Tyran verzus manipulátor

diana1988
25. júl 2015

Keby si niekto z mojeho okolia precital to co tu napisem, asi by mi nik neuveril. Mam 26 a 46r. partnera, cudzinca z juhozapadnej casti europy. Na zaciatku sa mi ani nepacil, vobec to nieje moj typ, ale oslnil ma svojim zaujmom, galatnostou, intelektom, vedomostami, prehladom, tym aky bol pokojny a vyrovnany, vtipny, taktny, vzdelany, uspesny, vsetko mal usporiadane a vo vsetkom system, na kazdy problem riesenie, bol usmievavy a trpezlivy. - az to znie neuveritelne, ze som taketo nieco napisala o muzovi..po mesiaci stretavania sme isli na prvy vylet a tam sa ma opytal ci chcem byt jeho priatelka..este stale som nebola do neho zamilovana ale on sa ku mne spraval tak krasne ako nik iny koho poznam k svojej priatelke. Doslova som bola ako princezna, po case sa ukazalo ze je aj bohaty a zacal ma roznaznavat sperkami vecerami vyletami a nic odo mna nechcel. Sex bol az po 2 mesiacoch a on caka,l to ma dostalo, ze nanaliehal... No proste bol zrazu ako princ z rozpravky, zlomil by kazdu z vas, to mi verte. Kamaratky mi zavideli ale v dobrom, lebo on sa spraval velmi pekne aj knim, ked sme isli von nemal problem zavolat svojho sofera, ktory musel zohnat dalsie dve auta len aby moje kamaratky prisli v poriadku na miesto, organizoval vecierky pre mojich priatelov a pod. Mojich rodicov nemal problem pozvat na 600eurovy obed.. Prve problemi sa objavili ked mal narocny cas v praci, problemi riesil alkoholom, bol neprijemny, vrcal, zistila som ze je nejake lieky a zakazdym ked nieco pil mal okno ,robil mi sceny a spraval sa ku mne zle. Za prvy rok sa to stalo asi 3x, vzdy ma prisiel odprosit s kvetami, ze sa to uz nestane. Po case mi oznamil ze dostava projekt v inej krajine 4000km od slovenska, ze by bol najstastnejsi muz na svete keby som isla snim, ze som to najlepsie co sa mu v zivote stalo a chce so mnou prezit svoju buducnost.Dalsi polrok bol celkom v poriadku bez dram a potom mi navrhol spolocne byvanie, aby sme sa teda otestovali ak mame spolu byvat v zahranici. Nic extra mi nevicital, ale boli veci na ktorych sme sa pochytili, bol sebecky s vyberom bytu, vobec mi nepomahal s obhliadkami a vsetko svoje zle spravanie odprsvedlnoval pracovnou vycerpanostou. Mne sa medzi tym zacalo v praci velmi darit, rychlo som rastla, zarabala som vyborne ,vytvorila som si v medzinarodnej firme kontakty atd. Financne som bu bola schopna konkurovat vo vela veciach, rozmaznavala som ho darcekami vyletami a vecerami na oplatku ja. Mali sme rozlozene aj financie v ramci bytu. Lenze bol coraz viac frustrovany kvoli praci a pil coraz viac a bolo ta snim posledny mesiac pred jeho odchodom tazke, dokonca sa chcel so mnou rozist lebo ziarlil na mojich kamaratov. Ked mi robil sceny raz som si zbalila veci a ked som uz s pobalenymi kuframi cakala na taxik klacal predomnou a plakal nech neodchadzam ze ma miluje atd. Toto povazujem za svoje najhorsie rozhodnutie, ze som mu odpustila a povedala, ze snim ostnem a odstahujem sa snim. Hlupa hus a naivka, myslela som si, ze ked budeme prec od vsetkeho zmeni sa. A ano zmenil sa ale inak ako som cakala. Ked som dala v praci vypoved hovoril mi nech nejdem nikam, ze v tej krajine kam ideme je vysoka nezamestnanost, ze neviem jazyk a ze si nikdy nenajdem pracu. Myslela som ze sa zblaznil, dohodli sme sa na vsetkom ako to bude, ale ja som uz nemohla cuvnut, vyzerala by som ako hlupa pre vsetkymi znamymi rodinou, kolegami...boze. Potom mi volal ze nech sa nebojim, nech pridem, ze to spolu zvladneme, on totizto isiel do tej krajiny o 3 mesiace skor ako ja, ja som nemohla odist skor z prace.. Potom mi moj drahy poslal fotku auta co mi kupil, byt ktory pre nas vybral a ze sa na mna