Neviem, čo mám robiť

cosomnou
22. aug 2014

Dievcata, potrebujem sa vyrozpravat, mozno nejaku cennu radu pocut a hlavne, nezavisly nazor na celu situaciu. Som v koncoch. Neviem, ako dalej, co robit..Ale pekne po poriadku..
Som vydata 9 rokov, predtym sme spolu 3 roky chodili ( chodila som ale na vysku, takze iba pocas vikendov sme boli spolu ). Vsetko bolo fajn..aspon som si to vo svojej zamilovanosti myslela. Pacil sa mi, bol mily, nepil, nefajcil, pracovity...zobrali sme sa a ja som sa prestahovala k nemu do domu, kde byva aj so svojou mamou ( rozvedenou ). Zo zaciatku bolo vsetko v poriadku..prvy rok manzelstva som koncila skolu, bolo vela starosti..diplmovka, statnice, hladanie prace..uz vtedy ale svokra zacala vystrkovat rozky a stale mu prala oblecenie alebo tak..to som si podchytila hned na zaciatku a stanovila som pravidla..tau sa ozenil, tieto povinnosti pripadaju manzelke. sice bola urazena, ale akceptovala to. Potom sa nam narodila dcera..( neskor aj druha )..a tu sa zacalo peklo. on je ako otec super, to mu neupieram. Ale svokra odmieta akceptovat narok na nase sukromie..stale je s nami..cez den, vecer, sedi s nami pri telke ( aj ked ma vlastnu ), neuveritelne mi zasahuje do vychovy, nerespektuje ma ako matku..ked ja poviem detom nie, tak ona ano ( niekedy si myslim, ze len preto, aby bola lepsia v ich ociach ako ja ). a mna vynasa do nebies..potom som zla, nevrla, kopka nervov..a co je najhorsie, sleduje ma ako sup a vsetko muzovi hovori..co robim, kde chodim, s kym sa stretavam, ako dlho som bola..strasne na mna kyda, ze telefonujem a ako dlho, ohovara ma pred nim..uplne njahorsie ale je, ze moj muz sa ma nezastane..dokonca drzi s nou a prikyvuje jej..jeho sestra ma neznasa, aj ked som jej nikdy nic neurobila..vraj, citujem : zobrala som jej brata ( pritom ona je vydata v nemecku). ani len pred nou si ma nezastane, ked mu vykrici, ze si nevie urobit poriadky so svojou zenou ( aby ste rozumeli, ja nie som typ, co si necha skakat po hlave..poviem na rovinu co si myslim a to sa im nepaci ). Dalsia vec - uz 2x sa po mne zahnal..viem, nie je to vela, ale urobil to, aj ked neudrel..a ja na to nemozem zabudnut, ze by bol niecoho takeho schopny..baby, vzdy som bola pre neho na poslednom mieste..najkor praca, potom praca a potom praca, nasleduje mamicka s detmi a az potom som ja. nikdy mi neprejavoval city, nepohladkal ma..chybaju mi take mile nezne hlupsti - ze som sexy, ze mi to pristane, ze pekne voniam..chapete ma, vsak? ved predsa kazda zena chce a potrebuje citit, ze je pre muza ziadana a jedina...ked som mu vycitala ze ma uz ani za ruku nechyti, tak mi povedal, ze co sa uz mame drzat za ruky, ked uz sme manzelia..zeny, my mame uplne rozdielny nazor na zivot, na vztah..ved prave ked sa dvaja vezmu, buduju sa zaklady fungujuceho a stastneho manzelstva..a nie ze ozenil som sa, uz nic nemusim..az teraz som si uvedomila, aki sme rozdielni..nemame vobec spolocne zaujmy..ja som temperamentna baba, mam rada ludi, spolocnost, smiech, rada sa rozpravam..on je pokojny, tichy, sediet doma a nikam neist..ani len s detmi..ja som stale sama..on v robote a ja detom vymyslam program. a aj ked je doma, tak s nami neide, lebo vzdy je nieco prednejsie ( rozumejte praca ). minule ma dorazilo, ze ich ani len nebol chopny zobrat na prechadzku..som si chcela pozehlit a on, ze ich obe nezvladne..ja ich zvladam kazdy den , do kelu..povysil pracu nad rodinu a s tym sa ja nikdy nezmierim...chcem aby moje deti mali na co spominat, ze boli tam a tam a videli to a to..aby boli naplnene zazitkami, novymi pohladmi..on im to neda..no a v neposlednom rade - sex s nim je o hovne ( prepacte za vyraz ). nevie to so mnou, nedokaze ma uspokojit..orgazmus som za celych 9 rokov nemala ani raz. preto som s nim sexovala coraz menej a teraz uz vobec. sme absolutne nekompatibilni. a tu je pes zakopany - prestal ma pritahovat ako muz, uz si nedokazem predstavit, ze sa s nim milujem, ani len bozkavam..skratka ho uz ani nemilujem. On ma sklamal..velmi..v pondelok mi dokonca povedal, ze nic nerobim..som myslela, ze ho zabijem valcekom..a teraz radte, vyjadrujte sa..aby ste si nemysleli, ze som sa to vsetko nesnazila riesit...za tych 9 rokov som mu snad 1000 hovorila, co mi chyba, co potrebujem..plakala som, kricala som, prosila som..vzdy sa zmenil na tyzden a zas sa to vratilo spat..mame este sancu, ci uz to mam vzdat? vazne rozmyslam nad rozvodom..ja nemienim zit s clovekom, ktoremu je prednejsie vsetko ostatne len nie jeho manzelka. raz sa dokonca vyjadril, ze nemozem mat vsetko - rodinu, chlapa, peniaze..ale ja to chcem...v normalnom prirodzenom pomere..nepotrebujem mat miliony, ani chlapa co je stale doma...ale niekoho, kto bude s nami rad.... ☹

