Mám strach o bábätko

natali7445
13. okt 2022

Ahojte maminky.
Chcem sa opýtať tie ktoré ste si tým prešli ako ste to zvládli...
Ide o to že som čakala bábätko moje prvé vytúžené 🥺. No vo vyššom štádiu tehotenstva mi zomrelo v ešte v brušku. Dlhé mesiace som sa z toho nemohla spamätať... nedávno som zistila že som tehotná. Moju veľkú radosť strieda obrovský strach 😔 neviem ako s tým bojovať. Som veľmi vystresovaná a bojím sa...aby sa to nezopakovalo. Ako sa mám ukľudniť? Neviem sa na nič iné sústrediť. Ďakujem vám

andrea_prestastna
13. okt 2022

@natali7445 zazila som to. Porod mrtveho babatka ozaj velmi tazke na psychiku
Po roku som otehotnela
Vies co mi pomohlo? Denne jesenka alebo hocico sladke
Pribrala som sice 20kil . Malinka vazila 4190g ale je zdrava a ziva
Viac krat som kvoli uzkosti isla na pohotovost skontrolovat ju lebo sa mi nezdali pohyby ale dobojovali sme to
Vsetko sa deje pre nieco . Bude tak ako ma byt a ty sa len musis prisposobit, tak ako rychlo sa prisposobis o to ti bude lahsie a veselsie , drz sa, mysli len na dany den nemysli dopredu, zvladnes to, daj si kolacik

slapina
13. okt 2022

netreba sa báť, aj keď viem, že to ľahké povedať. musíš len jednoducho myslieť pozitívne, že sa všetko podarí a bude ako má. držím päste ♥

tanyan
13. okt 2022

Ja som pri tom nasledujúcom tehotenstve často používala Angelsounds (doppler). Upokojovalo ma, keď som počula tlkot srdiečka...

natali7445
autor
13. okt 2022

@tanyan mám aj ja ešte z prvého tehotenstva... krásnu pamiatku 🥺

nigerniga
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
any_soj
13. okt 2022

@natali7445 ahoj. V prvom rade gratulujem mamina 🙂 Mne pomohlo viac vecí - kratučké časté sono v prvých mesiacoch, len na zistenie, či ešte bije srdce, lebo som chcela vedieť, ak by dcéra zomrela. Potom som mala aj domáci doppler, použila som párkrát neskôr, keď už sa dalo. Pomohlo mi písať si pohyby. Potrebovala som, aby keď sa ma niekto spýta či sa hýbe, to nebolo iba o mojom pocite a spomienkach, ale proste som dala papier (manželovi, doktorovi) a nech pozrú a vyhodnotia (to bolo pre mňa kľúčové, lebo traja doktori predtým má sundali s tým, že prečo som neprišla skôr, hoci som prišla hneď ako som si všimla že sa nehýbe, kamošky vraveli, že by ani nešli v ten deň, že by ešte čakali, môj doktor tiež že som nemala ako tomu zabrániť, ale proste zostalo vo mne že je to moja chyba, že som mala si všimnúť, že sa niečo deje a ísť skôr - len teda kedy skôr? 5 minút po poslednom pohybe? A ako som mala vedieť, že bol posledný? 🙈). A veľmi mi pomohli aj uvedomenie, že prítomnosť má zmysel a chcem si ju užívať bez ohľadu na to, čo bude. Takto som to vnímala mesiac po prvom pôrode https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfb... (otehotnela som znovu 2 mesiace na to - https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfb...)

roja01
13. okt 2022

Ja som nosila saty s dvoma vreckami. V jednom som mala plno fazul a pri kazdom pohybe, ktory som pocitila, som prehodila 1 fazulku do 2.vrecka. Navecer som spocitala a zapisala do tabulky. Nestaci sledovat, ci bije srdiecko. Pohyby su dolezitejsie.

bessdonna
30. okt 2022

@roja01 ale kolko pohybov treba naratat od rana do vecera?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre