Priateľ sa povyšuje, lebo viac zarába

11. sep 2023

Co by ste robili na mojom mieste. Mam 27 a priatela ktory je o rok starsi, sme spolu 2 roky, posledny polrok vsak prehodnocujem ze ci to ma buducnost. Nedokoncil vysku ale nasiel si dobru pracu v IT sfere a teda ma vyssi plat ako ja, co mam spravenu strednu skolu hotelovu a pracujem ako recepcna. Plat ma zhruba 2x taky ako ja, niekedy aj viac, co by bolo fajn keby nemal okolo toho hlupe reci.
Napriklad cez leto som vyberala ubytovanie a nic sa mu nepacilo, ze on chce nieco luxunejsie. Tak som mu povedala ze ak to zaplati tak bude luxusne, na co mi povedala ze vsak aj ja zarabam tak pojdeme napoly. Akurat mne by to narusilo rozpocet viac ako jwmu ale to ho nezujma. To iste ked sme riesili novy najom, ze on chce 3i aby mal miesto na cvicenie a PC kedze robi aj z domu. Za mna stacil 2i, lebo je rozdiel ci dam mesacne na najom 300 alebo 500 eur. On ale tvrdi ze chce vsetko delit napoly lebo ze to nie je jeho chyba ze nie som dost ambiciozna a nemam zaujem na sebe pracovat, pritom ja som so svojou pracou spokojna v ramci moznosti, jasne raz za cas sa postazujem ze sa mi nechce ist na nocnu alebo ze su v praci nejake neprijemnosti, ze som unavena, no ale on mi prave vtedy zacne nepriamo vycitat ze tam len stracam cas, nemam sancu na karierny rast, a ze taku pracu moze robit hocikto kto ma ruky a vie rozpravat. Niekedy mam pocit ze mu to az pride trapne aku mam pracu, napriklad ked sme spolu niekde a sa ma opytaju na pracu. Inak mame dost veci spolocnych, aj nazorov, zaujmov, ale v tomto sa mi jeho pristup nepaci

lienka.7
14. sep 2023

@andigab gratulujem 👌

marika_janackova
16. sep 2023

zasluzis si viac. Spravny muz by sa nemal takto spravat ku zene. Taketo situacie by nemali vo vztahu vznikat. Si mlada zena urcite si najdes lepsieho.

zoe632
17. sep 2023

Ak zaraba viac, nevidim dovod, preco by si mala vsetko platit rovnako. Nemysli to s tebou vazne, lebo keby ta lubil, chcel by sa o teba postarat, spravit pre teba vsetko. Dovolenku by chlap mal potom zaplatit, ak chce on nieco lepsie. Nie je to ani od neho pekne, ze ti to vykrikuje, ze zaraba viac, lebo maloktora zena zaraba viac ako muz.

lilitela
17. sep 2023

Super tema, pomohla mi zrovnat si myslienky v hlave, kedze som tiez riesila nepomer v prijmoch.
Zamyslela som sa aj nad tym, co pisala @lujza123 . Stoji za zamyslenie.
Mozno ten tlak, ktory vytvara, je len preto, ze chce, aby si sa niekam posunula. A vytvara tak situacie s drahsim najomnym, drahsim ubytkom a pod. Neuvedomuje si, co ti sposobuje. Mas dobuducna ine ambicie, povedzme o 2-3 roky? Povedz mu o nich. Posunula si sa niekam za poslednych 5 rokov? Kolko kazdy z vas usetri mesacne? Moze mat problem s tym, ze si "len" recepcna. Kde robis tu recepcnu? Sfera? Ale zas takto ta spoznal, ze ano? Vedel do coho ide. Pouzivas jazyky v praci? To je tiez pridana hodnota. On ma aku SŠ? Je predsa logicke, ze v IT bude zarabat viac, ale nie kazdy moze robit taku pracu. Taktiez podla mna, je ine, ked niekto zaraba 3000+ a ma vedla seba upratovacku a neriesi, ze je "len" upratovacka, ako ked niekto zaraba 1500 eur a ma "iba" upratovacku, lebo tam taha vacsinu sam a nezostane vela na setrenie, hoci sa da povedat, ze muz ma 3x lepsi prijem ako zena. Mozno premysla, ze ked teraz je to tak, ako to bude ked pojdes na matersku? Do kanclu ta posiela preto, ze sice plat bude na zaciatku rovnaky, ale mozno vidi lepsiu perspektivu rastu.