Priateľ žiada súd o zverenie dieťaťa do starostlivosti

maria120
21. júl 2015

Chcem radu,lebo uz neviem,co mam robit. Ide o to,ze moj byvaly priatel podal navrh na sud o zverenie nasej dcery do osobnej starostlivosti. Moj strucny pribeh,ked mala mala 4 roky,priatel sa so mnou rozisiel a byvali sme u jeho rodicov a poziadal ma,ze nakolko sme sa rozisli,mam sa odstahovat. Nakolko by som nemala podmienky ani len kde byvat,mala po vzajomnej dohode ostala pri nom. Nasla som si pracu cca 70 km od nich,s tym,ze som mala len prenajatu izbu v 3 izb,byte,nakolko by som cely byt,plus benzin chodit za malou neutiahla z toho platu,takze sme fungovali po vzajomnej dohode ako pri striedavej starostlivosti,po malu som chodila kazdy druhy vikend,aj pocas tyzdna to bolo prvy rok.Potom ako nastupila do predskolsej som za nou uz chodila len kazdy druhy tyzden,nakolko mi byvaly povedal,ze cez tyzden uz nemozem,nakolko je predskolska povinna a pripravuje sa do skoly a nemoze vymeskavat. Medzi casom sa moje podmienky zmenili,mam uz aj poriadnu pracu,mala by mala vlastnu izbu,tak som s jeho navrhom nesuhlasila a podala som odvolanie a navrh,aby malu zverili do mojej osobnej starostlivosti. Myslite si,ze mam nejaku sancu vyhrat,aj ked mala uz 2 roky byva s otcom,chcela by som aby sa to vyriesilo,nakolko este len ide teraz do skoly,potom by som jej uz nechcela menit prostredie,skolu,spoluziakov a aby bola z toho na tom psychicky zle.Tak este raz,fungujeme takto 2 roky,pvy ako pri striedavej,druhy uz bolo to stretavanie menej caste,mam pracu na riadnu pracovnu zmluvu,aj pracovnu dobu prisposobenu,aj mala by mala vlastnu izbu,ked pride kolizna. Myslite,ze mam nejaku cestu,oplati sa zabojovat,lebo on mi stale vola,ze to mam vzdat,ze aj tak vyhra on a ze zbytocne budeme platit pravnikov,mala je citovo naviazana na oboch rodicov,aj ked sa jej opytam,s kym by chcela byt,tak ze s oboma...

maria120
autor
21. júl 2015

tak malo byt,ci si myslite,ze mam nejaku sancu

saska.t
21. júl 2015

@maria120 o dieta sa vzdycky oplati bojovat 😉

maria120
autor
21. júl 2015

tak som to nemyslela,ze ci sa oplati,zeby mi bolo luto penazi.Uz idem do toho,to som uz rozhodnuta,uz cuvnut nejdem,len z jeho strany stale pocuvam,ze aj tak nemam sancu a chcela som ist do toho s pozitivnou myslou a takto idem do toho,ze asi aj tak z toho nic nebude...stale mam pocit,ze idem hlavou proti muru,no v kutiku duse dufam,ze to dobre dopadne. Len som chcela nejake rady,od niekoho,kto zazil nieco podobne,alebo aspon v jeho okoli...a ze ako to v danom pripade dopadlo...

nini1010
21. júl 2015

Chce ta len zastrasit a zneistit.chce aby si to vzdala lebo vie ze ako matka mas silne sance.jednoznacne ze chod do toho.

maria120
autor
21. júl 2015

Skor sa bojim,ze ci nebude sud prihliadat na to,ze uz byva tam.Aspon on sa tym ohana,ze tam ma spoluziacky zo skolky a ze sa na ne tesi do skoly a ja jej ide nic zivot,ze ma znenavidi. A pritom si myslim,ze je este tvarna,zvykla by si inde,je v takom veku a to sme predtym byvali u mojich rodicov,len odtial sme museli odist a nasjkor chodila tam do skolky,tak uz menila to prostredie,takze by som nepovedala,ze je nejak uplne zvyknuta tam,kde je. Nebola som hlavne presvedcena,ked ku mne chodila kazdy druhy vikend,tak bola taka,ze tu nema kamaratky,ale inak vysmiata,v pohode a nebol ani cas si ich najst,ked sme ku mne pisli v piatok vecer a v nedelu ju uz zaviest. No teraz ako su prazdniny bola u mna dva tyzdne a kazdy den sme chodili na ihrisko a kazdy den tam chodila aj rovnake dievcata v jej veku a uz sa az tak hrdila,ze kolko ma kamaratiek u maminky,az nechcela ist domov a este mi stale pripominala,ze mam jej kamoskam na ihrisku odkazat,ze odisla domkov,ale ze sa este vrati...ja neviem...

bonaqa2013
21. júl 2015

Ocinko chcieť môže. a skús si nájsť dobrého právnika, vysvetli ako si bola do danej situácie dotlačená. Podľa mňa máš veľké šance. Nevzdávaj to. Ocinko asi vie, že prehrá. Takže bojuj, aj na súde všetko povedz čo ťa tlačí, čím Ti chlap ublížil.
ešte ťa obdivujem že si to zvládla žiť bez malej - ja by som sa psychicky zložila. Budem ti držať palce.

