Trávenie voľného času s partnerom

kikinakika
24. aug 2015

Caute baby, rada by som sa opytala ako riesite problem s travenim volneho casu spolu spartnerom? Partner chce travit aj piatky vonku na oslave ci bare s kolagami a ja som vpiatok vzdy velmi unaveny pretoze chodievat do prace skorej ( on stava o pol osmej a ja o tristvrte na sest). Potom este chce chodit na navstevu su rodicom a tam byt 4-5 hodin, ale mne sa nechce chodit pravidelne kazdu nedelu. Mate aj vy takeho problemy? Ake su vase nazory?

gretocka
24. aug 2015

no ked budete mat deti a on nezmeni svoj postoj, tak ver, ze budes este vo vacsom probleme. Na druhej strane, nikde nie je napisane, ze s malym babom musis sediet doma, my sme necakali ani na ukoncenie sestonedelia pomaly a uz sme cestovali.... vsetko to je o tvojom nastaveni.

A este otazka, ked tvoj manzel beha po kolegoch a opekackach nezavola ta, ci ty nechces kvoli unave?

Kazdopadne by to chcelo trochu pochopenia z oboch stran a snahu o spolocne riesenie

timea7
24. aug 2015

@kikinakika nemusíš. Môžeš mu dať jasne a dôrazne najavo, že sa ti spôsob trávenia voľného času vás dvoch ani trochu nepáči. Som za to, aby mal každý z partnerov svoj okruh známych, ale nie na úkor toho druhého. Tu mi to príde ako obrovský nepomer - 95 % voľného času trávi tvoj partner s kamarátmi, kolegami, u svojich rodičova aby sa nepovedalo, tak ti navrhne, aby si išla na party k jeho kolegyni s ním. Absolútne by som sa nestresovala tým, že musím v sobotu upratať. Inak nechápem, prečo neupratujete spolu? On má v piatok relax u kolegyne, ty máš doma, ty máš v sobotu povinnosti, on má čo? Opäť relax? Deti nespomínaš, nevie si dosť dobre predstaviť, že by som ich s mužom takéhoto životného štýlu mala....on po baroch, kamarátoch, kolegoch, v nedeľu povinne k jeho rodičom a kde si ty? Nerozumiem, prečo musíte byť u jeho rodičov štyri hodiny? Prídeme, porozprávame, po dvoch hodinkách odchádzame. Ak tam niečo chcem jesť, tak si dám, ak nie, tak nie, je mi jedno, kto si čo myslí, či sa urazí, o tom, čo zjem, rozhodujem ja.

peneloppe
24. aug 2015

@timea7

Dobry postreh. My sme upratovali spolu, v sobotu. Jeden handru do ruky, druhy vysavac a islo to jedna radost. 😀

timea7
24. aug 2015

@peneloppe my tiež, potom upratovanie trvá kratšie, keď ho robia štyri ruky a nie dve a máme more času pre seba.

kikinakika
autor
24. aug 2015

@timea7 moj muz vysava raz za tyzden cely byt ale to musi byt doobeda v nedelu pred obedom, ale cez tyzden raz ci dva razy ked treba v kuchyni alebo chodbe to povysavam len ja pretoze chodi domov o 19:00 takze ja robitm aj varim aj periem nie len cez vikend inak by som celu sobotu prala na 2 razy a mala by som toho naraz vela a to nehovorim ze aj toho prachu a tak by bolo vela. Inak vari a cez vikend ranajky pripravuje s tym praveze problem nie je, sam sa chytil polievky uvari ... on lenivi nie je ale tiez ked nieco zrovna treba spravit tak tiez musi par hodin pockat az potom sa do toho pusti ale vseobecne mi pomaha vramci moznosti tak lepsie nez priemerne

timea7
24. aug 2015

@kikinakika potom máte problém podľa mňa len v tom, že on je presvedčený, že musí vymetať všetky akcie, ktoré poriadajú jeho terajší, bývalí, budúci kolegovia, kamaráti.....je stále v ťahu, každú nedeľu chce byť celé poobedie u svojich rodičov a vy máte minimum času na to, aby ste boli spolu. Aké máte koníčky? Čomu sa venujete popri práci? V každom prípade by som chcela od neho, aby dosť výrazne zredukoval tých kamarátov a kolegov. Môžeš predsa aj ty toľko času tráviť s kamarátkami, kolegyňami, ale na čo máš potom partnera?

kikinakika
autor
24. aug 2015

@timea7 to mozem, ale otazka je , ze on vie ze ja potrebujem byt aj doma sama bez ludi teda som menej spolocenska ako on ale to o sebe vieme uz davno a na zaciatku som chodievala aj ja s jeho kamaratmi von, ale potom zrazu prestal lebo sme zacali vybyvaovat byt tak vtedy nebolo ozaj casu a teraz chodieva s roznymi kolegami lebo ho volaju a to nehovorim ze stale doma aj pri mne chatuje si este snimi co povazujem uz za zavislost vecer o deviatej sa ho pytaju co ma co robit a tak on si s nimi vypisuje kazdy bozi den a este aj chodi vonku, kebyze to bolo iba na tie oslavy tak pochopim ale kazdy den je s nimi v kontakte a este aj grilovacky od siedmej do jednej v noci ... mi to vadi a o tej poslednej som nevedela bo mal si hrat s nimi futbal a skoncil na grilovacke niekolkohodinovej

timea7
24. aug 2015

@kikinakika no mal by sa od kamarátov čiastočne odstrihnúť, lebo budú medzi vami dvomi stále trecie plochy, pri troche dobrej vôle sa môžete predsa dohodnúť.

minutka
25. aug 2015

nemame deti a obaja sme z jednej dediny,takze sa s rodinami navstevujeme veeelmi caso a radi 🙂 nevidim na tom nic zle,mozno ak ma partner potrebu viac sa socializovat,nech ide obcas bez teba

digysa
25. aug 2015

@kikinakika Mna napadla len jedna otazka......kde si v tejto diskusii nechala SVOJ OKRUH priatelov?
Podla toho co opisujes, sa tvoj volny cas sklada z nasledovneho:
-sama doma v byte
-u jeho rodicov
-na akcii, ktoru poriadaju JEHO priatelia...