mawka
22. aug 2014

@adeala presne o tom som hovorila, dvihnut zadok a hoci sa aj prestahovat. ale nebudem tvrdit, ze nieco nejde. a ze zarabam vela ako to tu kočka pisala, no bola by prekvapena. ja neviem, kde ludia beru., ze automaticky ten, kto robi v nemecku, tak musi zarabat 5000 eur. no bodaj by som, ale to by som musela mat minimalne nemcinu na urovni C1 - minimalne, mat vysoku skolu a vynikajuce referencie a robit v nejakom menezmente. lenze ja utieram zadky a doma mi bezia aj tak povinne platby, takze vyskakovat si nemozem a plat delim na dva mesiace, lebo mesiac som prec a mesiac doma. akurat ze uz neratam centy na chleba a mozem detom kupit aj nejake knihy a vziat ich do kina, do muzea. na slovensku som ako sestra zarabala 500 eur a to som teda zaokruhlila nahor a dost. tak a namiesto vyplakavania na konikovi a sedenia na zadku som sa vybrala do sveta. a co je na tom? zvladla by to kazda. keby chcela.

@adri266 dakujem, bola to velmi spontanna reakcia 🙂

koala7
22. aug 2014

vsetko tu uz bolo napisane, ja len zhrniem: prebrat zodpovednost za svoj zivot

adri266
22. aug 2014

@mawka nuz, slovaci maju sklony hromzit, ale nic s tym nespravit.
Sama som prezila vyse 7 rokov v zahranici. Najprv ako au pair 2 roky v UK, potom s manzelom v Izraeli v Kibuzi sme si zarobili na svadbu, potom 2 roky v UK zarobit si na byt a auto, a ked nam auto ukradli, tak dalsie 2 roky v UK. A ano, mam tituly a ano, umyvala som aj hajzle, ale mam svoj byt, nemam hypo a mam pokoj v dusi.
Netreba vyplakavat, moznosti stale su, len treba chciet, ako pises. 🙂

mawka
22. aug 2014

@adri266 tak kym sa ja prepracujem k bytu vlastnemu.... 😀 ale byvam. ja som dokonca skoncila este na rok bez vodicaku a kym som znovu spravila testy, ach jaj, takze rok a pol s dvomi malymi deckami som aj bez auta fungovala. co ja uz vsetko mam za sebou, ake pady uplne dole, skrabat sa hore a zase padnut vdaka slovenskej neprajnej a zavistlivej nature. nie, dakujem, neprosim. dodnes si riesim sracky, ale pre mna je hlavne, ze zijem, ze sme ok, ze som zdrava a mozem ist tie peniaze zarobit. a este dllllho budem zarabat a davat dokopy tu spust. ale som vdacna za kazdu prilezitost. a hlavne ja vidim vo vsetkom prilezitost. nerada sa poddavam. necinnost ma vytaca neskutocnym sposobom.

jankulka123
22. aug 2014

Jednoducho sa odstahuj a zariad si zivot tak aby ste boli stastne a ver tomu ze cudzi ludia ti pomozu viac ako vlastna rodina ☹ , ale stoji za to ist vecer do postele spokojna 🙂 a vidiet ze su dievcata stastne a spokojne a manzel sa bud zobudi alebo mu to bude jedno 😒 .

mawka
22. aug 2014

@mawka a aj tak to auto este nemam. teda uz tu moju sunku nemam ojazdenu, lebo sak zbytocne by stala vyse roka niekde, bola prilis stara, uz by som ju mozno ani nenastartovala 😀 tak ked volaco surne, tak si pozicam od nasich, ale zase je to malokedy, pretoze byvaju inde, to je komplikovane, si radsej skocim na bus, vlak a idem. a o aute hovorim uz ten rok, co som vonku a furt ho nemam 😀 😀 ale pre mna to nie je katastrofa. vzdy si poviem, ze ano, uz buduci mesiac.. ehm a vzdy volaco do toho dojde. kvoli nasim sa musim vratit, pomoct zase im na nejaky cas, takze budem hladat job na slovensku, ale taky, kde budem mat k dispozicii aj auto a zabijem dve muchy jednou ranou. vdaka tomu, ze som nesedela len tak mirnix dirnix na zadku dnes hovorim dvomi jazykmi, co je obrovska deviza, mam skusenosti z biznisu a mam zdrav. vzdelanie, nejak to dam dokopy a nieco v tomto duchu budem hladat. a vobec sa nebojim, ja sa na to tesim. vzdy som si na sk nasla pracu a nebude tomu inak. 🙂 ja som samomotivacny typ. aj samonasieraci 😀

mawka
22. aug 2014

@adri266 a este sa aj so sebou sama rozpravam 😀 😀

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenbea
22. aug 2014

@cosomnou bojiš sa sťahovania? do kelu, čo by som ja za to dala, možno sa to potom trochu urovna, zmeni,...tak to skus

barborusinka
22. aug 2014

Jooj aké ste vy len všetky múdre, toto asi nikdy nepochopím veď načo komentujete ak chcete kritizovať podľa mňa si pýtala radu nie kázne o tom prečo si ho vzala,prečo žijú so svokrou atď...podľa mňa určite by si nemala žiť s niekým pre koho nie si na prvom mieste aj s deťmi úprimne aj ja som temperamentna povaha ale naozaj si neviem predstaviť žiť s takým mužom a hlavne si to všetko dobré premysli aby si neskôr putovala niekedy my ženy máme skreslené predstavy o manželstve a nie vždy ide všetko podľa našich predstáv ale určite z toho nebuď smutná nemohla si predsa tušiť ako to dopadne takže ja by som ti poradila aby si z mužom najskôr vyskúšala všetky spôsoby na záchranu manželstva možno keď začnete bývať sami všetko sa dá do normálu možno by ste mali spolu tráviť viac času ako rodina malá by si mu vysvetliť čo cítiš že ho potrebujes aj dievčatá atď...a v poslednom prípade keď pises že už ste spolu dlho nespali nemôže mať nejakú bokovku ? Možno aj preto voči tebe aj ochladol a v ešte horšom prípade o tom vie aj jeho mamička a ty si za royal kravu ale to už musis vedieť ty a dufam že sa rozhodnes správne aby bolo čo najlepšie na oboch stranách ...a ešte mamičku pošli do p*ce ak ti podryva autoritu pri dievcatach to by si nemala dovolovat prajem veľa šťastia

