem hnevat,ked mi chce niekto pomoct 😢

sue
2. feb 2015

@delite odpust,ale teraz uz fakt blbnes :D mozes sa na veci pozerat vzdy z dvoch stran a vyberas si zamerne tu horsiu - uplne zbytocne 🙂 Ak to chces riesit,nech jej priatel vezme vase kluce,ak to riesit nechces,bud rada,ze naozaj pomohla. To si fakt chces rozhnevat rodinu a stratit partnera? Alebo sa doma nudis ked tolko analyzujes a dumas?

natalym
2. feb 2015

@delite Čo by som za to dala, keby mne niekto prišiel a ožehlil.........

delite
autor
2. feb 2015

@sue je to mozne, ze je to tak ako pises, len viem, ze ak by som to aj nechala tak(vlastne ako vzdy doteraz), tak ma to stale bude vnutorne trapit, cize vzdy si kusnut do jazyka, vzdy sa usmievat, aj napriek tomu ze to tak necitim... navonok v pohode, ale vnutri s tym bojovat....
Vlastne viem, ze to nezmenim, teda ju, to sa neda, cize sa mam zmenit ja?zmenit moj postoj...
Ale..budem to potom ja?

delite
autor
2. feb 2015

Ano presne to je to, ze co by zato dala ina, keby jej ozehli, lenze ona tolko vie, ze ja ani mojej mame nedovolim u nas organizovat, zato si myslim, ze to z jej strany nebola taka nezistna pomoc

delite
autor
2. feb 2015

Ale vazim si dievcata kazdy jeden nazor, takto mi moje podvedomie odhalilo niektore veci, co musim sama na sebe prehodnotit, pretoze ja som inak vesely a naozaj vdacny clovek, hoci to asi teraz tak nevyzera 🙂

sue
2. feb 2015

@delite ty si pohodlna zmenit seba ci svoj nazor resp.postoj,ze ti vadi nieco, co je (mozno) robene s sobrym umyslom ale ocakavas to od zeny,ktora to (mozno) s cistym umyslom a laskou naozaj robi + je raz tak stara ako ty? Nepripada ti to pritiahnute za vlasy? 🙂

alaguema
2. feb 2015

@delite ja mám pocit, že si značkuješ teritórium? 😀 Možno sa mýlim. Ale keby mne svokra požehlila, tak poďakujem a neriešim. Určite ti pomôže zmena prístupu. Ju nezmeníš, ako píšeš. Svoj prístup môžeš. Budeš to stále ty, len prestaneš riešiť v podstate malichernosti. Mne toto čo tu popisuješ nepripadá ako dôvod na zlé vzťahy. Nerobí nič také hrozné. A vykanie? Tiež svokre vykám. Vzťahy nemusia byť srdečné, ale môžu byť korektné.

lubiduch
2. feb 2015

@delite ja by som to neriesila lebo ked to budes riesit zbytocne sa rozhadas ty s priatelom...dostavas kopu zbytocneho oblecenia ktore sa ti nepaci? je tu X skupin darujem za postovne, tak ich nasmeruj tam, prip predaj a mozes is kupit nieco super na seba 😎
zo svokrou si nezacinaj, vzdy budes ta chudera co deotm nedopraje, v priatleovych ociach ze co ti furt vsetko vadi...
vykasli sa na vsetko, s usmevom podakuj, hracky pretried, co je ok to deotm nechaj, zbytok daruj alebo predaj, prip. odloz na neurcito 😉
ja by som si vobec z takej svokry tazku hlavu nerobila, takto jej len stale davas sancu ukazovat na teba aka si 'nevdacna'... a uz vobec nie kvoli takje osobe nespavat, nejest a plakat....hlavu hore! mas krasnu rodinku, treba ju utuzovat 🙂

