Priateľ je starší o 28 rokov

mon_soon
20. sep 2013

Ahojte,
mám o 28 rokov staršieho priateľa, sme spolu 7 rokov. Hoci s manželkou nežije, nie je rozvedený, ani sa k tomu veľmi nemá,hoci sľubuje že to spraví. Ja pracujem, mám vlastný byt, takže nejde ani o peniaze. Úžasne si rozumieme, vždy sa máme o čom rozprávať, spoločné záujmy, tých 7 rokov je ako 7 dní...ale trápi ma ten vekový rozdiel...chcela by som bábo, vydať sa...máte s tým skúsenosti? Ďakujem za názory 🙂

jankatt1
20. sep 2013

Ja mám partnera staršieho o 21 rokov. Sme spolu 5 rokov, máme 16 mesačného synčeka, rozumieme si, sme šťastní. Zo začiatku som sa bála, ako to bude, ale máme spoločné záujmy, máme sa o čom /okrem synčeka/ baviť, rozumieme si po všetkých stránkach. Nie je čo riešiť...

maribell
20. sep 2013

ja mam s manzelom 9 rokov rozdiel a to je podla mna maximum ...kamaratka ma 16 rocny tiez si rozumeju ale uz to sa mi zda vela..teraz to moze byt fajn ale skus si to prepocitat o 10-15-20 rokov .. kolko budes mat ty, deti a on ...

nikolet_89
20. sep 2013

@mon_soon tak nepises kolko mas rokov a po pravde ked pocitam ze mas asi cca 25 rokov a on cca 53 rokov buducnost by som tam nevidela, jedine ze by si s nim skusila mat dieta a ak sa vam do roka nepodary dalej by som s nim nebola...a dalsia vec ked sa nema k rozvodu tak potom aku mas istotu, ze sa bude mat k dietatu...nevidim vam do vztahu to je tiez pravda ale ak si napisala sem chces asi pomoct rozhodnut sa na zaklade nestrannych rad...tak moja znie, ak do roka neotehotnies a vies si v pripade rozchodu predstavit byt slobodna mama do toho, ak nie tak prec od neho a hladaj si seberovneho alebo aspon nie o 28 rokov starsieho

nivi
20. sep 2013

fuha to je uz dost velky vekovy rozdiel, navyse sa mu ani do rozvodu nechce co asi aj celkom chapem z jeho strany. Naozaj si vies predstavit aj co bude o 10rokov? a co on na deti? bavili ste sa vobec o tom? no ja na tvojom mieste zalovim v inych vodach. a s nim asi len ako kamaratka ak sa to vobec da :(

vonicka
20. sep 2013

kazdy kto ti napise, ze neriesi vekovy rozdiel a ze je to fajn, tak je to tak len preto, ze su tie baby sami este mlade. Lenze bola by som velmi zvedava, co povedia, az budu mat 50 rokov a ich muzi + x rokov viac. Ja som sama zvedava na to, co budem hovorit ked budem mat 50 a moj muz 62, ak to dovtedy s nim vydrzim 😀 uz teraz mam niekedy pocit, ze sa prejavuje u neho starnutie (frflanie a pod.) a to mu tiahne zatial len na 45...

eeffka
20. sep 2013

@mon_soon nuz nazor: to nie je tvoj priatel ale foter. Dohovorila som.
a predsa este dovetok: a navyse zenaty.

katkas1
20. sep 2013

@vonicka ale 12 rokv je trochu menej ako 28, ved ked ona bude mat 50 on 78, ak bude este zit

trish31
20. sep 2013

@mon_soon pokial Vam to vyhovuje,tak vek neries.Skor by som riesila preco sa ani po 7 rokoch nerozviedol.Nezabudaj,ze ak chces svadbu,musi sa rozviest.Bigamia je u nas trestna 😉

anelehka
20. sep 2013

ahoj,ale 28 rokov je naozaj dost,ked budes starsia,tak to zistis ☹

kimmie
20. sep 2013

@mon_soon Ale zasa na druhej strane, kym pridu deti on uz bude na dochodku a pekne ti s nimi pomoze 😉 .

vonicka
20. sep 2013

@katkas1 - no ved, 28 je uz podla mna tak trochu brutal. na flirt moze byt, ale na dieta??? Ja by som utekala

eeffka
20. sep 2013

@kimmie haha moja mama je odomna starsia len o 25r a ked pridem z roboty a vezmeme jej mensiu dceru zaspava do 30min na gauci narobena ako kon,kkso a ake ma fanty a takehoto chlapa doma chovat... by som ho udusila vankusom v spanku 😀

maribell
20. sep 2013

@kimmie len ci bude mladu 30rocnu kocku este pritahovat 60 rocny chlapik ..

mon_soon
autor
20. sep 2013

ste zlate, to co pisete su presne veci s ktorymi sa trapim...dieta by chcel, prave preto ze uz ma nanho dost casu...ale ja dieta zasadne odmietam kym je zenaty...a takisto mam strach ked bude mat dieta raz promocie, dozije sa toho? je nam spolu fakt uzasne, ked ho porovnavam s mladsimi, je to clovek ktory sa o mna stara, a ma voci mne uctu a viem ze ma ma rad...no neviem ci to staci v zivote a ci to prekona tieto pochybnosti - ako zenaty, vekovy rozdiel...este 20 rokov sa mi zda take maximum lebo s tym sa dost casto stretavam...ale skoro 30? neviem :(
P.S. nikolet_89 - mam 25 🙂

livocka21
20. sep 2013

@mon_soon hmm myslim ze s poziadavkami ako svadba a dieta, by si sa mala obratit na neho... vekovy rozdiel nevnimam ako problem... skor to ze akosi nepotrebuje rozvod....

elise
20. sep 2013

môj je o 12 rokov starši je to super rozdiel sme spolu 14 rokov z toho 13 ako manželia a máme spolu 7 ročného syna a 8 mesačnu dcérku a radi by sme ešte tretie aj ked v jeho a mojom veku sa už rodia prvé vnučatá my si to vychutnávame aj ked nám obom často hádaju ovela menej rokov kolko máme. kd sme čakali dcerku okoli že na čo nám j že manžel bud deto ked bude dcerka dospelá a lebo sa možno nedožije na to mám argument ani ked by mal 20 nie je záruka ž sa dočká dospelosti dieťaťa môže sa stať čokolvek kedykolvek. držim palce, inak ak sa za 7 rokov nerozviedol tak sa ani nerozvedie môj názor chlapi potom na všetko kašlu 😀

mon_soon
autor
20. sep 2013

@livocka21 ze vraj je to len papier...ale ak by som s nim chcela mat dieta, tak po pravnej stranke je ten papier dost dolezity podla mna...nikolet_89 mas asi pravdu...dam tomu casovy limit a ak vsetko ostane po starom, tak vekovy rozdiel bude len dalsie minus...

mima4
20. sep 2013

@mon_soon
však sa ho spytaj na manzelstvo a neskor deti, povedz mu tieto veci, ako vidis veci ty.
Pokial mate taky uzasny vztah, ako to opisujes, nie je problem sa o tom otvorene bavit.

suem
20. sep 2013

@mon_soon Tvoj vztah s vlastnym otcom je OK? Su pravdepodobne rovesnici s tvojim partnerom ...

tykat
20. sep 2013

To fakt chceš, v dajme tomu 25, lebo beriem, že nie je pedofil a nebol s tebou 7 rokov od 15tich...to chceš naozaj prežiť život so starým chlapom pred dôchodkom? A ešte k tomu so ženatým starým chlapom pred dôchodkom? A ešte s ním mať dieťa? Dajme tomu, že má 53 dieťa sa narodí najskôr o 9 mesiacov ak by ste na to vhupli teraz a všetko by klaplo. Tak do prvej triedy ho bude viesť 60 ročný dedo a ty mama budeš mať 32, keď bude mať 18 on bude 70 a ty 40...mám 40 rokov a 70 ročného partnera by som nechcela ani za nič. Radím - NEBRAŤ. Nájdi si na dieťa a život seberovného, s tým starým si môžete aj ďalej hrkútať, myslím, že ani by nový partner nežiarlil.
Btw. Mala si dobrého otca? Niekedy hľadáme to čo nám v živote chýbalo.

barcelona94901
20. sep 2013

@kimmie to by bolo také milé podľa popolušky

no možno ho bude vychovávať sama,alebo sa starať o dieťa aj o muža
,nechcem aby to vyznelo surovo,ale starostlivosť našich mužov ,v tom vyššom % nie je zrovna ukážkova ,o zdravie ,kondičku sa málo mužov stará ,George Clooney, po slovensky troška inak žije a vyzerá než muži tam vonku ,či na obrazovke
a ten jej George má niekde manželku,s ktorou sa nerozviedol,možno aj deti?

známa si užívala manželstvo s 20 ročným rozdielom ,kým nedosiahla vek 35rokov ,dalej to už nezniesla,manželstvo netrvalo dlho..bolo to vekom..on bolesti krížov,ochkanie,jajkanie,nadávanie na politikov ,nechodil na rodičko do školy,pretože tam bolo veľa schodov ,ona do obchodu,lebo on už nemal nervy na predavačky,ona jemu pre lieky,lebo nevydržal v čakárni,.,ona sama na dovolenku,lebo jemu je to daleko..ale neľutovala,pretože v čase ked sa dali dokopy,ked bola mladučká,jej prišiel iný,mudry,vzdelaný,mal prehľad,bol dospelý,,narozdiel od jej rovesníkov ..dal jej niečo iné..ona vtedy lietala ,ale prišli roky,povinnosti,čas je neuprosný..kedy sa to jednoducho prehuplo a ona mala doma v podstate druheho otca..a teraz naopak,ako už rozvedená randí s mladším ,pretože jej dáva všetko,čo jej posledné roky jej manžel už nedokázal dať,tým nemyslím sex 😉

danim
20. sep 2013

@mon_soon ja by som ti poradila z toho "vytriezviet" co najskor, kym sa ti rovesnici okolo nepozenia.... vidis sama o tom pochybujes.. ano teraz je ok.. ale sama vidis.. aku to ma buducnost ??

mala som na gympli triednu... mala manzela tiez cca o tolko starsieho... na gympli su ziaci tajne volali zaspata.. lebo fakt taka bola.. jej muz mal vtedy 70 a chodil tam o palicke.. ona mala tak 40 cca. zena bez duse.. a mlada.. zila "jeho stareckym zivotom ".... lebo co cakas, ze so 70tnikom pojdes lyzovat, na turu ?? lebo no ake konicky budes mat v 40tke so 70 r panom ? ( dochodcovia trpezlivost na vnucata sem tam.. nie to svoje malinke deti... ) ledva chodil.. ( jasne, su aj vynimky ).. proste svoj zivot podriadila jeho... no a teraz pohlad po rokoch.. jej potom cca 5r ako sme my vysli z gypla manzel zomrel, a min rok sme mali stretko po 16 rokoch od gympla.. cize uz nemame 16 ( ako sme ju vnimali na gympli... co som pisala ) ale dnes mame 35 r a vsetci sme sa stastni zhodli, ze triedna plna zivota.. akoby omladla.. vsetko si pamatala.. ( na gympli ani nase priezviska... na prvom stretku nevedela kto na aku vysku chodi )-.... teraz na tom stretku bola uplne v obraze.. kto kde zije, aku vysku skoncil.. len sme jej pridavali info, kolko a ake mame deti 🙂
takze tot realita...
drzim palce, nech sa dobre rozhodnes... neber chlapa rodine... vidis, ako to on mysli.. ak by to myslel vazne, davno je s tebou so vsetkym co k tomu patri... nepremrhaj ten cas.. vsetci okolo sa ti pozenia a okrem toho... ono sa vzdy v zivote vsetko vrati... tak nerob to, co by si ty nechcela aby sa tebe v buducnosti stalo....

mon_soon
autor
20. sep 2013

@tykat - ano, vztah s otcom som mala uplne normalny a v pohode...myslim ze tym to nie je...
vsetko sme uz riesili - svadbu, deti, rozvod - ale napriek tomu ze by mi zniesol aj modre z neba (hoci verim ze to mysli uprimne), k cinu sa moc nema...dieta by mi spravil hned ale ja ho odmietam zasadne kvoli tomu ze je zenaty...

mon_soon
autor
20. sep 2013

@danim dakujem...

trapi ma to uz dlhodobo a branila som sa tomu ale nazor nestrannych ludi sa zhoduje s mojim...strasne ma ale stve ze akonahle pride moja myslienka realne k rozchodu a ostat bez neho, tak mam pocit ze moja dusa neexistuje... ☹

nely29
20. sep 2013

Pokiaľ by išlo o peniaze,tak to ešte pochopím...no inak to pochopiť neviem 🙂 A ved nakoniec ty sama už máš nato svoj názor, keby ťa to netrápilo, tak to neriešiš...Prečo 25 ročné mladé žieňa musí riešiť veci, ktoré by riešiť nemala, prečo si neužívaš život s tebe rovným chlapcom, s ktorým si založíš rodinu a prežijete spolu krásny a dlhýýýýý život? Miesto toho sa zapodievaš so ženatým a starým mužom, ktorý už svoju rodinu má.

barcelona94901
20. sep 2013

jáj a dalšia vec , ja som mala na základke spolužiačku,ktorá mala staršieho otca ,všetci si mysleli,že je to jej dedko..áno bola iná doba ,,teraz je to modernejšie,ale on sa nedožil ani toho ked išlas na gympel ,čo je dosť smutné..viem,že može sa stať všetko možné ,nielen vekom,ale tá pravdepodobnosť,je tam vyššia..

danim
20. sep 2013

@mon_soon zijde z oci , zijde z mysle... ver svojmu vnutornemu pocitu.. sama vidis, ze to citis ako ti tu piseme.. ani sa nenazdas a spoznas svoju pravu lasku.. ( len nesmies stracat cas s dedkom a mat oci otvorene.. ) budes s novou laskou stastna ( polepsi sa aj jeho rodine.. teda ak si dedko nenajde inu obet ) a tebe sa po case poriadne otvoria oci a pride ti to vsetko ako divny nepravdivy sen... moj nazor
drzim palce.. nech sa dobre rozhodnes.. ale s dedkom nieeee... isto.. si mlada zena...drz sa.

mon_soon
autor
20. sep 2013

@nely29 mne to trosku pripada akokeby nevedel prejst to ze jeho deti uz vyleteli z hniezda...aj tie su starsie ako ja - su 3...
rozum je rozhodnuty tak, a srdce naopak...strasne ma to zoziera...mozno by ma to tak netrapilo keby bol slobodny a mohli by sme si urobit babo...ci sa mylim?

mon_soon
autor
20. sep 2013

ale moc moc dakujem za triezve nazory...ci pre alebo proti...

svetluska82
20. sep 2013

@mon_soon mna by skor zaujimalo preco s manželkou nežije a preco neriesi rozvod....Od toho by som sa potom odrazila. Ak sa rozisiel s manželkou kvoli inej (možno aj mladsej) tak by som sa mala na pozore 😖 . Nechapem preco neriesi rozvod 🙄 lebo tam uz ide aj o vysporiadanie majetku a pod. Kazdopadne take manželstva existuju, ale je to o velkej tolerancii. Ak si mlada a mas rada rusny zivot ( spolocnost, disco, poedenie s kamosmi pri kave, pive, vine) tak rataj s tým,že jemu sa to nemusi pozdavat. Moj prvý manžel bol o 10 rokov strsi a tak uz bolo evidentne, že on chcel uz mat kladnejsi život- doma papucova kultura, ja zasa este vybehnut do mesta, na jarmok a pod. Ale nehadzme vsetkých starších chlapov do jedneho vreca 😅 Je to na zvaženi.....No divne mi je, že sa nechce rozviest( asi si nechava zadne vrátka a ak ho okasles, možno sa planuje vratit k manželke. Ak ste spolu castejsie, nie len na vikend tak uz by si mala poznat jeho muchy,,,,,