Svokra ma nechce rešpektovať

paula10
6. aug 2013

Ahojte maminy neviem ci tu uz takato diskusia bola ale nemam cas vsetko citat. Chcela by som poznat vas nazor pripadne nejake rady ak ste uz v takejto situacii boli alebo ste. Mozno je to hlupost ale mne to neskutocne vadi. Mam skoro 4 mesacneho syna Tibora a mojej svokre sa toto meno nepaci a tak ho vola vselijakimi moznymi hroznymi skratkami napriek tomu ze som ju nato uz par krat upozornila ze sa mi to nepaci a ze on ma svoje meno ktore som mu dala a chcem aby ho tak ludia aj volali. Toto meno som mu vybrala ako spomienku a uctu k mojmu nebohemu ockovi a preto by som bola rada keby ma respektovala a aj ho tak volala. Viete mi niekto poradit ako by sa to mozno dalo rozumne ale aj efektivne vyriesit? Dakujem

nikolka2
6. aug 2013

Moja mama tiez nesúhlasí so synovým menom ,,,lebo lebo lebo ,,a ja ju úplne rešpektujem ,,a volá ho ako ona chce a ja tiež ,, u nás ide z pokolenia na pokolenie ( z otcovej strany),,,aj ked by som mohla....tak to zmením ,,som bola blbá , že som sa prispôsobila 😠 ........ále keby som mu ja dala meno aké ja chcem stála by som si za svojím aj keby ( nechcem byť sprostá ) 😉

sandracs
6. aug 2013

@paula10 Ahoj, možno by bolo fajn, keby jej toto čo si napísala skúsil vysvetliť tvoj manžel. Ja som mala aspoň takú osobnú skúsenosť.

katecameron
6. aug 2013

jaj jaj jáj toto poznááááááááám ale neboj bude lepsie zvykne si ja som mal tiez problem moja svokra moju dceru volala podla mna skaredo ADA nie aďka alebo aďa le proste tvrdo hnusne uz som tak penila pretoze takto seredne hcela naucit j svojeho oblubeneho vnucika aby moju dceru volal aj on tak skadedo / akurat ho ucili vraviet vtedy/ ja som vtedy tak vybuchla a povedal jej ze si nezelam aby moju dceru tak volala a ked to neprestane ucit aj toho maleho ze ja ho zacnem volat a ucit svoje deti aby ho volali Martinisko psisko a odvtedy mame POKOJ

katecameron
6. aug 2013

a hlavna pointa je treba jej to dookola omielat kym to nepochopí ze tvoj syn sa vola Tibor a zelas si aby ho tak aj oslovovala poprípade jej navrhnut aj lternatívu ak sa ti páci Tiborko atd.... neboj casom pochopí

katkasofi
6. aug 2013

@paula10 no moja draha svokra vola svojho vnučika priezviskom.... Vola sa Simone, väčšinou ho každý volá Simi. Len ona ho oslovuje priezviskom.... Čo dodať!?? Povedala som jej to že sa mi to nepáči, ale ona furt to svoje priezvisko... Strašne je asi hrdá na to, kto je... Keby aspoň povedala malinký, vnúčik moj... škoda reči... Lezie mi to na nervy. Ja by som Tibor nazvala skratkou Tibi..krásne meno. A ešte k tomu po ocinkovi tvojom. 🙂

dari226
6. aug 2013

ako ju volas ty?daj jej tiez nejaku prezivku,ze svokrisko 😉
svokri sa mi zdaju ako chodiaci problem,ja sa s manzelom uz 3 dni kvoli nej zase nebavim a este dokedy ☹ ???

ankiki
6. aug 2013

@paula10 Mne sa tiež potvrdilo, že keď som niečo namietla ústami manžela, tak to ochotnejšie prijala. Ak to nezaberie, tak len tvrdohlavo si za tým stáť a dookola prizvukovať. Neviem, ako inak by sa to dalo. Svokru asi nenazveš "Svora", alebo pod., aby si to sama zažila a tak najlepšie pochopila. Tu už zrejme jemné vysvetľovania z Tvojej strany asi nezaberú, keď aj tak v tom pokračuje 😒

katussamus
6. aug 2013

je to na nervy ale ja by som bola ako pokazená gramofónova platňa zakaždým ju opravila a aj 10 krát po sebe a s pekným úsmevom . . . 😀

biobajo
6. aug 2013

moja svokra tiez moju malu nevola jej menom...dcera je Izabelka a ona ju vola Herminka , ale dieta som rodila ja a tak snad mam pravo vybrat meno ...ja tiez si nerobim posmech s mena jej dceri , a to poznam na jej meno dost hnusnu pankacsku pesnicku.
Ludi neprerobis . Ona sa caso zmieri.
Tiez v skolke jedna ucitelka syna vola Sebo , i ked sme jej povedali aby ho tak nevolala. Co myslite ze urobila ?- vola ho nadalej Sebo. Ludska blbost nema hranic a tak len pevne nervi prajem...