delite
autor
2. feb 2015

@sue keby sa nechcem zmenit teda moj postoj, tak to tu neriesim....ved vlastne ja som s nou nikdy neprisla do nejakeho ostreho konfliktu, alebo ju s niekym inym riesila(teraz tu, ale to sa jej nemoze nejak dotknut)...prave preto, ze je starsia, prave preto som sa s nou vzdy s uctou bavila a ked boli tieto veci, vzdy som povedlala priatelovi, ze co je vela, nech jej povie, on povedala, ok tak uz nebudem tolko kupovat, ale presli dva-tri tyzdne a zase nic
Viete ona sa jednej strane spyta, co jej kupit, tak fajn, povieme ze kupte jej napr.botasky, to potrebuje, ale ona si nakoniec spravi po svojom, kupi co chce ona, napr ze nausnice.Tak naco sa potom pyta
Cize to bude tak,ja mam respektovat, brat, dakovat, mlcat...

blevka
2. feb 2015

@delite mozno mas pravdu, ze jej ide len o to mat navrch.....ale takymto stylom hras jej hru.Ako tu uz pisali ine baby, treba jej vziat vietor z plachiet....ak chce kupovat nech kupuje...vzdy si rozmysli co deti, podotykam obe potrebuju a prednes im to. Napr. "detom sa strasne pacia tieto zimne bundy, tak ak by ste nahodou nevedeli co im kupit, toto by ich potesilo", pripadne "hrozne by sa nam hodili nove sanky,.mala sa tak rada sankuje"🙂 proste skus ju zamerat na uzitocne veci co deti skutocne potrebuju...resp. ked budu starsie mozes ichzaangazovat do platenia kruzkov ktore budu deti bavit a pod. Aspon usetris z vasho rozpoctu a mozes im davat do …prasiatka 🙂 Svokru nezmenis, tak skus situaciu vyuzit vo svoj prospech a kasli na ego....ak je inteligentna tak jej rychlo dojde dojde ako si s nou "vybabrala"

macka334
2. feb 2015

Poďakovať a ešte raz sa jej poďakovať, a keď neponúkne kávu automaticky,tak si ju vypýtaj. A buď rada,len Ty vidíš v tomto problém. A keď už budeš tú kávu piť,tak jej povedz,že si veľmi vďačná,za všetko ,ale či by bolo možné,aby z obchodov brala aj doklady a mohla to ísť vymeniť,keby to nebolo dobré prípadne by sa Ti to nepáčilo. Na to Ti nevie povedať nie. Alebo dohoda,že budete chodiť nakupovať spolu. Toto ozaj nie je problém,len to chce iný uhol pohľadu.

1katkas
2. feb 2015

Akoze nechapem ty sa stazujes, ze frajerova mama kupuje svojim vnucatam nieco?

Pochopim, ze sa tu stazuju matky, ze svokry nic nekupuju... ale to je asi normalne tuto.. zle je ked kupuju zle je ked nekupuju...
co ti ublizi ked nejake oblecenie parkrat obleces detom, ktore kupila frajerova mama? co sa tyka keksikov tak tie mozes aj ty jest... a nie dokola sa stazovat.. vzdy len svokry svokry, ale na svoje matky nic ani pol zleho slova sa nepise...

delite
autor
2. feb 2015

Alebo narodeniny, oslava, kazdemu sme povedali JEDNA hracka a ked chcu nech jej daju peniaze, dame jej na ucet..
Kazdy prisiel s jednou a hrackou a bud obalkou alebo dezertom, ona prisla s obrovskou dracikovskou taskou plnou hraciek,ktore uz ma v hodnote min 300eur, ludia pozerali, moj otec sa to snazil obratit na vtip, ze jeeej hrackarstvo...mala bola z toho mimo, nevedela s cim sa ma hrat...jej mama, cize malej prababka tu sedela smutna, nevedeli sme co jej je, potom sme zistili, ze mala si ani nestihla pozret od nej darcek..jednu knizku...
Samozrejme sme to na oslave neriesili, potom jej povedal priaatel, ze to nemala,,ale nevyriesilo to nic......viem ze si kompenzuje komplex z toho, ze ked ona mala male deti,nemohla im tolko davat, ale toto...len si zoberte ze dobre...treba ju brat taku aka je, ale keby nam toto robi dalsich 8clenov rodiny?

delite
autor
2. feb 2015

Urcite je to uhol pohladu, a urcite sa nikam nedostanem, ked s nou budem neustale bojovat. Vlastne tri roky som sa nikam nedostala, len do tychto vztahovych sraciek.
Mate pravdu, musim sa povsniest, asi by so to fakt mala brat viac s humorom, lebo je tolko inych veci co clovek musi v zivote riesit a v podstate toto su fakt banality...uvidim ako sa budem vnutorne citit,ked to zacnem brat s nadhladom a tak ja vy by ste niektore....
Som zvedava, mozno ked sa spristupnim, tak sa mi u nich bude dychat lepsie....musim to skusit, inak sa zlaznim...

yanni
2. feb 2015

@1katkas nemas pravdu. Nie je dobre tak deti bez dovodu (cize nejaky sviatok alebo ked fakt, napr. to oblecenie potrebuju) zavalovat darcekmi. To co robi jej nesvokra je rozmaznavanie proti voli rodicov, ktori deti vychovavaju inak. Deti si velmi rychlo na toto zvyknu, budu k babke chodit len dovtedy, pokym im stale nieco bude davat. Tiez budu ocakavat, ze stale nieco dostanu. Ono sa to moze dostat az do takeho stadia, ze pokym nedostanu, budu vrieska, hadzat sa o zem atd. Budu si vydobijat to svoje.
U nas plati pravidlo, okrem narodenin (meniny tu neoslavujeme) a Vianoc nijake hracky. Knihy su dovolene. Oblecenie kupujem zo zasady len ja, viem co sa detom paci, co mne, co potrebuju, ake velkosti. Cize ziadne zbytocnosti, co sa nam potom len kopia.
My sme si to s rodicmi a svokrovcami vydiskutovali hned na zaciatku. To su nase a nasa vychova. Oni si svoje uz vychovali.
Tiez ked ma jedno dieta sviatok, dalsie darcek, aj ked mensi, nedostanu. Detom sa to pekne vysvetlilo a ziadny problem.
Svokrovci este mali vo zvyku davat darceky aj na Velku Noc. Akoze z akeho dovodu? Dostanu po jednom coko zajacovi a to staci. Ziadne lego, ziadne blbosti. To sme si tiez vydiskutovali.
Ono sa to vsetko ta aj tak, aby nik nebol urazeny. Len aj jej muz musi pri nej stat. Ja som si to vydiskutovala s obidvomi stranami. Aj s rodicmi aj so svokrovcami. Muz mi nemusel byt hovorca ani pred jeho rodicmi.
Razne som povedala, ze ak detom budu nieco strkat pomimo, tak ci sa urazia alebo nie, nezoberieme to a ostane to pekne lezat u nich na stole. Cize si velmi rychlo rozmysleli, ci zbytocne vyhodia tolke prachy. Tiez co sa jedna narodenin a Vianoc, vzdy to prekonzultujeme, co si deti zelaju, co je vhodne, co by sa zislo. Vsetko sa dohodne. A je to aj tak lepsie. Uz sa nikdy nestalo, ako pred par rokmi, ze svokrovci kupili vtedy takmer 4rocnemu velke lego urcene pre vek ca. 7 rokov. Po prve, on lego nemusi a po druhe, nevedel stavat ani take, co bolo urcene pre 4rocnych. Takze dieta z toho bolo same nestastne.
Taktiez sladkosti. my sa stravujeme zdravo, decka nepotrebuju kazdy den nieco sladke, ked tak sa upecie kolac. Hlavne svokra, ale aj moji rodicia, ich stale napchavali sladkostami. To som tiez razne zatrhla. Povedala som, ked uz nechcu prist k nam na navstevu s prazdnymi rukami, tak nech radsej donesu nejaku omalovanku ci knihu. A bolo po probleme. Ono sa da vsetko vydiskutovat, musia sa len navzajom pocuvat a obe strany chciet. Ked je tam jedna strana tvrdohlava a robi si co chce, tak to tak jednoducho nepojde.
a Slovaci su zial taki. Ja to pozorujem na mojej rodine. Moji rodicia, hlavne mama, ta sa tiez rada uraza, ked jej poviem nieco, co je proti jej srsti. Svokra zato (Nemka) vsetky moje argumenty co sa tyka hore uvedeneho zobrala v pohode.

