Ako postupovať pri majetkovom vyrovnaní po rozvode?

15273
6. máj 2012

chcela by som vedieť z akej ceny bytu by som mala vyplatiť byvalého manžela,v byte by som chcela zostať s dvomi deťmi,lebo nemáme kde ísť,on býva s milenkou.

zalka
6. máj 2012

@15273
Vyplatiť by si ho mala z predajnej ceny bytu. Ak máš hypotéku na byt tak z predajnej - hypotéka ak ju splácaš ty a zo zostatku polovicu.
Resp. záleží na dohode ako sa dohodnete.

mariomax
14. mar 2013

Dobrý den.Po rozvode by som sa chcel s byv. manželkou majetkovo vyrovnat,ale vobec neviem ako mám postupovat.Musí to ist cez právnika ,alebo stačí dat žiadost na sud? 😨

mariomax
14. mar 2013

Dobrý den.Po rozvode by som sa chcel s byv. manželkou majetkovo vyrovnat,ale vobec neviem ako mám postupovat.Musí to ist cez právnika ,alebo stačí dat žiadost na sud?
Dnes o 19:48 • Odpovedz • •

zalka
14. mar 2013

@mariomax ak sa dohodnete na rozdelení majetku, tak spíše zápisnicu aj notár alebo vám ju potvrdí ... ak sa nedohodnete treba ísť cez súd ale treba rátať s poplatkami ... kt. sa rátajú z celej hodnoty majetku a sú vo výške ak sa nemýlim 6% ... dohoda je lacnejšia.

mariomax
15. mar 2013

Ten poplatok 6% platia obaja ,alebo len ten ktorý podáva žalobu na sud?Manželka sa nechce dohodnut,čo mám robit?Musím to dat právnikovi?A na súde musím mat odhad ceny bytu o ktorý by hlavne šlo?
Dakujem za radu....

mariomax
18. mar 2013

Z bytového družstva mi poslali návrh zmluvy na odkupenie bytu,ale manželka s tým nesúhlasí.Je možné odkupit len polovicu?dakujem..

zalka
18. mar 2013

@mariomax nie nemôžeš odkúpiť polovicu bytu

kaktusik007
19. mar 2013

@mariomax ak som si dala spravne dva a dva dokopy, tak vy ste rozvedeni... a byt nemate este odkupeny??? je druzstevny???

pretoze ak ano, tak je dolezite kedy a za akych podmienok sa uzatvorila zmluva o najme s bytovym druzstvom.... ak ju uzatvorila manzelka, tak mas smolu.... ale to neplati, ak si ju uzatvoril ty a manzelka tam chce ostat byvat s maloletymi detmi, to sudy beru do uvahy a najom daju na manzelku.... rovnako ak ste najom nadobudli pocas manzelstva...

toto, ak nesuhlasis aby byt mala manzelka, tak musis dat jedine na sud - a sudit sa o pravo na najom... ale ako rozhodne sud --- to ti nik nepovie

a ano, ak ten, kto vysudi najom, poziada o odkupenie do OS za zostatkovu cenu, a aj odkupy, tak ziska relativne lacno byt....

mariomax
19. mar 2013

@kaktusik007
dakujem za odpoved....ano sme rozvedení a byt je družstevný.dostal som ho od bývalého podniku s tým,že tam ostanem pracovat.Ovšem na nájomnej zmluve sme zapísaní obaja,lebo sme ho nadobudli počas manželstva.Manželka chce v byte ostat bývat.To mi nevadí,ale myslím si že by mi mala zaplatit polovicu z odhadnutej ceny bytu,nie?
dakujem za odpoved...Marián

kaktusik007
19. mar 2013

@mariomax nie, nemala. byt nevlastnite - teda ta naozaj nema z akeho majetku vyplacat

kaktusik007
19. mar 2013

@mariomax ina by bola situacia, ak by ste byt odkupili pocas manzelstva --- potom by tento byt spadal pod bezpodielove spoluvlastnictvo manzelov, a potom by ste sa bud museli dohodnut, alebo by to riesil sud, alebo by ste to nechali tak a po 3 rokoch od nadobudnutia pravoplatnosti rozsudku o rozvode by sa vlastnictvo zmenilo na podielove - ty by si mal podiel vo vyske 1/2 a aj tvoja byvala manzelka.... ale toto naozaj nie je tvoja situacia

mariomax
3. apr 2013

Musia byt zmluvy medzi právnikom a klientom obojstranne podpísane?Došla mi zmluva od právnika,ale len s razítkom Advokátskej kancelárie a dátumom prijatia.
dakujem