Good luck pri takomto vztahu. Kde je je tvoj zivot? On si svoj spolocensky zivot udrzuje, upevnuje a posilnuje...ty si sa stala taka putka domaca....prepac. 😅 Rovnovaha medzi vasim volnym casom je nulova.

zuzkag2
28. aug 2015

@kikinakika podla mna, ide s kamaratmi, lebo tebe sa nikam nechce, si unavena....mala by si aspon jeden piatok v mesiaci ustupit, a ist s nim, ak ta vola, ved v sobotu mozete spat, upratovanie naozaj neutecie. co sa tyka navstev svokrovcov, kedze tam chodi muz aj cez tyzden, mohli by ste sa dohodnut, ze jednu nedelu v mesiaci budete doma, len vy dvaja, pripadne pojdete niekam na vylet. vsetko je to o dohode.

deltaa
4. sep 2015

Len sa tu nehrajte vsetci na extrovertov. Mozno je pre nu muz dolezity a kedze je introvert, spolocnost priatelov nevyhladava. Podla mna aj bude pretoze inak by bola rada aj za tych co ma jej muz. Ja som tiez taka osoba.
Niekomu staci spolocnost v praci a cez tyzden a kedze zijeme v hektickej dobe, najlepsie pre cloveka je mat doma pokoj. Urcite kazda z vas mava nalady kedby by z domu ani nohu nevystrcila. Nesudte kazdeho podla toho ze ked nema priatelov tak je to putka domaca. Niektori ludia proste priatelov nepotrebuju.

ali223
4. sep 2015
Používateľ ali223 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ali223.

u kazdeho je to ine.. treba si uvedomit ze predsa niektori ludia su radsej samy bez ostatnych.

sima2304
19. nov 2017

Ahojte, hľadala som na internete nejaké články a rady, ako tráviť čas s priateľom. Resp mám možno podobný problém a chcela by som vedieť váš názor. Lebo neviem, či to preháňam alebo je to naozaj vážne a treba to nejak riešiť. .... Takže nie som s priateľom veľmi dlho, je to len rok a pol. Ale mam pocit, že všetko je jeho priorita len ja som na poslednom mieste ☹ . Náš harmonogram vyzerá asi takto. Ja vstávam o šiestej, aby som išla do práce, štíhla si keď tsk zacvičiť a po práci mať už kľud a ešte nákup. Potom idem domov a som doma. On vstáva niečo málo pred deviatou a v práci je do 18tej niekedy 18:30 čo chápem, keď chodí do roboty tak neskoro. Ale po práci ide vždy niekam. Či je to v pondelok futbal, utorok a štvrtok má iné kultúrne aktivity a domov príde v čase od 21:30 až po polnoci. v stredu to tak vyzerá, že nemá nič a môžeme byť aspoň vtedy spolu, lenže vždy keď mu niekto zavolá a ho niekam pozve tak to príjme aj napriek plánu, ktorý má už so mnou. A som z toho zúfalá. Chodí na všetky teambuildingy, a všetko čo zahŕňa kamarátov. Aj víkend je len o nich. Ak chcem byť aspoň trochu s ním, tak sa musím pridať do partie. Niekedy je aj týždeň doma (ako u rodičov) a pracuje z tamade a neozve sa. Len vtedy keď si chce spraviť dobre alebo v ten deň keď príde ku mne, že sa mám pripraviť. Cítim sa z toho hrozne. A už som s ním o tom hovorila s jeho reakcia bola: "každý má mať svoje priority, a ja ich mám a nechcem ich meniť. A nebuď na mne závislá" .. no to má odrovnalo. Ja začínam mať naozaj pocit, že som mu dobrá akurát na uspokojenie. Viete mi prosím poradiť? A ešte, aby som nezabudla aj dovolenku letnú mal s kolegami a so mnou víkend akurát.

jankaga
19. nov 2017

No fuh.... .... Uz len ta dovolenka.... Chod od neho prec radsej, kym nebudes lutovat. Vsetko je prednejsie ako ty

natalka13
19. nov 2017

@sima2304 povedz si sama preco s nim ostavas?

sima2304
19. nov 2017

@natalka13 ja viem prečo, ale zdá sa, že u neho je to iné. Vlastne sa to nezdá, ale je to tak. Ja sa s ním ešte raz pozhováram. Len vždy keď sa s ním chcem vážne pozhovárať nevládzem na neho do pol noci čakať a ešte mať dvojhodinový rozhovor, keď musím ísť ráno do práce.

mrkvicka060
19. nov 2017

@sima2304 ano, si mu dobra iba na uspokojenie. Jasne ti to povedal. Ma svoje priority. Mrzi ma to. Ano, jasne ze nema sediet len tebe pri zadku, ale odtial potial...a este k tomu v tak kratkom vztahu. Na tvojom mieste by som sa popozerala po niekom inom. Toto nie je chlap pre buducnost, a nechce proste s tebou travit svoj volny cas (okrem sexu). Takze ani ty s nim nestracaj ten svoj. Drzim palce