Menzes mi mešká 3 dni a test je negatívny

sabin29
26. mar 2024

Ahojte, po skoro 4 rokoch sme dali von vnútromaternicové teliesko (28.2.2024). Posledná MS bola (23.2.2024). Podľa ovulačného kalendára (apky) som cez plodné dni mala nechránený pohlavný styk 3 krát. Teraz mi mešká MS 3 dni, ale test je negatív. Myslíte, že by som mohla byť aj napriek negat testu tehotná?
Slabé krče ako by mala prísť MS mám už pár dní.

michaela789
26. mar 2024

@sabin29 keďže nevieš kedy presne si ovulovala, nemôže to vedieť zatiaľ nik, či si alebo nie. To že appka ti na základe štatistík vypluje nejaký dátum neznamená, že vtedy ovulácia naozaj aj prebehla. 🤷🏻‍♀️ Skús zas test zajtra alebo pozajtra. A buď príde menštruácia alebo druhá čiarka.

sabin29
autor
26. mar 2024

@michaela789 áno viem, že appka nie je presná , ale nikdy som si ovulku nesledovala, keďže prvé tehotenstvo bolo neplánované a po 4 rokoch by sme chceli baby,..len teraz sa snažím sledovať, že kedy tá ovulácia je 🙂

veronika0310
26. mar 2024

@sabin29 mne v den ms ukázal test len slabú čiarku ale ako píše hore Michaela tak nikto nevie kedy si ovuláciu mala, mohlo to byt posunuté preto počkaj ešte a uvidis či príde ms alebo sa na teste objaví 2.čiarka 🙂 držím prsty

michaela789
26. mar 2024

@sabin29 no, to je to... spätne sa to zistiť už jednoducho nedá, potom ťa môže šľak trafiť 🙈 len viem zo skúsenosti, keď som si sledovala teplotu, že koľkokrát by som čakala že už to príde, lebo termín podľa kalendára sedel, ale keďže som vedela že ovulácia bola neskôr tak sa mi to posunulo aj o dva-tri dni...
Ak nie si na meranie teploty, skús ovulačné testy. S tými mám minimum skúseností a nebola som s nimi spokojná, ale ostatné baby si to chvália. Mne vyhovovalo skôr to sledovanie teploty.

veronika0310
26. mar 2024

@michaela789 sledovanie teploty je najlepšia možná varianty (aj podľa mojej dr) lebo už sa mi stalo že test mi nič neukázal ale keďže meriam aj teplotu a zapisujem tak som presne vedela

michaela789
26. mar 2024

@veronika0310 úplný súhlas. Ja som ovulačný test nemala pozitívny nikdy. Fakt ani raz. A zas dávať si pomaly pripomienky do mobilu, aby som nezabudla zas ísť skúsiť....🤦🏻‍♀️ To fakt radšej investujem ráno tú minútu navyše do teploty a je kľud.

sabin29
autor
26. mar 2024

@veronika0310 a aká by mala byť tá teplota?

michaela789
26. mar 2024

@sabin29 to má každá žena inak. Dôležité je konzistentné meranie aby si vedela potom na grafe určiť kedy sa zvýši a ostane hore.....ten vzostup práve signalizuje že ovulácia prebehla. Ja som mala teploty vo všeobecnosti nižšie.. predovulačné okolo 36, poovulačné 36.5 - 36.8. niektoré ženy majú predovulačné 36.5... pre mňa to bola tá vyššia teplota, pre ne nižšia. Preto si to treba individuálne sledovať.

sabin29
autor
26. mar 2024

@michaela789 ďakujem 🙂

veronika0310
26. mar 2024

@michaela789 no napodobne, nikdy mi ovulačné testy neukázali pozitivitu a to som testovala fakt stále. A zbytočne vyhodené peniaze. Lebo ja som vedela že ovulácia je (hlien) ale test nič. Až ako som si začala merať teplotu tak už presne viem kedy začína. Tak isto tehotenske testy. Pri synovi mi do 8tt neukázali nič. Až potom slabá čiarka ktorá nijak nesilnela. Chvalabohu mi uz 7 ročný behá po dome. Pri dcére ukázal hneď ale tiež nesilnel a ja prídem ku doktorke a hovorím že nejak nesilnie a ona že testy proste spoľahlivé nie sú. Zobrala krv pozerala na utz a hovorí že to je uz 8tt že uz by mali koľajnice byt keby sme sa riadili tabuľkami. Nuž asi tabuľkový prípad nie som😂

veronika0310
26. mar 2024

@sabin29 no pozri ak toto tehotenstvo nevyjde, začni si merať teplotu pravidelne každý deň v rovnaký čas. Tak budeš presne vedieť kedy nastáva ovulácia a verim že sa ti podarí otehotnieť. 🙂
Ale samozrejme, budem ti držať prsty aby na ďalšej kontrole dr videl aj babo aj srdiečko ❤️ daj potom vedieť

sabin29
autor
26. mar 2024

Ďakujem vám veľmi pekne ❤️ Samozrejme dám vedieť 🙂

sabin29
autor
30. mar 2024

Tak nakoniec takto 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre