Priateľ je starší o 28 rokov

mon_soon
20. sep 2013

Ahojte,
mám o 28 rokov staršieho priateľa, sme spolu 7 rokov. Hoci s manželkou nežije, nie je rozvedený, ani sa k tomu veľmi nemá,hoci sľubuje že to spraví. Ja pracujem, mám vlastný byt, takže nejde ani o peniaze. Úžasne si rozumieme, vždy sa máme o čom rozprávať, spoločné záujmy, tých 7 rokov je ako 7 dní...ale trápi ma ten vekový rozdiel...chcela by som bábo, vydať sa...máte s tým skúsenosti? Ďakujem za názory 🙂

mon_soon
autor
20. sep 2013

@svetluska82 sme spolu 7 rokov, byvame spolu, od manzelky odisiel kvoli mne ☹

danim
20. sep 2013

@mon_soon no ono aj rozum pri vztahu a takych rozhodnutiach potrebujes pouzit... a ten ako vidis, nema ruzove zalubene okuliare na nose ako ma srdce...

nivi
20. sep 2013

a vy spolu aj zijete? lebo vies ono ak spolu iba randite tych 7 rokov sa ti to moze zdat ako super ale....

maminuska
20. sep 2013

Skusenosť z mojej rodiny. Moja sesternica má 35 rokov , jej manžel má 60, maju spolu dve deti a su spolu 6 rokov. Povedala že nikdy viac by tuto chybu už neopakovala. V 35 rokoch je takmer bez sexu, to že za 5-6 rokov sa stane hlavným živitelom rodiny, lebo on pôjde do dôchodku , na deti je sama, lebo on už nevládze za nimi behať , jednoducho tam vek tam velmi cítiť. Ešte jej aj dve dospelé a vydaté dcéry vozia nevlastné vnúčatá akože k dedkovi , ale stará sa ona, lebo on je z vlastných detí unavený .

danim
20. sep 2013

@svetluska82
@mon_soon ma napadlo, ze ak by sa panko rozviedol... a vyplatil manzelku ( nove byvanie, mozno uvery a pod ) tak by mu neostalo ani na rozky... tak mozno preto..ktovie

svetluska82
20. sep 2013

@danim ktovie, mozne to je. Ale mozne je aj to, že je na mladsie....a nechava si zadne vratka.Ak ho nebude chciet ziadna sexi 30- tnicka, tak sa vráti k svojej zakonitej

barcelona94901
20. sep 2013

@maminuska no ved toto,ženy čo ten život skutočne žiju,maju domácnosť,deti,povinnosti a starčeka manžela ,maju po rokoch veru iný pohľad ,než ženy čo su niekde na začiatku cesty

mon_soon
autor
20. sep 2013

vnimam to asi viac negativne, rovnako ako vacsina z vas...ale srdce protestuje, uz sa z toho zblaznim...hlavne ak si predstavim ze v podstate mam idealny vek na babo a aj citim ze by som ho chcela...

svetluska82
20. sep 2013

@mon_soon moja. 😢 Tak si mozno natrafila na zaletnika......Vymenil manželku za mladsi model a zdiela slasti......Mala by si s nim hodit rec o buducnosti a ci ju vidi s TEbou

tinki
20. sep 2013

@mon_soon my ti nemôžeme povedať, nechaj ho..alebo maj s ním bábo..
To aký je, vieš len ty. To, že ti je s ním dobre, je super..pre spoločný život..Ale, nie je to všetko..Je o generáciu starší ako ty. Chce vôbec on, dieťa? O tom sa musíš porozprávať s ním..
Možno vám je dobre spolu preto, lebo s ním nič neriešiš. Bavila si sa s ním o tom, že chceš byť s ním oficiálne?
A nevyrastala si náhodou bez otca? Alebo si mala takého otca, ktorý ti veľmi nerozumel, že ste spolu nemali vzťah? Myslím tým, či si náhodou len tak podvedome, nenahrádzaš pocit istoty, bezpečia..
Ale už nech je vek akýkoľvek, ak on nemá poriešený bývalý vzťah, je blbosť mať s ním dieťa a chcieť aby ste boli fungujúca rodina..
Moja svokra má o 15 rokov staršieho partnera. Je jej s ním dobre, ale hovorí, že pri ňom zostarla. Zo začiatku keď sa spoznali, tak stále niekde cestovali, stále čosi riešili..Teraz sú spolu cez desať rokov, ale on doma pred telkou, sem tam záhradka, sem tam pivo s kamarátom.. A ona by ešte žila..chcela by ísť na silvestra na ples, jemu sa už nechce. Chcela by ísť niekam do kúpeľov, že sa odrelaxujú..jemu to už netreba..A čo..má ho nechať? Tak je s ním doma..a už pomaly aj z nej sa stáva len domáca mamička...
Takže sa rozhodni, porozýšľaj..porozprávaj s ním..Ale 7 rokov je dosť na to, aby mal už dávno vyriešené čo vlastne chce..Daj mu niečo ako ultimátum..Lebo ľahko sa môže stať, že s ním budeš čakať ďalších 7 rokov a potom sa vráti k žene, alebo bude mať dieťa s inou..lebo ty si bola len taká "prestupná stanica", kde načerpal sily.. 🙂 😉

mon_soon
autor
20. sep 2013

@svetluska82 ano vidi...ale nezda sa mi ze by preto konal...a rozviedol sa napr....je fakt ze odkedy sme sa o tomto bavili, prestal riesit kraviny typu ci som dnes usmiata alebo nie a pochopil ze ja mam ine starosti....a je este milsi ako obvykle...lenze ciny ziadne ☹

suem
20. sep 2013

@maminuska Napisala si to uplne trefne.

@mon_soon Ak hladas pomoc na nete je zrejme, ze nie si spokojna so stavom aky je. Podla mna uz sama vies, ze tadial cesta nevedie, ale brani ti v razantnom rieseni situacie pohodlnost, zvyk, mozno strach z reakcii okolia ze si ho pouzila a odkopla, ze doslo na ich slova a pod. Rozhodnut sa musis sama, asi cakas ze ti to viacere odporucia a ty akoze das na ich rady. Myslim ze uz si davno rozhodnuta, len potrebujes schvalenie do cudzich ludi ....

cuoredi
20. sep 2013

@kimmie No ak bude vládať. Ked nie tak mas 2 deti na krku..

diusik
20. sep 2013

@mon_soon ty si este taka mlada,zivot pred sebou,take pozitivne vlastnosti,ako pises ze ma on,mozu mat ini muzi.Ja ta nechcem odhovarat,ale ked uz teraz mas pochybnosti,ja neviem,a ze sa nerozviedol,on ma asi tiez pochybnosti alebo ktovie.Ja by som ti priala mladsieho.este aj 40 rocny je lespi ako toto.prepac

nely29
20. sep 2013

@mon_soon nekomplikuj si zbytočne život a ani nerieš čo by bolo keby bolo...Situácia je taká aká je a byť tebou zariadim si život s niekým iným.

mima4
20. sep 2013

@mon_soon

a prečo mu nepovies, ze bud sa rozvedies a vezmeme sa alebo nas vztah uz dalej nebude pokracovat?

mon_soon
autor
20. sep 2013

@suem ano, asi mas pravdu...

svetluska82
20. sep 2013

@mon_soon tak ak s TEbou planuje buducnost, deti, rodinu, tak by sa mal rozviest.... A inac dobre Ti baby pisali, tam budu neskutocne rozdiely, kde bude treba brat ohlad na vek.....Mne osobne 10 rocny rozdiel stacil a viac si neviem predstavit.....Budes asi na vela veci sama a starat sa budes o dedka v penzii. 😖 Deti sa podla mna budu na rodicvoských citit trapne( ak nebudes chodit do skoly len ty). Nebude vladat deti vozit na kruzky, tanecnu, hokej, futbal- to vsetko bude na Tebe. Víkendy a dovolenky budu mozno len pasivne......Ale neviem, nakolko je tvoj priatel aktivny.....Niektorí aj mladi chlapi su papucove typy a dedkovia su ciperny a aktivny... 😀 Ale to je asi v povahe. Musis si zvazit vsetko pre a proti..... A priatel cche deti este?

