Išla by ste na dovolenku sama s dvomi deťmi?

monikat75
2. máj 2015

Ahojte, som rozvedená, mám dve deti - syn 6 a dcéra 11 rokov, chcela by som ísť s nimi na dovolenku ale neviem, či sa mám odhodlať sama, mám taký pocit že je to predsa len lepšie s chlapom ale momentálne nie je s akým. Peniažky už našetrené mám, dokonca aj na zahraničnú dovolenku len mám obavy, že čokoľvek sa môže stať a nebudem mať pri sebe mužskú oporu. Teda nemyslite si, som sebestačná- mám prácu, svoje bývanie a viem existovať bez chlapa - už rok tak fungujem, ale na dovolenke som sama s deťmi ešte nebola. Budem sa tešiť každému príspevku.

sunshineka
2. máj 2015

@monikat75 ja by som isla aj sama,ale najlepsie by bolo,keby isla nejaka kamoska.nemas rozvedenu kamosku alebo slobodnu?urcite si koli chlapovi neodopieraj dovolenku.vyber si "bezpecnu" destinaciu a chodte.okrem Turecka a Egypta by som isla hocikde

daniela_m
2. máj 2015

zober nejakú kamošku

monikat75
autor
2. máj 2015

@sunshineka
@daniela_m áno myslela som na to, žeby som zobrala rozvedenú kamošku, ale jedna tá chodí pravidelne každý rok na dovolenku s rodičmi aj s dcérou a druhá - tej tento rok promuje dcéra, takže jej na dovolenku nezostanú peniažky a ďalšie kamošky sú vydaté, takže tie ma ako prívesok jasné že na dovolenku volať nebudú

@sunshineka áno myslela som na to, že do Egypta, Turecka a Tuniska v žiadnom prípade sama nepôjdem

sunshineka
2. máj 2015

@monikat75 potom sama musis ist.ak pojdes zajazdom,mozno sa s niekym zoznamis.dve moje kamosky chodia na zajazdy a vzdy si najdu kamaratky.chodia aj zeny same s detmi.vela chlapov na dovolenku nejde,tak idu same alebo su rozvedene.deti uz mas vacsie,nepotrebuju az taku ostrazitost.

peneloppe
2. máj 2015

@monikat75

Určite choďte, neviem prečo by si to nemala zvládnuť bez chlapa. Veď píšeš že už spolu rok fungujete sami. Nemáš už úplne maličké deti, iste to s nimi v pohode zvládneš.
Choďte s dobrou cestovkou, do dobrej destinácie, dobrého hotela, kde bude o vás kompletne postarané a nemás sa čoho báť. 🙂

pirir
2. máj 2015

@monikat75 Niektoré ženy sú silnejšie ako chlapi.

malabiba
2. máj 2015

@monikat75 pred chvíľou takú istú tému založila @diorissima 🙂 môžete sa dať dokopy...poriadne vyberaj, čítaj recenzie a ak dobre vyberieš, pekne sa o vás postarajú a určite si nájdete aj kamarátov na dovolenke

lucindao
2. máj 2015

Ja som bola minuli rok sama so 6 rocnym synom s busom v chorvatsku.a tiez som sa bala tiez som riesila ist neist.bala som sa.ale nakoniec som isla.a nelutujem.uzila som si to so synom maximalne.a isla by som znovu.chod nerozmyslaj

cairka
2. máj 2015

Samozrejme,ideme o 2 mesiace prvýkrát k moru, ale po Slovensku chodíme od furt 😉 Keď si poradíš doma, poradíš si aj na dovolenke,neboj 😉

brady1
2. máj 2015

tiež by som išla aj sama už su aj dost velky a ked budeš sama tak aj ak sa nejaky problem vyskitne budeš nutená si poradit sama. a ako sa hovori co ta nezabije to ta posilni 😉

monikat75
autor
2. máj 2015

ďakujem Vám za príspevky, tak tuším idem dačo hľadať a budem čítať aj recenzie a podľa toho dačo vyberiem 😉