lubina
6. aug 2013

nasa mala sa vola Anna-Elise a aj ju tak volame.Ludia skusali hocijake zdrobnelinky a podobne blbosti, ale kazdeho slusne upozornim, ako sa dcera vola a ze na ine nereaguje. A hotovo. Dcerka skutocne na ine meno ani nezareaguje. A svokre, keby nerespektovala moj vyber mena, by som tiez povedala, ako to bude a ak nie, tak sa nemusi obtazovat na navstevu vnucika 😉 , to by urcite zabralo......nechapem, preco ludia vymyslaju vselijake zdrobnelinky a ine podoby mena, ako je skutocne meno, ved ak sa rodicia rozhodnu, tak preco ini ludia volaju deti inak......

zuzitko74
7. aug 2013

Naša stredná sa volá Alenka a fakt neznášam keď jej niekto povie Ali. Viem, že Alenky tak volajú, ja sama mám kolegyňu, ktorú tak oslovujeme, ale nie moje dieťa. Tak som každému vysvetľovala, väčšina ľudí s tým nemala problém, okrem jednej známej, ktorá pochopila až na piaty krát, ale pochopila aj ona. Pointa je v tom, že dcérka je vnímavé dievčatko a už aj sama vie povedať : ,,Ja nie som žiadna Ali, Ali je arabské mužské meno." 🙂

nicolle21
7. aug 2013

bože, u nás je to zase opačný extrém - svokra je strašne maznavá v tomto smere, nevie decku povedať normálne menom, furt to zdrobní do takej podoby, že neviete odvodiť originál meno aké je 🙄 náš drobček je ešte malý, ale už pred pôrodom som počula rôzne varianty na nami vybrané meno až mi vlasy stali dupkom.. budem od nej žiadať, aby malého volala Maxim, prinajhoršom Maximko, keď už inak nedá, ale ďalšie extrémne zdrobňovanie jej zatrhnem.. aj keď neviem, či z toho niečo bude, ona vie aj svojho 31 ročného stokilového syna volať Vladinuško 🙄

aristka
7. aug 2013

nechápen ,je to pekné meno a je to vaše dieťa nie jej ,ako si dovoľuje znevažovať nie vás ,ale vaše dieťa lebo ono je nositeľom mena, ako to riešitˇ..mal by to riešiť syn a pekne ju spláchnuť a ak nezaberie,pokiaľ sa nenaučí rešpektu a úcty k svojmu vnúčaťu nemusí ho ani vidieť..moja takto tvrdo treba to riešiť...ak ho má rada hneď s tým prestane...

adkoalauri
7. aug 2013

Jaaaaj baby! Včera môj syn(má 2 roky a 4 mes.) dostal poučku od svokry- ona nie je babka ale stará mama! Povedala, že všetky ženy na ulici môžu byť pre neho babka, ale ona bude stará mama!!! Tlak mi vyskočil na 200, keby som nebola tehotná a neriešila iné problémy ohľadom toho, tak jej také poviem, že sa na celý život urazí! Ale som si povedala, že jej poviem, že u nás sa babka=stará mama, keď sa jej to nepáči, nech to povie malému keď bude väčší a keď ma nes... malý tam prestane chodiť a ona sa môže začať čudovať! Aj tak ho musíme prosíkať, aby tam chodil a nie ešte takéto reči počúvať... Ja som myslela, že ma roztrhne! Doma som manželovi zato povedala, že takú sprostú ženu, jak je jeho mama, som ešte v živote nestretla. 😖 Ale kvôli takýmto veciam sa máme doma hádať? Už kde sme?

hajajanka
7. aug 2013

@paula10 Nezostava ti nic ine, len to omielat dookola ako papagaj. Alebo si aj ty vymysli na nu nejaku "milu" prezyvku a tak ju volajte (pripadne parkrat povedz malemu: pozri xy prisla 🙂 ) a myslim, ze pochopi. Alebo pohroz tym, ze ak vas nemieni respektovat, tak ju prestanete s dietatom navstevovat.
@adkoalauri U nas su obidve babky, rozoznavame ich podla krstneho mena. Stara mama je pre nas synonymom staruckej zienky, takze babka znie ovela maldistvejsie 🙂 To iste aj oslovenie starka, evokuje mi starucku pani nad 90 rokov.

eeffka
7. aug 2013

@paula10 no neviem ako syna vola ale pre babatko je TIBOR proste skarede meno, ak ho vola Tibko, Tibinko nevidim problem. neviem si predstavit ze by som babatko volala Tibor, tak isto ako sa mi bridi volat kamoskinu dceru Tereza.

nefertitka
7. aug 2013

@adkoalauri haha, moja svokra tiez musela byt stara mama( pisem v minulom case,lebo sa uz skoro 2 roky aj pre jej ine maniere nebavime), ona nebude babka, a nech sa ju tak ani nik neopovazi oslovit!ona je velka pani MUdr. a ona sa nenecha volat hocijako...zozrala vsetku mudrost sveta...teda ona si to mysli 😝 ...a moju dceru ktora sa vola Nikolka istu dobu furt volala ze Lily...ne lebo jej sa to paci 😀 ...co uz k tomu viac dodat...blby lidi taky lidi 😀 😝

adkoalauri
7. aug 2013

@hajajanka mňa skôr napadlo, či sa nechce stavať do úlohy mamy?! Moja mama je maďarka a jej hovorí syn mama, pretože je to skrátená verzia slova nagymama. A či to závidí? Ale to som ešte včera dodala, že druhú babku kľudne môžeš volať aj babka, ona aspoň nevymýšľa. A malý je taký popletený, že jej už potom hovoril stará babka. Ale že s druhou vnučkou nehovoria len po anglicky, lebo jej mama je z Anglicka a ona ju volá po mene (hoci je to dospelá osoba), to akože teraz ešte ona nebude riešiť. Jaj, vystreliť ju na Mars 😀

mirkave
7. aug 2013

@adkoalauri jezis,ani nehovor.ta moja svekruša chcela byt pre simonku "omama".akoze z nemeckeho oma.hned na zaciatku som si tukala na celo,ze co ju to napadlo.ze ona chce byt tak vznesene pomenovana.blba.siminka ako malinka miesto omama vzdy povedala len mama.a to ,akoze sorry,som len ja.furt jej tlacila do hlavy "oma,oma" az si to simu prisposobila na "momo".strasne trapne pomenovanie pre babku.hlavne ked sa sama predstavila pred cudzimi "ja som simonkina momo...." .hanbila som sa vzdy za to.vyriesil to vsetko jeden chlapcek este v skolke,ked sa strasne smial,ked simonka povedala,ze bola s momo.ze to co je? Zachvat smiechu dostal ten chlapec.simonka sa to potom hanbila pouzivat a svokra konecne po rokoch pochopila,ze skomolene vymyslene oslovenie momo,sa pre skoro 60 rocnu zenu nikdy nehodilo....

A velky gol bolo,ked bol tobiasko v porodnici zabaleny v perinke,na perinke obrovskymi pismenami napisane Tobias a svokra sa ma opyta "ako ho budeme volat? Tobiáško?" Nastastie tam bola prababicka(mojej svokry svokra) a ta ju hned sprdla,ze ci nevie citat.ze v perinke je Tobiasko a nie Tobiáško 😀
Ale ako uz niekto poradil k tomu skomoleniu mena-bud uplne debilno zacni oslovovat svokru,ked nevie pochopit,ze zhovadene meno sa vam nepaci.alebo donekonecne ju opravovat a zahanbovat ju pred inymi,ze ani meno vnucata nepozna.snad sa spamata.

tetapetra
7. aug 2013

@paula10 moja vybrala mojmu meno Vlastimil alebo Aurel Maximilian 😀 Neviem ako ho vola(mozno Duri), kedze ho este nevidela to ma maly 15m 😀

bajana
7. aug 2013

dievcata, tomu skrata nezabranite, aby ludia volali vase deti tak, ako oni chcu, pokial to nie je hanlive, neriesila by som to....a z vlastnej skusenosti viem, ze je aj dobre, ked sa deti volaju aj inymi menami, nie len zdrobneninkami....ja som az do 14 rokov bola pre kazdeho Janka a ked ma na strednej zacali volat Jana, zdalo sa mi to hrozne hnusne....preslo to, az ked som chvilu zila v UK a tam som bola len Jana, lebo Janka je pre nich skratka ine meno 🙂

tykat
7. aug 2013

A v čom je vlastne problém? Ja by som si s týmto hlavu nezaťažovala. Kým ho nevolá nejakou nadávkou tak by som jej to nechala. A keď je toto jediné v čom Ťa nerešpektuje tak si šťastná nevesta.

maya_zilina
7. aug 2013

ked navaris obed tak hlasno zvolaj.... mlady Novak a stara Novakova k stolu... bojuj jej zbranami 🙂

maminuska
7. aug 2013

Tak moja exsvokra moju Natáliu volala Nataša.alebo Nasťa😀 . Pritom Nataša je uplne iné meno , a Nasťa je skratka Anastázie.
Raz sme si v slabšej chvíli potykali , a ona napriek tomu že bola Mária , tak ju celá rodina volali že Marika.
Ja som ju oslovovala Maruška. Pomsta je sladká 😀

maya_zilina
7. aug 2013

@maminuska dobre si spravila... este si ju mala poslat v zime pre jahody... jednu hrst tebe a jednu mne... (za ten napad) 😀

waqix
21. aug 2018

@katecameron aj ja som so svokrou na začiatku zažila svoje, po čase som to tak podobne riešila, najprv som povedala manželovi a keď nepomohlo, tak po čase som sama svokre povedala, no na prvýkrát, ani druhý, tretíkrát nepomohlo.. Tiež som sa potom uchýlila k nie zrovna slušnému správaniu, ale začala ma rešpektovať (trvalo to dlhšie ako dva roky... Nič príjemné) aj keď zo slušnosti som sa zo začiatku držala, ale to jednoducho vydržať nešlo. Teraz ma rešpektuje, ak sa jej niečo nepáči, mne povie slušne, ale manželovi(svojmu synovi sa brutálne sťažuje, zlostí, emócie lietajú) a ja mám pokoj. Na prieky jej nerobím, svojím spôsobom ju mám rada, nie je to zlá žena, len máme rozdielne názory.