Priateľov dospelý syn chce otca len pre seba

mamcamamina
18. apr 2015

Zdravím,chcem nejake rady od Vas alebo vas pribeh...Priatelov syn (19) nam kazi rodinu...ťaha si otca na svoju stranu na kolko sa od nich odstahoval kvoli mne a našej malej (1) ...jeho syn chce aby sa vratil späť k nim a vôbec neberie ohľad nato že sa lúbime mame spolu dieta a sme štastny...robi všetko preto aby nam to skazil,rozprava priatelovi ako ma neznaša,že som im rozbila rodinu a že som mu vzala otca...ja viem že to pre neho nie je lahke ale zato že si nerozumeli s jeho matkou predsa ja a ani mala nemožme...snažim sa byť na neho mila aj necham priatela aby sa s nim vela stretaval...(sú spolu každy deň) a jemu je aj tak malo...stale chce viac a viac a nedokaže pochopiť že už som tu ja a jeho mala sestra... ☹ som už z toho smutna a vyčerpana že denno denne riešime len jeho...neviem už ako ďalej...kedy sa zmeni a obrati sa...pochopi že pre neho niesme superi s malou? 😡

sue
24. apr 2015

@malabiba tvoja prva veta v poslednom prispevku je najvacsia naivita aku som citala o manzelstve 🙂 prosim ta,co je to vo velarocnom manzelstve "ze sa dvaja miluju" ? 🙂 co je to o slovo "miluju sa"? U kadeho nieco ine...a ked by si sa opytala naozaj dlhorocnych manzelov, za co "vdacia" tomu,ze spolu dokazali prejst zivotom, rucim za to, ze vacsina by ti povedala, ze su spolu preto, lebo to bola ich priorita, ich spolocny ciel... A ten je velmi krehky....ak sa on obaja nestaraju ;) tak ako tretia osoba vo vztahu ho dokaze znicit aj alkohol,drogy,praca ci automaty i svokra... A bohuzial mnohokrat je pri problemoch jefnoduchsie namiesto starostlivosti o krehky vztah najst utechu inde...kde o problemoch nevedia...a dvaja ludia razom stratia to intimne a jedinecne co ich spajalo....

malabiba
24. apr 2015

@sue to, že sa dvaja milujú môže znamenať čokoľvek, tak ako píšeš pre každého niečo iné, napr. aj to, že spolu vydržia po celý život, aj napriek problémom....ten tretí faktor alkohol, milenka, svokra nastúpi ak to už aspoň jeden zo vzťahu vzdal

maminuska
24. apr 2015

@malabiba alkohol aj svokra nastúpi aj ked to jeden z nich nevzdal , len dočasne nemá silu to riešiť. Alkoholizmus je choroba, závislosť na matke je syndrom , tam môže byť druhý partner aj anjel .
Milenka môže nastupiť do vzťahu aj keď to nikto pôvodne nevzdal , len sa zrazu otvorila cesta ktorá je pre mužskú stranu jednoduchšia. Možno majú aj výčitky svedomia, ale s každou ďalšou súložou to ide do pozadia , až sa úplne vytratí . 🙂. A samozrejme sa to preklopí do časti .... ten druhý za to môže , to je pravidlo .Milenka môže nastupiť aj do úplne nefunkčného vzťahu , len to netreba paušalizovať.

malabiba
24. apr 2015

@maminuska nič v živote sa nedeje len tak....

alaguema
24. apr 2015

@sue presne tak...väčšina ľudí sa bráni predstave, že romantická láska má svoju životnosť a ak ju nenahradí pevné priateľstvo, spojenectvo a úcta, tak vzťahy plávajú do kytičiek...lebo sa objaví na obzore nová vášeň. Niektorí ľudia sú naozaj nekompatibilní a prídu na to, keď je neskoro, ale myslím si, že drvivú väčšinu vzťahov si ľudia vedia pokafrať (a vedeli by si aj opraviť) sami a potom utekajú kade ľahšie - no a čo je už ľahšie, než rovno do inej - chápavej náruče. O tom svedčí aj fakt, že väčšina "drží" až kým nestretne niekoho iného a potom sa rieši rozvod/rozchod.

sue
24. apr 2015

@malabiba nesuhlasim,ak je partner lenivy , je mu jednoduchsie vpustit do zivota milenku ako zapracovat na vztahu...bohuzial je to to najjednoduchsie co sa da urobit....

malabiba
24. apr 2015

@sue ak je lenivý budovať vzťah, nezáleží mu na ňom....takto by sme sa mohli naťahovať donekonečna 🙂....ja len vravím, že všetko, čo sa deje má vždy svoju príčinu....a keď sú vo vzťahu dvaja, príčina sa týka oboch....

alaguema
24. apr 2015

@malabiba áno, všetko má svoju príčinu...väčšinou majú v páre obaja na problémoch svoj podiel, ale nemusí to byť vždy fifty-fifty...a nakoniec na tom ani nezáleží. Na konci vyvstane len jediná otázka - či je vôľa vzťah zachrániť. Ak na oboch stranách je, tak cesta sa nájde. Ak tá vôľa slabne a v kritickom momente sa tam začne motať niekto tretí, je veľmi ťažké tú vôľu znovu nájsť. A na vzťahu mu prestane záležať...alebo je lenivý sa snažiť tam, kde sa už snažil pred rokmi v čase, keď bol ten vzťah nový. Toto pre muža nie je nejak extra príťažlivé...a povedzme si pravdu, častokrát by bolo aj pre ženu zaujímavejšie jednoducho vymeniť partnera za zaľúbeného hrkútajúceho rómea a nelámať si hlavu nejakým naprávaním vzťahov. Ale žena - matka také úvahy väčšinou v sebe pochová a stará sa, aby rodina ostala pokope. Aj keď dnes už vidieť stále viac pravý opak. No a muži...nie sú vlastne ani biologicky programovaní na monogamiu. U nich tieto mechanizmy absentujú. Zodpovednejší sa spamätá a ten druhý - lenivý, si začne užívať druhú mízu. Holt realita o láske 🙂

maminuska
24. apr 2015

@malabiba ano všetko sa deje pre niečo ...možno aj pre to aby tá druhá strana odolala. Príroda to však hlavne u mužov nedomyslela , vôňa mladej a hlavne inej vagíny tak poblúzni jeho mozog že často muži strácajú zdravý úsudok ,nemá to nič spoločné s kvalitou vzťahu . Tak to u nich nefunguje. 🙂.Muži často odchádzajú kvôli mladej žene, často rovesníčke s ich deťmi , hoci predtým žili normálnym usporiadaným životom , volá sa to druhá puberta. Ak odchádzajú z nefunkčného vzťahu , tak si nachádzajú rovnako starú partnerku alebo o niečo mladšiu. S mladou si urobia dieťa a zrazu nevládzu , mladá vyžaduje aby sa starali , veď sú otcovia.. toto je často obohratá platňa.
Pre deti z prvého manželstva je to "obyčajná fľandra" , pre novú manželku sú to spratkovia a je rada že ich nemá doma , lebo jej dieťa potrebuje otca, lebo ono je malé ... veľmi scestné ale pochopiteľné zmýšľanie.. každá bojujeme o to svoje hniezdo . Každá druhá partnerka sa podvedome snaží okliestiť okolie okolo partnera , ktorý má deti , chce ho mať pre seba a ich spoločné dieťa a čo je horšie ešte sa pýši aj tým ako sa stará o jej deti z prvého vzťahu , pričom je jej vlastne jedno že o tie svoje sa nestará alebo že ten vzťah je aj vďaka nej s deťmi taký aký je .
A povedzme si narovinu , muži sú jednoduché stvorenia, a ženy sú absolútne vynikajúce manipulátorky a veľmi často pomocou svojich predností a dávke manipulátorstva dostanú toho muža kam chcú. 🙂

maminuska
24. apr 2015

@malabiba aj lenivému môže na vztahu záležať, len keby to niekto vyriešil za nehoo . najlepšie manželka. 😀

peneloppe
24. apr 2015

@malabiba
Vobec nesuhlasim, rozpad vztahu sa vobec nemusi tykat oboch. Teda uz samotny rozchod sa tyka oboch ale pricina urcite nie. A ja osobne si myslim ze vstup dalsej osoby do vztahu, moze byt pricinou rozchodu/rozvodu.

malabiba
24. apr 2015

@peneloppe ďalšia osoba vstúpi do vzťahu len vtedy, ak jej to niekto zo vzťahu umožní....a ten má na to nejaký dôvod

peneloppe
24. apr 2015

@malabiba
ja si myslim ze to tak hodnotis lebo tebe sa to stalo a je dobre ze na to takto pozeras, aspon sa nenicis nenavistou ale beries to tak ze asi to tak malo byt a ze podiel viny na tom mate vsetci. pre teba je toto ten najlepsi mozny pristup. navyse teraz uz si stastne vydata opat takze cele to teraz asi vidis s odstupom.

ale inak si myslim ze aj do dobreho a stabilneho manzelstva moze niekto dalsi vstupit, mozno v case malilinkej krizy ovela lahsie a uz je po laske. hore to bolo dobre napisane, muzi su jednoduchi a zeny zase ak nahodou dostanu viac pozornosti a obdivu, co sa im doma uz mozno nedostava lebo manzel ma toho vela v praci a potom pride domov a tam uvrieskane deti a unavena manzelka, ale to neznamena ze to bol nefunkncy vztah, mozno len prave nemali to najlepsie obdobie.

malabiba
24. apr 2015

@peneloppe zapršať môže len z mraku, nikdy nie z čistého neba 😉...

peneloppe
24. apr 2015

@malabiba
ale nie, neber to ako utok na teba, ani nic podobne.
ja mam tvoje prispevky rada, lebo sama si si niecim presla a si dobrym prikladom ze zena opat moze najst svoje stastie a mat harmonicku rodinu. je to iste velkym povzbudenim pre mnohe zeny ktore prechadzaju rozvodom ci rozchodom.

malabiba
24. apr 2015

@peneloppe neboj neberiem....už asi pridávam priveľa príspevkov 😀

maciatkolulu
24. apr 2015

@malabiba to je az neuveriteľné, to akoby si pisala o nas,mojom.ex a mojom zivote.... len niektore zeny to nevedia, nechcu pochopiť. Je uplne jasne ze keď je fungujúuci vztah,tretia osoba sa tam nedostane a to moze byt aj kludne miss universe...

manzanillaa
24. apr 2015

Fúha, pri tomto príspevku som si zaspomínala, aké to bolo u nás..mala som tiež cca 19 rokov, prvý rok na vysokej..otec si našiel frajerku, asi sa do nej zaľúbil, mne to povedal prvej, aby som ale mame nič nepovedala..bolo to to najhoršie obdobie, aké som zažila☹ Nakoniec sa rozviedli, otec teraz na staré kolená musí živiť mladú rodinu, nemá vlastné bývanie..zato mama má vlastný byt, dve dospelé samostatné deti a hlavne pokoj..

alaguema
24. apr 2015

@maciatkolulu aj fungujúci vzťah prežíva svoje krízy. Nie každý ich zvláda uvedomele a s nadhľadom. Skús mi, prosím, napísať, aký je podľa teba nefungujúci vzťah. Nefunkčný je taký, kde už nie je žiadny intímny život, žiadne spoločné ciele - napr. deti...proste nie je nič, čo by ich držalo pokope. Ale nefungujúci...to môže byť dočasné.

maciatkolulu
24. apr 2015

@alaguema napr.nie je laska, ucta, kde je vzajomne ponkzovanie.

alaguema
25. apr 2015

@maciatkolulu možno...ale to ponižovanie asi nebolo od začiatku vzťahu. Zrejme vyplynulo z niečoho. Veď si sama písala, že si sa aj ty chovala tak trochu ako harpia. Hádky a problémy...to chce dvoch. A dvoch to chce aj k tomu, aby sa to napravilo. To, že ste v prvom manželstve dospeli k agónii je jedna vec a druhá je tá, že keby ste to vtedy adekvátne riešili, nemuseli by ste sa možno rozvádzať. Ty si si asi do druhého vzťahu vzala ponaučenie a preto fungujete dobre. Klobúk dole, lebo veľa ľudí to nerobí a funguje ďalej v chybnom vzorci. Alebo sa aj mýlim. Ale čo pozorujem život okolo seba - výmena partnera nie je nikdy úspešná, ak sa človek nepoučí...a poučiť sa dá aj v tom pôvodnom vzťahu, ak obaja chcú.

maciatkolulu
26. apr 2015

@alaguema hej mas pravdu, ale ja som to nemyslela doslova na seba, myslim to ponizovanie, Ide o to, ze podla mna sa uzatvaraju mamzelstva nezodpovedne a hrrrr. Aj u mna to tak bolo. Boli sme obaja mladunki a cakali babo. A vysledok nedal na seba dlho cakat. Aj tu sa mi prevracaju pane ky ked vidim, ze 20.rocne snazilky a pod. A tiez ked som napisala, ze dievcata maju prepanaja este cas, dieta a vztah nie je hra, bola som poslana pod ciernu zem... nuz netvrdim, urcite by sa mnozstvo manzelstiev dalo zachranit a ta tretia moze byt vychcana potvora, ale su aj vynimky. A naozaj byt nestasti vsetci vo vztahu je tiez hruuuuza, len ono si uz niekedy clovek na takyto zivot zvykne a nic neriesi a väčšinou vtedy to pride.