Čo vám pomohlo zbaviť sa strachu z pôrodu?

26. feb 2024

Som 30.tt a mam extremny strach a stres z porodu keď si na to spomeniem. Posledne dni mam dosť blbé a ťažke psychicky, som často smutná, vnútorne nepokojná a veľa plačem, hormony so mnou hádžu ako na kolotoči. Mám totižto veľky stres z bližiaceho sa porodu a z toho, že to tam nezvladnem. Že nebudem vedieť správne dýchať, že na mňa pride nejaka hyperventilacia (mavala som take stavy lapania po dychu kedysi a aj v tehu parkrat). Nejake rady a tipy ako sa zbaviť takeho strachu? Čo vam pomohlo? 😔 Nechcem byť denne smutna a vystresovana z porodu. Ďakujem.

autor
26. feb 2024

Ešte dodam že sa všetkeho posledne dni bojim- porodu, či to zvladnem s babatkom potom, staroslivosti, poporodnych depresii😭 mali ste nejaka taky strach?

klip0
26. feb 2024

Veľmi veľmi dobre to myslím ale skús psychológa. Alebo pôrodnú terapeutku nejakú. Ja som to podcenila a ľutujem. Veľmi ti držím palce, neboj sa, zvládneš to ale naozaj sa neboj požiadať o pomoc

zojanka
26. feb 2024

1/ snažila som sa na to dopredu nemyslieť, ešte na pôrodnej sále pri príjme som si nepripúšťala že rodím 😁
2/ povedala som si že keď to zvládli všetky iné, zlávdnem aj ja
3/ nebude to také zlé, keď väčšina do toho ide dobrovoľne aj x-krát
4/ trvá to len pár hodín a bude po všetkom
5/ bola som na poučení o epidurále a to, že som mala možnosť ho využiť, mi veľmi pomohlo po psychickej stránke

bolarazjedna
26. feb 2024

Tie tvoje pocity pri hormonálnych zmenách sú normálne, nie si sama. Ak by ta ale moc sklúčovalu, tak neváhaj sa porozprávať do psychologom ešte pred pôrodom.
Zníženie strachu - určite dobrá pred pôrodná príprava, možno aj kurz na hypnoporod, ešte máš dosť času to absolvovať, pripraviť sa, naučiť sa to dýchanie....
A nezabudni, že tie bolesti nie sú stále, prídu a odídu a zas máš chvíľku času načerpať sily, oddýchnuť si... Není to sústavna bolesť.... Ak nerátam poslednú chvíľu pred tlačením - ale to zas už budeš úplne v inom mentálnom stave, a budeš to všetko inak vnímať...

zuzanka.zuzu
26. feb 2024

strach to nijako nepomôže keď bude treba tlačiť alebo vstať k plačúcemu dieťaťu, proste to urobíš.

mamickalisticka
26. feb 2024

Pôrod 😂 keď sa to začne, nemáš čas myslieť. Proste sa to deje a chceš nech to čím skôr skončí

paolne
26. feb 2024

Urob si pripravu na porod ako najlepšie to pojde a bude to ok.
Predporodna priprava nejaky kurz v okoli.
Cvičenie s anibalom.(ten balonik mi pomohol najviac)
Poučenie na epidural. Potom sa rozhodneš či ho chceš alebo nie.
Pitie čaju z alchemilky, maliniaku, jest ďatle
Masaž hradze maparky hradze.
Proste všetko dostupne vyskušať. A potom to zvladneš určite. Držim ti prsty a daj potom vedieť ako bolo

petronellla87
26. feb 2024

Základ je negooglit a nepocuvat cudzie strašidelné historky z porodi. Ale súhlasím s tým že až to začne nebudeš mať kedy rozmýšľať, len počúvaj personál, povedia ti všetko co máš robiť

saxana000
26. feb 2024

Absolvuj predporodnu pripravu a zazmluvni si.porodnu asistenrku teoria vela pomoze nepojdes do neznameho a skusena asistentka.ta.prevedie porodom lahko a bez strachu

sun_shine_2020
26. feb 2024

Mne pomohla kniha Hypnoporod 😊

queen_mary
26. feb 2024

Myslim ze ku kludu ti ponoze predporodny kurz. Vela porodnic uz ho teraz ma, pripadne ak su nejake v okoli.

