Obmedzovanie od strany manžela

andreasko
6. sep 2014

ahojte žienky prosím vás o radu, názor, a podobne .---mám ccca 2,5 ročneho synka som s nim na rodičovskej dovolenke ...od septembra som sa rozhodla že si daku brigadu najdem aby som troška zmenila prostredie a šla medzi ľudí niečo robiť ----a tu je problém ....manžel ani počuť neustale mi kaže čo mám robiť ako robiť prečo nerobiť či sa mi to oplatí a podobne a žiadnu inu moju argumentaciu neberie ....našla som si dve brigady len sa rozhodnut pre ktoru a tiež su to brigady kde pracujem cca na 6 hodin vskorych rannych hodinach od 4-10 hod 3*4 krat do tyždna ...manžel može byt dovtedy s malym ale pre jeho pohodlie ani počut nikam nepojdem ako by sa mal on starať a behat okolo maleho a to by bol snim cca 2 hodky ked rano maly vstane ----takže obrblal a druha brigada upratovanie vo velnes a fitku cca 3 hodky od 5 hod rana do 8 rana ....a zas ani počut a ked argumentujem tym ved ešte spite zatial ja vybehnem upratovat ....nie ani počuť ....a to podotykam moj manžel ma pracu kde je na vlastnej volnej nohe s množstvom voľneho času .....takže aj to rano od 8-10hodine sedi pri telke alebo hra na gitare či je na pc....ja nesmiem nič ...kozmetika posilka pedikura ....milion reči prečo idem načo idem či vobec idem a ši vobec kam idem ....je toto normalne? ved ja nepoznam od neho ok vybehni ok dobry napad ok oddychni si....on može on mne oznami mna sa na nič nepýta a ide a mna začne doslova brucho boliet ked mu poviem že potrebujem ist ku kaderničke alebo chcem ist si privyrobit -----a teraz je zas zduty a ja neviem prečo čo som zas ja spravila alebo nespravila ...vždy ma vedel presvedčiť prečo neist ,prečo toto neurobiť ....čo si myslite o tom vy? som z toho nešťastna žiadny slobodny pohyb a ked aj si presadim svoje da mi to pocitit zdutou papulou...ale prečo? ubíja ma to

inffinity
6. sep 2014

@andreasko ja bych se na neho vyprdla at si rika co chce, nenechala byh se omezovat jdu a hotovo...aj to tak u nas funguje v pohode se domluvime nikdo nikoho neomezuje a i kdyz by byl naznak ja bych se nenechala. Vezmi brigadu a bez on se postara.. myslim ze si dospela a muzes se sama rozhodovat nejsou to nijake specialni veci o kterych by musela rozhodnout rodinna rada.. muj nazor je ze budto je zarlivy a je rad ze te ma doma a on nemusi nic ani bat se ze bys nekoho potkala. A nebo se boji zmeny a toho ze by musel prebrat za maleho zodpovednost i na tu chvili...

mima4
6. sep 2014

@andreasko
tvoj manzel ta naozaj obmedzuje a chce ovladat... a neberie ta ako seberovneho partnera. Na tvojom mieste by som sa o tom s nim porozpravala, a jasne mu povedala, co mi vadi a ze chces rovnoceny vztah... Ako keby sa tvoj manzel bal, ze vystrcis hlavu z domu, ze sa das skraslit, ze budes s inymi ludmi... Urcite sa s nim neskriep, chce to len riadnu davku komunikacie a trpezlivosti. Ja mam z toho celeho pocit, ze chce ta mat az prilis pod kontrolou, ako keby ti naplno nedoveroval...
On sa musi taktiez naucit respektovat tvoje potreby, aj to, ze pojdes do prace... ty nie si jeho tutorka, ani sluzka, ani opatrovatelka deti... ste davaja ROVNOCENNI partneri a rodicia!

andreasko
autor
6. sep 2014

@mima4 veľmi podobne ako si to napísala som mu to aj ja povedala ....nič hluchota proste musim sediet na zadku a nikam chodit najlešpie nikam ...a pritom absolutne žiadny dovod nato aby mi nedoveroval nema,nemal a nebude mat ...nevedel pochopit že aj ja chcem chodit do prace zarabat byť s ludmi nakolko som komunikativna a spoločenska ....Ale on ide a nepyta sa....vsade kde sa da chodim s malym len aby nemusel s nim byt a starať sa a aby nemal mat dovod zas mi neveriť ....stale ma upodozrieva ale prečo? ved ja nič zle nerobim....kde idem vždy ponahlam nezdržujem sa nezakecavam aj tak ma privíta kde si bola tolko? neviem už som z toho unavena teraz je ešte zduty lebo som povedala že pojdem na brigadu nech sa aj na hlavu postavi....a potom je zas ticha domacnost a ja žasnem prečo...aky dovod ...

andreasko
autor
6. sep 2014

@inffinity tiež si to myslim ...tá jeho pohodlnost mať ženušku doma a nepohnuť sa ani na krok ....vela kamošiek mi povedalo chod nech sa stara....tak ako si napisala aj ty ...dakujem

sissy27
6. sep 2014

@andreasko no potrebuje ťa ovládať a mať pod kontrolou... nie, nie je to normálne a ja osobne by som to netrpela... zrejme fakt, že on je živiteľom rodiny, mu dáva pocit nadradenosti a všemohúcnosti, ale dieťa je aj jeho, domácnosť tiež... pred materskou si pracovala? ako to bral vtedy? budúci rok ti malý pôjde do škôlky a od teba očakáva čo? že budeš sedieť doma na zadku a čakať kým ti on milostivo venuje svoju pozornosť? je predsa normálne, že po skončení rodičovskej pôjdeš do práce, takže ak pôjdeš o pár mesiacov skôr, tak to je len tvoje plus...
lenže zrazu by si mala aj svoje peniaze, už by si nebola s malým tak závislá na ňom ako doteraz a on sa očividne cíti ohrozený... nechcem maľovať čerta na stenu, ale takto sa fungovať nedá...

mima4
6. sep 2014

@andreasko
spytaj sa ho na relevantne dovody?
ale ja skor ratam s tym, ze chce s tebou manipulovat a dotiahnut ta tam kde mu to vyhovuje. Pokial ste sa na zaciatku manzelstva nedohodli, ze budes zenou v domacnosti na plny uvazok, tak nemoze to brat ako samozrejmost...
Davaj si vsak pozor, aby si s nim neotehotnela... taki muzi chcu si zenu, ktora "vystrkuje rozky" poistit...myslim ze chapes.

andreasko
autor
6. sep 2014

@mima4 prosím ta ved nie je normalne už ani to že ked si čítam knihu vytkne mi že čitam debiliny .luštim krížovky aj to ma v ociach ked chcem do posilky povie cvičiť možem aj doma ked si ľahnem poobede s malym a spim s nim cca 2 hodiny aj to mi vytkne ....a je toho vela vela ..--ja som tolerantna voči nemu nech si robi čo sa mu žiada ....on ma ubíja ...

mima4
6. sep 2014

@andreasko
sprava sa k tebe ako k 5 rocnemu decku. Daj mu jasne najavo, ze si svojpravna a nepaci sa ti jeho spravanie. Hlavne, daj to najavo jasne a zrozumitelne, bez cirkusu, histericenia, hnevu...
Vies, to co prezivate..no problemy su vsade, v kazdom vztahu, ale najvacsi problem ktory moze byt je nedostatocna komunikacia, ked manzelia nevedia komunikovat, navzajom sa pocuvat...

katusik19
6. sep 2014

ako nehnevaj sa na mna ale z casti aj tvoja chyba...nic oznamit buchnut dverami a nema na vyber nie si spolave decko aby si sa niekomu prosila ci mozes alebo nie

andreasko
autor
6. sep 2014

@sissy27 no ved to ..vždy bol problem s robotou vždy sme sa hadali pre moju robotu ....chcel a chce aby som bola doma ale ja nemožem byt doma potrebujem byt medzi ľudi ...nevedel pochopit prečo musim 26 decembra do roboty hovorim mu som zamestnanec nie zamestnavatel mam nariadene ist do práce tak musim ist a kedže on ma volnu pracovnu dobu tak to bude aj u mna tak ale to je omyl ....vždy sme sa hadali pre toto už teraz viem že budu obrovske problémy ked pojde maly do skolky čo ja sa naočuvam ...furt niečo s malym mi málo pomaha všetko musim tak aby som suladila s malym ....aj tu brigadu som našla tak aby nemusel byt synom dlhšie ako dve hodinky