tesiii. Vyvolaval mi kazdy den nech pridem. Ked som prisla vsetko bolo ako ked sme zacalu spolu chodit, jedina nepriemnost bola jeho pubertalna dcera ktora zacala na mna samozrejme ziarlit, lebo je jedinacik z rozvedeneho manzelstva, nechutne rozmaznana, manipulativna vyuzivacna - ale toto je iny pribeh.. kazdopadne aj ona sa stala pricinou roznych hadok medzi nami. Ked som sa prestahovala opytala som sa ho ako to bude s platenim bytu a on ze odo mna nechce ziadne peniazr nech sa staram a plnu chladnicku, benzin v mojom aute, moje ucty a ze ho mozem platit ucty pod 20eur. A tak aj bolo lenze samozrejme mne sa to zdalo malo a chcela som prispievat viac napr. Som jeho decku kupovala oblecenie hocikam som ju brala so sebou a platila som to zo svojho vrecka - to bolo este pred tym nez mala14 r. Stratila energiu sa pretvarovat...zacala som studovat lokalny jazyk, som na jrovni A2-B1 ale stale som si nemohla najst pracu, moj priatel mi povedal ze mi pomoze nech sa nebojim, bol vo svojej rodnej krajine ma tu velavplyvnych znamich, keby chcel zohnal by mi nieco iba keby zdvihol telefon. Dokonca mu jeho dodavatelia aj punukli 2 pracovne miesta pre mna a on ich bez mojeho vedomia ale odmietol..len to som vtedy este nevedela. Postupne sa mi zacali minat moje uspory a po 7,5 mesiacoch v zahranici som ostala bez 1eura. Ked som mu to povedala ze pre o mi nepomoze s pracou sama si neviem zohnat, tak sa stale vyhovaral potom mi urobil scenu ze ako chcem zit ked nemam peniaze, ze co si osebe myslim a uz som vedela ze to bude zle..coraz viac pil, ked dom mu povedala nieco ohladne jeho problemu tak strasne na mna zakazdym zacal kricat zacal pouzivat nadavky a urazat ma nedalo sa snim o tkm komunikovat, potom zacal mat problem s mojim vyzorom, ze moje vlsdy niesu dost blond , ze sa mi robia z opalovania pehy a znamienka, ze mam schudnut, ne proco nenosim iba 15cm opatky ale iba 10cm, nechal mi peniaze a potom mi vycitsl o 3 dni preco minam, zadal mi oznamovst kam s kedy idemr bez toho aby sa ma opytal ci tam chcem ist, kupil napr. Sialene drahy vikend v 6* hoteli a pred tym potom drahy kabat ze nech som pre neho krasna....bla bla.. a potom o tyzden na mna nie ze krical ale jacal ze hk zrujnujem financne ze ma so mnou ibs vydavky ze kvoli mojim excesom nemoze ist na mesiac do brazilie kam zvykol chodit kazdy rok, ze ked bol sam mal ucet len za seba a teraz musi platit aj za mna. Co mi dal to mi nejskor vycital, najskor som plakala a nechapala co ja robim zle a potom som skusila ist na neho inak , jeden mesia csom si odlozila vsetky blociky a zratala kolko na man minul bolo to 280 eur, ukazalamsom mu to ako fakt, ze na man teda tolko nemina ako ss tvari s on ze som zabudla na byvanie a auto...prodtemvsetko zacal obracat kvoli na mna, zacalmi vycitat ze je vankus na krivo...prodte hluposti zaslo to tak daleko ze ked sa opil zacal ma vyhadzovat z bytu, ze nech zmiznem vypadnem..lenze ja nemam kam ist, som v inej krajine nemam peniaze nemam pracu a rodicom toto nedokazem povedat, strasne sa hanbim, moje sebavedomie je na bode mrazu, som zufala, zijem v krasnom dome pri plazi a msm depresie, nedokazem ramo vstat z potele, neviem preco som si toto uvedomila az teraz... najhorsia vec sa stala vcera, zase sa opil povedal mi ze som neschopna nezodpovedna chudera vyzirka ze sa neviem sama o drba postarat a ak nevypadnem z jeho domu tak na mna zavola policiu...kokos fakt nechapem co som mu urobila, ja emancipovana zena ktoru kazdy obdivoval ze aka som sikovna co som dosiahla v nizkom veku co si mozem dovolit, teraz spavam v hostovskej izbe s 5eurami v penazenke , moja hrdost ..uz ani neviem co to je mat hrdost, ponizena tu pisem vam a hcem vas poprosit o radu :(