dudduli
2. máj 2015

určite chodte,deti máte veľké,super si to užijete 😎 😉 😉

nikawero12
2. máj 2015

@monikat75 ja by som na tvojom mieste kludne išla, ved už nemáš také malé deti, že by si ich musela neustále držať za ruky. Určite treba ísť. Prajem Ti, aby si vybrala peknú dovolenku a aby ste mali všetci krásne zážitky 🙂

mia265
2. máj 2015

@monikat75 A prečo do Turecka nie? V rodinných hoteloch je tisíce detí,neviem aký by si mala mať problém

monikat75
autor
2. máj 2015

@mia265 mám trochu obavy z ich mentality... ale ktovie, možno nakoniec skončíme aj tam

diorissima
2. máj 2015

A nesla by si do turecka alebo gracka? Ja idem s malou

mia265
2. máj 2015

@monikat75 Tak v Turecku kvalitných hoteloch si čašníci nemôžu dovoliť otravovať či už bakšišom alebo inak, v Egypte,Tunise už je to troška o inom,nakoľko sú veľmi chudobní

laduska79
2. máj 2015

Pred par rokmi som bola na dovolenke v Tunisku s malymi chlapcami - jeden mal skoro dva roky, jeden osem mesiacov.... nebola som uplne sama, zobrala som so sebou svokru a nie manzela, ten si prave nasiel pracu a nechcel ist. Takze isla ona. Mala som padny dovod ist k moru - kvoli synovym nozkam a peniazky som si nasporila z materskej... Ale zistila som, ze by som to zvladla aj bez svokry. Skor mi viac zakazovala a vytikala, nikam nechcela ist, na ziadne programy, vystupenia a tam bolo tolko zaujimavych podujati kazdy den.... Preto aj pri vybere kamosky treba byt obozretny. Nebrat domacu kuchtu, co nos nevystrci ani po Slovensku, ale ani niekoho na deti nema pochopenie ci trpezlivost s nimi.... lebo po navrate z dovolenky som svokru tusim tri mesiace nevidela a len po mesiaci sme mali prvy telefonicky rozhovor. 😝

azbestica
2. máj 2015

@monikat75 chlapa by som vobec neriesila...vacsinou je chlap v takych situaciach len na pritaz 😅 skor by som riesila ci si na dovolenke odychnes a ci bude mat zmysel ked tam ides sama s detmi a nebude ti ich mat kto postrazit aby si si vyrazila 🙂 ale detska mas uz velke v podstate su to partaci....tak urcite by som na tvojom mieste sla 😎 😀

renka40
2. máj 2015

Ja som bola sama s tromi deťmi. Bolo super 🙂 spoznala som super rodiny a páry , deti aj ja sme si užili more... nešla som kvôli ,,lovu" ale kvôli deťom. Priateľa som mala doma, nemohol ísť... teraz sme už manželia a boli sme pri mori všetci spolu a tam sme splodili našu Máriu. Teraz má rok 🙂

renka40
2. máj 2015

My sme boli v Bulharsku. Prvýkrát autobusom a potom autom. Bola som spokojná. Cenovo to bolo pre nás dobré. Primorsko je super!!!! Pomorie sa mi až tak nepáčilo. A netreba ti nikoho. Tam spoznas ľudí aj takých, čo ti postrazia deti. Ja by som určite nikoho nebrala.

daisynka_
3. máj 2015

ja v tom nevidím problém, ja síce mám manžela, ale na dovolenky chodím sama so synom :D chodíme k moru každý rok od synových 2 rokov, teraz má 6,5 roka ... destinácia Egypt a raz keď sa nelietalo tam tak sme dali Tunis ... manžel má v lete sezónu a dovolenky moc nemusí, takže síce to je trochu nevýhoda lebo syna platím ako dospelú osobu, ale užijem si ho a máme sa vždy perfektne ... tento rok ideme celá rodinka, manžel sa obetoval nakoľko máme 20 výročie :D :D

diorissima
3. máj 2015

Super dakujem si mi dodala odvahu ;)

aventka
3. máj 2015

Aj s 3-vsetko je o spol.komunikacii a o realnej predstave co ocakavas od dovolenky..