inffinity
6. sep 2014

@andreasko vis co ja sem 200km od rodicu a kdyz sem chtela jet k nim rozhodoval o tom pritel jeho auto..byla sem u nasich velmi malo..nechtel jezdit a hadali sme se auto mi pujcit nechtel. Pred rokem a pul sem jela k nasim autobusem, nastval me a nechtel me zavezt. Byla sem tam tyden s malou na prazdninach a domu sem se vratila svojim autem 🙂 prvne si mela videt ten pohled sok..a pak bylo videt jak se pomalu rozpadla klec..jsem svobodna a doma je to uplne uvolnene..zvyknul si... oznamim, sednu a jedu s malou ale aj bez no abych si odpocinula 🙂 asi se i tvuj manzel boji ze nad tebou strati kontrolu uz nebude ten kdo tomu veli protoze on nosi vyplatu..budes svobodnejsi a on si to uvedomuje a nechce to 🙂 drzim ti palce aby si mela odvahu stat si za svym 🙂

andreasko
autor
6. sep 2014

@katusik19 nehnevam sa na teba veľakrat mi toto povedala psychologička treba zabuchnuť dvere nevyprosovat sa nech sa stara ....vieš problém je že nemám to v povahe ....ostane mi to ľuto a manžel ma presvedči že chyba je vo mne ....ale parkrat som to tak spravila a teraz som odhodlana to urobiť znovu

koala7
6. sep 2014

@andreasko bolo to takto od zaciatku vasho vztahu? Pred svadbou? Po svadbe? Pred dietatom aj po dietati?

moni244
6. sep 2014

@andreasko presne ako píšu, oznámiť, zavrieť dvere a ísť, nepýtať sa na dovolenie, ja som včera napr. bola upratovať, 7 hodín, plus cesta, manžel bol po nočnej, odchádzala som o siedmej, išiel spať až s našou 1,5 ročnou dcérkou na obed a ani raz mi nepovedal, že nie, on sa o ňu nepostará, ako tiež musím naňho štýlom, že povedať a hotovo, nepýtať sa, lebo má veľa výhovoriek, ale toto obmedzovanie sa mi nepáči, zastav to, kým sa dá, bude to horšie a horšie

andreasko
autor
6. sep 2014

baby dakujem vam za vaše názory lebo fakt si začínam myslieť že ja som vadna ...

andreasko
autor
6. sep 2014

@koala7 ano od začiatku medzi nami je 10 ročny rozdiel on bol už rozvedeny ked sme sa brali....

inffinity
6. sep 2014

@andreasko nejsi neboj 🙂 Chlapi si nekdy neuvedomujou ze sme rovnoceni a nejsme zadne sluzky a co delame ze neni samozrejmost..

moni244
6. sep 2014

@andreasko v žiadnom prípade si nemysli, že si vadná, presne o toto mu ide, tak ti podkopať sebadôveru, že budeš naňho úplne odkázaná 😉

mata128
6. sep 2014

@andreasko no to,ze ta upodpzrieva a pod.,bude to len horsie....toto iste robil moj otec mojej mame...nie robil,ale robi!!!!a to uz maju 66 a 67rokov....vies ako funguju dnes????nie ze mama nesmie nikam sama ist,ona nesmie ani s nim ist!!!!!ona mu napise doma na papierik,co treba kupit a on to donesie,aby si vraj niekoho v obchode nevyhliadla!!!!!x krat som sa jej pytala,preco sa nerozvedie,odpoved ziadna...v poslednej dobe sa ho dokonca zastava,proste ona uz je po tolkych rokoch naprogramovana tak,ze ved on ma vlastne pravdu a ona musi posluchat!!!!ani ku mne nemoze sama prist,nema svoj mobil,ked jej ja volam ,dava to tatko nahlasito,aby pocul,o com sa bavime....neboj sa ho,nedaj sa,lebo budes na najlepsej ceste byt tam,kde je teraz moja mama....vela stastia a hlavne pevne nervy ti prajem....este dodam,donedavna sa takyto system snazil vtlacit aj mm,aby som ja nikam nechodila a pod.,moj muz ho vsak velmi rychlo zrusil....

koala7
6. sep 2014

@andreasko a vtedy ti to neprislo ako zasadna charakterova chyba pre dalsie prehlbovanie vztahu svadbu a pod. ? Nerozviedol sa pre to ze je trosku manipulativny a bohvie este co dalsie?
Tvoja otazka ze co si myslime o tom my: ja si myslim ze by som vycuvala uz davno z kratsej csty, pretoze (ak nahodou tvojim snom nie je byt zienka domaca) je velmi obmedzujuci a nepride mi to normalne. Mas narok na pracu, kamaratov aj svoje hobby

katusik19
6. sep 2014

@andreasko no ved ano jasne ze ti to je luto a prdpokladam ze tvoj muz to vyuziva lebo vie ze ti to bude luto.musis za zapriet nepocuvaj ho nie je chyba v tebe ale v nom.on ta nema co obmedzovat ste dospeli a ty potrebujes svoj priestor napriek tomu ze mas dieta ty mas pravo si vist aj sama s kamoskami na kavu hocikde,.ja mam tiez synceka teraz uz aj dcerku ale chodila som von a v zivote mi nepovedal ze nesmiem moj priatel a keby aj povedal tak by u mna neuspel🙂drzim ti palce si dobra dusa ale mysli aj trosku na seba!

andreasko
autor
6. sep 2014

@mata128 smutne čitanie príbeh tvojej maminy ....dakujem ti za nazor za radu cenim si to

andreasko
autor
6. sep 2014

@katusik19 dakujéééém moc potrebovala som si toto prečítat ,,,ano využíva lebo dokonca aj v znameni to mám vahy .....zneistí ma a on s tym počíta že ma zneistí ja sklopím uši a som ticho ...aj psychologička mi povedala nevyprosujte sa mu nechajte ho tak príde sam ....doslova na mna tlačí a vždy ma dostane do kuta ....a kamošky posediet na káve či len tak dakam vybehnuť ? nehrozí ...on ano lebo ja mu ten priestor dám ale doslova si niečo ja musím vypytať ako povolenie ....bože smutné ...nič musim to zmeniť ....aj ked idem na nakup tak odvšade sa ženiem ako kon aby som nahodou nedošla neskor ...smutné bože ...a keby som nahodou stretla kamošku že dat kavu? nie to by som sa zdržala a to by bol vysluch ...všade chodim s malym kde sa dá ist s nim ale či kadernička alebo fitnes musi byt s nim a to je problém ...a už tiež mi povedal dovie kde som aj ked som s malym ....no sila ...neverí mi ....nechápem ale prečo ....sme spolu 17 rokov ma 39 rokovon o 10 viac

andreasko
autor
6. sep 2014

@koala7 nie vtedy som si tak ani neuvedomovala ....a rozviedol sa čo ja viem koli tomu že nebol so svojou manželkou po intimnej stranke spokojní tak bol nuteny podvadzať ju ...tak mi to povedal tak som to čitala v rozvodovom spise

andreasko
autor
6. sep 2014

@mata128 a ešte ma tak napadlo ked som chcela a vybrali ma do volebnej komisie že by som doma starala sa teda varovala kamaratkino maličke ked potrebovala na vypomoc tak ako vždy nič nove pod slnkom ...vynadal mi čo špekulujem proste zatrhol nie nemožem akokeby som nemohla posdla seba si spraviť furt ma potrebu ma dirigovat a už mi z toho začína vyšívať ....mám pocit že len jeho nápady su užasne a tie moje naprd....celé zle ako malému decku ....ale aj ja potrebujem dychat a mat priestor ...podstate mi vyčíta všetko fb,wifi telefon,knihy posilka ...bože to by človek neveril ...nič celé zle musi sa to zmeniť lebo sa zbláznim ale kde a ako začať? ved zas bude zduty ako mech

koala7
6. sep 2014

@andreasko nehnevaj sa ale on nie je normalny, nikto mu nedrzal zbran pri hlave aby ju musel podvadzat. Keby bol fer rozidu sa a najde si taku co mu vyhovuje.

No nic nebudem uz do teba hustit lebo vyzeras fajn a je super ze chodis ku psychologicke, a nenechaj si to od toho vydriducha

koala7
6. sep 2014

@andreasko a ze kde zacat? U seba. Ser na neho nech sa zduva nech sa durdi rob vsetko na co mas chut nech aj praskne

andreasko
autor
6. sep 2014

@koala7 dakujem ti a prajem ti všetko dobré

moni244
6. sep 2014

@andreasko presne ako ti píše @koala7, začať u seba, hovor si, že si úžasná, šikovná mladá žena, že ti za to nestojí a keď sa oduje? usmej sa, nechaj mu malého, alebo ho zober zo sebou a choď von

sissy27
6. sep 2014

@andreasko preboha, ešte aj knihy ti vyčíta? a toto trpíš 17 rokov? s troškou nadsázky ti poviem, že už si ho mohla mať aj odsedeného 😅
a k tej psychologičke by mal chodiť on, nie ty, lebo ty si v poriadku, ale on to má v hlave nejak posunuté... ja by som toto ani len neskúšala vydržať...
nenechaj prosím so sebou zametať, na to ťa rodičia na tento svet nepriviedli ani nevychovávali...