Mne este pomohol zazmluvneny porodnik/alebo pripadne porodna asistentka - niekto, kto tam bude pre teba a budes mu doverovat.

Potom su este take tie etericke veci - hypnoporod, naparky,... tomu ja moc nefandim, ale vela zien s tym ma pozitivnu skusenost.

kiki68
26. feb 2024

Epino, ked som videla, co dokazem s balonom, tak si hovorim, toto dam aj s deckom. Aj som mala vyvolavany porod skrz tlak( ale to cele tehu bolo knap ten tlak) a porod bol pomerne rychly. 4 hod Fakt ze intenzivnych kontrakcii na prvorodicku nie zle. Ja som sa najviac bala, ze to dieta sa tam zasekne a nieco sa stane. Nastastie to vsetko islo pomerne dobre a bez poraneni.

kika2810
26. feb 2024

Aniball a to tak ze som sa citila pripravena a aj som bola

kika2810
26. feb 2024

Ak chces kukni moj album predajny mam aj na oredaj s novym balinikom cize mas prakticky novy za ovela nizsiu cenu

ivangeline
26. feb 2024

Ja na to proste nemyslim. Strach som mala az pri 4tom... Asi zodpovednost za deti,kt uz su..

proximaa
26. feb 2024

Byvala taka tv show, ukazovali tam porody. Ked som pozerala, nejako som sa prestala aj bat

diewcatqoo
26. feb 2024

Nic. Isla som k porodu predposrata, nevedela som co ma caka, ale zaroven odhodlana, ze tak ako to dali miliony zien predomnou, dam to aj ja. Musim, pretoze uz chcem mat babo pri sebe a uz sa ani nevladzem dalej gulat s tak velkym bruchom.
Teraz uz viem, co coho idem, ale znovu sa bojim. Ale viem, ze to dam. Co ine mi ostava 🙂

tana85
26. feb 2024

az taky strach je na skodu, zablokujes sa a skoncis cisarskym. mne pomohlo viacej veci, aleje pravda, ze az takyto strach som nemala. epidural (naco hrat hrdinku), predporodny kurz u certifik.duly (svojim sposobom zafunguje aj ako psycholog, bola vyborna aj neskor po porode ked som potrebovala poradit), zazmluvneny porodnik a nakoniec myslienka na to dieta - pre neho je porod rovnako narocny. kazda matka si tym presla, nase trlo je na to stavane, doveruj mu. ja som si vravela, ze kazdou kontrakciou som blizsie ku koncu. ked mi zacali, tak som sa tesila 🙂 je tam bolest, aj slzy, ja som mala poporodne blues, ale stalo to za to

jaskolka
26. feb 2024

Ja som ti nejako pri 1 pôrode brala, ze proste porodiť musím a verila som, že ľudia tam budu vedieť, co majú robiť. Pri 2 pôrode už som vedela, do čoho idem a tiež som vedela s istotou, ze ľudia tam vedia, co robia

timea301196
26. feb 2024

Mala som to podobne. Chvála bohu za druhý rýchly pôrod. Celý čas som premýšľala ako to bude. Až ked mi o polnoci praskla voda a mala sa narodila do polhodiny. Kým sme prišli do nemocky rychlo som nasadla a už tlačila. Nebolo kedy premýšľať. Ďakujem za to

lenkakravcova
26. feb 2024

Mne pomohlo vždy len to, keď som to už mala za sebou. 😀🤣 Ale to som ti asi veľmi nepomohla.

bbbbl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre