Chcem sa rozviesť, ale neviem ako na to

alena68
14. okt 2020

Ahojte, poradte prosim chcem sa rozviest s muzom ale neviem ako na to. Fyzicky ma napadol mam na to aj dokazy,mam fotky a svedka.,taktiez ma psychicky trizni. Ale nechce odist z bytu. Byt je napisany na mna on plati hypoteku, byt sme nadobudli pred manzelstvom ale on tvrdi ze sa radil s pravnikom a ten mu povedal ze byt je jeho. Mame 4r.syna a ze aj kvoli nemu nechce odist. Ako mam pokračovať dalej?

bluebriggs
14. okt 2020

Ako môže byť byt jeho ak je písany na teba? To hovori uz hocico aby ta zastrasil a asi to na teba aj funguje. No ako pokracovat dalej? Poziadat predsa o rozvod...

777januska777
14. okt 2020

Tak byt napísaný na teba je tvoj, ale neviem mám pocit, že ak on platí hypo, tak časť peňazí môže od teba žiadať vrátiť.

deti95060810
14. okt 2020

najlepšie by bolo byt predať.... a máš od somára pokoj...

alena68
autor
14. okt 2020

@777januska777 ano to viem ze by som musela mu nieco dat. Ale on tvrdi ze sa bavil s pravnikom a ze byt je jeho tym ze ho plati podla mna je to blbost. A chcela by som ho z toho bytu nejak dostat kedze sam nechce ist od neho

77daniela77
14. okt 2020
zalka
14. okt 2020

@alena68 Polícia po príchode na miesto a po zistení situácie môže partnera, od ktorého možno očakávať útok na život, zdravie, slobodu a/alebo útok na ľudskú dôstojnosť vykázať zo spoločného bytu alebo domu. Súčasťou vykázania je aj zákaz vstupu do bytu alebo domu počas 10 dní od vykázania. ( § 27a, Zákon o policajnom zbore č. 171/1993 Z.z.)
https://www.gender.gov.sk/zastavmenasilie/pomoc...

takto ho dostaneš z bytu ... ak je násilnícky

marca12
14. okt 2020

@alena68 nedaj sa zastrasit. Byt je toho,kto je pisany na liste vlastnictva.
Dostat ho z bytu bude tazke. Kamoska podala na exa exekuciu a ledva ho exekutor odtial vypratal.

zalka
14. okt 2020

@alena68 a samozrejme je hlúposť to čo ti tvrdí že byt je jeho. Po rozvode mu vyplatíš polovicu zaplatených splátok za byt čo platil počas manželstva .. splátok hypotéky, nie nájmu a podobných náležitostí ...

negymama
14. okt 2020

@777januska777 Ak ste manzelia, mate bsm, vsetky prijmy su spolocne, maximalne by mohol ziadat o vratenie polovice toho co ste v ramci manzelstva splatili hypotekou, teda polovicu doterajsich splatok... to ze to platil cele on z vyplaty nie je podstatne. vase prijmy su v manzelstve spolocne.

alena68
autor
14. okt 2020

@marca12 ja som mu to cely cas vravela ale on ze nie ze je jeho, hadali sme sa dost aj som mu dobre ponadavala a on si to vsetko nahraval

negymama
14. okt 2020

@777januska777 sorry prispevok som pisala autorke @alena68

alena68
autor
14. okt 2020

@zalka uz to nerobi ale ked vypil co bolo asi dva krat tak tak raz ma tahal za vlasy natahoval za mikinu von a videl to sused, tahal ma po zemi udrel do steny a z bytu ma vyhadzoval az musel zasiahnut sused, druhy. Krat za za mnou ohanal opluval ma a nadaval mi do pic kuriev atd

negymama
14. okt 2020

@alena68 samozrejme byt ak je napisany na teba je tvoj. ak nie je na liste vlastnictva, tak nie je jeho.

zalka
14. okt 2020

@alena68 po rozvode mu zrušíš trvalý pobyt a vysťahuješ ...

deti95060810
14. okt 2020

@alena68 bola si u lekára? nie ? chyba... mohla si mať papier.... ale ak je takýto ako si opísala na budúce budeš vedieť čo máš robiť... násilník je riadny...

alena68
autor
14. okt 2020

@deti95060810 nie práveže nebola mam iba fotky nic viac

jonnie
14. okt 2020

po napadnuti lekar, policajti...zapis...oficial udanie a ziadost, aby sa nemohol priblizit. A rak ho dostanes aj z bytu. A vlastnictvo: co je psano-to je dáno...kto je na papieri...len s tym sa urady bavia ako s vlastníkom..

janinah
14. okt 2020

podaj žiadosť a nájdi si právnika

alena68
autor
14. okt 2020

@janinah on nechce kvoli malemu z bytu a to ma štve

tinqua
14. okt 2020

@alena68 tvoj muz moze ziskat 50% vydavkov na spolocny majetok ak to dokaze preukazat a to je tak vsetko....chlap si tliacha kktiny a ani mu nenapadne,ze mozes zistovat opak...smutnu mienku o tebe ma....vela sil a 👍, ze sisa to rozhodla riesit

juliet86
14. okt 2020

pomocobetiam.sk

maris5
14. okt 2020

Ak si nadobudla byt pred manzelstvom a si vylucny vlastnik len ty byt je tvoj, ale manzel ma narok na 50% zo zaplatenej hypoteky pocas manzelstva a taktiez ak sa investovali do bytu nejake spolocne peniaze na prerabku a pod.

janinah
14. okt 2020

@alena68 na to je právnik a súd,že on nechce preč z tvojho bytu ...ty sa ho bojíš,preto potrebuješ podporu právnu

alena68
autor
14. okt 2020

@janinah asi vymenit zamky blud ze? Viac si asi tym pohorsim

zalka
14. okt 2020

@alena68 kým ste manželia a má tam trvalý pobyt tak zámok ak vymeníš ti nič nepomôže, to môžeš urobiť ked vás rozvedú a zrušíš mu TP

tosomja
14. okt 2020

On má nárok jedine tak na polovicu splatenej čiastky úveru. Po svadbe sú vaše účty spoločne, čiže je jedno kto platí úver, platili ste ho zo spoločných peňazí.
My to máme tak s ex. On kúpil byt pred svadbou, ale úver som splatila väčšinu ja, keďže som zarábala v tej dobe nadpriemerne. Zo zákona mi patrí len polovica splatenej čiastky.
Brali sme úver 30tisic. ...30 sme aj splatili, čiže 15tisic mi má vyplatiť. A plus čo sme investovali za tie roky do bytu. A ešte aj polovicu nasporených peňazí z účtov 😄
Podaj o rozvod a napíš si aj na predbežné opatrenie

jullietka
14. okt 2020

@alena68 takze mala si volat policajtov aby si mala papier ze ta napadol+lekar ... Policajti ho vedia vykazat z bytu na 10 dni ak je predpoklas ublizenia atd...byt je vylucne tvoj ak nieje na liste vlastnictva,ma narok iba na polovicu zaplatenych splatok ktore platil pocas manzelstva. Rozviest sa a po pravoplatnom rozvode ihned vymenit zamky,zrusit mu trvaly pobyt a cau pa inak sa ho nezbavis,moze on potom uz robit co len chce

mogaa
15. okt 2020

@alena68 na koho je písaná hypotéka? byt je toho na koho je písaná hypotéka, ak na teba a hypotéku platí on, bude tam finančné vyrovnanie prostriedkov čo zaplatil hypotéku .....čo sa týka facky - 1 facka nie je týranie a psychické týranie sa dokazuje veľmi veľmi ťažko.....pri rozvode sa dnes každá piata mamička oháňa týraním aby znemožnia styk otca s dieťaťom, sudcovia to už poznajú a určite nestačí ani trestné oznámenie, ani lekárska správa a už vôbec nie 1facka.....netvrdím že facka je v poriadku ale určite to nie je fyzické týranie.....čo sa týka psychického týrania to sa dá dokázať veľmi ťažko.....

avril299
15. okt 2020

ved sa pozri do listu vlastnictva, kto je tam uvedeny ako vlastnik, tomu byt patri a nie pocuvat blbosti, co Ti natara

zuzanka.zuzu
15. okt 2020

@mogaa ty si úplne vedľa 🙂
"byt je toho na koho je písaná hypotéka" - byt je toho, kto je na LV. hypotéka je len záložné právo banky a len do výšky aktuálneho zostatku (nie celá hodnota bytu)
a tie ďalšie kraviny čo si písala sú tiež odveci...