Dá sa otehotnieť z predejakulačnej tekutiny?

tequelinka
20. feb 2014

ahojte kočky🙂
mám na vás takú otázočku,že či sa mám obávať prípad.otehotnenia,alebo nie.Kedže si nemôžem dovoliť teraz bábo,tak som sa chcela spýtať.či sa aj takto dá otehotnieť.
partner bol po abstinencii 3 dni ,som ho spravila pusou,mal orgazmus,potom sa šiel umyť,a vycikať,DO pol hodiny sme však chceli normálny styk.BEZ kondomu ( čiže žiadna antikoncepcia) vošiel do mna (neviem kolko cm ...možno 2-4 max) ,potom však bl príliš vzrušený a musel sa spraviť mimo mna,potom sa šiel znova vycikať umyť,a znova asi do pol hodiny ho dal do mna tiež asi na 2-4 cm zase druhýkrát.Nebol však dlho vo mne,lebo zase sa spravil mimo mna.vytiahol ho včas.čiže neejakuloval do mna,lenže predejakulačná tekutina určite bola.a viem,že po prvej ejakulacii su pritomne spermie v tekutine.takže teraz sa celkom obávame.
menzes som mala 12 .2 .po skončení som 3 dni. Ovuláciu mávam cca 11-16 den cyklu,ako kedy,lebo nemam pravidelny menzes.Ale teraz ovulaciu asi nemam,mna vacsinou bolieva bruško vtedy .Lenže dočítala som sa na nete,že spermie v tele ženy prežijú 5 dní,a to už ovulácia BUDE u mna.Neviem,či aj z predejakulačnej tekutiny.mám z toho teraz trošku lepy.
mám sa obávať ?
prosím o seriozne odpovede

hallie
20. feb 2014

Kamoska otehotnela z kvapky lasky. Takze tak sa to moze skoncit, najma ak si mlada a plodna. Pokial vies, ze babo nechces, daj si tabletku po a nabuduce nech sa hoci aj na par centi chlapec zasuva len s kondomom.

tequelinka
autor
20. feb 2014

@erika182 partner bol vo vnutri max 4 cm,nebol to ani poriadny styk :(lebo kedže mam zapal močovych ciest,tak ma to bolelo.tak nebol riadny styk.ako má byť.
mal tam predpokladám asi len špičku penisu možno o niečo viac.neviem to presne posúdiť.a nebol tam ani dlho,max 10 -15 minut oba razy.
a je pravda,ako to popisujem.

čiže spermie prežívajú IBA VYLUČNE v maternici ?? neprežijú aj v pošve ??

tak potom v tomto prípaade,ako hovoríte,tak sa nemali ako dostať do maternice...

erika182
20. feb 2014

@tequelinka vidim, ze toto co opisujes su vase prve pokusy. Odpovedz mi prosim na dve otazky 1.kolko mas rokov? a 2. preco neriesis antikoncepciu s lekarom?

tequelinka
autor
20. feb 2014

@erika182 ano,su to uplne prve pokusy,ved len pred mesiacom sme mali prvý styk.
máme obaja po 20-ke,ale to tu nechcem rozoberať .
a antiku som riešila s gynekologom,ale kedže sme používali stale kondom tak som to neriešila,tabeltky brat nemôžem.
prosím ťa ,vysvetlíš mi teda,ako si to myslela,s tým,že spermie dokazu prežiť len v maternici tych par dní a počkať na to vajíčko?? nikde inde neprežijú ?

adeala
20. feb 2014

@tequelinka spermie vydržia väčšinou max. 3 dni, 5 je dosť prehnané číslo (je to možné, ale veľmi nepravdepodobné). Niektorí lekári tvrdia, že v "predejakulačnej tekutine" je málo spermii na otehotnenie. Keď to zhrnieme, tak by to bol naozaj boží zázrak 😉
Ale.. ja som otehotnela cez kondóm, takže ak naozaj nechcete dieťa, tak nemajte sex, pretože taká šanca, ako je teraz tam budem vždy..

erika182
20. feb 2014

preco nemozes brat antiko? a sposobov ako sa chranit je viac. napr. pesar - len sa ho skutocne naucit pouzivat. spermie mozu prezit aj v posve, ale tam nemaju co oplodnit. spermie sa musia dostat hlbsie, aby oplodnili. Ale nemyl si dojmi s pojmami. Nikdy nevies kam sa dostane ejakulat ci zasunul 4cm, alebo cely ud. Nerozumiem vsak tomu ze zasunul 4cm a bol tam asi 10-15 minut?

bar12
20. feb 2014

@tequelinka no ja som tiez velmi zaujimavo otehotnela, doteraz mi je to zahadou...viem, ze sme 5 dni pred mojou ovulaciou mali nechraneny sex a potom az do dna ovu nic...v den ovu sme mali prerusovany...takze bud manzelova spermia vydrzala vo mne tych 5 dni, alebo som musela otehotniet z tej predejak. tekutiny...nakoniec som v siedmom tyzdni aj tak potratila, ale je to kazodpadne zahada pre mna, ako sa to stalo 🙂

petra16
20. feb 2014

@tequelinka Na 99% tehotna nebudes! Ano, citala som si to cele. A nechapem preco ta tu niektore zienky tak strasia. Ja netvrdim, ze canca nie je. Ale neskutocne minimalna. A tiez neviem preco sa tu pohorsuju, ze si tu pises intimne veci. Myslim si, ze je to len a len tvoja vec. A kto sa pri tom cervena alebo mu to vadi, tak nech to prestane citat a neodsudzuje hned. A este: kto pise, ze vymocenie po styku nepomaha tak sa velmi myli. Ma to vyznam u muza! Odporucaju to aj lekari. Ked sa chlap po styku vymoci a potom ma hned dalsi styk je ta sanca minimalna na otehotnetie z povodnych spermii! Viem to lebo som sa na to specialne pytala doktora. U zeny to vymocenie po styku az taky vyznam nema. Na druhej strane sa hovori, ze ked chce zena babo je lepsie neist hned po styku na wc a ani sa hned sprchovat. Takze asi tolko. Tabletku PO byt tebou neuzivam. Je to svinstvo. A tebe to netreba! Ale ak sa mas takto stresovat, tak nabuduce sa lepsie chrante. Nestoji ti to za tie stresy. Drzim ti prsty.

tequelinka
autor
20. feb 2014

@adeala neviem,čo teraz čítam na nete tak píšu,že spermie prežijú 3 dni -5 dní.tak aozaj netuším,ako to je.podľa toho aj aké spermie ma on.netuším.
takže sa nemám obávať ?
aj keby som mala dnes už ovulaciu tak sa nemusím obávať? lebo vyteká niečo zo mna ,taká číra tekutina:(ako vytok( a viem,že ta sa objavuje pri ovulacii,lenže ako vrvaím môže to byt lubrikant..alebo vytok kvoli tomu,že mám zapal moč.ciest)takže entuším,či je to už ovulacia dnes,ale je to len 9 den cyklu,

@erika182 nemlžem,mam zdravotne problémy.a hormonálne.
ale ejakulat nebol vo mne,bol mimo,to bola len ta tekutina.vo mne...nič viac.Obsahuje aj tá spermie aj ked maly počet,no predsa len obsahuje.
zasunul max 4 cm ...no totiž bolelo ma to,tak sme to skúšali z roznych poloh,ale nemohol sa do mna poriadne dostať kvoli tomu,že ma to bolelo:( tak sme to skusali proste,aby sa do mna dostal parkrat,preto hodnotím,že možno 10-15 minut bol realne vo mne...aj to len do tych 4 centimetrov..a naozaj maximalne 5 centimetrov ...ta spička a dosť ..

tequelinka
autor
20. feb 2014

@petra16 neviem,ale som dostatočne vystrašená z toho:(čo tu píšu niektore ženy....
viem,že vymočenie pomáha,aj ja som to čítala od lekarov,preto som partnerovi povedala,nech sa ide umyť poriadne zvonku a vymočiť a šiel...síce vraj cikal málo,lebo sa mu extra nedalo...ale čosi snad predsa len vymočl.najma po tom orgazme,kedy som ho robila rukou a ustami prvykrat.potom sa šiel vycikať a riadne sa vraj vycikal.horšie to už bolo po tom druhom,vraj sa mu moc cikať nechcelo,ale šiel ..a aj sa umyl ..a až potom sme pokračovali v sulozi.

a tiež som aj ja čítala kdesi,,že ked žena nechce otehotnieť tak by sa mala vymočiť,resp sadnut si ..alebo čo.aby tie spermie z nej hned " stiekli " akoby...
tabletku PO nechcem brať ..:( lenže sa strašne bojím,že by som mohla byť tehu.
nemožem si to naozaj dovoliť v mojej situacii teraz :(:(
to určite nie ..
preto tak strašne stresujem :(

adeala
20. feb 2014

@tequelinka hovorím ti, 5 dní je vážne extrém 🙂
Ale nie, neboj sa, všetci ťa tu budú strašiť, že je to vždy možné, ale predsa len vždy nie 😉 a v tomto prípade je to viac, ako nepravdepodobné. Hlien sa môže objať už pár dní pred ovuláciou, vôbec to nerieš.

tequelinka
autor
20. feb 2014

@adeala ježiši,dakujem za také ubezpečenie.ved kebyže z tohto žena otehotnie,čo som mala JA,tak tuším,že by nas bolo na svete 100 mliard :(podla toho,čo mi vraveli kamošky,iny sex ani nemavaju.:(len prerusovanu sulož.
hlien sa objaví aj pred ovulaciou ?to si ma upokojila,myslela som si,že len počas ovulácie...uuf ://
ale zase ja viem,kedy mam ovulaciu,a mavam ju tak ..12-14 den cyklu na 95% vždy ..a to teraz neni .

petra16
20. feb 2014

@tequelinka A inak tie bolesti pri styku mozes mat z toho zapalu moc. ciest. Vtedy sa ani neodporuca mat sex! A vtedy je sanca na otehotnenie nizsia - pri zapaloch.

billam
20. feb 2014

@tequelinka prečo Bozeee...tieto tvoje popisy všetkých situácii....prečo nejdes k doktorovi? On ti všetko vysvetli.

bar12
20. feb 2014

@tequelinka neboj, tiez si myslim, ze je tam uplne minimalna sanca! hlavne nestresuj, lebo si mrchu oddialis este viac...este mozes spravit to, ze si kupis ovu testy a budes testovat kazdy den az kym bude pozit a budes vediet isto, kedy prebehla...tekutina, co z teba vyteka nemusi vobec nic znamenat, pises, ze ta bolieva podbrusko v den ovu a to ta teoreticky moze pri zapale zaboliet hocikedy a ked ta este neboli, tak asi este ani neprebehla...spermiam do maternice dost napomaha zensky orgazmus, ak to bolo aj bez toho, sance sa zase znizuju...neboj, nebudes tehotna 🙂

mircalla
20. feb 2014

Neviem, ci tato tema aj s detialmi patri na tuto stranku Preco si nenapises do sexualnej poradne

erika182
20. feb 2014

@tequelinka pozri sanca je vzdy. myslim si, ze v tomto pripade minimalna ale stale je. Aj s tejto tekutiny mozes otehotniet. Oplodni ta len jedna spermia a nikdy nemozes vediet ci ta "prava" je ta jedna z tych 5tich alebo tych 5tich tisic Poznam pripad kedy otehotnela i pri HAK. ako som pisala ak mas problemy s hormonmi su i ine sposoby ako kondom, napr. ten pesar, alebo sa porad s lekarom, mozno ho napadne i viac. kazdopadne uz viac by som na vasom mieste podobne nespekulovala, ak nie ste pripraveni na dieta. Obzvlast ak mas zdravotne problemy. Kazdy zdravotny problem je oslabenie organizmu. Mozes si viac uskodit ako pomoct... Ak mas akekolvek pochybnosti o tom ci si , nie si tehotna, navstiv lekara. Nemusim mu opisovat co ako presne prebiehalo. Staci povedat ze ste mali styk vtedy a vtedy a ze sa obavas. On uz ti poradi

adeala
20. feb 2014

@tequelinka ja som prerušovanú súlož praktikovala roky 😉 nestresuj 🙂

tequelinka
autor
20. feb 2014

@petra16 hej,ved ja viem,že z toho som mala tie bolesti ,že mam ten zapal moč.ciest už asi týžden:( a z toho ma aj všetko bolí,podbruško a pod.a viem,že pri zapale je ešte nižšia šanca na otehotnenie.
@bar12 a boli ma podbruško,lenže to ma bolí lebo mam ten zapal moč.ciest,to viem..naisto..nie z ovulacie ešte ..
no tak orgazmus som nemala ,ked bol partner vo mne,ten som dosiahla až potom,ked ma nasledne drazdil iba rukou...a tych orgazmov bolo viac,no len klitoralnych