lalinko2010
27. júl 2015

Dom pri pláži, krásne zariadený, pláže a hlavne PORTUGALSKO.
Pošli toho džentlmena ....

alaguema
27. júl 2015

@kiki68 áno, bola som na ambasáde v Londýne pre náhradný cestovný doklad, lebo mi skončila platosť pasu. Nič také tam nebolo, ale to je 10 rokov do zadu...Každopádne, som nadšená, že kadejakým nezodpovedným indivíduam sa skladáme na letenky domov. Nechápem. To, že vysedávajú na ambasáde a robia "hanbu" (komu a pred kým?), nie je pre mňa relevantný dôvod k tomu, aby sa to takto riešilo. Nech si zarobia ako každý iný občan. Nepoviem, keď sa niekto dostane do komplikácií v nejakej vzdialenej a nie zrovna bezpečnej krajine s minimálnou možnosťou obstarať si prostriedky, ale v UK??? Kde si zoženie prácu aj cvičená opica? Tento štát je evidentne v rukách dementov.

linduska86
27. júl 2015

@alaguema tento stat je v rukach dementov, ale co si zvolis to mas 😀
Ten prispevok sa mi zda vymysleny...

kiki68
27. júl 2015

@alaguema si asi zabudla,ze kolko nasich spoluobcanov tam chodi vycicavat ich socialny system, casto sesterku volaju rovno z policie a pod. Akonahle je to nas obcan tak to musia riesit,ci a im chce ci ne. Pre 10 rokmi bola uplne ina situacia. Prave to,ze si tam najde pracu aj cvicena opica, tak tam chodia rozni ludia,co nemaju ani IQ tej cvicenej opice a robia zlobu.

alaguema
27. júl 2015

@linduska86 prečo si myslíš, že vieš, koho som volila? Nie žeby to bol nejaký extra rozdiel, jedna strana väčší odpad než druhá, ale tejto vláde som hlas nedala. A to, že prispievame zblúdeným princeznám na návrat domov, bez toho, aby niekto niečo preveril a dôchodcovia vyberajú kontajnery, tak to mi až také smiešne nepríde. Už hodne od témy, ale napadla mi paralela so situáciou s utečencami, ktorých sa veľkoryso ujmeme a niektoré mladé rodiny žijú na pokraji chudoby. Mladá chodila na večere za 600EUR a teraz keby chcela, tak dostane od štátu na letenku...snáď jej bude stačiť druhá trieda 😎 Na hlavu...

kiki68
27. júl 2015

@alaguema ta baba by mala byt rada ak jej niekto pomoze,ale ja si nemyslim ze pojde domov, lebo first class by ju urcite domov nikto neposielal...nutnu pomoc si netreba mylit s letom s emirates :D Podla mna je ta baba zlatokopka co sa dostala do uzkych...

timea7
27. júl 2015

@kiki68 podľa mňa je zo celé vymyslené, tá jej úspešnosť vo firme sa bije s absolútnou naivitou a absenciou zdravého rozumu vo vzťahu....