sisaha
22. júl 2015

@maria120 ja si zase nemyslim, ze ma male sance otec. A to z dvoch dovodov. Dieta byva u neho permanentne dva roky, ty si pre nu posledny rok chodis kazdy druhy vikend. T.j., nie ze mas striedavku, ale ako keby si mala urceny styk ako druhy rozvedeny rodic.
Odporucam ti jednoznacne pravnika, bez neho by som na sud ani neliezla.

maria120
autor
22. júl 2015

Ja som tam aj pisala,ze prvy rok to bolo ako pri striedavke. Druhy uz nie,pravnicku uz mam,este je na dovolenke,riesit to budem s nou,ked pride. A urcite si aj ja myslim,ze je vo vyhode.

draik
22. júl 2015

Za daných podmienok nie je šanca na zverenie Vám vysoká. Možno vhodnejšia by bola striedavka, ak sú na to podmienky. Neplatí, že matka má automaticky právo na osobnú starostliosť o dieťa.

maria120
autor
22. júl 2015

Takto,najskor som chcela striedavku,ale tu neschvalia,kedze ja byvam o 70km dalej,od mojich rodicov by som to este mala stale 35 km a ze vzdialenost musi byt do 20 km,dalej v tom regione je tazko najst pracu a keby aj,nedokazala by som z toho zaplatit byt,stravu a este ju vozit do skoly,to som potom uvazovala jedine chodit naturnusy do rakuska na 2 tyzdne a najst si nejaky byt priamo tam,kde byva. A myslite,ze mi pomoze,ked na sude spomeniem,ze ma na plane sa odstahovat,nakolko u rodicov byva docasne a ma priatelku s 2 detmi,tak hlavne preto u jeho rodicov by nebyvali,vtedy by mala tiez zmenila prostredie. Jasne,ze na sude to spominat nebude a ked mu ju uz zveria su spravi,ako bude chciet. Dokaz mam spravy,kdd pisal,ze aj tak si hlada byvanie niekde inde,to mi napisal,ked som chcela sa s nim dohodnut na tej striedavej,ze budem v tej istej dedine byvat a in na to,ze aj tak pojdu prec a te ci chcem za nimi sa stahovat stale. A este mi napisal,ze mozem byt rada,ze mi ju vobec dal cez prazdniny,lebo ked som poslala odvolanie na sud,ze kvoli tomu mi ju do rozhodnutia sudu nemusi vydat,ze mu to povedal pravnik,to si moze ako dovolit ??? a moja dcera vobec nechce s jeho priatelkou a detmi byvat...

entombed
1. aug 2015

Ja sa súdim o dieťa a súd nam určil striedavú starostlivost zatial do vynesenia rozsudku a striedame si malu vo vzdialenosti 350 km.

kikuskapalkovicova
24. aug 2023

Dobrý deň prajem neviem ako začať no napíšem to v skratke mám 3 roční vzťah ktorí bol cca 1 rok super no a potom ako sa narodila dcéra to išlo dolu vodou potom prišlo ďalšie dieťa a potom sa to ešte viac zhoršilo no idem rovno k veci 😊😊
S priateľom mám dve deti dcéru a syna dcéra má 2,8 rokov a syn má 1,3 roka no a chcela by som radu priateľ prestal chodiť do práce chodí sa mu kedy chce žijeme u neho na byte ktorí zdedil po otcovi ale je tam takí háčik že ten dom patrí 19 majiteľom a svoju časť má zablokovanú exekúciou teda jeho časť zobrali dvaja exekútori a chcela by som sa s ním rozísť je bez práce bije deti berie omamné látky pije nemá žiadnu snahu o prácu ani sa nesnaží si niaku nájsť robí na živnosť a má samé dlhý len ja mám rodičovský príspevok a musím platiť na dome šeky a deti sú koľko krát hladné lebo keď zaplatím šeky nemám im čo dať koľko karát do úst a chcela by som sa spýtať ak pôjdem bývať k svojej rodine a tam mám trvali pobyt lebo na tento dom sa nedokážem ani prihlásiť súd mi dá do starostlivosti deti mám dôkaz ako berie omamné látky a ako bije deti mám to len na videu fotky mám vytlačené a aj správy mám ako má uráža a škaredo mi nadáva len že oni majú trvali pobyt u neho na adrese de je vlastne tích 19 majiteľov a ja bývam len o dedinu ďalej od neho že či si môžem zobrať deti k sebe než bude súd ak pôjdem všetko vyriešiť ku koliznej na úrad práce
Pred tím som mala súd lebo mám okrem dvoch detí ešte pred tím zo vstanú a tam sme to riešili a deti boli u mňa do sudu ale keď mám teraz dôkazy že berie omamné látky nemali by mu dať dieťa že či ako to je vlastne alebo dá sa zrušiť otec deti úplne z rodného listu ďakujem každému za odpoveď a radu do by mi vedel pomoc 😊😊❤️❤️