Ľutovali ste niekedy, že máte deti?

24. nov 2022

Ľutovali ste niekedy že mate deti? Alebo poznate nejaké mamy, ktoré žijú bez ich deti? Aky majú život, sú spokojne?

bublinka1426
24. nov 2022

niekedy su chvile ze ano, ale potom na nu pozriem a poviem si ze je to to najdokonalejsie co som za zivot dosiahla.❤

tibor79
24. nov 2022

Nie je to nič neobvyklé. Len málokto sa k tomu prizná

autor
24. nov 2022

@tibor79 ja som ale dosť strasny prípad. Ja mam pocit že to ľutujem a mala som ist na potrat. Je to hrozne, tisnu sa mi pri tom slzy do oci ale ja to tak naozaj citim, že mam teraz zničený život. Neviem čo s tým.

zooeynka
24. nov 2022

Nie, nelutovala. Uprimne.

1gabriela13
24. nov 2022

Nikdy som neľutovala ani nebudem. A nebudem ani zatracovať ženy čo majú iný názor.

zooeynka
24. nov 2022

Asi mas malo pomoci ked mas take pocity....

1gabriela13
24. nov 2022

Ak sa smiem opýtať prečo zničený život ?

kakakina
24. nov 2022

Nie 😍

autor
24. nov 2022

@1gabriela13 otehotnela som v 15. Prisla som tým o všetko, o domov, o rodinu, o skolu, o voľnosť. Proste všetko som stratila. Teraz mam 18 a mam pocit že to na mna dolieha a chcem si ten život užiť. Chcem nemať tu strašnú zodpovednosť, neriešiť stale nejaké problémy, neriešiť neposlušnosť, nervy nic. Bojim sa ako svoje dieta vychovam, či mu mam čo odovzdať. Čo z neho vyrastie. Aky budeme mat vzťah. Jedneho dna vyrastie a čo potom?

canany
24. nov 2022

Ja sa priznam, ze ano. Nikdy som deti nechcela, potom mi hrablo z roboty a mam 2, na ktore som ostala sama. ironia mojho zivota. Citim sa ako vo vazeni, nikam nemozem ist, sny z detstva som si nesplnila a uz ani nesplnim, zabitych 17 rokov s chlapom a teraz som uz uplne v klietke

autor
24. nov 2022

@canany ja som chcela deti ale čoraz viac si uvedomujem keď vidim bezdetných ľudí ako im je dobre, ako tak mohlo byt aj mne. Mam strach zo života matky

heleninamama
24. nov 2022

Samozrejme. Život bez detí je oveľa bezproblémovejší a krajší. Deti do života nikdy nevnesú viac, ako človeku vzápätí zoberú. Keď z nich niečo má byť, stoja peniaze, čas a energiu a výsledok je na dlho a aj tak je vždy neistý. Proste, detí sú neistá a často aj zlá investícia. Taký životný vabank.

animus
24. nov 2022

Jedného dňa vyrastie a bude ti vďačné zato, že si to s ním nevzdala aj keď si mala len 15. Je úplne pochopiteľne, že keď si musela tak rýchlo dospieť v tak mladom veku a riešiť problémy, ktoré materstvo prináša že máš takéto pocity. Nezostáva ti iné len si ten život užívať tak ako sa ti dá teraz aj s dieťaťom. Neboj o nič si neprišla, ten čas ťa ešte čaká.

doriiis
24. nov 2022

@heleninamama ...deti sú investícia?Deti sú rozhodnutie a zodpovednost

canany
24. nov 2022

To este len pride tie horsie casy, do tych 3rokov to bolov pohode, teraz by malo nastupit do skolky, ak budes mat moznost, dorob si strednu skolu, budes mat lepsie vyhliadky, oproti mne mas jednu vyhodu, ked bude mat dirta 15 rokov, budes mat len 30 rokov a mozes zit. Co ja zmozem? Uz teraz som stara koza, vsetko ma boli, zrak sa mi kazi, vrasky, ako uz len o 10 rokov mozem niekam cestovat, potapat sa, jazdit moto, ist na diskoteku 50 rocna, ked uz teraz sa citim ako 80 rocna znicena zena.

autor
24. nov 2022

Všetci pisu že keď sa na nich pozrú tak si vravia že to stoji za to ale ja ten pocit nemam. Ja v sebe citim len vycitky že som sa mala pred rokmi rozhodnúť inak a poslúchnuť rodicov keď mi vraveli že som moc mladá a budem to ľutovať. Mali pravdu

doriiis
24. nov 2022

@autor...áno mali,deti by nemali mať deti

autor
24. nov 2022

@doriiis teraz to viem. Len už je tu. A ja som nešťastná. Zároveň som nešťastná aky bude ten život teraz, ak by som ho nechala len ocovi a starým rodicom. Ja si neviem predstavit moj život bez mamy v detstve. Ja som o ňu “prisla” v 15 a dodnes ma to boli.

bublinka1426
24. nov 2022

o to viac sa tes ze si mlada mamina dieta si ta ''dlhsie'' uzije. ..

tibor79
24. nov 2022

Vedieť,čo za dobu príde.....nikdy by som dieťa nemala.

54tinka54
24. nov 2022

Dieťa v 15tich určite nie je dobrý nápad. To už ale odstupom času vieš a už sa to nedá zmeniť, čo ťa ale môže držať nad vodou je, že keď budeš mať 30, budeš mať už 15 ročného tínedžera a oveľa viac času na seba ako tvoji rovesníci, ktorí v tom veku budú svojim deťom vymieňať plienky 🙂
Keď ale takto ľutuješ rozhodnutie mať dieťa, určite sa chráň, aby sa ti “neprihodilo” druhé.

doriiis
24. nov 2022

@autor....opustiť svoje dieťa je zbabelosť a úbohosť.Ano,je tu a ty jej neurob to,čo si musela prežívať ty.Zivot bez mamy.Zacne chodiť do škôlky,dorob si skolu

canany
24. nov 2022

Tieto myslienky ti velmi nepomozu, ano su pravdive, ale neda sa vratit v case, len ta to bude viac a viac deprimovat, kolko som sa naplakala, uz som v stave, ze nevladzem ani plakat. Ja sa zamestnavam fyzicky psychicky, nech na to nemyslim. Ked vidim tie komentare na stene, ako ich deti obohatili, ake su stastne, ze ich maju je mi na grc. Ale ako pises, stale ma trapi, co z nich vychovam, ako dopadnu,staci zla partia a vsetok cas obeta su v ....

0silvia0
24. nov 2022

Prisla si o mamu v case, ked si otehotnela? Mozno keby tu bola ona, pomoze ti a necitis taku tarchu a zodpovednost.

ivik4
24. nov 2022

No neviem ci sa Ti tu niekto prizna

janka_266
24. nov 2022

@0silvia0 podľa úvodzoviek sa na ňu vykašlali, keď nechcela ísť na potrat 🤷‍♀️
A autorka, už keď to dieťa máte, aj keď je to ťažké, buďte rada, že je zdravá. Dokončíme si školu, keď bude v škôlke a určite to bude. Časom lepšie, možno aj vaši rodičia sa spamätajú.

basska_b
24. nov 2022

No, ty mas ale inu situaciu. Ja keby som mala dieta v 16tich, by som to asi lutovala velmi. Lebo tie roky 16-25 boli moje najproduktivnejsie, kde som sa najviac naucila, najviac dosiahla, najviac posunula dalej. V 26 som mala prve dieta, v 28 druhe a v 31 tretie. Vsetky boli planovane a vobec to nelutujem 🙂 ale zober si, ze tvoje dietatko rychlo vyrastie a ako 40 rocna budes mat dospelaka a vsetko budes mat pred sebou, zatial co niektore zeny 40rocne maju skolkara... niektore nestihaju, nevladzu... to je zas ine

kvetinka75
24. nov 2022

Nie nikdy. A poznam bezdetne. Bud nemohli mat alebo nechci. Tie prve sa s ty.m naucili zit a tie druhe hovoria ze im je tskto fajn. Ci je to ozaj tak neviem. Maju svoje zaujmy pracu

doriiis
24. nov 2022

@canany ...takýmto prístupom ich skôr zle zasiahne tvoja generačná trauma,ktorú im predávas.Ze kvôli nim si nesplnis sny atď.A za stratené roky s mužom môžu deti ako?

alandra
24. nov 2022

Ano. Deti som neplánovala,mam 2 proste stalo sa 2x nehoda. Niesom moc materský typ.Nemám potrebu sa prihovarat cudzim deťom ako vatšina žien,ani sa nepchám do kočíkov..... Lúbim svoje deti a robím pre ne viac ako veľa ale keby môžem vrátiť čas som bezdetná. A je mi jedno kto si čo myslí.