bibika55
3. máj 2015

@monikat75 Zoberte deti na dovolenku na Slovensku.Máme nádhernú krajinu a deti sa určite budú tešiť prostrediu,ktorému rozumejú.Tak sa vyhnete strachu a obavám.

mircalla
3. máj 2015

@monikat75 Deti su uz dost velke, preco nie - ale ako tu niekto pisal - rozhodne bezpecnu destinaciu - ziadna arabska krajina. A pripadne skus daku kamosku, ci by nesla s vami
My chodime casto do Rakuska a Talianska (zapadne pobrezie je ovela krajsie ako vychod), aj na Slovensko....Chorvatsko nas velmi nelaka

atrami
3. máj 2015

Sama poznáš svoje deti, či by to zvládli. Zobrala by som na Tvojom mieste nejakú kamarátku, trošku Ti pomôže s deťmi aj
sa budeš mať s kým porozprávať. Záleži aj na tom, či budú mať deti nejaký program. Moja mama bola s nami sama, hneď po príchode ako nás išla zapísať som sa rozhodla otestovať nové vodeodolné topánky otestovať v blízkom potoku. Viac bez otca s nami nikam nnešla.

maciatkolulu
3. máj 2015

@monikat75 presne viem ako sa citis. Ja som bola 1.x sama s dvoma dcérami ked mali 9 a 12 a prave v egypte. V tabe a bolo super, vsetko sa dalo zvládnuť. Len som si prvy vecer poplakala a aj trochu po ceste, lebo som mala pocit, ze vsetci maju podporu len ja nie, ale potom jedna radost, hned sme sa pozoznamovali a nasli kamaratov a nakoniec sme boli aj v maji a aj v juli. A isli sme aj do israela a aj jordanska. Spatne ked sa na to pozeram, nuz bola som odvazna, ale baby boli stastne a spokojne, jediny problem bolo, ze ma obcas pichlo pri srdiecku, ze som sama a ich otec nevidi ake su stastne, nuz, ale vybral si on. Takze moja rada je, urcite chod a nicoho sa neboj. Vyber si kvalitny hotel, najlepsie taky kde bol uz niekto znami a hor sa za dobrodružstvom.

marivka
3. máj 2015

my sme boli minulý rok na dovo a bola s nami na hoteli jedna češka sama s dvoma malým deťmi : cca 3 a 1,5 roka, čo som ju dosť obdivovala, akú mala odvahu...stretávali sme sa pravidelne pri bazéne a zvládala to v pohode, aj ked deti stále sa pýtali na tatina, ktorý ostal doma koli práci ako sme započuli od nej ked ich chlácholila a obrúču tiež mala na ruke tak asi sama nežila..no ale to nie je podstatné...potom neskor som si všimla, že tam mala akúsi mladšiu kamošku - sestru neviem sedávali spolu v jedálni, ale tá jej veru s tymi detmi nepomáhala, mala svoj program..takže určite sa dá ist, už maš deti staršie...aj keď ja osobne by som uvažovala podobne ako ty, obavy by tam určite boli podobné...každopádne kto neskúsi nevie 🙂 vyber len pokojné letovisko a krajinu a užite peknú dovču v trojici 😉

vnika
12. máj 2015

@monikat75 ahoj, urcite chod, neboj uzijete si to aj sami, deti mas uz pomerne velke...ale keby si chcela, pridaj sa k nam idem s 5,5 rocnym synom do bulharska, chodime tam pravidelne, vyznam sa tam... manzel nie vzdy moze, tak zvykneme chodit s kamaratkami a detmi aj same. kedy by si asi chcela ist? mas aj vybrate kam?