Život s deťmi v paneláku

denisse1311
8. máj 2015

Mamičky, všetky vás prosím o povzbudenie či radu. Bývame s dvomi malými deťmi 5 ročnou dcérkou a 6 mesačným bábetkom v paneláku. Máme krásny bytík všetko super, ja som na materskej manžel pracuje ale začínam sa na tom paneláku dusiť. Potrebujem nejaké povzbudenie či radu tých z vás ktoré bývaju v paneláku majú deti. ako travíte dni s nimi? zaujímalo by ma hlavne víkendy. Nemáme nikoho na dome že by sme mohli vypadnuť s deťmi na dvor. ani záhradku. ďakujem vám všetkým 🙂

maciatkolulu
10. máj 2015

@mima4 Ale ved byt sa musi rovnako upratovat ako dom, rozlohovo su vacsie byty predsa rovnako velke ako domy....niekedy aj vacsie A naco prosim ta zahradneho architekta? Ved nemusis mat botanicku 😉 A kosenie travy ma moj muz ako relax, nesedi za pc(ako tu neraz citam)a nehra hry, popripade na FB, ale kosi a striha travu. V centre sme do 20min, ale mame fakt stastie pretoze smer od Rusoviec nebyva upchaty ako luzna a pod. Zapchy su az v centre. Naklady mame nizsie ako sme mali v byte. Kultura je blizsie ako dajme tomu z Devinskej a s priatelmi sa stretavame mozno aj castejsie ako predtym, lebo chodia k nam radi na zahradu si posediet, pogrilovat, decka bez stresu vypustit na korcule, takze ja to nemam zidealizovane, ale fakt je, ze pokial nie je chlap co ma schopnosti sa starat o zahradu a dom, tak pre zenu je to urcite narocnejsie. Aj ked aj ja som mala obavy ako mestske decko, ze ako si zvyknem a zvykla som si ovela rychlejsie ako na byvanie v Ruzinove v panelaku.

horana
10. máj 2015

@dai Co sa tyka prispevku z 09:49 tak mam 1 kolegynu z Dubravky a 1 az z Malaciek, robota v BA sirsom centre, hadaj ktorej paradoxne trva docestovavanie vacsinou dlhsie? 😀 Jeden z paradoxov predmesti... casto ta z Malaciek je vlakom skor a este aj decka cestou do skol v starom meste vyhodi, nez ta z Dubravky autom v zacpach, da deti do skol v Dubr na 8mu potom zacpu na tej Lamacskej ceste, Prazskej, Sancovej cele krokom posuvanie...
btw ked sa porovnava koniec Dubravky, a zaciatok Zahorskej su priblizne narovnako, mozno o par metrov, bus do Zahorskej je tiez skor ako do Dubr., ked tam stoji na kazdom metri zastavok a semaforov vramci Dubravky.
Devinsku som mala rada co sa tyka prirody, aj ked tam nebyvame, kvoli vyletom po Kobyle a Sandbergu, cyklo po brehu Moravy cez vikendy casto dochadzame tam, vzdy mi prislo byvanie tam velmi romanticke, a javilo sa mi ze tou 21tkou musia byt v centre relativne rychlo, teraz im to asi chudakom skomplikuju Bory a chystana Lamacska brana, tam ta sustava kruhakov, to bude na palicu v spickach...

moni244
10. máj 2015

@horana praveze Bory to vobec nespomalili, je to rovnake a v meste som za 20 minut, super spoj a chodi dost casto, cize ja si Devinsku pochvalujem, mame tu prirodu, ihriska, cyklotrasu, kusok Bory, ked potrebujem, v robote som busom za 35 minut, ak nie je havarka na obchvate

libka1
10. máj 2015

@moni244 Bory je to nakupne stredisko? ja uz som trochu mimo ako nebyvam v BA tak sorry za mozno stupidnu otazku 😅

dai
10. máj 2015

@horana to je dost mozne co pises... ja som skor pisala o pocite... v devinskej mam rodinu a teda mimo spicky to z centra trva cez 20 minut ( pred borami ) autom... cez spicku neviem...
Mam znamych inak ktori teraz kupili fakt krasnu vilu s bazenom vo vrakuni - uprimne mimo toho ked sme oficialne pozvani sa cela partia omnoho viac stretavame u nas na byte ako u nich na dome... pravdepodobne preto ze predtym niekde zvykneme vybehnut do divadla, na dobru veceru a pod. A potom pesi popri nabreziu k nam...
Vies ja si myslim ako som uz pisala ze kazdy sme iny - ja si napr. Na samotke u lesa zit predstavit neviem a detto ma ani dom na dedine nelaka - my teraz cakame 3tie, preto som zacala nad tym domom uvazovat ale ako som pisala viem presne ktore lokality by to spravili a zatial som ani tam nic nenasla co by sa priestoro hodilo na moje ocakavania- takze mozno zostaneme tu nakoniec🙂 dalej ako 10 minut od skoly a skolky by som byt nechcela...

moni244
10. máj 2015

@libka1 ano, nakupne centrum, teraz idu este otvarat kino, vonkajsie detske ihrisko, cize nemusim do mesta cestovat

horana
10. máj 2015

@moni244 Tak to je super, nepoznam uplne realie Devinskej, ale velmi sa mi tam paci aj vzdy pacilo a aj ked ma zavial vietor inam rada tam chodim prave kvoli tej prirode, dovolim si tvrdit asi najlepsia v BA a okolia co sa tyka moznosti uz od deti az po dospelych, rozne narocnosti a dlzkly moznych tras a ich roznorodost. Byvat sa tam musi dobre, to uplne verim, vzdy som po tom akosi pokukovala.
Tymi kruhakmi som ani nemyslela teraz, ale bohvie ako bude ked postavia cele to nove planovane sidlisko Lamacska brana, okolo Borov, a vlastne sa akoby postavi do cesty este dalsia hromada ludi, ktori budu odtial cestovat, ale snad to nejak vyriesia cele...

moni244
10. máj 2015

@horana to este bude dlho trvat, kym to postavia, tie kruhace dost pomohli, hlavne ten velky na starej ceste zo Zahorskej Bystrice do Lamaca pomohol, nie su tam kolony a byva sa tam uplne super, blizko obchody, drogerka, 2 skoly,skolky,posta,zdravotne stredisko, lepsie sme ani vybrat nemohli a este ked prejde navrh kupaliska, to bude uz uplne top

horana
10. máj 2015

@moni244 inak to ihrisko co spominas videli sme volakde na billboarde ze pri Boroch maju tusim uz tento dalsi piatok otvorit akesi super vonkajsie velke ihrisko a ze prve 2 t to bude zdarma 😀, teda deti to zaregistrovali, tie maju ine radary a uz ma tam tahaju, vsak pojdeme nakuknut co to bude 😉 , ihrisk nie je nikdy dost.

moni244
10. máj 2015

@horana to je v ramci buppi, budu mat aj von aj dnu a ta vonkajsia bude do 1.juna zadarmo, zatial co stavaju, to vyzera super

denisse1311
autor
10. máj 2015

@horana aké ihrisko myslíte? my sme zo záhoria, a radi by sme sa prišli pozrieť. Ďakujem

horana
10. máj 2015

@denisse1311 Skusam o tom najist nejake info na nete, tu je daco:
http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/947486...
otvaraju to 15.5. a do 1.6. bude vstup zdarma, potom zrejme spoplatneny ak som dobre pochopila...

denisse1311
autor
10. máj 2015

@horana Ďakujem krásne vyzerá to uplne vynikajúcO