mon_soon
autor
20. sep 2013

@mima4 lebo je to proti mojmu presvedceniu...ja chcem aby sa rozviedol lebo to sam chce, nie preto ze som ho donutila...

maria1989
20. sep 2013

jaj babenky, veď len pozrite na Karla Gotta 😀 😀 😀

mon_soon
autor
20. sep 2013

@svetluska82 ano chce..je dost aktivny, ale ja neviem, biologia sa neda oklamat...riesim toto vsetko preto, ze kym nemam zavazky, mozem slobodne vycuvat..ak uz budem mat dieta, je to zodpovednost a chcem aby bolo stastne...nechcem aby sa trapilo s jeho manzelkou ktora mu bude nadavat do pankhartov a podobne veci...

suem
20. sep 2013

@mon_soon Drzim palce, nech uz sa rozhodnes akokolvek 😉

mima4
20. sep 2013

@mon_soon
Nedonutis ho. Bud chce s tebou prezit zvysok zivota a pravne si vyriesi tieto veci alebo sa proste nerozvedie...radsej sa vzda radovaniek s mladym dievčaťom, ako by mal pristupit k zoficialneniu vztahu...

maminuska
20. sep 2013

@maria1989 a tie deti su skutočne jeho ? 🙂

maria1989
20. sep 2013

@maminuska 😀 😀 😀 😀 😀

danim
20. sep 2013

@maria1989 no ved to 😀 trasuci panko ( bez urazky ), napudrovany ( so stareckymi flakami )... kolkokrat sa o tom s manzelom rozpravame.. no ja by som takeho deda nechcela ani za svet 😉 ci si myslis, ze on s deckami beha po ihriskach ?? 😀 😀 😀 tak si musis vybrat.. ci chces zivot s nim.. alebo popri nom 😀 😀 😀 ☹ ale spieva dobre 🙂

sam raz povedal, ze si myslel, ze svojim prvorodenym 2 detom dava vsetko ( peniaze ),... ale ze az teraz pochopil ( pri tejto kompletnej rodine co ma ), ze im nedal to najdolezitejsie- otca..

svetluska82
20. sep 2013

@mon_soon na tvojommieste by som tomu nechala volny priebeh. Nehrnula sa silou mocou do dietata a plodenie deti by som odlozila na neurcito. A ak bude naliehat, tak by som mu povedala, že ak sa rozvedie tak potom....Mozno by som obcas vysla niekam von s kamoskou - nech trosku ziarli, mozno ho to nastartuje. A nikdy nevies, ci uz zajtranestretnes niekoho primeraneho, ktorý ta ocari este viac.

inffinity
20. sep 2013

@mon_soon ahoj diskuzi jsem jen preletla ale 28je vazne moc ☹ nevim kolik mu je ale podivej se na to ocima "vaseho ditete" prvne kolik bude mit otec jak pujde do prvni tridy? Jak se bude citit kdyz mu spoluzaci reknou to je tvuj deda? A nedej boze kolik malo let diteti bude kdyz uz bude stary a umre ☹ zkus se rozhodnout i z tohohle pohledu.. drzim pesti aby ses rozhodla dobre a mela stastny zivot 🙂

mima4
20. sep 2013

@mon_soon

Inak, moj nazor:
- 28 rocny rozdiel je extremne vela...pre mna kentus 😀
- chlap ktory opusti manzelku kvoli mladuckej milenke je HAJZEL, ..treba pocitat, ze s velmi vysokou pravdepodobnostou sa zachova tak aj k tebe, cize pomaly sa na to pripravuj...
- vztah je o urcitych hodnotach. My ked sme s manzelom zacali spolu chodit, od prvej chvile sme vedeli, ze chceme vytvorit plnohodnotnu rodinu v ktorej budeme pravdaze manzelmi. Toto riesit 7 rokov, ci ano a kedy a ci vobec... pre mna vztah bez buducnosti... tot zadne vratka

maminuska
20. sep 2013

@mima4 čo to je "pre mňa kentus " ? Toto slovné spojenie nepoznám .