Zavolali na nás sociálku

asimama
8. okt 2014

Mam 3 rocneho synceka..Ja som momentalne PN a moj muz robi od rana do neskoreho vecera..Ziejeme si hojne..ale starame sa o to..aj za cenu byt spolu..Byvame v rodinnom 5 izbovom dome aj s mojim otcom..Maly ma krasnu decku izbicku..My momentalne prerabame..skriabe sa omietka v spalni,kym sa nenarodi mala chcem to mat tip top..nech sa to olici da plavacka a na zaciatku novembra nam pridu skrine..skrine sa prehadzuju..mame rozbite 3 izby..ani sama poriadne neviem v ktorej izbe mam nohavice..fakt binec..vcera k nam prisla socialka..ja som bola u susedy..a ako som prisla domov hned sa vyrutili oproti mne,ze vidime,ze je vsetko vporiadku..ja som ostala v nemom uzase..proste bez slova..ukazala som im kde byvame..ospravedlnovala momentalny stav..proste ked sa robi..viete si predstavit.. ☹ vyhadzane skrine..proste na zem som hodila aj veci co sa mi zdali zalknute,ze to hodim do prania..tak videli,ze maly ma svoju izbinku..povedali,ze dostali anonym,ze mam nezaopatrene dieta..videli,ze mam navarene..aj ked riadu po aleluja..tak ma to teraz sere..doprdele.ale stale dufam,ze pochopili,ze sa robi..ona mi vravela,ze 90% hlaseni maju proste od "dobrych" ludi..ze mam zabudnut,ze tam aj boli..ze vidia,ze maly je vporiadku,ze mam navarene..cele poobedie som preplakala..tak strasne mi to je luto..nikdy v zivote som nikomu neublizila..nikdy nic nepriala zle..malemu by sme zniesli aj modre z neba..nebojim sa toho posudku od skolky,ci doktorky..lebo vidia,ze maly je cisty,nezanedbany..asi aj viem kto to nahlasil..nas mili svokor..v zivote nevidel maleho..ani na svadbe nam nebol..ani malu neuvidi..nenavidim ozranov..co sa tvaria,ze zhltli cely svet..pourazal ma bez priciny az az...ako sa mam voci tomuto branit..celu noc som nespala...tak strasne mi to je luto..idem na socialku..sa popytat co bolo na mna hlasene..a ci listom..alebo pisomne..boze ludia su take svine ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mamka34
23. okt 2014

Pozriete na to takto, deti sú malé a nepoznajú svoje práva. Môže sa stať, že niektorí rodičia ubližujú, zanedbávajú a zatajujú, niekomu sa to nepozdáva a pre istotu zavolá na sociálku. Ja už som tiež volala, pretože sa tu nasťahovala rodina, kopec detí, druh a družka, deti slabo oblečené, veľmi, veľmi štíhle, ale s cigaretkami. Dievčatká začali chodiť ku nám, dala som im niečo pod zub, porozprávala sa s nimi, zistila som, že jeden brat vo väzbe, druhý oženený s Rómkou, ktorá otehotnela zas s iným bratom. Proste des a hrúza, postupne začali chodiť viac, syna volali do pivnice, ponúkli mu orálny sex za peniaze. 🙄 Raz prišli zasa, že ich strašne bolí zub( jednu z nich), chceli Paralen. Tak vtedy som sa už napálila, že ako niekto môže dieťa nevziať dieťa k zubárovi, veď to nie je bolesť hlavy, volala som na sociálku a opísala stav. Tak skončilo to tým, že ich matka mi prišla na tretí deň vynadať, povedali jej, kto volal, ja som sa predstavila. Dievčatá si behajú po sídlisku ďalej, vraj kšeftujú s marihuanou a to sú na ZŠ. K nám už nikdy neprišli. Ja si myslím, že pracovníčky sociálky jednali neprofesionálne, mne nešlo o žiadnu pomstu.