koniarova
27. júl 2015

@timea7 Aj pravopis sa bije s úspešnosťou vo firme. 😉 A zakladateľka nám zrazu neprispieva, zaujímavé. 😉

alaguema
27. júl 2015

@kiki68 to s tým nemá absolútne nič spoločné. Ak vyciciavajú UK sociálny systém, tak je to preto, že daná krajina to umožňuje. Je to vec, ktorú majú riešiť oni, do tejto témy to vôbec nepatrí. Nechápem, čo tu vlastne obhajuješ. Ja predsa viem, že zamestnanci ambasády robia len to, čo im je nariadené, tvoja sesternica je radový zamestnanec, nie je to jej chyba, že je to tak, ako to je. Pointa je tá, že ten systém je blbý. Snáď by bolo normálne, aby si situáciu každého takého žiadateľa najprv preverili. Čo rodina, majetkové pomery. Nikoho nezaujíma, či skutočne nemá žiadne prostriedky na SK?? To tam môže prísť hocikto, kto chce ušetriť za letenku a my mu ju kúpime, ak si vymyslí dostatočne srdcervúcu story, či ako to funguje?
Napríklad táto slečna, ktorá má doma rodičov, nejaké zázemie. Tvrdíš, že aj ona má nárok na takúto pomoc od štátu a príde ti to normálne?

linduska86
27. júl 2015

@timea7 presne o tom, ze si neodkladala ani za mak prachov tiez 0 bodov...
@alaguema myslela som to dost nadnesene ,lebo je to tak co zvolis to mas darmo je ti tonproti srsti 😉
O tych 600€ veceriach 😀 niektorym "babikam" aj tu na MK to tak vuhovuje ,ale myslim si ze je to tale vydrziavanie. Chlap maka a oni sa tu vystatuju ja mam to a hento a tamto..mne to pride moc ubohe 😀 lebo keby ich opustil tak tiez maju velke hovno..

timea7
27. júl 2015

@linduska86 sú prázdniny, teplo bolo už aj pri bazéne, možno sa niekto pekelne nudil.....

linduska86
27. júl 2015

@timea7 😀 😀 tak lebo mne to pride ako z knihy "sushi v dusi" alebo "velke baby neplacu" z evitapress - a navyse caja je tu registrovana od 07/2015 🙂

timea7
27. júl 2015

@linduska86 no veď práve....

kiki68
27. júl 2015

@alaguema ak pise,ze nema ani euro, tak co s nou maju robit, takych je vela. V tomto pripade sa neberie nejake skumanie majetkovych pomerov v uvahu, to by bolo dot zlozite, samozrejme sa tych ludi opytaju ci maju rodinu a taketo moznosti,ale iba v ramci kompetencie. Nutit volat mame a otcovi ich nemozu.
A okrem toho keby takuto zensku poslu domov tak sa stane lepsie pre nu aj pre vsetkych okolo. Nepamatas ako isli orodovat za toho magora do Iranu,co si myslel,ze si spravi mensie dobrodruzstvo a nakoniec povedal,ze on by sa tma aj o mesiac vratil? ano stat zial musi pomahat ludom,co nemaju ani stipku rozumu. Ci uz posahanemu mlademu chlapcovi alebo skrachovanej zlatokopke bez eura na konte.
A dala by sa o tom napisat asi aj knizka, ne sushi v dushi,aleho rosol v hlave 😀

sissmiss
27. júl 2015

@kiki68 mala otazka k tejto ot casti. A oni to potom od nich ani spatne nevymahaju? 😕 Stat mi bachol exekuciu na vsetok majetok len tak z voleja za to ze som nezaplatila nejakych 50eur odvody, som to proste opomenula...Len tak bez vyzvy na zaplatenie som mala odrazu vsetko bloknute a exekutor sa isiel pototo. Je pravda ze to bolo v malom meste kde kazdy kazdeho pozna a ex.bol zaujaty lebo som mu nevysla v ustrety v jednom jeho pochybnom biznise 😀 ale aj tak, zareagovali okamzite masivnym sposobom. No nemohli mi to odpustit? 😀 Ked hen rozdavaju letenky. Lebo ako takto, pomoct svojmu obcanovi ved ok, ale preco to nemoze zaplatit ked sa dostane domov a zaradi sa naspat do prac.procesu atd?

kiki68
27. júl 2015

@sissmiss je to paradox toho systemu, nie vacsinou a nevymaha naspat nic. Ide o jednorazovu pomoc. Nejde o nejake zdrziavanie toho cloveka v tej krajine. Na odvody a socialku treba davat pozor, na SK posielaju exekucie snad na vsetko. A nejde o rozdavanie leteniek ludom, oni toho cloveka musia poriesit bez ohladu na to co je zac. Vacsinou je mensi problem ked je clovek zivy, ale ked sa mu nieco stane je to uz podstatne komplikovanejsie.

maciatkolulu
27. júl 2015

@kiki68 celkom pravdu nemas, to hy si kazdy clovek mohol zaplatit len letenku tam a naspat naco, ved ambasada zacvaka, alebo je nejakybrozdiel medzi slecnou, co sa zrazu spamatala, ze princ nie je princ a radovym obcanom? Ak je to tak, tak si hned booknem jednosmernu letenku do nejakej destinacie a spiatocnu mi zacvakaju. Supeeeer. Poviem, ze ma okradli a letim domov na naklady statu a mozno aj špeciálnom 😉

alaguema
27. júl 2015

@kiki68 ale veď tu nie je reč o tom, keď sa niekomu niečo stane. Vtedy si ambasáda plní svoj účel a existenciu tým, že sa o svojho občana postará. Tu sa ale bavíme o tom, že slečna priletela do Portugalska, býva v luxusnej vile s nejakým polomagorom a už sa jej to nepáči, má zdravé ruky, je celá, má všetky osobné veci aj doklady, nikto ju neokradol, nič sa jej nestalo, iba nemá peniaze, tak sa vyberie na ambasádu a tá ju dopraví späť do vlasti len tak zadara bez toho aby sa nad tým niekto pozastavil?To je presne ako píše @maciatkolulu...beriem jednosmerku na Bahamy a na cestu späť sa mi poskladáte vy všetci.

capi1
27. júl 2015

nečítala som celých 5 strán, pretože ak som zbežne pozrela na reakcie opakovali sa - ja sa len pridám a podporím názor - odchod a to okamžite !!!! nechápem na čo čakáš - pokiaľ ťa naozaj v návale zlosti nevyhodí pred dvere bez vecí a dokladov a pod ???
dúfam, že už si pochopila, že ak by aj sľuboval a za čas bolo dobre, tak opäť bude nasledovať táto fáza, v ktorej sa nachádzaš.
Si mladá a ako píšeš, šikovná, pracovala si v zahraničnej spoločnosti ... prácu si nájdeš, možno nie hneď takú akú si opustila, alebo možno aj lepšiu - nevieš 🙂
... no aká hanba ? to o čom hovoríš ??? každá senzácia trvá "3 dni" - no a čo !!!!! po pár dňoch, možno týždňoch si nikto ani nespomenie .... fakt, ver mi. A neboj, nie si prvá ani posledná, ktorá odišla od chlapa a zo zahraničia.
Požičaj peniaze na letenku - od kohokoľvek- rodičia, súrodenci, kamarátka - objednaj letenku a najkratšou cestou DOMOV !!!!
veľa šťastia !!! 😉

kiki68
27. júl 2015

ak sa dostane do tej situacie,ze napr. ma nohy ruky zdrave,ale nema uz ani mobil,aby volala niekomu, nema prakticky nic, nema ani kde byvat a chce ist domov tak jej pomozu.
Samozrejme ak je v krajine EU je to velmi jednoduche dostat sa domov. Bezdetne, mlade baby to proste komplikovane nemaju. Ale mne ten jej pribeh pride pritiahnuty za vlasy,ved si moze hladat pracu sama, aj vsetko robit sama. Ale nevidime do toho co sa tam deje,takze tazko sudit, ona sama a tu vyjadrovat prestala.

katie555
27. júl 2015

@kiki68 len podla mna ona nie je v portugalsku ..lebo aj na zaciatku pise ze sa jej vsetky kolegyne cudovali ,ze v tej krajinne si isto pracu nenajde .podla mna je niekde ako som pisla v niektorej moslimskej krajine

kiki68
27. júl 2015

@katie555 ved aj mne to prislo divne,ze by v Portugalsku sa velmi rychlo nedopatrala pomoci ako z toho von. Ale tak niekde prave to Portugalsko a vilu na plazi spominala. Tiez prve co ma napadlo bolo,ze je niekde v Emiratoch alebo nejakej inej zlatej klietke a to uz by bolo pekne komplikovane. Ale zase v moslimskej krajine neviem ako by sa dostali k alkoholu, viem,ze tam ludia tiez piju,ale je to zlozitejsie keby ich niekto prichyti.