lady511
22. aug 2014

@cosomnou Ahoj,,uprimne,,nečítala som ani jedinu odpoved bab vyššie,,ale napíšem ti svoj uprimný názor,,začnem svokrou,,no poviem tak som na tom lepšie čo sa týka svokry lebo ju mam daleko..teda v inom štáte 😀 a je pokoj,,ale nemožem povedat moja svokra,,z dediny ,,ja z mesta,,videli sme sa cca2 x spolu,,a to sme s mojim 6 rokov spolu a máme skoro 3 ročnu dcerku,,je milá,,slušná,,ale nechýba mi 😀 ...na toto ti neviem poradit lebo neviem ako by sa správala moja svokra keby bola u nás,,ale myslím že sme natolko rozdielne že by sme šli po sebe ako po udenom 😖 ...takže čo sa týka svokry asi jedine niake rady od bab vyššie,,ale ked si teba nezastane pred mamou,,PREC OD NEHO,,,pretože už nieje jej synačik pod jej suknou,,už to nieje prvá a jedina žena v jeho živote takže v tomto by si mal UPRATAT!!!!....ale čo sa týka toho akos a k tebe správa,,ja tiež neviem kde som mala hlavu,,no asi v ysoko v oblakoch,,ked sme zalubené aj debil je pre nás boh 🙄 🤐 ...ako sa hovorí,, us pomaly rovnaké,,,objatie skor na vianoce,,ja som tip usmiateho človeka,,ktorý ma rad spoločnost,,ludí ,,zabavu a moj?..z práce domov ,,okolo domu do večera..trocha telka sex a spat,,romantika...haha 😀 ☹ ako sme spolu chodili mal jej na rozdávanie,,ale už som si povedala že koli tomus a trápit nebudem,,svoju lásku mi dáva najavo inak,,no žial,,ale ako píšeš ty ked sa po tebe zahnal...no to neviem či je normálne žit s niekym takým,,,nemožem aspon na čas odísť ?..

lubka88
22. aug 2014

So svokrou sa dá vychádzať jedine ak býva ďaleko ja som ta štátna V tomto ale videla so to celí život U mojich rodičov keďže sme bývali spolu S babkov. Otcovou mamou videla som celí život ako sa mama trápi A kde som dospelá už som si aj uvedomovala aké to je pre mamku ťažké babka jej stále do všetkého hucala chodila za ňou A doslova jej za zadkom zmerali smietka A ešte je to tak do teraz... Nikdy by som nebýval S manželovou mamou preto že je normálne A prirodzene že sa do všetkého ide starať A radiť A rozkazovat A jasné že manžel nepovie nič je to jeho mama to puto nemôžeš pretrhnut A keď si V jej očiach neschopná A on to stále počúva vidí ťa. Aj on takto. Verím že by si nad rozvodom neuvažovala keby ste od začiatku bývali spolu sami Ťažko povedať čo teraz ty budeš za zlú či sa rozhodnes rozviesť či sa rozhodnes ostať ja by som skúsila manželovi vysvetlí všetky tvoje obavi A starosti A povedať mu že ty inú šancu ako odsťahovali sa nevidis

cosomnou
autor
22. aug 2014

@barborusinka dakujem ti...kritizovat dokaze kazdy, skutocnu radu len malokto..ludia su rozni🙂 ano, ideme skusit zachranit manzelstvo...konecne sa ideme prestahovat do vlasnteho domu ( dnes povedal, ze hned zajtra, tak neviem ) 😀 a uvidime, ci sa city vratia alebo nie...ak nie, potom odidem..a budem mat ciste svedomie, ze som skusila vsetko preto, aby som nas vztah zachranila..aj ked uprimne, velke nadeje tomu nedavam

mamcucha
22. aug 2014

@mawka ake si hladam dovody a to "ale"? Precitala som si po tvojom upozorneni vsetky svoje prispevky a reagujes asi na niekoho ineho. Ja som ti opisovala situaciu jednej osoby, o ktorej si myslim, ze nema na vyber z 2 moznosti ako si mala ty a odpisala si mi zase len to, ako si to spravila ty s tvojimi podmienkami na zivot. Nezelam ti, aby si sa dostala do stadia, ze sa uz nemas ako bez pomoci odrazit, ale taki ludia fakt realne existulu a nie vzdy dobrovolne. Tebe s detmi pomahali a pomahaju rodicia a bez nich by si pravdepodobne nebola tam, kde si, tak by si sa mohla nad tym zamysliet, ze nie kazdy ma takych dobrych pribuznych(ak ich vobec ma). Pekny vecer

@adeala Aj tu sa da tolko zarobit, v centrach alebo aj v priemyselnych parkoch a netreba ist do Ciech. 🙂 Ked ti ma kto pomoct. pracujes od 6h-nema ti kto zaniest dieta do skoly, pripadne zo skoly, ked pracuje od 9h do 21h-22h. Pisala som, aj ze ma jej synator zdrav. problemy. Pride do Prahy, najde si pracu a zamestnavatel vidi, ze je casto doma(aj ked pravom), poleti, ze sa ani nestihne vybalit.
Ono je tazke vysvetlovat, ked sa nechcete vzit do koze druheho a aspon trosku neakceptujete nulovu alebo 1%nu moznost odrazenia sa od dna..

Nebudem tu uz spamovat zakladatelke, rada odpoviem do IP alebo do novej diskusie na tuto temu, nemam s tym problem.

cosomnou
autor
22. aug 2014

baby, ste dost mimo temy...nehladam odpoved na byvanie, ale na vztah...dakujem za pochopenie 😀

mima4
22. aug 2014

@cosomnou

prepac, ale tvoj problem je presne tu:

"Pacil sa mi, bol mily, nepil, nefajcil, pracovity...zobrali sme sa .."

- toto boli veci, ktore ta vtedy na nom uchvatili..bol mily (čo je mily? ulisný?), nevajčil, nepil, pracovitý (praca prve meisto),... toto boli u teba atributy, prečo si ho vziat na cely zivot...
Nikdy ta nepolaskal, nezastal si ta, vzdy na prvom mieste mal pracu a potom svoju matku... proste vzdy bol taky, ako teraz.

Jednoznacne vas vztah nefugnuje a asi nikdy nebol OK, skuste manzelskeho poradcu, skuste odist, osamostatnit sa...
Inak, totalne zly vyber chlapa

cosomnou
autor
22. aug 2014

@mima4 ved jasne, ze som bola do neho zamilovana...ale priznavam a povedala som to aj jemu - brali sme sa z nespravnych dovodov..u mna zavazil aj fakt, ze som sa vzdy citila menejcenna a tak som bola rada, ze ma niekto chce..blba, viem..

mima4
22. aug 2014

@cosomnou
ste schopni spolocne aspon komunikovat? rozpravate sa?

digysa
22. aug 2014

@cosomnou Ak je pravda, ze pojdete mimo svokry, tak mas polovicu problemu vyriesenu. Ta druha bude trvat trochu dlhsie, ale podla mna ak sa zobudi aj on, tak by sa to dalo dat do poriadku. Zelam vela stastia.

adeala
22. aug 2014

@mamcucha Ako si prišla na to, že sa do niekoho nevcítim? Normálne som ti odpovedala na otázku "kde?" - v Prahe zarobíš viac ako minimálku a ja som hovorila o práci s normálnou, 8 hodinovou prac. dobou 🙂 Pozri, ja sama mám zdrav. problémy, čo je ešte horšie, než keby má moje dieťa, pretože seba proste nikam neodložím, ani keby zaplatím milión, ale nebudem proste sedieť doma a nariekať nad tým. 🙂 U každého zamestnávateľa doteraz som proste chodila do práce 2 týždne a poto bola 3 doma. Všetko sa dá vyriešiť, ak sa prestane človek ľutovať a uvedomí si, že jeho život je len na ňom samom a nikto ho z neho nezachráni.

cosomnou
autor
22. aug 2014

@mima4 samozrejme...v tomto smere sme si vzdy rozumeli...rozpravame sa vela..

sunshineka
22. aug 2014

Hovoris,ze sa budete stahovat do svojho domu.keby som bola v takej situacii,isla by som do manzelskej poradne a zacala novy zivot v novom dome.aj my prechadzame zlym obdobim.fyzicky sme sa odcudzili koli financnym problemom a problemami v podnikani.cele dni do noci travi v praci,nikam nechodime,nic si nemozme dovolit.vyse roka spolu nesexujeme a uz si to neviem ani predstavit... Jedine,co ma pri nom drzi,je to,ze je dobry clovek.pracovity,uctivy k ludom a vazim si ho.verim,ze prekoname spolocne toto tazke obdobie,ktore nas ako ludi zomklo aj ked po sexualnej stranke odcudzilo.v novom dome budete sami,mozno sa aj on zmeni,ked nebude pod maminym dohladom.chce to trpezlivost a trosku zmenit svoj postoj a ocakavania.ak sa ani potom nic nezmeni,ries rozvod.vela ludi,co poznam ziju ako vy.chlap vecne v praci a zena doma s detmi.v dnesnej dobe,ked chces byvat vo vlastnom,musis sa poriadne obracat.smutne je jedine to,ze nechce byt sam s detmi.aspon s tym by timohol pomoct.po rozvode tiez nie je jednoduche byt sama na deti.ked chces uzivit seba a deti,musis mat dobre platenu robotu a obetovat cas praci a deti dat na druhu kolaj.mozno budes mat stastie najst dobreho partnera,ale kym k tomu pride,mozno sa u teba zopar prestrieda a to tiez nie je dobry priklad detom.tak ako nie je pre deti dobre citit trapenie zo svojej mamy.si v tazkej situacii a caka ta velke rozhodnutie.ja ti len drzim palce.mas rodicov,ktory by ti vedeli pomoct postrazit deti v pripade rozvodu?

sunshineka
22. aug 2014

@cosomnou nezabudni,ze musis aj ty zmenit svoj postoj a otvorit sa,byt pristupna zmenam.nemozes cakat len jeho zmenu,kec nezmenis svoje zmyslanie.neviem ako to spravne vysvetlit.

sunshineka
22. aug 2014

@mawka obdivujem tvoju silu,nie kazdy clovek ma taku dravost v sebe.a hlavne nie kazdej matke dovoli materinska laska odist od svojich deti do zahranicia.nie vsetko su peniaze.ten cas ti nikto nevrati a ani pre vychovu deti nie je dobre,aby bola matka tolko prec.potom su z nich samorasty... Ale aj tak mas moj obdiv

sunshineka
22. aug 2014

@cosomnou v tomto mas vyhodu.moj nekomunikuje.uzatvara sa a mna z toho ide porazit

mawka
23. aug 2014

@mamcucha aha, no, tak nabuduce to ALE dam do uvodzoviek. Ano, zabudla som poznamenat, ze ked som byvala 100 km od mojich rodicov, ze tam so mnou neboli a tym padom som na deti bola sama. zmenilo sa to, az som sa prestahovala. a ver, ze ani to neni zadarmo, moji rodicia maju casto deti a aj im prispievam, pretoze deti sa tam prestrabvuju aj pouzivaju kurenie a vodu. opat si ma zase len presvedcila v tom, ze kto chce, moznosti najde, kto nechce, bude svoju situaciu popisovat dramaticky a coraz viac dramaticky az sa stane pre toho cloveka bezvychodiskovou - ale len v hlave.
ano, skoncila som s detmi aj na ulici, ked som prisla o dom. ano, boli casy, ze sme nemali na chleba.
mam pokracovat?
a tam, kde som dnes, netopim sa v peniazoch, ale je mi lepsie a rozhodne som to dokazala vlastnym usilim.

mawka
23. aug 2014

@sunshineka ano, jasne, chapem, lenze ja svoje deti neopustam. a vies, kedze deti su na prvom mieste, tak ich nenecham vyrastat v biede, nenecham ich hladne a doprajem im vzdelanie. nerob tu zo mna krkavciu matku, ktora opusta decka. ty budes asi jedna z tych, ktore nech maju hocijakeho chlapa, doma zle, radsej tam budes cucat, len aby si sa nemusela postavit na vlastne a byt zodpovedna za svoje rozhodnutie. nie kazda mala stastie na super chlapa. nie kazda mala stastie na super zivot. ale toto je opat take slovenske, na jednej strane pochvalit, ale na strane druhej rypnut a utocit, ze opustam decka. ty nepoznas, cim sme si presli, nepoznas moju situaciu a keby si poznala, cim sme si presli ja a moje deti, tak by si pochopila, ze momentalne je pre tie deti dobre, ze chodim zarabat, ze nemusime byt na ulici, pripadne v azylaku alebo zobrat drobne na jedlo.
skoda minat energie na taketo diskusie, lebo vy to proste pochopit nechcete, ze sa daju veci riesit a na cas clovek nieco musi obetovat. to je iste ako tato tema, zakladatelka nema vydavky za svoje byvanie, ale musi obetovat to, ze sa prisposobuje svokre. alebo vcera, manzel je psycho, krici po zenskej, zahnala sa nu. baba namiesto riesenia realnej situacie vyplakava na koniku a prva facka bude dan za to, ze od neho neodisla, kym bol este cas. a takychto pripadov su tu miliony.

horana
23. aug 2014

Neviem no, niekto je dravejsi, niekto menej. Ti co su dravsi prirodzene nemozu pochopit pasivnejsie typy zienok, ktore to ale nemaju ako lenivost ale ako povahu im danu. Tak ako drava so seba neurobi nedravu ani keby sa na hlavu postavila a stale si bude razit tu svoju cestu, tak je to aj u nedravych.
Nie je jeden typ horsi od druheho a hodny kritiky.
Niekedy musi byt tlak nevlmi silny aby vyburcoval. Niektora radsej bude trpiet a stazovat sa na nete nez by sa osamostatnila v byvani. Hlavne ked ani muza nema na svojej strane a je to "maminac" ktory nechce, nedokaze svojim tlakom, schopnostou aku ma, nevie to prerazit. Ona sama s detmi, ktore nechce a casto ani nemoze dat na krk svokre a ist zarabat nakolko by nielenze nemala ich podporu ale naopak este polena pod nohy, zostanu ako zabetonovane v tej situacii.
(S tym vsetkym suvisi aj vyber partnera, niektore zienky su skratka ten typ ze sedavej panenko v koute a najdou te, skratka ked je chlap navonok ako tak OK, nehladaju nejake hlbsie spriazdnenie, nikto ich to neucil - co je btw skoda, podla mna by sa toto malo stat pomaly povinnym predmetom na skolach, kde by si museli ako poucku pisat do zosita a zvyraznit zvyraznovacom ze so svokrou spolocne byvanie NIE, ze to vyjde tak 1percentu ze im to nevadi, ze dovtedy radsej nie deti atd..a tom co si vsimat na partnerovi..)
Fakt neviem co by som poradila. Clovek sam seba nezmeni. Takyto typ chlapa si poradit neda ani od svojej zeny, ani do poradne nepojde. Zena sama zmenit byvanie nedokaze. Tam len cakat nech osud rozhodne a v najslabsom mieste to casom pretrhne. Teda bud rozvod, alebo zmierenie zeny (niekedy zial dopracovanie sa k vaznejsim zradv. problemom z dlhodobej nespokojnosti), alebo nejaky iny necakany scenar, nieco bud "vyhnije" - postupne alebo sa "prethne" razne. Mozem len drzat palce aby muz nejak pochopil a zacal sa spolupodielat na rieseni..

mawka
23. aug 2014

@horana inak na margo tej skoly, ja by som normalne na zakladnych skolach zaviedla predmet "Zo zivota na Slovensku alebo "historky z nataceni", kde by chodili prednasat ludia s roznymi zivotnymi skusenostami, ale kde by sa ja decka ucili financnej gramotnosti, nejake zaklady prava a proste nieco zo zivota. ja chapem, ze vzdelanie klasicke je dolezite, ale toto mi tam chyba, priklady zo zivota. stale sa snazime deti chranit v style Nerob to, lebo... ale neviem, ci to ma nejaky zmysel, ked to nepocuju od niekoho, kto si presiel hocicim. Ja som mala okolo seba vzdy spokojnych a stastnych rodicov, dokonalu rodinu, v rodine sa nikto nerozvadzal, nikto nikoho nebil, proste som sa ani ako decko ani ako pubertacka ani ako mlada zena nestretla u nas s tym, ze by bolo nieco zle. preto som si asi malovala vela veci na ruzovo a potom doslo vytriezvenie. mozno keby sa nasla aj nejaka nedokonalost u nas v rodine, by som vedela, ze aj to sa moze stat. ale nemala som to kde vidiet. ani sme sa o tom nebavili, kedze sa to neriesilo. vsetko bolo tip top.
ale ako sa vravi, cestu si najdem alebo spravim.

mima4
23. aug 2014

@sunshineka
to nie je o materinskej laske, ale skor o pohodlnosti a lenivosti, cize nie kazdej matke pohodlnost, lenivost, spoliehanie sa, dovoli pohnut sa z miesta a aj odist do sveta ,ked musi... Netreba pohodlnost skryvat za materinsky cit 😉 to s citom nic nema...to je obvykle o danej zene... ze je zbabela, a svoju nezodpovednsot skryva za materinsky cit..a potom tu mame rodiny, kde deti vedia, co je to, ked mama ma monokel pod ocami, poznaju vsetky vulgarizmy na nu a maju vsetky mozne psychicke problemi ktore si nesu aj do svojej dospelosti..

@horana ja si myslim, ze ten dravy typ dokaze zobrat to, ze nie kazdy je ako on..ale skor gula ocami nad vyhovorkami a "zasterkami", ktore pouziva na vlastnu zbabelost...