Ako voláte dedka?

cicamica1980
17. mar 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte,

taka trochu ina tema🙂
moj otec nechce byt dedko, povedal, ze nech ho volame stary otec - no to je moc dlhe🙂
ako sa volaju deti vasich otcov?
dakujem

kiwi82
17. mar 2013

Svokra volá Miška dedko Palinko a môjho otca dedko Janko 🙂 a nemajú s tým problém.

janabanana
17. mar 2013

@cicamica1980 čo treba starky???

miggi83
17. mar 2013

nijak ja svokra nemam 😢 a s mojim tatkom su tak raz do roka

vroni
17. mar 2013

Moj otec bol pre vsetky vnucata stary otec, vnucata sa to naucili, aj ked je to dlhe. Nasa mala oslovovala staru mamu (otec uz zomrel) namiesto "stara mama" "tamara" (nevola sa tak, bola to naozaj "skratka" zo starej mamy) a az niekedy okolo troch rokov jej zacala hovorit stara mama. Mne sa babka/dedko tiez nepacia (mozno len nie som zvyknuta), evokuje to vo mne zosuvereny parik starcekov pred chalupkou.

pingu1
17. mar 2013

dede

akramgad
17. mar 2013

u nás moja mamina starká a môj tatino bol starký a rodičia mojeho mužíčka sú babina a dedino 🙂

standu
17. mar 2013

@cicamica1980 moji stari rodicia tiez odmietli byt babkou a dedkom. dodnes mam staru mamu, stary otec uz nezije...nemala som s tym problem ako dieta, u nas na vychode to je dost netradicne tak som to par krat musela vysvetlit, ale ok. moji rodicia bez problemov prijali ze su babka s dedom a staru mamu sem tam nazveme babkou, ale uz si zvykla 😉 manzelova rodicia su baba a dedo.

katy2
17. mar 2013

mojho otca volame dedo a manzelovho otca stary oco 🙂 ked dcera bola malinka volala ho "stajco" .... moja mama je babi a svokra zomrela 😔 bola by stara mama....

michaela.g
17. mar 2013

@cicamica1980
dede, dedinko, dedino, dedo, moj dedko je deduchlik 😀

bubelko
17. mar 2013

@cicamica1980 dedko i. a svokor bol dedko k., babku maju len jednu, otcovu priatelku volaju krstnym menom 😉

malinkaaninka
17. mar 2013

nech si sám povie ako.a možno si dieťa vyberie samo ako sa mu páči.

usacek79
17. mar 2013

@cicamica1980 vsetci moji stari rodicia boli pre mna vzdy "stary ocko" a "stara mama", nikdy sa mi to nezdalo dlhe, proste som to tak pouzivala od malicka 🙂 a urcite sa mi to paci viac, ako dedko/babka...
ale kamoska volala "omama" a "opapa", to je celkom mile este 🙂

carmella
17. mar 2013

moji rodicia su stari rodicia a svokra je babka
u Nas to stale tak fungovalo ak ked som bola mala 🙂

ketrinka17
17. mar 2013

moj otec odmieta byt volany dedko tak si vymyslel oslovenie ďaďa 😀

sympa1
17. mar 2013

@cicamica1980 a starky? ved to je mile... moji rodicia su starkí a manzelovy su dedko babka...bolo to zauzivane uz pred mojimi detmi od svagrinej a nam sa to tiez pacilo

bajciatko
17. mar 2013

dedko 🙂, ale ak by boli namietky, tak starky 🙂

ejuska79
17. mar 2013

Moja mamina je babicka,my sme tiez tak oslovovali asvokra je babka,sama si tak hovori,svokor dedko.mne sa paci babicka,asi preto ze ja mam naj babicku na svete 🙂

potvorka88
17. mar 2013

U nas su obaja dede alebo dedo, babky su babinky a prababka je omama

billam
17. mar 2013

Oslovujú babky a dedkov priamo menami.

dadica
17. mar 2013

Naši sú starký a starká a svokrovci sú dedko a babka, ale naši výmyselníci volajú dedka "dedo prdo". Ale to len kvôli rýmu, dedko sa síce hnevá, ale oni sa rehocú...

andelok
17. mar 2013

@cicamica1980 Moja mala hovori prve slovicka, takze dedko je zatial "dede" 🙂

cat
17. mar 2013

@cicamica1980 "ako sa volajú deti vašich otcov?" 😀 tak ku príkladu ja sa volám Katka. a moj brat Vlado 😀 Ale nie, vážne, moje deti oslovujú deda a babku že dedko a babka, ono.. "stará mama a starý otec" je podla mňa ešte výraznejšie zdôrazňovanie ich veku..

zuzanale
18. mar 2013

@cicamica1980 ja by som to skrátila len na starky ak sa dedko nepáči 😉 my sme si to ako deti tak skracovali keďže na východe sme boli zvyknutý na dedko babka ale zas otcový rodičia sú od ZA a tam sa to nepoužíva im to príde divné takéto oslovenia tam je starká a starký mne osobne sa to aj viac páči ... moje deti majú dedkov a babku na východe a v ZA ešte prastarkú ktorú volajú starká sa tak nejak na nich nalepilo a som rada ...

zuzulienka1973
18. mar 2013

@cicamica1980 moji volaju babka,dedko.Po novom vsak dcerka vola moju mamu "babušik" neviem preco, a nemozem jej to vytlct z hlavy.

nanulik
18. mar 2013

u nás je to babka a dedo ale malý ich oslovuje baba a didi, a k otázke čo takto starký?

mata1001
18. mar 2013

mojich rodicov babi a dedi a muzovych - oni by chceli starka a starky ale maly to nevie este vyslovit takze su tiez babka a dedi.

katren
18. mar 2013

@cicamica1980 dedko Janko/Marosko a babka Marika/Anicka 😉