Rozvod a žitie s ex ďalej spolu

22rocco
18. feb 2024

Ahojte chcem sa spytať som rozvedená už vyše roka ale môj ex stále nechce isť byvať SÁM,...stále bývame spolu ,,Neviem ako to spraviť ,,pozemok kde stojí chalupa som ešte kúpila za slobodna a chalupa máme hypotéku spolu prispieva mi mesačne polovicu na ňu ....zatiaľ nemáme majetkovo právne vyrovnanie ...ale on každy deň moc pije alkohol ..ako ho dostať skór z domu než bude to vyrovnanie ..on sám povedal že nepôjde........viete mi nejako poradiť

dadis
18. feb 2024

Ake vyrovnanie cakas? Do 3 rokov musite sami iniciovat dohodu o rozdeleni BSM a dat ju schvalit sudu. Inak chalupa bude spolocna (v podielovom spoluvlastnictve). Takze sup sup zacni vybavovat - do banky, ci ti schvalia prevod hypotekyna seba, resp. navysenie pre pripadne vyplatenie. Dohodnite sa na sume, ktoru mu das a on pojde z domu, resp. cele to predajte a ty dostanes o cenu pozemku pri predaju viac penazi. Na co vlastne cakas?

dadis
18. feb 2024

pardon, oprava, dohodu o rozdeleni bsm neschvaluje sud

mogaa
18. feb 2024

@22rocco požiadala si o zrušenie BSM? ak nie, tak treba súdne požiadať....samozrejme ak tam bola hypotéka tak ty ho budeš musieš vyplatiť....tvoj bol len pozemok a hypo ste predsa platili spolu....ak teda nesúhlasí s vyrovnaním ostáva ti jedine súdne požiadať o vysporiadanie BSM.....ak ste celú hypo platili počas manželstva, tak polovicu hypo mu budeš musieť vyplatiť....bol by hlúpy keby bez peňazí odišiel tebe nechal nehnuteľnosť ktorú ste spolu splácali

mogaa
18. feb 2024

@22rocco kým to nie je vyrovnané, tak on odchádzať nemusí, býva predsa stále vo "svojom" , vyslovene tvoj je len pozemok

kornelies
18. feb 2024

Pojde, az ked ho vyplatis. Takze vsetko zavisi od teba.

syslik81
18. feb 2024

musite jeden druheho vyplatit a na zaklade toho sa vystahuje bud on alebo ty ... ak nechce on skus si zacat daco hladat ty ...

daniela1911
18. feb 2024

Doporučujem, overiť si, či vôbec na to máš - z pohľadu banky, či môže na teba prejsť cela nesplatená hypotéka. Či môžeš byt dlžníkom sama. Plus či máš peniaze na vyplatenie muža, ktoré mu prinázeži.

22rocco
autor
18. feb 2024

@mogaa.....zatiaľ sa hypotéka stále platí..ešte 20 rokov....a on nechce ísť preč..pozemok bol môj za slobodna a dom sme začali stavať už ako manželia s hypotékou ktorá sa stále spláca ...

22rocco
autor
18. feb 2024

@syslik81 On nechce ísť preč a ani nepôjde povedal lebo s toho čo by som ho vyplatila nič za tie peniaze nezoženie a hypotéku na nejaký nový byt mu banka už nedá....a ja tiež nechcem isť preč kvôli pozemku a nemala by som ho z čoho vyplatiť keby mi nariadili nejakých 50000 eur ...dalšiu hypotéku mi už nedajú keď mám po 40..je to veľmi zložite..

syslik81
18. feb 2024

@22rocco tak podnajom .. jeden z vas odist musi - a on to zrejme nebude .. moze sa stat ze sud nariadi dom predat vyplatit hypo tebe pozemoka zvysok sa rozdeli a budete smutny obaja

oktober3
18. feb 2024

Predať všetko a rozdeliť to podľa práv.
Predajna cena mínus hypotéka , mínus cena za pozemok ( podľa znaleckého) a ostatok na polovicu ..
Alebo žiť s ním stále

luccija
18. feb 2024

@22rocco ešte buď rada, ze platí hypo🙂predať a rozdeliť sa inak sa ho nezbavis, keď ty nemáš na vyplatenie ako inak to chces spraviť?

macatt
18. feb 2024

@22rocco a dom je písaný na Vás oboch?

daniela1911
18. feb 2024

Tak to predáte a rozdelíte sa, alebo sa stane podieloví vlástnici a buďte spolu navždy