Susedia nám robia zo života peklo

slniecko2
11. nov 2014

Ahojte mamicky. Mam problem, ktori neviem ako najefektivnejsie riesit. Nastahovala som sa asi pred necelym mesiacom do noveho bytu a hned po dvoch dnoch za nami prisiel sused, ze aby sme nebuchali- bolo 21.00 a deti sa vytesovali ze maju novu izbicku atd. Tak sme im vysvetlili ze mame male deti a ze je nam to luto, ale musia si zvyknut, ze deti chodievaju aj doskolky a ze sa snazime, aby nedupotali. NAvsteva suseda sa opakovala po dvoch dnoch s tym istym, teraz to vsak bolo uz skor. Potom kazdy den buchali: o 19:00, 18:30, 18:00, 17:30 a dnes sa mi stalo to, ze dam deti spat do postelky cca o 21.00 (aj ked som si myslela, ze sme sli spat skorej) a susedia zrazu strasnu diskoteku spustili- dunelo vsetko az som to v kostiach citila. tak som obula deti do papuc, lebo boli v pyzamkach a isla som ich slusne dole poprosit, aby to stisili- oni ze nie, ze este nie je 22.00 ☹ Tak som im vysvetlila halsne, ze moje deti maju kvoli nim zakazane behat, ze sme kupili hruby koberec aby to tak nebolo pocut, ze som si dala koberce aj tam, kde som nechcela a oni stale, ze ich rusime cely den a ze oni chcu mat pokoj a ze mozeme aj policajtov volat ked chceme. Podotykam, ze deti maju ortopedicku obud-musia ju mat, ale snazim sa, aby fakt nedupotali, ked chodia do skolky tak spavaju najneskor o 20.00 a ked prideme tak sa snazim, aby sme si stavali lego, citali, pripadne kreslili. Oni su taki bezohladni!!!! Normalne sa nas snazia vystvat!
Este mi aj povedali, ze som si mala teda kupit byt na prizemi!!! Inak detsku izbu mame nad ich obyvackou.
Teraz by som vas chcela poprosti nejake rady- mozem ich zazalovat za obtazovanie, kedze to dunenie robili naschval? potom to vypli, ale obav sa, ze s ich mentalitou to mozem cakat za par dni zase ☹ Okrem ineho je aj domovnik ten clovek- premyslam, ze dam staznost na bytove za to, ze je neprofesionalny a okrem ineho sa aj o niektore veci nestara. Alebo ako by ste postupovali vy? vdaka za kazdu radu. zly sused-hotove nestastie ☹

slniecko2
autor
14. nov 2014

So susedmi som to vyriešila tak, že som sa im na druhý deň išla ospravedlniť za to, že som na nich vybehla. Pán sused mi hneď podal ruku, že aj jeho to mrzí, pozval ma na kávu, bola doma aj jeho manželka a synovia dospelí. Vysvetlila som im, že nerobíme naschvál hluk, že teraz sú deti choré, takže sme viac doma a že sa budeme maximálne snažiť, aby sme neboli takí hluční. Povedala som im, že uvažujem nad kúpou aj druhého koberca do detskej, aby to tak neklopalo a že deti napomínam, aby neskákali a nedupali. Rozišli sme sa už ok. Ja som si zohnala taký ten tenký molitan pod parkety čo sa dáva, dnes to skúsim s manželom nainštalovať pod koberec a uvidím. Inak ževraj dostať aj protihlukové látky, len sú dosť drahé. P.s.: keď som u nich sedela v kuchyni tak ozaj to je buchot ako keby slony pobehovali 😅 Takže radšej som zakopala vojnovú sekeru a výrazne k tomu prispel aj fakt, že som sa dozvedela, že pod nimi nikto nebýva takže ak by predsa len robili diskotéky každý deň-ťahám za kratší koniec. Ale myslím, že takto to je lepšie, že ideme na to formou dohovoru.

lujza123
14. nov 2014

@slniecko2 no vidis ze sa da aj po dobrom, len treba komunikovat. Velmi podobny problem sme riesili my v podnajme pred par rokmi so susedmi vedla. Oni mali dieta behajuce v pavuku, ja dieta co sa hralo s legom duplom tak ze ho vysypavalo na zem, obidva byty plavajuce podlahy a tenucke steny. Tak sme sa navzajom upozornovali zakazdym ked sme sa stretli na chodbe az doslo na to ze sme sa normalne v klude navstivili, navzajom sme si vliezli do bytov a pocuvali...ako fakt to bolo hrozne pocut od jednych aj od druhych, nielen deti ale aj radio ktore hralo celkom potichu.....Takze od tej navstevy sme uz vzajomne staznosti neriesili.
Keby to nieje podnajom ale nas byt urcite by sa to dalo riesit po vzajomnej dohode odhlucnenim steny (podlah, stropov) z obidvoch bytov....

Kazdopadne z toho plynie pre mna ponaucenie ze byt v panelaku ani zadarmo..radsej stary polorozpadnuty dom ale byt nie.

zuzuolej
14. nov 2014

ako čítam, tak vďaka za tých našich susedov :(
ale aj tak dúfam, že "zmizneme" do domu
keď sa býva v paneláku vždy sa nájde nejaký (prepáčte) blbec....

franzziska
21. jan 2015

u nas je to tiez zazracne...maju deti - chapem..nevadi mi ich krik z bytu normalka...ale myyslim ze presahuju urcite limity...je to chrapunstvo alebo sebectvo? niektori si myslia ze ziju v bytovke sami...mne napr. vadi to ze ked idu von tak deti vyhodia na chodbu a oni si behaju po byte a tak to trva asi 20 minut nez idu prec a deti nechavaju na chodbe same a tie hucia, dupocu, skacu revu - a na chodbe sa to nehorazne ozyva...ale neskutocne...toto zazivam niekolkokrat denne kazducky den...je to otrasne...dokonca ma vedia s tymto krikom az zobudit zo silneho spanku v tej najdalekejsej izbe jak je to mozne? 😀 ...a viem ze to nie je nahoda - dalsia vec co robia - hocikedy idu umyvat chodbu o 23 hod az pol 1 v noci a pritom bucha s mopom o zabradlie...najvacsia drzost je ze na chodbe si sami rozhodli ze si daju velky botnik a velke skrine v ktorých maju jedlo akadeco ine a skrine ked otvaraju tak to neskutocne buchoce a toto robia tiez v noci...

nehovoriac ze ta chodba je otras...ani dvere sa mi nechcu otvorit...mavaju tam vsetky boty a tie pachnu...a tiez kazdy den tam davaju smeti a nechavaju celu noc i den a to tiez pachne...skuste kazdy den splhat po schodoch bez vytahu a hore vas este aj ovali hrozny smrd ze vam je na omdletie....

naozaj chce clovek tak vela aby aspon jemnejsie zatvarali skrine a nebuchali s mopom o polnoci? sama toto nerobim takze viem ze sa to da......ale niektori ludia su fakt idioti

morning
21. jan 2015

@franzziska A ty nevies rozpravat? Preco im nepovies co ti vadi?

franzziska
21. jan 2015

@morning nemusis ma urazat...hovorit viem...raz som to skusila a odpoved bola:" no a co".....a clovek to stale potlaca aby nevznikli nejake hadky a zle vztahy