Žije váš vzťah len kvôli snahe urobiť si dieťa?

pheobe007
27. máj 2015

normálne by som sa o tom porozprávala s najlepšou kamarátkou, alebo s niekým koho poznám, ale viem, že ma nikto nepochopí tak ako žena, ktorá to tiež prežila, alebo prežíva. Už cez rok a pol sa snažíme s partnerom o dieťa, som z toho smutná, všade okolo mňa majú deti, alebo sú tehotné (Ale to asi nemusím rozoberať) ..
keď sa milujeme myslím len na to či to už konečne vyjde, a keď zas príde mrcha a som z toho smutná on len kývne plecami a dáva mi jasne najavo, že mu na tom až tak nezáleží. mám pocit, že sa to medzi nami rúti každým dňom
- už som sa s ním o tom bavila, povedala som mu presne to isté, že si myslím, že sme spolu už len preto, aby sme ešte "zamakali" či nám to vyjde, alebo nie
na to som dostala len strohú odpoveď, že to neni pravda, že mám byť trpezlivá
ibaže už to riešime skoro dva roky a bavíme sa čím ďalej tým menej, už sa to točí len okolo tohto

bonaqa2013
27. máj 2015

pozri skupiny, myslím že sú tu maminky čo sa zaoberajú týmto problémom - asi Ti najlepšie budú rozumieť.

liebling98
27. máj 2015

Zažila som. Kontroly u gynekológa, či dozrievajú folikuly, kedy prebehla ovulácia a kedy teda máme ísť na to. Už som mala pocit, že sa nemilujeme, ale párime. Tak sme šli do CAR, zadarilo sa IVF, o tri roky KET a potom ako blesk z jasného neba sa neplánovane zadarilo úplne klasicky staromódne v posteli.
Nezúfaj, skúste možno to CAR.

nevelyn
27. máj 2015

Po roku-dvoch je nacase skusit CAR, aspon vam urobia prve vysetrenia, ktore nie su nijak psychicky narocne (spermiogram, genetiku, atd.), aspon zistite, ci je nejaky ocividny problem. V tom snazeni vsetci radia nemysliet na to, najst si hobby, sustredit sa na nieco ine, ale v reale to ide velmi tazko☹. Ked sme sa snazili s partnerom (tiez to napokon vyriesil az CAR), tak som s nim rozhodne nepreberala kazdy tehotensky test a snazila sa najst ine temy. A vyzeras velmi mlado, takze urcite ti este neuteka vlak a mas spustu casu.

nikola81
28. máj 2015

Treba vyuzit dostuplne lekarske metody a zbytocne necakat na zazrak. Je to natlak na psychiku a je to aj skuska vztahu. Hovorim z vlastnej skusenosti. Ja som sa koli tomu aj rozviedla, lebo ten stres a sklamania urobili medzi nami nekonecnu barieru. A to som bola aj na umelom oplodneni. S terajsim priatelom tiez bojujeme, ale uz necakam. Rovno to riesim cez CAR a znova idem na umele oplodnenie. Ja sa snazim otehotniet 9 rokov. Je tu vela skupin kde ti dievcata ochotne poradia a riesia presne tieto iste problemy.
https://www.modrykonik.sk/group/4006/
https://www.modrykonik.sk/group/5619/
https://www.modrykonik.sk/group/1958/

lauricka
28. máj 2015

no ja neviem, ked je vas vztah na bode mrazu, je dobry napad mat spolu dieta? A inak, po roku snazenia by ste mohli zajst k odbornikom, mozno mate nejaky problem. Co na to gynekolog?

guinevre
28. máj 2015

Ked myslis, ze ste spolu len kvoli tomu, ze mozno budete mat dieta, tak by som si to este dobre rozmyslela na tvojom, a aj jeho mieste. Podla mna ked sa dvaja naozaj lubia, tak zostanu spolu bez ohladu na to ci maju alebo nemaju dieta. Takych pripadov je vela, ze ked dostanu dieta, zene to uplne staci, muza posunie na druhu kolaj na trvalo, a vztah skrachuje. Alebo su spolu dlho aj ked nie su 100% stastni, robia si dieta "lebo je uz na case", a potom dojde niekto kto jemu alebo jej roztoci svet, a je po vztahu :/

alaguema
28. máj 2015

myslím, že to čo popisuješ je už také neurotické a evidentne spôsobené tvojou posadnutosťou tehotenstvom. On mykne plecom, lebo väčšina chlapov to proste tak neprežíva, nerieši. Možno by to chcelo úplne zmeniť čip. Začať sa opäť milovať, "nemakať na tom", to je úplne zle, zle. A prestaň očakávať, že chlap bude s tebou prežívať každú ovuláciu, každý tehotenský test. Väčšina chlapov sa preberie až keď je dieťa na svete, vtedy im dôjde, že aha, ja som otec, mám potomka. Dovtedy je to pre nich celé veľmi abstraktné a so ženou sa milujú, lebo ju milujú, alebo proste chcú sex. Ak ty pri tom myslíš na "technickú" stránku veci, pochybujem, že by sa to neodrazilo na kvalite toho, čo do toho dávaš...čo on, samozrejme, vníma a to tiež vášmu vzťahu nepridáva. My sme po bábätku túžili rok a niečo vyše roka aj trvalo, kým prišlo prvé, takže nezúfaj 🙂

janinah
28. máj 2015

ja tomu poradiu v tejto dobe nerozumiem,,,my sme najprv spolu chodili,potom zasnúbili,svadba a spoločné bývanie a dieťa..ani by mi nenapadlo pracovať na dieťati za slobodna,v neistom vzťahu.....najprv som musela mať istotu,že náš vzťah je pevný a sme manželia a chceme mať dieťa a byť rodina.....len aby si nepísala o pol roka-som tehotná,ale partner sa vykrúca a ani neviem či to dieťa chce 😒

lavinis
28. máj 2015

tak asi treba naozaj ten vzťah prehodnotiť, dieťa ho lepším nespraví 😉 mám to za sebou a som rada, že to skončilo.

zibi
28. máj 2015

to co zazivas je uplne normalne , aj vztahu to da zabra. Muzi to inak vnimaju inak su na tieto veci stavani a zena automaticky hned vstetko analyzuje a rozobera - to uz aj vztah trpi. a pritom ti muz dal najavo ze mas byt trpezliva.
musis si zodpovedat otazku - ze co by sa stalo keby ste dieta nemali. hovorim to z vlastnej skusenosti. Nie je to o tom, ci chces mat ty dieta, ci on chce mat dieta - proste kvoli comu ste vlastne spolu ? brali ste sa kvoli tomu, ze chcete byl LEN rodicmi ci aj partnermi, manzelmi, priatelmi, milencami a ci kvoli tej jednej veci byt rodicmi vytlacis (myslism si ze ty to tak citis) to vsetko ostatne a ostanete len rodicmi? Neviem ci mi rozumies..ale manzelstvo nei je len o tom byt matkou a otcom... rozidete sa a co dalej ... budes znova hladat niekoho ineho aby ti splodil ideta? na to si sa vyvat predsa nemusela... mat dieta v manzelstve je len jedna z moznosti..ked milujes svojho partnera, neries ci sa pozrel tak alebo tak , ci o tom hovori alebo nehovori, ci pozrel na teba jednym okom krivo a tresol nejaku hlupost. kazdy sa s tym vysporiadava po svojom. Zodpovedz si otazku ktoru som ti polozila na zaciatku - myslim ze manzelstvo je nieco viac ako byt len rodicom . je to poslanie, je to dar, je to jedna z moznosti ..a le nie je to len to .. a ked ti nie je sudene byt prirodzene matkou - zblaznis sa ..jednoducho to je zivot. Skus sa na to takto pozreit.
Okrem toho ver ze je tolko moznosti ako otehotniet. Su centra ci IUI, ci IVF ci adopcia, pestunska je toho dost...
mali by ste zacat riesit kedze sa vam nedari uz viac ako rok. Netreba sa depkovat, treba zacat riesit lekarov, vysetrenia, zacat konat , ale predovsetkym budovat svoj vztah. Neplodnost je tazka skuska pre manzelstvo a nie kazdy ju ustoji. Preto ked sa lubite, tak nedovolte , aby nieco co este ani nie je, ohrozilo vas vztah. Vsetko pride a nesnazite sa este boh vie ako dlho. a to ti hovori, zena co 7 rokov nema deti, je po 4 ivf a riesi adopciu tak viem o com hovorim .. 😝 😀 kludne napis IP keby si potrebovala poradit ohladne vysetreni, centra alebo ineho, Rada ti poradim.

malabiba
28. máj 2015

ste krásni mladí ľudia, trochu mi pripomínate nás pre x rokmi....vypadnite niekam na dovolenku, ide leto, ak môžte choďte niekde k moru za teplom, poznávajte krajinu, túlajte sa, rozprávajte sa spolu, ale aj s ľuďmi, oddychujte, nemyslite na bábätko, ak sa to bude dať....potom oddýchnutí navštívte odborníkov a budete mať v tom jasno - je to lepšie ako žiť v neistote a čakať....a budete múdrejší....určite to aj mm trápi, no nechce to dať najavo...veľa šťastia 🙂

lilimoni
28. máj 2015

myslim, ze ti to snazenie uderilo na mozog 😀 ale komu by po skoro dvoch rokoch nie 🙄 ono by bolo mozno na mieste podstupit nejake vysetrenia, ci niekde nie je problem 🙂 ono si utrapena a zufala z tolkeho nezdaru a preto sa ti vsetko zda byt marne a zbytocne. Ked budu // tak vsetko z teba spadne a aj s muzom to bude fajn 🙂 Myslim, ze tvoj gynekolog by ti mal vediet poradit a odporucit nejake vysetrenie 🙂