Vekový rozdiel medzi partnermi

prdelinka12
30. jan 2013

Ahojte,aký je medzi vami vekový rozdiel ? medzi mnou a mojím drahým je 9 rokov,jemu sa to zdá veľa,mne ani nie..Tvrdí,že mu viac ľudí povedalo,že keď budeme starší,pocítime rozdiely....čo si o tom myslíte ?

victory1
1. mar 2013

@monikajaco no, ten moj ma dake vrasky, ja mam par kil navyse, takze som vyhladenejsia... 😀 no a zistili sme to az na dovolenke, ked sme v Chorvatsku davali pasy domacemu a vypisovali papierik na prihlasenie pobytu...kukala som ako puk a aj on... 😉
Ale inak aj ja som s tym mala trochu problem..ale mentalne nemam z neho pocit, ze by bol mladsi, nechytaju ma materske komplexy..zatial... 😉

suzana31
1. mar 2013

môj manžel je odo mňa starší o 17 rokov a 6 mesiacov. v živote som so žiadnym inym mužom nebola taka šťastná, ako s ním 😉 pokial je láska, porozumemie a rešpekt, na veku nezáleží.

atinag
2. mar 2013

@suzana31 mame to tak isto ako vy,tiez mam tak ako ty,mm tak isto ako tvoj...zial,nam manzelstvo nevyslo..spustacom nebol vekovy rozdiel,no s odstupom casu vidim,ze by som do toho 2x nesla...takze zakladatelke by som len povedala,ze 9 je tak akurat..citala som niekde,ze vraj idealny rozdiel je 6-10...nuz,kazdemu podla chuti.. 😉 ..este nieco,citala som ta v inej diskusii,kde si pisala,ze vas "nici" partnerova praca..ja len dufam,ze sa nepotvrdi to,co tam baby naznacovali.. 😒 pretoze vas pribeh vyzeral naozaj stastne..vela stastia prajem...

karinka2555
5. mar 2013

tak ja si myslim ze uz deti nebudem mat viac,aj ked on urcite bude pozdejsie chciet davnejsie sme sa o tom rozpravali ale uz sme sa k tomu viac nedostali ,takto nam to vyhovuje aspon zatial uzivame si kazdu volnu chvilu ,ked mozeme byt spolu on totiz nebyva s nami ale kazdy den sa vidime. 🙂

timotea244
5. mar 2013

@prdelinka12 nemyslím si,že by ste mohli pociťovať rozdiely,keď budete starší...v čom?to nieje až taký veľký rozdiel...napríklad Ja som od môjho manžela staršia 3 roky...niekedy si síce zo mňa uťahuje,že už som stará,že by ma mal vymeniť 😀 no pritom viem,že by nemenil za nič na svete 😉

januska010
9. mar 2013

Môj manžel je starší o necelých 20 r. 😉 Popravde nikdy som si s rovesníkmi príliš nerozumela 🙂 😀

zuzlina1
9. mar 2013

ahojte dámy, medzi mojimi rodicmi bol 31 vekovy rozdiel. skoda ze jeden z nich s nami uz nie je

kate1616
9. mar 2013

Ja som od manžela o 10 a pol r. mladšia a v pohode. Ked si dvaja rozumejú nepocituju rozdiel

dahra
9. mar 2013

Moj je odo mňa mladší o 2 roky a 9 mesiacov 😉

jgiovanna504
9. mar 2013

Moj "skoro muz" je odo mna starší o 18 rokov. a neviem si pri sebe predstavit vobec nijakeho rovesnika. nikdy som s nijakym dlho nevydrzala 😀 hoci si niekedy pripadam,ze starsia som ja.. 😎

betuska22
9. mar 2013

ja som nikdy ani nemala frajera rovesníka ,mala som trochu frajerov jeden bol o 7 rokov starší druhy o 8 a môj manžel je o 10,5 roka starší, niako neriešime vek a ani sme nikdy neriešili, vlastne asi len prve 2 tyždne chodenia 😀 a dokonca je len o 8 rokov mladší ako moja mama......je to v pohode a nevidím dôvod prečo by to malo byť v buducnosti inak 😉

dedenini
9. mar 2013

ja mam 24 a priatel bude zachvilku 32 ....takze takych skoro 8 rokov je rozdiel...a nepocitujem ziadnu vyhodu ani nevyhodu..je to jak ma byt 😉

janinah
9. mar 2013

rozdiel viac ako 10 rokov je veľa a vidno to každým rokom viac,jednoducho je to tak,že 30 a 45 nie je to isté čo 50 a 65 a nehovoriac už o 60 a 75....mm je starší o 9 r. a už je to niekedy veľa napr.na plesy už ide viacmenej kvôli mne a viac tam debatuje akko tancuje,sme 50 a 59...ľúbime sa,v láske rozdiel nevadí,v každodennom praktickom živote niekedy áno

atinag
10. mar 2013

@januska010 a mozno to este len pride.. 😀 😉

januska010
10. mar 2013

@atinag Tak ja by som ho už nedala za žiadneho mladšieho 😀

sue
7. apr 2013

A čo hovoríte na 23 ročný rozdiel? 😕

apolkaaa
7. apr 2013

Medzi mojím prvým partnerom a mnou bol 14 ročný rozdiel, vzťah nám vydržal skoro 6r. a medzi mojím druhým partnerom a mnou to bol 18 ročný rozdiel 🙂 trvanie cca. 6mes. Obe vzťahy sa skončili z iného dôvodu ako je vekový rozdiel.( A s tým starším som si rozumela ešte lepšie.) Na začiatku som mala obavy, či to bude fungovať, ale ten vekový rozdiel sme nepociťovali. Starší partner pri mladšej žene ,,omladne,, 😀 Keď si dvaja ľudia rozumejú a ľúbia sa, vek podľa mňa nehrá rolu 😉

redhairy
7. apr 2013

@sue my máme 21 rocný rozdiel.