luckamorka
20. feb 2014

je uplne jedno ci zasunie na par cm alebo "na doraz".. ide o to ze je dnu

lucinocka
20. feb 2014

mna asi najviac zaujalo, ze 3x po sebe po orgazme bol schopny dalej sexovat:D Uprimne zavidim 😀 😀

luckamorka
20. feb 2014

ale inak aj my ficime na prerusovanej.. ale zase keby sa pritrafilo tak sme radi, keby som to nechcela asi si dame vacsi pozor

tequelinka
autor
20. feb 2014

@mircalla nepoznam žiadnu doveryhodnu sex.poradnu,ospravedlnujem sa,že je to prilis detailne,ale inak sa to asi neda opísať,aby ste vedeli všetko.
@erika182 viem,že šanca je vždy i ked minimalna,to chápem.ale pri suhre všetkych tychto okolností,ako písali baby,by to bol asi zazrak boží,aby som otehotnela,nie ?🙂 naozaj,ked sa na to teraz tak reálnejšie pozriem,a analyzujem.tak vlastne mam aj zapal v tele,nemala som orgazmus,on nedosiahol vrchol vo mne,bol vo mne len krátko a malo cm,a ešte ani 14.den cyklu nemam....naozaj by to bol asi zazrak,ked sa nad tym zamyslím...i ked isté male percento je tu asi vždy

billam
20. feb 2014

@tequelinka len pre vysvetlenie...ty nepotrebujes mat orgazmus, aby si zostala tehotná 🙂 Nechápem, čo má teda tvoj orgazmus a jeho následný popis spoločne s tvojim problémom 😕

tequelinka
autor
20. feb 2014

@lucinocka no ved to,on je taky nadržany stále,že ..:( ma malo aj trikrat po sebe

mollyslips
20. feb 2014

@tequelinka ja si myslím, že s toho určite nič nebude, a keď áno, uvidíš, že sa to zvládnuť dá a prvom pohľade na mimčo budeš ďakovať, že sa to predsa lenpodarilo 🙂 ale pochybujem...

tequelinka
autor
20. feb 2014

@billam ale niektorá babena tu písala,že orgazmus napomáha TEHu,tak preto som to opísala ,že som vlastne nemala poriadny vag.orgaz.

bar12
20. feb 2014

@tequelinka no to je jedno o aky org sa jedna 🙂 nevadi, aj tak si myslim, ze nic z toho nebude...ja som tiez antiku nikdy nebrala, vzdy slo o prerusovanu suloz, nevravim, ze som si nikdy nerobila tehu test a nestresovala, ale ak to dvaja chcu praktizovat a spoliehat sa na tuto metodu, musia svoje tela poznat na 100% ...
a nesexujte kym mas zapal, lebo sa z neho nevyliecis!! moze ti prejst do chronickeho a je to sakra neprijemne! ked musis kazdy rok aj niekolko krat brat atb na moc cesty, fakt sa to potom zvykne sstale opakovat, nie je to sranda :( a hlavne to nestoji za to! samozrejme drazdenie z vonku tomu asi nevadi...

billam
20. feb 2014

@tequelinka uz sme sa tu viaceré pýtali...koľko máš rokov?

kika050
20. feb 2014

Ahoj. No šanca je tam síce minimalna ale nikdy nevieš. Tak ako sa vraví pri dojčení neotehotnieš a aha mne sa to podarilo.. No a teraz čakame babo plánovane nedavali sme si pozor trvalo to dlhšie takže som vždy vedela kedy mam ovulaciu. A predstav si podarilo sa nám to po skončení mendzesu hned prvý den čo ževraj tiež nie je možne. To čo tu opisuješ tie detaily no nechapem kludne sa to mohlo stat. Chod k doktorovi vyšetri ta uvidíš a daj si predpísat nejakú ochranu ak ti nie je dobra tabletka sú rôzne iné možnosti Dana napr.. Máš dost rokov tak by to malo byť v pohode..

jahodka8
20. feb 2014

@erika182 Najlepšie bude, ak to celé lekárovi porozpráva dopodrobna. Tak ked sa lekár môže žene pozerať medzi nohy, tak hádam mu toto môže povedať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre