Priateľovi rodičia nám robia peklo

11. apr 2024

Ahojte píšem sem lebo nemám nikoho komu sa zveriť a cítim sa dosť na hovno poslednú dobu až tak že nemôžem spávať a je mi zo všetkého a všetkých akurát tak zle. Prosím nenadavajte mi, už teraz som psychicky vyčerpaná chcem sa len zveriť, s priateľom sme sa odsťahovali kvôli mojim rodičom k jeho rodičom lebo mamka začala pracovať na nočné a chcela kľud. Tak sme si povedali že tu chvíľku budeme kym si nenájdeme vhodný prenájom, mame už malú dcérku chceme si zobrať aj hypotéku a kúpiť buď byt alebo domček mame už dohodnutú aj finančnú poradkyňu. Ale ona sama povedala že to bude na dlhšie lebo priateľ pracoval v zahraničí a že kľudne sa mame zatiaľ osamostatniť lebo je to na dlhšie, a samozrejeme nechceme nikoho otravovať. Lenže zistila som že som tehotná, beriem antikoncepciu ale keď sme sa sťahovali vynechala som tabletku zabudla som na to pri tom frmole(viem nezodpovedné) a stalo sa bola som aj u lekára aby mi to potvrdil lebo som tomu moc neverila. A tu sa začalo peklo nakoľko môj otec je polovičný róm a ja mam gény a jeho rodičia nenávidia romov začali hneď hovoriť že sa to narodí čierne a oni ho vydedia, mam aj fotku z ultrazvuku na to hovorili že to určite neni môjho snúbenca lebo to vyzerá na 4.mesiac tehotenstva 🤦🏻‍♀️ To už som bola mierne pred kolapsom lebo keby googlili tak jasne vidia že to sedi na 7 týždeň tehotenstva, je to len mala machuľa a v 4 mesiaci už je to babatko normálne ktoré ma hlavičku nožičky ručičky. Proste mi prídu ako keby chodili do osobitnej školy už, hovorím mam toho dosť kašlem do nich mame mať čo chvíľa prehliadku bytu ak sa nám bude páčiť tak 1.júna sa sťahujeme, a hovorím im ešte veď sme spolu jak strašne dlho preboha aj keby som v 4. Mesiaci áno tak by to bolo jeho. To uz len nevedia ako majú robiť zle, a ešte mi povedala jeho mama prečo ja nejdem dom bývať a on by byval u nich a že by som prišla len na víkend, ja hovorim lebo spolu chceme ostať a plánujeme budúcnosť a prečo by sme tak mali byt keď nemusíme keď uz nerobí v zahraničí. Proste des, aj ma napadajú myšlienky že pôjdem na potrat že to nedám psychicky ale priateľ povie že radšej on zabije nich ako keby si mal dať preč vlastne dieťa, že sa o nás postará a že mam do nich kašlať že blbym ľudom nedám rozum a neoplatí sa snimi hádať len ísť preč a prerušiť kontakty. A ma pravdu, koľké ženy nemozu mať detičky a ja by som si dala prec to svoje len preto že hovoria takéto kraviny a tvrdia že sa nepostarame že určite nebudeme mať čo ani jesť, strašne tu trpim ten čas čo čakáme kedy sa ozve baba za obhliadku bytu aby sme zaplatili depozit a vedeli že sa zachvíľku odstahujeme veľmi pomaly to ide. A keď je priateľ v práci, a som tu sama trpim strašne a celý deň len preplacem ako môze byt niekto tak zlý v týchto veciach, chápem že sme u nich zatiaľ a musím to pretrpieť ale aspoň keby nenadávali na dieťa ktoré za nič nemôže.

maciatkolulu
15. apr 2024

A prečo celé dni preplaces,ti nepracujes?

queen_mary
15. apr 2024

A preco cakate na tu jednu obhliadku? Ved najdite dalsie byty, a prvy vhidny berte..

bibuskaiba
15. apr 2024

@maciatkolulu to bola narazka vsak?

vanilkovazmrzka
15. apr 2024

A ty si cierna? Tvoje prve dieta je cierne? Dost pochybujem, ked uz ty si romka len z 1/4 a dieta este menej. Cele je to trochi pritiahnute za vlasy.

patchworkjezlozity
16. apr 2024

@autorka
Okamzite chod z tade prec. Si tehotna a potrebujes klud. Vyzera, ze mas skveleho partnera, ktory Ta podporuje a chce s nimi prerusit kontakt. Co vam aj odporucam.

Radsej bud sama u mami a on nech je u rodicov, kym sa ta vasa situacia nevyriesi.

Drzim Vam vsetkym palce.

andreabug
16. apr 2024

Su to psychopati. Rychlo od nich prec. Uz ked vas teraz neprijali, nikdy vas neprijmu, vzdy budete len ina. Radsej chodte spat k mame, kym vas neznicia. Priatel sa ma vas zastat najma pred nimi, ked vas nerespektuju, ale zrejme stoji na 2 stolickach. Je to smutne, ale na nich sa viac nespoliehajte, budu vam aj to, ze ste u nich, vykrikovat raz. Bezte prec radsej... prve 3mes.su dolezite na vyvoj babatka a vy len trpite. Odstahujte sa hned najlepsie, kvoli dietatu. Drzim palce.

jaja20
16. apr 2024

Autorka,nenapísala si, koľko máš rokov a prečo nepracuješ, keď dcéra má už 5 rokov. Možno aj to budúcich svokrovcov frustruje, že ti vykrikujú cigánsky prapôvod,lebo všetci dobre vieme, že tejto skupine občanov robota nevonia,tak sa obávajú, že ich syn bude mať "na krku" 3 okovy.
Každopádne, keď priateľ v Holandsku tak dobre zarobil,kde sú tie peniaze? Mali ste hneď ísť do podnájmu,nie sa sťahovať po rodičoch.

any_soj
16. apr 2024

Ja by som si dala pozor na muža, ktorý by povedal čokoľvek o zabití svojich rodičov - hoci aj len v hneve... Každopádne mrzí ma, že ťa neprijímajú kvôli takej nepodstatnej veci ako farba pleti.

veronicka88
16. apr 2024

Odíďte hocikde do podnájmu,hocikde kde sa dá. Osobne si ale myslím že tak úplne ok to nebude ani z jednej strany.suflete sa od rodičov k rodičom,možno byť,možno dom,....takto sa to nerobí a bodka.ci sa ti to páči alebo nie. Chces mať pokoj odid

lubkavargova1
16. apr 2024

Tu je podla viac problemom....neverim ze niekto povie, ze po nocnej sa chce vyspat a tak musite odist...tak ako to bolo s mamkou?? Toto smrdi viac ako treba...tiez az tak pekne zarobil v Holandsku tak kde su tie peniaze?? Tak sa ta zastava, ze nechava ta napospas rodicom?? Prosim ta, daj inu rozpravku.....tvoj otec povie, ze mate prerobit svokrovcom horne poschodie??? - a toto nie je vychanie a vy sa cudujete ze vas tam nechcu? Jasne, ze ste v cudzom, uvedmte si to...ste v cudzom...najlepsie vam to povedala ta financna poradkyna....ona to videla ako prva rozumne a ako to je....vsak chodte ku oteckovi ak sa vam tam nepaci a pomoze ti....ale asi aj tam je cesta zarubana, ze

maciatkolulu
16. apr 2024

@maciatkolulu kokos,že tí...ty... Akože neviem,zaujalo ma to,že má patrične dieťa,priateľ odíde do práce a ona doma plače. Si predstavím,že mi dovlecie syn do bytu ženu s päťročným dieťaťom,nemajú nič a ešte si urobia ďalšie dieťa. Asi by som nevedela čo od radosti.
@bibuskaiba
A nerozumiem absolútne tomu,prečo ste nešli do podnájmu rovno.
A akože keby moje decko,potom,čo dám strechu jemu,jeho dievčaťu a jej decku ,povie čo len slovo,tak letia všetci. Akože odtial-potial. Každá normálna matka pomôže,ale naozaj aj materinská láska má hranice. Nejako sa mi toto celé nezdá.

nikoletah
16. apr 2024

Ak vynechas len 1 tabletku tak neotehotnies, ale to asi aj ty vieš.

taja567
16. apr 2024

@ahhola no neviem, tie ktoré ste to tu "odlajkovali" si uvedomujete tú vetu ohľadom priateľových rodičov, čo s nimi urobí???

annie34
16. apr 2024

@januska12323 a to maju právo ju urážať a urážať ešte nenarodené dieťa? Haló!!!! Trošku porozumenia do dnešnej doby....keď neviete čo napísať tak mlčte!!!! Lebo pridávate a pridávate...

annie34
16. apr 2024

Ak sa dá na čas kým si nenájdete domov vlastný choďte k rodičom ..nepomáha to ani Vám ani dieťaťu v brušku 🙂 držím Vám palce a hore hlavu...v živote si dôležitejšie veci ako toto a takýto ľudia to bohužiaľ ale nikdy nepochopia...vy ste mama a vy sa viete 🙂 nedajte sa...keď sa nedá ísť inde...skúste tráviť čas kým nepríde partner mimo ich domova 🙏🏻

andreatytler
16. apr 2024

Zial toto uz bude takto naveky. Svokrovci su rasisti a ty im nebudes nikdy dost dobra pre ich syna. Budu robit prieky do konca zivota, tak sa na to priprav. Tam pomoze len obmadzit kontakt a obrnit sa.
Ale chyba mi sebareflexia z tvojej strany. Kde ste zili doteraz? U tvojej mamy? Uz davno ste mali mat vlastne byvanie. Myslim ze by si mala zit trochu viac v realite. Mas to vsetko tak trochu vysnivane, ale si na startovacej ciare s velmi malo peniazmi, tehotna s dietatom a zlymi vztahmi v rodine. Musis sa uskromnit co sa tyka tvojich snov. Ber cokovek co dostanes, zatat zuby a obrnit sa a byt silna. Si mama, musis robit viac pre svoje deti.
Priatelov postoj je dobry, ale tiez by mal robit viac.
Svadbu bez bruska neviem ci stihnete ak ju chcete robit az po tom ako sa prestahujete. Urobte ju teraz kym cakate na byt. Nerozumiem preco musi byt ten byt najskor a potom svadba. Ved financne na nu aj tak nebudete mat cize to bude len mala svadba a kedze su take zle vztahy v rodine, robila by som ju len vo stvorici so svedkami.
Napadlo ta ze ta baba s bytom sa nemusi ozvat kedze mate dieta a ty si poloromka? ako tak citam prispevky tu na fore, velmi malo ludi prenajme byt romom a ludom s detmi. Mali by ste ist aktivne hladat dalej a mat ason 2 dalsie byty v zalohe ak tento nevyjde.

nela82
16. apr 2024

V prom rade,priateľ je co za človeka,že sa ide vyhrážať ako zabije rodičov,len aby ste mali vy dvaja pokoj??Wau....žasnem.
Moja zlata,netuším koľko máš rokov no uvedom si,že jeho rodicia nie sú povinní vás mat doma nasrahovsnych vo svojom😉Chcete byť spolu?Ste zjavne dospelí...ak nie,ty ostan doma a on tiež doma-presne tak,ako vám radi jeho mama😉Ak ste dospelí,nech sa paci do roboty a zarábať.Podnajom poriesite za 1 deň a mate svoj pokoj q žijete si ako len chcete.Nemate peniaze?Smola,ako sorry,ale ty ostaň doma a on tiež doma.Nechspem co očakávate od jeho rodičov?Maju sa vzdať svojho kľudu na úkor dospelých deti,ktorí síce chcú byť spolu no financie žiadne.Sorry,ale ani u mňa by ste nepochodili.Nebudeme chodiť celý život do robotu,makať,zarábať a nakoniec si syn nastahuje zo dňa na deň dievča s dieťaťom a nech sa páči,starajte sa?Určite nie.Nehanbim sa za to,no určite nie.

lubkavargova1
16. apr 2024

@nela82 len raz by sa syn vyjadril, ze ma zabije a v momente by si balili caky-paky a nech idu svojou cestou...ak chcu mat pokoj, tak ju budu mat...

mamina7070
16. apr 2024

autorka a kolko ste vlastne spolu s tymto partnerom? menej ako styri mesiace?

januska12323
18. apr 2024

@annie34 nie ani jeho rodičia by ju nemali urážať. Dovolili im však bývať u seba - cudziemu dieťaťu, tehotnej frajerke a normálne zarabajucemu synovi. To by nespravil každý. Keď sa im nepáči správanie domácich môžu sa odsťahovať nik im nebráni.

annie34
18. apr 2024

@januska12323 však ale tak asi to nie je také jednoduché ísť bývať preč..v dnešnej dobe nájsť si niečo za "normálnu sumu' myslím si že autorka je vďačná za to že tam môžu bývať...pani chcela trošku porozumenia...nič viac nič menej..také správanie by sa ani mne nepáčilo...a budem sa zas opakovať nemajú dôvod takto hovoriť!! Keď nechceli aby tam boli a bývali treba si otvoriť ústa hneď na začiatku ;)

nikoletah
18. apr 2024

@annie34 no ked mlady muz vyhraza ze ich vsetkych zabije aby mali pokoj tak ja sa ani nečudujem.

annie34
18. apr 2024

@nikoletah tak povedzme si vieme len zo strany autorky ako to je...nevieme aký je ich syn...bohužiaľ bývať s rodičmi jedného z nich je vždy o určitých kompromisoch..ale?? Žiadne právo ju takto urážať aj jej dieťa im nedáva len preto že má otca poloróma...vedeli koho si do domu sťahujú..tak mali na začiatku povedať NIE!! ( Keď už majú takýto problém)A ďalšie to už čo povedal ich syn je na zamyslenie sa!! Neospravedlnujem ani ju ani rodičov....ale treba sa vedieť správať slušne...vždy sa dá všetko slušne povedať 🙂

srnka79
19. apr 2024

@lubkavargova1 myslim, ze pisala otcovo podkrovie, nie svokrovcov. Jej rodicia maju dom, ale mama chodi na nocne a chcu byt samostatni🙂