Rozvod pre týranie

8. jún 2020

Ahojte,ani neviem prečo vlastne píšem,možno len potrebujem podporu,že sú ženy čo si tým tiež prešli? S mužom máme dve malé deti,všetko bolo podľa mňa super,pár hádok,ale nič strašné,až začal muz fajčiť travu.. najprv mi to až tak nevadilo,bolo to raz za čas,a ja som ho tak ľúbila,že som mu to nezakazovala,boli sme mladí,ja som si neuvedomovala čo to môže spôsobiť,moja chyba.. muž po čase začal by veľmi agresívny,bol závislý a chýbala mu dávka.. bol nervózny na mňa,aj na deti, zakazoval mi všade chodiť,mala som zakázanú aj vlastnú rodinu,keď som tam šla,bolo mi to vykrikovane,ponižovali má a týral.. pár faciek na začiatok,lebo vraj sa ho nezastavam a niesom žena akú si predstavoval.. jasné že po každej hádke prišiel a ospravedlňoval sa.. a ja som mu to vždy odpustila.. vyhodili ho z roboty,teda nepredĺžili mu zmluvu,lebo bolo viac na on ako v robote. Tak išiel na materskú s mladším dieťaťom a ja do roboty lebo peniaze potrebujeme.. bolo to čoraz horšie,výplatu som mu posielala na účet,lebo on vie lepšie hospodáriť s peniazmi.. až raz som mu tu výplatu neposlala.. tak ma zmlátil a vyhodil z domu.. skoro dva mesiace sme boli preč,az na jeho prosikanie sme sa vrátili.. je stále nezamestnaný a stále len hľadá výhovorky prečo by nemusel ísť do práce.. žijeme z rodičovského,u neho(není to jeho dom).. stále má len uráža,ponižuje,myslí,že môže všetko.. konečne som sa odhodlala a idem požiadať o rozvod.. chcela som sa dohodnúť,že sa rozideme v dobrom,ale on nie,rodičovský ma napísaný na seba,a nechce ho prepísať,že on mi spraví peklo zo života a deti sa bude snažiť vysúdiť.. vyhráža sa právnikmi a peniazmi,že mi nič nebude dávať.. ja som bez peňazí,všetko som mu posielala ( mám ušetrené nejaké peniaze ) ale máme kde bývať,a samozrejme,že i deti sa poriadne starám a nič im nechýba..no aj tak sa veľmi bojím,ako to bude,ako dopadne súd s takým psychopatom,ktorý dokáže všetko obkecat :( prosím tie čo si prešli takýmto rozvodom,dá sa potom normálne v pokoji žiť? 🙏

domi571
8. jún 2020

Ahoj v prvom rade ta obdivujem že si vôbec s takým človekom. Neboj sa ničoho lebo pan boh má palicu na každú opicu ako sa hovorí. Na súde normálne povedz ze užíva marihuanu. Ze ta bije, uráža, berie ti všetky peniaze, obmedzuje ta na slobode... A asi by som ti radila odísť keď nebude doma pretože by ti mohol robiť problémy ak by ťa aj nedajbože znovu nenapadol. Ujdi dievča kým sa dá, vyser sa na dementa ktorý má prefajceny mozog 🧠 veľa šťastia

pribinak
8. jún 2020

Prečo je rodičovský písaný na neho? Zajtra to chod prepísať na svoj účet.

Základná otázka: máš kam s deťmi ísť? K vašim? K babke?

h2
8. jún 2020

@pribinak Veď písala, že ona chodí do práce, lebo on je bez práce.

autor
8. jún 2020

@h2 keď nás vyhodil z domu,dala som výpoveď ( som už len ako brigádnik,tak niečo zarobím,a už vybavujem druhu,dá sa ísť len na nočné,tak peniaze mať budem) len ten odchod je ťažký,hrozne sa bojím čo spraví 😢

autor
8. jún 2020

@pribinak a je písaný na neho,lebo z materskej rovno prešiel naň keďže som ešte pracovala.. potrebujem k prepísaniu jeho podpis a nechce o Tom ani počuť

pribinak
8. jún 2020

Keď budeš preč od neho a dáš návrh na neodkladko na zverenie deti, ktoré ti priklepnu, tak peniaze pôjdu tebe

janickacrazy
8. jún 2020

hlavne odíd, ak máš teda kam, zober deti, popros nejakého kamoša, brata, otca alebo niekoho, nech ti prídu pomocť, najlepšie ked ten tvoj nebude doma, peniaze a rodičák doriešiš potom, hlavne aby ste v klude odišli, drž sa

deniska2706
8. jún 2020

S psychopatom som sa nedávno rozviedla. Treba kontaktovať centrum právnej pomoci. Pomôžu ti bezplatne .

deniska2706
8. jún 2020

Odkiaľ si ?

jaass
8. jún 2020

Čo najskôr začni riešiť odchod. Definitívny. Nečakaj. Chuďatka deti.

alenah31
8. jún 2020

na to, aby si napísala RP znovu na seba nepotrebuješ jeho podpis ani súhlas...na akúkoľvek dávku na dieťa má prvotne nárok matka. Rovnako je to s prídavkami na dieťa resp. s daňovým bonusom (týka sa pracujúcich).

pseudomonas87
8. jún 2020

Utec a rýchlo, kým v rausi alebo abstaku niečo nespraví tebe alebo deťom, to by bolo strašne, keby to bol môj muž, môj otec by ho zabil, regulerne by ho asi zabil.... Súd vypatlanej smažke Nikdy nezveri deti, bojuj bojuj ako levica za deti! Musíš všetko povedať, ako ta mlati, tyra, a hlavne ze droguje!!!!

kiki68
8. jún 2020

Jednoducho rada: predpokladam, ze doma drzi davky marihuany ako konzument. A mozno si aj nieco pestuje. Tak by som rovno zavolala vo volnom case na protidrogovu kriminalku a oznamila, ze tam a tam je domcek, hotova pernikova chalupka. Myslim ze za drogy dostane podstatne viac a sud mu deti neprideli ani omylom. Prechovavanie a konzumacia je totiz trestny cin. Treba to vyuzit proti nemu.

bosorka2302
8. jún 2020

Inak mozes aj pracovat aj brat rodicak.

autor
9. jún 2020

@bosorka2302 áno,ja viem,len jemu by potom nechodili žiadne peniaze a takto sa cíti,že je to jeho "výplata"
@kiki68 toto keby som spravila,tak ma zabije.. a doma nemá skoro nič..

@alenah31 na úrade mi povedala,že bohužiaľ potrebuje aj jeho podpis ako súhlas prepisania :(

alenah31
9. jún 2020

ešte raz - na jeho prepis jeho súhlas nepotrebuješ - tvoj manžel totiž nespĺňa v prvom bode podmienky nároku na RP - dokonca on môže mať problém pokiaľ to nahlásiš - on bude musieť RP vracať a tebe ho spätne vyplatia (pokiaľ oň požiadaš).

autor
9. jún 2020

@alenah31 dnes tam pojdem znova,áno to mi povedala,ale nechcela mi to prepísať :(

alenah31
9. jún 2020

nežijete v jednej domácnosti, neposkytuje celodennú starostlivosť dieťaťu - nemôže poberať RP. Treba si vypýtať žiadosť a vypísať zmenu poberateľa. Pokiaľ s tým bude mať tetuška problém pýtajte si vedúcu oddelenia resp. nech si tetuška prečíta podmienky nároku.

okost
1. sep 2020

Ahoj. Vsetko zvladnes. Ak je pravda co pises, postupuj dalej v osamostatnovani. Ak by doslo k fyzickemu nasiliu, hned volaj policiu. V ziadnom pripade sa nenechaj uprosit, ze on sa polepsi... Ak sa bude chciet polepsit, nech sa paci, ale uz so zapisom o jeho konani, resp trestnom oznamenii... Vyhrazania sa neboj. Ten kto ma moc kona... Potichu... Ten kto len blaboce sa vyhraza... Vsetko vratane komunikacie archivuj. Chran deti, poziadaj o pomoc rodinu, priatelov. Nehanbi sa zdielat svoju skusenost. Drzim palce. Ak chces pomoct, napis :_)

marca12
1. sep 2020

Odhodlala si sa odist? Najtazsi je odchod a potom uz len vydrzat. Jedine,co vie je vyhrazat sa. Popis dovody odchodu v navrhu a spis vsetko,co robil. A len tak na okraj si si ista,ze fajci len travu? Z travy nebyva clovek agresivny. Si si ista,ze neberie nieco tvrdsie?

autor
2. sep 2020

@marca12 odišla som pár dní na to,ako som napísala tento status 😇 sme v rozvodovom konaní,a aj keď sa má pokúsil zabiť (to už som na neho podala oznámenie,ale bolo to zas slovo proti slovu takže z toho nič) máme sa lepšie ako kedykoľvek predtým 🙏

marca12
2. sep 2020

Tak to sa veeelmi tesim,ze si odisla. Konecne klud,drzte sa