Susedia nám robia zo života peklo

slniecko2
11. nov 2014

Ahojte mamicky. Mam problem, ktori neviem ako najefektivnejsie riesit. Nastahovala som sa asi pred necelym mesiacom do noveho bytu a hned po dvoch dnoch za nami prisiel sused, ze aby sme nebuchali- bolo 21.00 a deti sa vytesovali ze maju novu izbicku atd. Tak sme im vysvetlili ze mame male deti a ze je nam to luto, ale musia si zvyknut, ze deti chodievaju aj doskolky a ze sa snazime, aby nedupotali. NAvsteva suseda sa opakovala po dvoch dnoch s tym istym, teraz to vsak bolo uz skor. Potom kazdy den buchali: o 19:00, 18:30, 18:00, 17:30 a dnes sa mi stalo to, ze dam deti spat do postelky cca o 21.00 (aj ked som si myslela, ze sme sli spat skorej) a susedia zrazu strasnu diskoteku spustili- dunelo vsetko az som to v kostiach citila. tak som obula deti do papuc, lebo boli v pyzamkach a isla som ich slusne dole poprosit, aby to stisili- oni ze nie, ze este nie je 22.00 ☹ Tak som im vysvetlila halsne, ze moje deti maju kvoli nim zakazane behat, ze sme kupili hruby koberec aby to tak nebolo pocut, ze som si dala koberce aj tam, kde som nechcela a oni stale, ze ich rusime cely den a ze oni chcu mat pokoj a ze mozeme aj policajtov volat ked chceme. Podotykam, ze deti maju ortopedicku obud-musia ju mat, ale snazim sa, aby fakt nedupotali, ked chodia do skolky tak spavaju najneskor o 20.00 a ked prideme tak sa snazim, aby sme si stavali lego, citali, pripadne kreslili. Oni su taki bezohladni!!!! Normalne sa nas snazia vystvat!
Este mi aj povedali, ze som si mala teda kupit byt na prizemi!!! Inak detsku izbu mame nad ich obyvackou.
Teraz by som vas chcela poprosti nejake rady- mozem ich zazalovat za obtazovanie, kedze to dunenie robili naschval? potom to vypli, ale obav sa, ze s ich mentalitou to mozem cakat za par dni zase ☹ Okrem ineho je aj domovnik ten clovek- premyslam, ze dam staznost na bytove za to, ze je neprofesionalny a okrem ineho sa aj o niektore veci nestara. Alebo ako by ste postupovali vy? vdaka za kazdu radu. zly sused-hotove nestastie ☹

tanula222
11. nov 2014

neviem preco by ste sa mali vy ako rodina obmedzovat... ved ked oni mozu mat diskoteku do 22 kym nie je nocny klud tak aj pre vas plati ze do 22 mozete vo svojom byte robit co chcete... ked sa mu nepaci, tak mu povedz nech si on kupi iny byt a nie vy... my mame tiez problemy so susedmi ale byvame v dome, teda v dvojdome... niektori ludia su fakt bezohladni a myslia len na seba... neviem ako ti inak poradit, hadam to bude lepsie

loxa
11. nov 2014

nie ale mozes sa na nich vy**kaslat..ja by som susedom s usmevom odvetila ked sa pridu stazovat ze este nieje 22 00 a zabuchla dvere..ak by sa to opakovalo , poprosila by som ich aby ma nezatazovali , ze si to nezelam..ak by sa to dalej opakovalo, ked by prisli povedala by som ze akceptujem ze sa stazuju , ze zavolame policiu a spiseme zapisnicu, samozrejme ak bude mat realny predmet..garantujem ti , ze sa rychlo vpracu do koze

