Busy Bag - výmenné aktivity III

sykorka27
16. jan 2013

Po úspešnom druhom kole si dovoľujem zorganizovať tretie kolo výmenných aktivít pre naše deti. Výmenné aktivity sú určené pre deti okolo 3r.
Ak sa do konca januára zozbiera 20 mamičiek, tak v priebehu celého februára budeme mať času na výrobu svojích aktivít. V marci by sme si ich vymenili.
Prosím do IP mi napíšte Vašu emailovú adresu a meno. Ja Vás budem spätne kontaktovať a napíšete mi čo by ste chceli vyrábať. Prosím o 3 alternatívy + obrázok ak je to možné. Aby sme mali 20 rôznych aktivít.
Prosím uvedomte si, že je to už tretia výmena a nie všetky boli v každej výmene.
Každé dieťa je iné, niektoré sa zaujíma o farby, niektoré o písmenka, ... niektorý to už máme možno zasebou.

sykorka27
autor
22. jan 2013

@mima1311 idem jej napísať

mima1311
22. jan 2013

@sykorka27 uz som jej dala vediet aj v IP 🙂

sykorka27
autor
22. jan 2013

@mima1311 tok to bude mat od dvoch 🙂

Ďakujem.

mima1311
22. jan 2013

@sykorka27 aspon neprehliadne 😵

ajkaslniecko
22. jan 2013

@mima1311
@sykorka27 ďakujem baby za upozornenie. Rada sa pridám. ... Máme teraz nejaké kritéria pre akú vekovú skupinu alebo niečo podobné?

pusinqa
22. jan 2013

ok, ja som popozerala čo by som asi
1. variant - color sudoku, bolo by to asi na suchý zips pripínacie
2. variant - tvarové puzzle ak by som nezohnala tie tvary z peny tak potom asi vo variante logické rady ktoré by sa dopĺňali
3. variant - tvary na suchý zips s predlohou
4. variant - hra piškvorky tiež na suchý zips

sykorka27
autor
22. jan 2013

@ajkaslniecko je to pre 3+, keď sa chceš pridať, tak mi prosím napíš tvoj email do IP a podom neskôr aktivity čo by si robila. Napíš mi min. 3 a niečo potom vyberiem aby sme mali rôzny aktivity.

sykorka27
autor
22. jan 2013

@pusinqa zapísané, čakám na ostatné návrhy aby som to mohla "vyhodnotiť"

pusinqa
22. jan 2013

@angika parádne aktivity teda máš v hlave, hlavne tá slnečná sústava to by bola bomba 😵

pusinqa
22. jan 2013

@sykorka27 jasné, aj keď až teraz vás spätne poriadne čítam lebo som to na prvý raz len preletela že sa aj opakujem v niektorých čo už baby dali sorry fakt mám teraz nejaké busy obdobie, som bola rada že som si vôbec uchmatla trošku času popozerať čo by sa asi dalo a s tým čo tu zoženiem urobiť

ajkaslniecko
22. jan 2013

Takže ja by som chcela urobiť toto. Priraďovanie počtu k číslu a naopak a priraďovanie farieb.Pripínalo by sa to suchým zipsom na zalaminované karty veľkosti A4. Na výber by bolo či chcete citróny alebo kvietky 10ks. citrónov a 10ks kvietkov. Ja si práve doma robím kvietok. Čo sa týka farieb je priraďovanie podľa farby a podľa nápisu ten je v angličtine ale môžem urobiť do slovenčiny.
Tretiu aktivitu ešte rozmýšľam.

angika
22. jan 2013

Baby k tym zvieratkam, casto sa to opakuje a mozno by bolo fajn keby to niekto spracoval tak komplexnejsie - napr. zvieracia rodinka plus kde byva plus co zerie plus aky zvuk vydava.... nieco take by bolo tiez fajn, ale je to len taky navrth....

teuska
22. jan 2013

baby este mam takyto navrh: robila som malemu taketo domino z tvarov

teuska
22. jan 2013
ajkaslniecko
22. jan 2013

a ešte ma napadli prevlikacie zalaminované karty. Napríklad takéto:

mima1311
22. jan 2013

@ajkaslniecko toto bolo uz robene v minulom kole 😉 prevliekaci zalaminovany psik 🙂 ale tie prve napady sa mi moc pacia - so suchym zipsom

seffka
22. jan 2013

nemam problem spracovat zvieratka komplexnejsie 🙂 ako pise @angika, ale kedze je vek 3+, tak sa mi zvuky zvierat zdaju zbytocne, kedze uz asi kazdy z nasich drobcov ich pozna...

pusinqa
22. jan 2013

@seffka prečo zbytočné? aj naša si jednotlivo zapamätá ale keď ich má viac zvieratiek už to nie je také ľahké, aj niektorým možno idú zvuky skôr, iným neskôr

inak babyhttps://www.modrykonik.sk/fotoblog/malamargaret...
tuto si pozrite čo už mnohé z nás majú z predošlých výmen aby sme sa stále neopakovali ak chcete 😉

pusinqa
22. jan 2013
mia551
22. jan 2013

@sykorka27 aj ja sa rada zucastnim, poslala som Ti IP...

angika
22. jan 2013

@seffka a este ma k tomu napadlo aj to, co nam zvieratka davaju... teda, napr - krava, byk, tela, byvaju v mastali, zeru travu, seno, robia muuuuuuuu a davaju nam maso, mlieko... ale samozrejme nechavam to na teba 🙂 ako to budes robit... k tym zvukom, aj my ich samozrejme vieme, ale napriklad pred par dnami som sa jej pytala, ako robi hus a kedze to si fakt uz velmi nehovorime, lebo si hovorime ine veci, veru aj zabudla... urcite vie kravu, ovcu, ale napriklad hus uz zabudla...

sykorka27
autor
23. jan 2013

PRIHLASOVANIE UKONČENÉ!!! KONEČNÝ STAV 22. IDEM VÁM NAPÍSAŤ EMAIL.

ajkaslniecko
23. jan 2013

@sykorka27 Už sa teším ... zajtra by som mohla poslať reálne foto toho kvietočku. Len ešte čakám na suchý zips.

mima1311
23. jan 2013

@sykorka27 ja som nasla toto - len napis je v cestine , dve este dolozim

teuska
23. jan 2013

@sykorka27 ja suhlasim aj s 23

ajkaslniecko
23. jan 2013

Tak ja už mám kvietok urobený. Ak sa vyberie tak to bude vyzerať takto...

ajkaslniecko
23. jan 2013

A tu sú citróny ...

pusinqa
23. jan 2013

inak ak by sa robili tie zvieratká dnes u nás v MC sme natrafili na skvelú knižku presne tam bolo popísané všetko o zvieratách tak ako to @angika navrhovala http://www.martinus.sk/?uItem=97539 dala by sa tam možno nájsť inšpirácia pre výrobu 😉

sykorka27
autor
24. jan 2013

@dudri to bola výmena v ČR pre staršie deti. Zúčastnila som sa jej.