sue
7. apr 2013

@redhairy a ako dlho spolu žijete? Aké sú reakcie okolia?

stellamaris
7. apr 2013

@redhairy ak vam to klape,tak je to super.Moj sef a jeho druzka maju vekovy rozdiel 28 rokov a vztah im klape uz 8rokov,iba ludia mudruju obcas alebo vtipkuju,ci je to jeho dcera...ale to im nevadi 😉

katieg85
7. apr 2013

@didi44 😀 😀 😀 no tak to ty si ma riadne pobavil ,ze aktivny v 70-ke.

rorinka11
9. apr 2013

Moj je starsi o 9r 2mes. a v pohode.Sice sme spolu len 5rokov,no snad sa to ani nezmeni 🙂

kikaba44
10. apr 2013

@sue "sue A čo hovoríte na 23 ročný rozdiel? " Ak mu nemusíš dávať plienky, tak je to super 😀

blackcat8885
12. apr 2013

Medzi nami je necelý rok no priateľ má viac rozumu ako môj bývalý ktorý bol o 5rokov starší

sijust
12. apr 2013

@prdelinka12 9rokov a vela? neblazni...to je akurat 😉 medzi mnou a mm je 16 rokov... vyzera velmi mlado,tak ako pise @kattis tipuju mu min.o 10 menej...ale dolezitejsie ako kto vyzera je,ako sa kto citi...nam to vobec nevadi...jedine,ze je mensia pravdepodobnost,ze spolu zostarneme ☹ ja som mala dlho partnera v mojom veku a uz by som to nespravila,teda uz ani nemozem 😀 a ked si ta manzel bral tak mu to nevadilo?preco mu to zrazu zacalo vadit?

pragmaticka
12. apr 2013

mala som ex kt. bol o 10r. starsi a neustale len poucoval a myslel si ze vie vsetko lepsie ako ja, na vsetko ma najspravnejsi nazor. (Nemusi to byt ale pravidlom!) Teraz mam svojho , ktory je dokonca o mesiac mladsi ako ja a rozumieme si super...

pragmaticka
12. apr 2013

Podla mna ten vyssi rozdiel je fajn ked zena dospieva (18-28r), vtedy jej o 10r starsi muz pride atraktivnejsi, skusenejsi, zaujimavejsi ako jej rovesnici. Jej rovesnici prechadzaju v tom veku este pubertou, kedze chlapom predsa len trva nieco dlhsie kym sa dostanu na nasu uroven dusevnej vyspelosti. Ale od toho 28r je podla mna idealny max. 3 rocny rozdiel...ved komu by sa chcelo starnut osamote! a pri 10r rozdieli je predsalen ta pravdepodobnost ze muz zomrie ovela skor ooovela vyssia.

andy04
12. apr 2013

@pragmaticka Ani sa nedivim ze ťa tvoj ex stále poucoval tvoje názory sú dost zvláštne jemne povedané... Takze najprv si nájdem staršieho potom ho nechám nájdem si podobný ročník pretože starší ide zomrieť skôr 😖 Na tvojej planéte umieraju iba starý, neexistujú rozvody povody a choroby pripadne nehody? Niečo ako "človek mieni osud mení " ...

digysa
12. apr 2013

Ono je to vsetko pekne........ako vam to klape, ako si s nim rozumiete, ako si neviete prestavit ineho okrem neho, ako ste najstastnejsie v zivote............ TERAZ 😒

Ale co POTOM? Ja 70 rokov a partner 80???
Ja 70 rokov a manzel 88 rokov? (az sa dozije)
Ja 70 rokov a manzel 98 rokov? (mozno tak vo sne) Niekto tu pisal o 28 rocnom rozdieli....

A generacne rozdiely medzi detmi- o tom ani nehovorim..... Prestavte si takeho 60-neho otca, ako travi svoj cas s 20-rocnym synom 😖

Vekovy rozdiel je velmi dolezity.....ale zalezi aj od toho, ako sa o seba clovek stara fyzicky a mentalne. (zalezi od povolania, zabavy, konickov, zalezi od zivotneho stylu)
Ak sa vam pacia starsi muzi, tak by som urcite pozerala na to, aky aktivny zivot vedie vas buduci priatel. Ked uz teraz je jeho hlavne hobby pozriet si futbal pri telke a max.nieco pri dome opravit....tak v 60-tke to bude smutny pohlad.... 🤐

@pragmaticka tiez nechcem zostarnut sama....staroba je svina 😖

@andy04 s tym osudom mas pravdu...ale to uz rozoberame strasne vela roznych variacii...to sa tak neda bavit o vekovom rozdieli...jasne, ze auto ta moze zrazit zajtra

sonickaka
12. apr 2013

@prdelinka12 Máš pravdu, ked budete starší pocítite rozdiely.