katka1981
11. nov 2014

@slniecko2, uprimne vas lutujem a dakujem Bohu za dom ☹

petulda333
11. nov 2014

My mame zas problem taky ze nad nami byva rodina s detmi,ten hluk si neviete ani predstavit,dupot,behanie z jedneho konca bytu na druhy,hadzanie veci,skakanie...a to vzdy od rana do vecera....boli sme ich poprosit aby svoje deti mejak ukludnili,sice nerusia nocny klud ale clovek ked pride domov chce mat klud a nie pocuvat hluk nad hlavou,ja sa vzdy zlaknem a rozbusi sa mi srdce ked z nicoho nic tam zacnu vystrajat...co mame robit??ja chapem ze su to deti,a nechcem aby ich mlatila ci priviazala k posteli,ale ved musi vediet ze zije v panelaku a zepod nimi niekto je tak deti usmernim a nie toto!nechceme mat zle vztahy ale ved to je hrozne...uprimne som zufala,momentalne som par dni chora a mam stuple v usiach aby som aspon na chvilu zaspala....nechapem netolerantnych ludi

lailal
11. nov 2014

Presne taký probleém mám aj ja. Až na to že môj malý je hyperaktívny mam to aj na papieri od psychologa a niekedy je uplne neovladatelny. Tiež chodí do skolky, spávať chodí okolo 19tej, rano odchádzame o 7 a vraciame sa domov okolo 17tej. aj tak mám v bytovke peklo :( a tiež je dotycný pán náš domovník :P

podla mna mu staroba a samota stupla do hlavy... 2 hodiny denne ked sme doma nevydrzi ked pocuje dieta nad nim a to nie vzdy je moj hlucny. ked malému náhodou padne silno na parkety hracka tak dedo pod nami dokaze aj hodinu trieskat na radiator no a vysvetlite dietatu aby ono na ten radiator netrieskalo ked to tak fajnovo zvoni :D

slniecko2
autor
11. nov 2014

@petulda333 ja chapem, ze byvat s detmi nad hlavou moze byt niekedy vselijake, ale zase nech mi niekto nehovori, ze sa to neda- ked som bola mala, tak nad nami byvali dvaja chlapci- ti trieskali az hroza, mama sa tam bola stazovat raz!!! fakt, nic sa takeho nedialo, jednoducho sme to potom ani neregistrovali. potom sa im narodila este aj sestricka a tu vecne nechavali revat v noci a tiez sme to vydrzali, takze nechapem co ti susedia pod nami robia! lebo je zase jedna vec, ze si necham vsade po celom byte parkety a poviem detom, nech sa besnia a je ine, ked vsade kupim koberce a zakazujem detom sa blaznit. Za to, ze sa snazim mi susedia pustia koncert ale taky, ze nam dunelo v kostiach 😠 to nie je reakcia normalnych, slusnych ludi! Inak este som take vztahy nemala, lebo sme byvali nad jednou susedou, ktora mala trojsmennu pracu a dva razy sa stazovala a potom bola v poho. Tito maju tiez tri smeny ale oni sa stazuju, ze deti behaju cely den!!! ved a co ich mam priviazat? to je nonsens

slniecko2
autor
11. nov 2014

@lailal inak aj moj najstarsi syn ma potvrdene hyperaktivitu 😒 a zvysne deti blbnu s nim. niekedy sa daju upokojit, ale teraz ked je zimne pocasie, tak nemame kedy sa vybehat vonku, lebo dlho cestujeme zo skolky. lenze susedom vadi vsetko-aj to, ze som doobeda s malou doma zrejme a to chodime vzdy aj von a chodime spat o osmej vecer. A ako to vlastne riesite tie problemy so susedom?

petulda333
11. nov 2014

@slniecko2 no poviem ti u nas sa to neda vydrzat,my tu byvame 4mesiace,zo zaciatku sme tobrali tak ze nevedia ze tu niekto uz byva,lebo predtym bol byt skoro rok prazdny,potom ked to neustupovalo tak sme sa sli predstavit a poprosit ich o zmiernenie hluku,no nepochodili sme,dokonca sa to zhorsilo a kazdou prosbou sa to zhorsuje...ja som zila 23rokov v byte a ked sme so sestrou vystrajali tak nas mama upozornila,jednak zeto rusilo ju ale ze pod nami niekto nyva...ja nechapem ze tym rodicom nad nami to nevadi ze im deti behaju po celom byte...mame napr vedla nas susedu ma tri deti ale tie ani nepipnu...ano kazde dieta je ine ale myslim ze treba ich trochu usmernit,ty si sa snazila urobit tak aby si hluk obmedzila ale mas smolu ze tam byva asi vecny stazovatel,no my mame smolu na bezocivych rodicov..