alaguema
2. feb 2015

@yanni ale deti vychovávajú rodičia. Nie starí rodičia. Ak si svokrovci nedajú povedať, tak ich ťažko niekto donúti robiť inak. Alebo ju majú vyhodiť z domu, keď príde s taškou plnou darčekov? Hneď po odovzdaní darčekov by som dieťaťu vysvetlila, že toto množstvo darov je prehnané, že časť odložím (hneď teraz), nech si vyberie zopár, s ktorými sa chce hrať a hlavne: nech rozbalí aj darčeky od ostatných, lebo tak sa to patrí. Aj napriek tomu, že túto situáciu spôsobuje niekto iný, tak rodič je ten, ktorý má vysvetľovať a vysvetľovať.
@delite takže, ty nie si obeť svkrinho konania. Ty máš ako prvá dosah na výchovu svojich detí a svokra ti to môže pokaziť len ak to ty dovolíš. Netreba pasívne čakať a obviňovať svokru, ale hovoriť o tom s deťmi. Ony ťa pochopia a zvlášť ak ich vedieš k skromnosti, tak základ už musia mať.

yanni
2. feb 2015

@alaguema ved a co pisem. Vychovavaju ich rodicia. Cize rodicia musia razne starym rodicom povedat, co si zelaju a co nie. Ono to vobec nie je take tazke razne povedat: NIE. Ja som to vyriesila hned na zaciatku. A tiez som razne povedala, ak nebudu dodrziavat nasse pravidla, tak nebudeme chodit ani k jednym starym rodicom a tiez oni nie su u nich vitani. My vychovavame nase deti, my musime s nimi byt denno denne, my sa pasujeme s problemami. Ja nemienim mat doma rozmaznanych spratkov, ktori cakaj len na to, ze im niekto nieco da. Ved som to videla na synovcovi. Presne sa stalo to, co nechcem aby sa stalo nam. Je to jedno kam pride alebo kto k nim pride, jedine co vie a to hned vo dverach, kde su darceky. A to ma len 4 roky.
Ci sa to svokre paci alebo nie, mala by respektovat vychovne metody rodicov. a keby si stale robila po svojom, tak by som ja ako rodic urobila razne kroky. Ci sa bude na mna hnevat alebo nie. Darmo bnudes teraz 4rocnemu dietatu vysvetlovat, ze si nemoze zobrat, ked mu stara matka nieco strci do ruky, ked to doteraz inak nepoznal. To si musia vydiskutovat rodicia so starymi rodicmi.

alaguema
2. feb 2015

@yanni ale na túto pani to neplatí. Bolo je to povedané a ona si robí po svojom. Rada by som videla, ako prinútiš dospelého človeka, aby sa choval podľa tvojich predstáv. Vyhrážanie, vydieranie? Nebudeme chodiť, vy tiež nebudete chodiť? Nie je lepšie sústrediť sa na výchovu detí namiesto vychovávania starých rodičov? Ona nemá šancu tie deti rozmaznať, ak to matka nedovolí.

janage
2. feb 2015

@yanni hlavne s časťou, že všetko sa dá ak obe strany sú ochotné. Ak ale niekto sústavne nerešpektuje váš názor a je jedno či sa týka výchovy, stravy, sladkostí, hračiek alebo sa dovalí bez opýtania a požehlí vám, tak to druhej strane vadí. Veď sa aj hovorí, že cesta do pekla je dláždená dobrými úmyslami 😉

alaguema
2. feb 2015

@yanni a 4-ročnému už vysvetlíš úplne všetko. Mám jedno také doma 😉

janage
2. feb 2015

@alaguema no ale si napr. predstav, že dieťa má zdravotný problém napr. veľmi zhoršený ekzém - stav keď dr. zvažuje hospitalizáciu a starí rodičia napriek tomu pri návšteve dotrepú tašku čokolády, ktorú ktorú dieťa nesmie - ty vezmeš vysvetlíš odložíš a potom ti dieťa povie, že aha dala mi babka do ruky kinder čokoládu keď si nevidela a že nech zjem a Ti nemám povedať. Sa nehneváš mamka? Do vývrtky som bola vytočená.

livka_
2. feb 2015

zlaticko... si na modrom konikovi, tak fot, nahadzuj a predavaj vsetko co mas navyse.
ak si odvazna a vies zabrat, povedz svokre, mama, teta - ci co to je :DDD - ZRIADILA som detom dve vkladne knizky. poprosim odteraz len tam... a da sa aj prevodom.... tu je cislo uctu 😝

yanni
2. feb 2015

@alaguema aj my. Jasne, ze vysvetlis. Ale ked je uz rozmaznany, tak ta cesta je uz velmi trnista, dieta prevychovat.

@janage
@alaguema nemala to dovolit od zaciatku. My chodime k svokrovcom aj k rodicom ca. dva krat do roka. A opacne tak isto. A nikdy nie bez ohlasenia. A nikdy nedovolim, aby mi niekto cudzi bez mojho vedomia nieco robil v NASEJ domacnosti. Svokrovci sa nestaraju. Moja mama sa rada do vsetkeho stara. Rada berie ludom nieco z ruky a chce to robit. Ja som si to uz davno, este ked som bola slobodna a mala uz vlastnu domacnost, s nou vydiskutovala, ze to je moja domacnost, ja si robim ako chce. ked chce silou-mocou pomoct, musi sa najskor opytat ci moze. Ono si treba od zaciatku stanovit pravidla a je to vyriesene. Ked sa roky nieco povoluje, tak to neplati len u deti ale aj dospelych, jednoducho si na to zvyknu. Cize keby nepovolila svokre chodit k nim ako na klavir, tak by nebol problem.

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alaguema
2. feb 2015

@janage pozri ak ti to dieťa povie, tak ho máš dobre vychované a babka sa môže aj poskladať a tvoje dieťa sa ťa stále spýta, či si to môže dať. Moje deti to tak robia tiež, jedna dcérka má tiež obmedzenia čo sa týka stravy. Vždy a zakaždým, keď im niekto šuchne čosi do ruky, nedajú si to bez toho, aby sa ma opýtali, či môžu. Takže nie - ja sa nenahnevám. Toto čo popisuješ, je nezodpovedná a zrejme aj veľmi obmedzená babička...neprerobíš ju, vekom bude pravdepodobne ešte horšie. Mne by sa nechcelo rozčuľovať sa nad neznalosťou ženy, ktorá možno vôbec nerozumie ako súvisí strava s atopiou. Jej to nedáva zmysel. Zbytočné...

yanni
2. feb 2015

@livka_ presne tak isto. By som ju zabila. ale kedze my to mame poriesene tak ako mame, toto sa nestava. Tiez ma najstarsi atopicky ekzem, raz lepsie, raz horsie. Na Mikulasa tiez dostali kazdy plnu tasku sladkosti. Ale bez dovolenia si z nich nemozu nic vybrat. A cuduj sa svete, este su tam aj teraz nejake "vecicky" na maskrtenie a to mame uz februar. 😉

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alaguema
2. feb 2015

@yanni čo sa týka domácnosti, súhlasím - treba to vymedziť hneď na začiatku. Len smola, keď natrafíš na takú osobu, ktorej nedochádza. Kamoška takto bojuje so svokrou...poďla mňa je to ale aj povahou. Na niekoho si proste ľudia dovolia veľa, na niekoho nič. Nemusela som to riešiť. Hneď od začiatku bolo jasné, kto u nás doma vedie domácnosť. A to nezávisle od frekvencie svokrinych návštev. Jednoducho si to nedovolí, ani keby u nás bola každý deň.