Ľutovali ste niekedy rozvod?

14. nov 2022

Ľutovali ste niekedy rozvod/rozchod keď ste mali rodinu? Vytýkali ste si to niekedy alebo deti vám? Som v situacii kedy sme s otcom dieťaťa po rozchode ale rozmýšľame nad druhou šancou. Ale mam z toho strach. No mam strach aj z toho ak si nedáme druhu šancu že to bude veľmi tazke pre 5 rocneho syna ktorý nás lubi obidvoch.

maciatkolulu
14. nov 2022

Snáď sranduješ? On chce lásku a preto ju išiel hľadať inde? Potom sa uvedomil, že teda ono to nie je až taká láska a reku skočil by teda naspäť, ale keď nič, tak bude dobra aj ta láska číslo dva. Nemyslim, že by sa uvedomil a ch el byt s tebou na veky vekov. Takže nie.

1gabriela13
14. nov 2022

Za takýchto okolností že ma opustil kvôli inej by som mu už šancu nedala. Je iné rozísť sa kvôli nedorozumeniam,hádkam a odstupom času začať znova pracovať na vzťahu ,to áno. Ale pokiaľ ťa vedel nechať kvôli inej,tak ťa zrejme ani neľúbi tak ako by bolo potrebné vo vzťahu a spraví to aj do budúcna. Za mňa ee

gladys_07
14. nov 2022

Nie nevracala by som sa k nemu. Je to trud. On je este vo vztahu so zenou s ktorou ta podviedol, ale teda ak ho vezmes naspat on to velactene ukonci. Trt a dva orechy! Spravny postup je poslat milenku k vode a bojovat o tvoje odpustenie, nie hadzat cele rozhodovanie na teba. Ak sa rozhodnes skusit to znova, tak ma viac menej odpustene lebo ved ty si sa chcela vratit. Ak sa k nemu nevratis, tak si za zlu, lebo ved maly potrebuje komplet rodinu.

Aj ked teda najspravnejsi postup je netrtosit kade tade a nepodvadzat matku svojho syna, ked uz chce byt „spravny“ otec.

Podla mna zistil ze aj milenku sem tam „boli hlava“ a peruje ho za fuzy na umyvadle. A mozno zavetril ze mas novu znamost tak padluje naspat. Nie dakujem

nadazdi
14. nov 2022

Každý si prechádzame v živote rôznymi etapami, ja už určite nie som tým človekom ako na začiatku vzťahu, keď som mala 18, dokonca nie som už ani tým človekom ako pred rokom.. úplne normálne, že sa ľudia k sebe môžu vrátiť, je to rovnako normálne ako aj keď idu od seba.. pozri sa sama na seba, ako si sa zmenila, aké máš napríklad teraz pririority, ak Vám to spolu už hra a spolu korešponduje, tak by som do toho šla.. neviem aký bol dôvod rozchodu, ak ale pretrváva, tak do toho nechod, láska medzi 2 ľudmi na pekný vzťah nestačí - edit: aha on ta podviedol 😂 no toto ak nepojdete do poradne, tak to spolu ani zachraňovať neskúšajte 😂 fakt

janulka291
14. nov 2022

@janulka1802 ja som v situácii, že sa chcem rozviesť, aj keď muž na mňa tlačí, aby som to nerobila kvôli dcérkam, keďže sú malé a budú tým trpieť (5,5-ročná a 2,5-ročná). Ale neviem, či sa mám takto obetovať a žiť kvôli deťom s mužom, ktorého neľúbim, byť s ním minimálne 10 rokov a ešte k tomu sa sťahovať tam, odkiaľ on pochádza a bývať na spoločnom dvore s jeho mamou 🤦‍♀️🙄 podotýkam, že dom som mu podpísala pred 2-mi týždňami (zúženie BSM) 🙁 našťastie mám 2-izbový byt, ktorý som nadobudla za slobodna 🙏
Najviac sa bojím toho, že deti budú rozvodom veľmi trpieť a vyčítať mi to, že nie sme spolu ako rodina 😢😔

janulka291
14. nov 2022

@meggie.sk ja som v situácii, že sa chcem rozviesť, aj keď muž na mňa tlačí, aby som to nerobila kvôli dcérkam, keďže sú malé a budú tým trpieť (5,5-ročná a 2,5-ročná). Ale neviem, či sa mám takto obetovať a žiť kvôli deťom s mužom, ktorého neľúbim, byť s ním minimálne 10 rokov a ešte k tomu sa sťahovať tam, odkiaľ on pochádza a bývať na spoločnom dvore s jeho mamou 🤦‍♀️🙄 podotýkam, že dom som mu podpísala pred 2-mi týždňami (zúženie BSM) 🙁 našťastie mám 2-izbový byt, ktorý som nadobudla za slobodna 🙏
Najviac sa bojím toho, že deti budú rozvodom veľmi trpieť a vyčítať mi to, že nie sme spolu ako rodina 😢😔

ninka2018
14. nov 2022

Ahoj,nedala by som šancu...my sme od seba už 8 rokov a nedá mi pokoj doteraz...a to on si našiel inú...a stále mi vraví vráť sa
...žiaľ ja mam rodinu už s iným a nikdy by som sa nevrátila potom ako mne a mojej dcére ublížil...

luccija
14. nov 2022

Ale ja som stale bola nejaka chladná, vravela som mu že to chce cas a neviem či mu dam to čo ona. A tak sa teda stale pýtal ze či naozaj nie, lebo ak nie, on chce lasku a vrati sa k nej. Keď som povedala ze vráť tak to naozaj urobil.

Tak po tomto co povedal urcite nie.Spravil chybu mal si uvedomit co strati, hlavne dieta...
Len vydiera...

ninka2018
14. nov 2022

@janulka291 načo byť s človekom ktoreho nelubite,deti vyrastú a co potom...moja mala 3 keď sme šli od seba a nezanechalo to na nej následky...snažila som sa pred ňou o ockovi rozprávať slušne atd a poviem Vám ze ma 10 rokov a doteraz sa ma neopýtala prečo niesme s jej ockom...snažila som sa ju zamestnávať a hlavne aj seba aby sme boli na tom ok...

efkaaa369
14. nov 2022

Ak si obaja nie ste isti, da sa to zachranit. Vsetko ma svoj dovod a pricinu. Zamyslite sa nad tym, preco ste sa odcudzili? Da sa to riesit, ak obaja chcete. Pokial kazdy z vas ma naplnene svoje potreby, nemusi odchadzat za milencom.. mrknite www.ibaspolu.sk ☺️
Drzim palce

efkaaa369
14. nov 2022

A dodala by som este, ze sa musite obaja snazit. Bud chodte do dobrej poradne, alebo ozaj skuste ibaspolu.sk, ale dodrziavajte navod v kalendari. Odporucam vrelo. Drzte sa

hanatom
14. nov 2022

Nikdy

lienka.7
14. nov 2022

Urcite nie. Si pre neho iba druha šanca. Vztah mu nevyšiel, tak sa chce vrátiť. Ked ta zase necha, potom co? Ale jasne... treba dávať druhe sance👎

lienka.7
14. nov 2022

@janulka291 a to ze budeš trpieť ty, to je ok? A este k tomu sa sťahovať za jeho matkou? To vas "vztah" uz pochova uplne. Aj keď nebudete spolu, prečo by deti mali trpieť? Pokial sa dvaja dokážu rozumne dohodnúť a vzajomne na seba pred deťmi nekydat...

vanilka83
14. nov 2022

Ved ak už máte obaja iný vzťah tak na čo????ved to dieťa bude už úplne zmenené, to ste mali lepiť ešte možno pred tým ako ste si našli druhých partnerov nie teraz a co keď to znova nevyjde?to dieťa to bude bolieť podla mňa ešte aj druhý krát nerobila by som to už....dieťa si zvykne a ľúbiť ho predsa nikto neprestane takže o tomto ho treba stále uistovat a dbať na to aby ste mu obaja rodicia venovali dostatok pozornosti.

vespertine
15. nov 2022

@janulka291 Skúšali ste poradňu alebo mediátora? Niekedy poradňa neslúži na to, aby sa manželia dali znova dokopy, ale aby sa dokázali rozumne rozísť a hlavne si v sebe ujasniť či áno, alebo nie. Ak nechce muž, môžeš chodiť na také sedenia aj sama. A budeš viac stotožnená so svojím rozhodnutím.

megan777
15. nov 2022

@horty99 presne moj nazor

megan777
15. nov 2022

Nie nikdy ked ste uz mali dieta a on toto dokazal spravit s druhou zenou nikdy by som ho uz nechcela,moj pripad s byvalym druhom neveru som neodpustila,ked toto dokazal uz s dieťaťom,spravil by to opäť

dadis
15. nov 2022

Otazka znie, ci sme rozvod lutovali. Predpokladam, ze ty nelutujes nic, to on sklamal, on namiesto riesenia problemov nasiel utocisko v naruci druhej. On lutuje? Samozrejme. Vacsinou ked opadne zamilovanost, tak si ta druha strana uvedomi, ze ta pipina je stale len pipina. Mojmu bratrancovi sa tak stalo z druhej strany. Manzelka si zacala s rozvedenym prokuratorom, myslela si, ze si ju +dve deti vezme a bude pani prokuratorova. Samozrejme, jeho zaujem trval par mesiacov, potom si nasla aj inych muzov, no nikto nemal vazny zaujem o taku zenu. Uz aj minula na najom peniaze, co dostala z vysporiadania, stahuje sa v blizkej dobe k mame. Ona to uz milionkrat olutovala, mala vyborneho muza a prisla o rodinu, no bratranec si uz nevie predstavit s takymto clovekom zit. Aj moj ex lutoval, tvrdil ze ma miluje a s rozvodom nebude suhlasit...musel sa s tym zmierit

katka0905
15. nov 2022

My bývame spolu ako kamaráti s dcériným otcom, tiež sme rozídení, ale vyhovuje to tak všetkým, povinnosti v domácnosti máme rozdelené. Dcéra je v pohode, aj keď vie, že nie sme klasický pár. Raz za čas ideme von do lesa prechádzku aj všetci traja spolu. Ináč riešime oddelene veci, ale občas sa aj zasmejeme, proste pohoda. Tým chcem len povedať, že nemusíte sa rozchádzať s partnerom, ak máte nového, a dá sa v kľude fungovať aj tak ako ja, aj keď ja iného partnera nemám.

miki44216
15. nov 2022

Pred pár rokmi som bola v podobnej situácii...len rozdiel je v tom,že ja som vzťah nemala,len môj bývalý,vlastne preto sme sa aj rozviedli....tiež sa chcel vrátiť....mala som ho rada,ale už som nechcela,nedokázala som mu veriť....teraz to vidím tak,že to bolo najlepšie moje rozhodnutie....ale nechcem radiť,treba sa rozhodovať podľa seba,nie podľa toho,čo kto radi....prajem všetko dobré🍀

salome123
15. nov 2022

ja by som sa rozhodla podla toho co za cloveka bol ex.... ci mal stalu pracu, ci pomahal v domacnosti a s dietatom, ci si bola s nim stastna...

mandzula
15. nov 2022

Nikdy, ani sekundu.

beelinka
15. nov 2022

Neviem či je rozumné niečo skúšať... Mali by ste mať jasno vo veciach.. Ako dlho ste spolu?
Je on ten chlap s ktorým chceš zostarnúť? vieš si predstaviť, že s ním budeš celý život?
Ak si v tom nie si istá, nechaj tomu voľný priebeh. Zo vzťahu do vzťahu je najhoršia možná varianta...
Ak si nie si istá, tak to nerob, nikto Ti žiaľ Bohu nedá návod, že sprav toto a toto a budete šťastne žiť až kým neumriete.
Ak by bol, chceli by sme asi všetci.
My sme sa k sebe s mužom vrátili viacmenej kvôli deťom, ale zmenil sa o 90°., ale neľutujem to ... Hovorí sa že v živote je všetko tak ako má byť.
Hlavne nech sa jeho konanie nech sa zmení, na slovách nezáleží, lebo nasľubovať sa dá čokoľvek.
Vráti sa k Tebe na utvrdenie lásky mu porodiš druhé dieťa a o 5 rokov budeš na to istom.

kubkovamama
15. nov 2022

Nikdy som neoľutovala,práveže skoro každý deň si uvedomím ako super.A takisto nikdy by som späť nevzala chlapa ako tvojho-ze odíde k milenke a potom skúša.Kvoli dieťaťu strašný nezmysel

kvetinka75
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
15. nov 2022

no ak on odišiel za druhou, tak by som druhú šancu nedávala. Možno je to len otázka času, kedy to spraví znova. Už by som mu nevereila

meggieya
15. nov 2022

Ono skor mozno z toho zabezpecenia aj ano. Clovek ked bol v manzelstve, bolo to financne lahsie. Clovek si to uvedomi az ked zostane na vsetko sam, ake je to tazke a ako to cloveka nici. Co ma vsak viac trapi je moj syn. Toho rozvod tak poznacil, ze chodime po psychologoch, psychiatroch... berie to ako krivdu, nema to este spracovane a to sme uz dva roky rozvedeny s muzom...

mandzula
15. nov 2022

Ty sa este aj takto ponizujes "vravela som mu že to chce cas a neviem či mu dam to čo ona". On nevie, co chce, resp. nevie, kto by mu podrzal a trenky opral, keby ste ho obe kopli do riti.

nurielka
15. nov 2022

Nie, on hľadá pocity zamilovanosti, ktoré sú obvykle na začiatku vzťahu, tá vášeň, a tá opadne po pár rokoch a vzťah sa potom už buduje. Keď dokázal odísť kvôli vášni a teraz nevie čo chce, lebo pri milenke zamilovanosť vyprchala, tak sa domnieva, že to s tebou bude opäť ako na začiatku. Točí sa v kruhu a naháňa svoj chvost a nemá to v sebe upratané. A výčitky kvôli dieťaťu si nerob. Keď dokázal toto urobiť dokáže to opäť. To by museli prísť iné činy ako to, že keď "ty nedáš dá iná." Cesty sa rozišli a lepiť to kvôli dieťaťu.. nedáva zmysel. Dieťa je len zmätené a dáva ho to do bludiska emócií, ktoré sa môžu prejaviť v dospelosti. Tak buď som rozhodnutý alebo nie. A on sa rozhodol ísť za inou. Sama si musíš povedať, či by si sa cez to dokázala preniesť. A to on by musel budovať dôveru v tebe. No to, že nemá problém sa hneď vrátiť za ňou vypovedá o ňom veľa..