slniecko2
autor
11. nov 2014

@petulda333 chapem, len tazko povedat- kazdy ma tu svoju hranicu niekde inde. My sme mali taku susedu, ze bordel bol ovela vacsi, kriku, buchotu - fakt to bolo vela a nestazovala sa. Je pravda, ze chodila na dlhe prechadzky ale bola normalna. Nezuznavam vsak, ze ked ste ich poprosili, tak sa nesnazia- to je blbe, ale my sa snazime. mozno keby nechodili na tie tri smeny, tak sa tak nechovaju, ale zial ja nemam trojsmenne deti a zase aby som na ne len hucala ze budte ticho, nechodte, iba sa plizte- tak som sa tesila do noveho bytu, ako nam tam bude dobre, ako sa budu tesit, ze maju pekne, velke izby a teraz? som znechutena 😖

oktobermimi
11. nov 2014

z jednej strany v 2izbáku myslím že 6 ludí?... dvere zatvorit normálne? nie načo?? šupa jak zdela kludne o 2 ráno, nad namy? v 1izbáku cigáni myslím že5 ludí rano vecer rozkladaju gauč, krásny zvuk. hudba nonstok huka hore na vrchu mlademu, z druhej strany doktorko ma hlasnu partnerku ( mame ju rovno za hlavu), další človek z bytovky nemá problém ked je ožralí búchat hrncama o zem.... inak pod namy suseda sa pravydelne píta či sme doma 🙂 a to malá padá hádže o zem všetko dupe... takže to je skor o ludoch 🙂

petulda333
11. nov 2014

@slniecko2 chapem,nemas sa preco obmedzovat vo.vlastnom byte,mate smolu ze maze suseda blbca,my tiez...mne by ani buchot nevadil,ale rano sa budim na hluk a beh o siedmej rano a konci to okolo desiatej tym zezena na nich nahulaka a potom idu spat a dalsiden zas,nechapem ze niesu v skole ci skolke..ked cjodim do prace ako tak to vydrzim...ale teraz ked doma lezim s horuckami tak mam dost a neviem si predstavit ze pod tymto hlukom mam mat ja dieta...som naozaj nervozna z nich a to sme sa do bytu tiez velmi tesili

katrinka8
11. nov 2014

My sme mali takú istú susedu pod nami, dcérka mala vtedy asi rok a pol. Občas jej dačo z ruky vypadlo a pod. Ale tiež sme nebývali moc doma, vonku, v záhrade u rodičov a tak. A sťažovala sa, že je vŕzga, keĎ sa dcérka hojdá na hojdačke...Nebúchala nám, len nám asi 2x zazvonila a tiež na schodoch vravela. Raz na nás hulákala na chodisku, že nás dostane na psychiatriu 😕 Nakoniec sa, chvalabohu, odsťahovala k rodičom a my sme sa následne dozvedeli, že ona je psychicky chorá.Takže to chápem, že tak reagovala na bežný prevádzkový ruch s malým dieťaťom (naša nedupala, len jej teda fakt občas niečo z ruky vypadlo, alebo aj nám).
Nad nami bývajú 3 malé deti... Spávať chodia aj po 22:00 a sú do 2 chlapci a 1 dievča. Takže je tam často hluk riadny, aj keď našich sa snažíme uspať a oni tam hulákajú, dupú, skáču (detskú majú nad našou spálňou). Sú to deti, chápem to. Sťažovať sme sa boli len 1x, a to vtedy, keď niekoľko týždňov išiel od nich zvuk, ktorý sme nevedeli identifikovať, ale bolo to, ako keby niekto posúval po podlahe plnú 100 kilovú skriňu. prišlo to vždy nečakane počas dňa alebo večer, raz dokonca asi o pol dvanástej v noci. To sme skoro dostali zrádnika s mužom. Vtedy (nna druhý deň) tam šiel. Vraj sa malá učí chodiť a posúva si stoličku - neexistuje! To bolo čosi tak hlasné ako ozaj skriňa ťažká. Opakovalo sa to potom asi ešte 2x, potom to prestalo. Hluk je aj teraz dakedy dosť veľký, ale tak neobesíme sa, vyrastú z toho, sú to proste deti 🙂

slniecko2
autor
11. nov 2014

@katrinka8 ja len nechápem, že tak zákerne (pustiť hudbu keď majú ísť deti spať) reagujú traja celkom inteligentní dospelí ľudia ☹

danieli
11. nov 2014

Náš je tornádo, vďaka bohu za dom, nas by z bytovky vyhodili, garantujem 😖
plus ked chytí amok a potrebujem ho nechať trosku výchovne sa vyrevat tak si neviem predstaviť, že by som ho musela stale tisit kvôli susedom, skutočne vam držím palce a susedov by som ignorovala štýlom ako píše loxa

dana_l
12. nov 2014

@slniecko2 ak su taky hlucny ze sa u vas otriasa nabytok tak urcite sa mozete stazovat a zavolat policajtov. kazdy domovy hluk ma urcite hranice a ich decibely su urcite nad ramec povolenej hodnoty

maciatkolulu
12. nov 2014

@slniecko2 a tou hudbou nerusili inych susedov?

evelynm
12. nov 2014

skusila by som to radsej po dobrom. Porozpravat sa so susedmi, najst nejake riesenie, nejaky kompromis. Chapem teba aj ich. Rusite sa navzájom a kazdy sa na to diva hlavne zo svojho pohladu. Ale akekolvek vyhrocovanie situacie, vztahov, staznosti na urady atd., to len zhorsia. Predpokladam, ze tam nejaky ten rocik chcete byvat.

slniecko2
autor
12. nov 2014

@dana_l
@evelynm
@maciatkolulu neviem ci rusili inych, lebo jedna susedka my vraegvla, ze dlho pod nimi ani nad nimi nikto nebyval.
Idem sa s nimi porozpravat- skusim sa im ospravedlnit, ze som na nich kricala a vysvetlit im, ze sa snazime zo vsetkych sil a ze deti maju tazky krok ale nerobia to naschval a ani my nechceme ich rusit. mozno to zaberie. dufam. a veru, rada by som tu zila viac rokov 😒

rosannar
12. nov 2014

@slniecko2 Síce som diskusiu nečítala ale poznám to o čom píšeš...my sme kupili byt, a už sa začali problémy so susedmi, s ktorými sme mysleli že budeme vychádzať dobre...začali nahlas pušťať hudbu, ale fakt nahlas, že som telku nepočula a ked som sedela na gauči tak sa mi riť triasla...bolo to hrozné, nevedeli sme im dohovoriť...v tom byte žila matka so synom a dcérou cca 25 ročné boli tie deti ale ich matka bola pekne povedané pobehlica tak sme vedeli odkial vietor fúka...ide hlavne o to, neberte na nikoho ohlad, ak neprekačujete povolené decibely a neprekračujete čas nočného kludu tak vám môžu vyskočiť na hrb, nechaj deti nech behajú a robia si čo chcú a ich to časom prejde lebo vedia že nevyhrajú...skús sa popýtať iných susedov či tú hudbu zvykli aj predtým pušťať a ak nie, dlho ich to baviť nebude, ver mi 😀 dvakrát si rozmyslia či robiť zle alebo nie, len to treba pretrpeť...my sme síce byt predali ale posledné mesiace to už prestalo...mladá kktorá pustala hudbu asi dozrela a zistila že si po**bala život a tak sa skludnila a odišla preč robiť 😀 ...držím palce aby to utíchlo aj u vas... 😉

evelynm
12. nov 2014

@rosannar , co tym dosiahne, ked bude neohladuplna?

rosannar
12. nov 2014

@evelynm ustup suseda aby nerobil zle...ani ich to nebude baviť donekonečna 🙂

evelynm
12. nov 2014

@rosannar , u suseda to moze vyvolat prave opacnu reakciu. Ja nie som za robenie si napriek. Skor za slusnu dohodu.

