Nezvládam svoj život

13. apr 2024

Nezvladam svoj zivot. Cele je to len prezivanie nie zitie. V zasade ja nemam ziadny problem no trpim tazkou depresiou a hlasmi. Trapim sa velmi. Su dni kedy je to znesitelne no potom su tie velmi zle dni kedy je mi fakt zle. Snazim sa vtedy nieco robit zamestnat hlavu no mne je psychicky aj fyzicky vtedy zle. Strasne je to tazke prekonat tie zle dni. Strieda sa to 1:1 ... No ako mam takto zit. Pracovat nepracujem poberam id. Mam deti take mensie ale uz nie babatka. Proste ked sa dostanem do toho stavu som az zufala zo zivota. Lieky som mala menene uz tisickrat. Rozne kombinacie druhy. Beriem toho fakt vela.

muchacici
13. apr 2024

😔 A manžel ti pomáha? Máš rodinu, ktorá ťa môže podporiť a pomôcť počas tých ťažkých dní? A máš niečo v živote, čo ti robí radosť alebo čo ti niekedy pomôže trochu sa vzchopiť?

mamina7070
13. apr 2024

skus dlhsiu hospitalizaciu nech ta znovu nastavia na liecbu vela stastia a drz sa

autor
13. apr 2024

@muchacici ano mam skveleho manzela aj rodinu len oni mi chcu pomoct ale nevedia ako ani ja to neviem... A nemam praveze nic take skusam citat knihy ale myslienky mi bezia hlavou vsade inam len nie do knihy. Teraz skusam stacionarny bicykel len to sa tiez premaham. Mam zasadene kvety ale nevladzem sa ani o nich starat

autor
13. apr 2024

@mamina7070 dakujem v nemocnici som bola pred tromi tyzdnami nemalo to ziadny efekt

mamina7070
13. apr 2024

a kolko si tam bola mozno trebalo dlhsie
a na terapie chodis ? nozno aspon nejaku chranenu dielnu atd nech mas proste stereotypy a tie dodrziavas
ako davas starostlivost o deti ? ranajky desiate ? navarit

gribka1
13. apr 2024

A to sa ti v živote niečo zlé stalo, či to len tak proste máš depresie?

autor
13. apr 2024

@mamina7070 oni chodia obaja do skolky takze den mam "pre seba" a bola som dva tyzdne v nemocnici. K terapeutovi nechodim skusala som troch a bolo to o nicom. Chodim za knazom to mi celkom pomaha no tiez to nie je nieco zazracne 😢

autor
13. apr 2024

@gribka1 ako stalo sa mi kadeco ale nikdy to neoreouklo do takych stavov ake mam teraz. Deptesie zacali po narodeni druheho dietata a uz to budu 4 roky co sa mi to cele spustilo

januska12323
13. apr 2024

Potrebuješ dlhodobú hospitalizáciu aby ti nastavili lieky a naučili ťa ako tie stavy zvládnuť.

mamina7070
13. apr 2024

dva tyzdne je velmi malinko mas niekoho kto sa ti postara o deti pocas liecby v nemocnici?
knaz je fajn ale kym nie si zaliecena tak

ellca123
13. apr 2024

Zmeň psychiatra,
Prípadne tá hospitalizácia a správne nastavenie liečby

Aj naše osobnosti trpia podobnými chorobami...napadne má dcéra p.Feldekovej...

autor
13. apr 2024

@ellca123 menila som v januari psychiatra

autor
13. apr 2024

@januska12323 dlhofobo si to nemozem dovolit kvoli detom treba sa o nich starat

luccija
13. apr 2024

Stihnú Ti lieky zabrať?nemenia ich príliš rýchlo?

autor
13. apr 2024

@luccija nemenia ich rychlo stihnu zaberat len "nezaberaju"

luccija
13. apr 2024

Čo všetko berieš?

ellca123
13. apr 2024

Švagriná 40 r.nemala čas sa liečiť kvôli deťom a podobne...a dnes už tu nie je
Neurob tu chybu,
Máš muža,mamu, kamarátku...? Potrebuješ pomoc a hľadaj ju, nekašli na to,nepovedz nedá sa

svetlonos
13. apr 2024

napis pravu

simona20201309
13. apr 2024

Ja skúsim poradiť úplne z iného uhla. Psychológovia sa ti určite snažia pomôcť ako vedia.
Máš deti. Mate plastelinu? Farbu? Skúšala si sa niekedy s nimi hrať? Na mňa to pôsobí veľmi upokojujuco a keď sa do toho vzijem, ani neviem ako nám zbehne čas.
Odkiaľ si? Nerobi niekto vo vašom meste arteterapiu? Mohla by si to aspoň skúsiť. Kľudne mi napíš súkromnú postu.

simona20201309
13. apr 2024

A nemôže to byť aj tým, že si doma? Ja by som sa asi zbláznila byť stále doma sama a deti v škôlke. Potrebuješ zamestnať hlavu
A prečo stacionárny??? Ved je krásne počasie. Prečo nejdeš von?
Podľa mňa si v zacarovanom kruhu a potrebuješ poriadne nakopnut

bebemonika
13. apr 2024

Nie je u Vás možnosť navštevovať psychiatrický stacionár? S depresiou je to ťažko, tiež s ňou bojujem. Drž sa.

ghoul_
13. apr 2024

Psychoterapia by ti pomohla, skús pohľadať na nete

autor
14. apr 2024

@simona20201309 bicykel na von nemam tak aspon takto pocvicit

autor
14. apr 2024

@luccija lamotrigin haloperidol chlorprotixan dulseviu kventiax neurol

autor
14. apr 2024

@simona20201309 robia tuto terapiu ale to by ma nebavilo

autor
14. apr 2024

@bebemonika do stacionara nechcem ist a dlho sa tam caka vzdy maju plno

zuzanaa239
14. apr 2024

@autorka ako dlho už takto trpíš a vieš čo ti ten stav vyvolalo?Ake hlasy počuješ, to je skor ina dg.
ako depresia?

autor
14. apr 2024

@zuzanaa239 4 roky a neviem co to vyvolalo. Hlasy pocujem asi pol roka pridali mi dalsiu diagnozu mam depresiu + ina neorganicka nieco... To su tie hlasy

zuzanaa239
14. apr 2024

@autorka je to dosť a žiadna kombinácia liekov ti ešte stav nezlepšila? V rodine sa mi lieči člen 20 rokov a za u dobu tiež bolo viac kombinácii liekov vyskúšaných, niekoľko hospitalizácii,ale s dobou 6-8 tt, relapsy, ale aj veľa dobrých dni a zlých je len par týždňov do roka, najviac pomáha vnímavosť a záujem z druhej strany, vypočutie, prijatie dg. Je to extremne náročné od nás to chcelo veľa spolupráce zo strany rodiny.

simona20201309
14. apr 2024

Odkiaľ si? Keby si dostala bicykel, chodila by si von?