timea7
27. júl 2015

@kiki68 ale keď si vezmeš z každej telenovely niečo, tak sa to pospájať dá 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katie555
27. júl 2015

@kiki68 mam pocit ze doma mozu pit oni ked chcu tak si alkoho zozenu ...neviem len tiez mi nepasovalo to ze preco by si akoze v portugalsku pracu nenasla ? jasne ze 'udajnu vysokokvalifikovanu pracu ' aku robila dovtedy bez jazyka nie , ale ked chces robit tak ked aj upratujes v hoteloch, pomoc v kuchyni atd

maciatkolulu
27. júl 2015

inak nemam pocit, ze je v zlatej klietke, skor si to podla mna ona sama tak predstavuje ako romanova hrdinka. Podla vsetkeho moze kedykolvek odist, takze klietka to nebude 😉 Skor si myslim, ze dotycny bude celkom rad, ked sa zbali a odide a najde si novy blondavejsi a chudsi tip. No proste dievca si myslelo, ze bude za vodou, dala vypoved, odstahovala sa a buuum, nie je to podla jej predstav. Stale nechapem ako sa moze jedna zena, ktora super zarabala, bola samostatna a emancpovana zrazu ostat takto. A neviem si predstavit, ze pride na velvyslanectvo, ze dobry den, sekla som sa, amant ma vyhodil na ulicu a nemam prachy, poprosim na letenku a oni daju. Hovadina, akurát tak jej daju moznost kontaktovat rodinu a blizkych

kiki68
27. júl 2015

@katie555 dala som si tu namahu a presla vsetky prispevky v jej diskusii, takze z toho vyplyva,ze predtym bola samostatna, potom poslednych par mesiacov od neho ekonomicky zavisla,ale to Protugalsko mi nesedi,presne ako Tebe, podoba sa toto na nejake krajinu trosku inde, ale nesedia tam ine veci. Mam dojem,ze baba si vymyslela jednu peknu telenovelu a ked zistila,ze tu na MK vieme ako je daleko Lisabon od SK republiky tak radsej sa odpojila z celej diskusie. A keby vie anglictinu,nemcinu,tak urcite by pracu nasla aj keby robi iba baby sitterku alebo nieco taketo ludom,co speakuju. Ej very toto bude dobra telenovela, uz chyba iba Jose Armando 😀 a vlastne aj toho uz mame, len trosku prestarnutu verziu 😀

jemena
27. júl 2015

Ani sa zakladatelke nečudujem, že prestala sem prispievať... tolko zlomyselnosti sa len tak nevidí. Kolko frustrovaných žien, čo nemajú do čoho pichnúť... 😅

linduska86
27. júl 2015

@jemena radsej budem frustrovana - ako sa hrať na niečo čo možno ani neexistuje 😀 ak sem davam prispevok ocakavam pozitivne, ale aj negativne reakcie - ak cakam nieco ine sorry, taky je internet 😀 mozno uz priletela na svk

lubkavargova1
27. júl 2015

Uprimne? K tym negativnym prispevkom - jaj jej nezavidim naopak. Fandim jej, aby sa to utriaslo a bola opat happy. A preco? Lebo takeho korunovaneho debila jak je jej chlap to len lupou treba hladat (aj ked niekedy mam pocit, ze ani nie)..no proste moja draha, drz sa ho, neopustaj bo bozechran aby ten idiot zase prisiel na SVK a zbabil dalsiu o dalsie desatrocie mladsiu. Zeny - matky si aspon vydychnete ze dcerky mate v poriadku a neohrozuje ich take idividuum...takze zatat zuby, a drzat sa ho zubami-nechtami 😀 😀 😀 😀

mihula
27. júl 2015

@jemena a ty dievča vieš o čom pišeš?A že zlomyselnost.Jasne a ešte jej tu zavidime,že?A všetky by sme chceli byt na jej mieste.Keby jej bolo tak dobre,ako si mysliš ty,tak by sem nepisala.Daj jej radu ty,chcem si ju prečitat,alebo si to vymen s nou.