rosannar
12. nov 2014

@evelynm no neverím, že slušná dohoda by tu v tomto prípade platila...viem o čom hovorím, bývali sme v troch bytoch ani v jednom sa nedalo slušne dohodnúť, chvála bohu šli sme do domu a máme zatial pokoj 🙂 keby sa dalo slušne dohodnúť aspon s polovicou susedov ktorí robia zle a napriek tak by sa nikto nestažoval...smola je tá že ludia sú zakerní ...

evelynm
12. nov 2014

@rosannar , vies, to iste si o nas mozu zasa mysliet ti susedia 🙂 . Zmenit mozeme len svoj pristup. A druha strana ho mozno zmeni tiez. Ak vsak budeme negativisticky naladeni my, tazko cakat pozitiva z druhej strany.
Ake pozicaj, take vrat.

dandy05
12. nov 2014

U nas suseda nad nami 15 rokov nosila drevaky. Vzdy som si hovorila, kto uz preboha len chodi doma v drevakoch. Potom sa rozviedli a ona odisla. NO a kazdy vecer stahoval nabytok. Myslela som, ze roztahuje gauc alebo take nieco, robi miesto s nabytkom. Az nedavno, po rokoch, volam tomu susedovi / je to dobry sused a kamarat, nikdy ziaden problem/. Hovorim pocuvaj prestan uz tam presuvat tie nabytky lebo ma porazi, nepocujem telku. A on na to, ze zlatino ale ja vobec nie som doma.
takych veci je viac, mojho psa pod nami suseda vobec nepocuje ale krizom o poschodie nizsie.
Proste u nas v panelaku sa tie zvuky tak divne siria, ze ani sa neda identifikovat, od koho to vlastne ide🙂 😝 .

kikina84
12. nov 2014

@slniecko2 toto je permanentny problem ktory riesi kazda druha rodina a nerodina v panelaku...je to stale to iste dokola..vsade sa stazuju..aj my mame ten problem doma,,dcera je hyperaktivna a ma uz takmer vsetko doma zakazane a aj tak nam stale buchaju zo spodu ze sme hlucny..obavam sa ze na urade toho moc nespravis,ale kazdopadne by som sa aspom sla spytat,nech mam istotu..Ja to pocujem v jednom kuse v okoli aj na nete je xy tém na tento problem..s tym nic nenarobime..kto chce mat klud nech sa lepsie uci a nech si kupi dom na samote u lesa a nie v panelaku kde su 1cm hrube steny..asi tolko by som im povedala 😒

rosannar
12. nov 2014

@evelynm my sme to peknými slovami a prosbami skúšali celé moje tehotenstvo a ešte plus asi dva mesiace ako sa malý narodil ale najviac ma dožrali slová ked som bola prosiť aby to stíšili ked mi suseda v mojom veku žijúca s matkou a bratom bez základu života povedala že nech idem bývať inde...ja som mala manžela, dieťa a rodinné zázemie a ona nemala nič a ešte sa vyvyšovala...odvtedy sme to skúšali aj po zlom a nedalo sa nejako...mladá neskôr zistila že v živote zatial dosiahla veľké nič tak odišla do zahraničia kde ju nepoznali 😀 ustupila... 😀

0silvia0
12. nov 2014

@rosannar hlboko sa zamýšľam nad tvojou vetou a nechápem - citujem: ja som mala manžela, dieťa a rodinné zázemie a ona nemala nič a ešte sa vyvyšovala... 😅 😅 😅

nuvaring
12. nov 2014

ako by som to riešila??? no nijako predsa...normálna ignorácia....pokiaľ nerobíš hluk po 22.00, tak ti môžu akurát tak fúkať práškový cukor medzi lícnice...okrem iného, nechápem, načo sa s d.ebilmi vybavuješ....neotvorím dvere a hotovo...roky osvedčená prax, ver mi a mám od všetkých svätý pokoj 😀 už sa na mňa boja aj pozrieť, nieto niečo pindať

rosannar
12. nov 2014

@0silvia0 no hlavne to že si myslela že zožrala svet a pritom na tomto svete ešte nič nedokázala...hlavne ked ju v tú noc muž počul ako reve na balkone a hovorila že ju nikto nemá rad, každý ju opúšťa...čo povedať...dievča nemalo v sebe toľko sebavedomia tak len robila druhým zle aby aj druhým bolo tak ako jej