Výmena vrecúškových aktivít 1 - 3 roky

lenusskaa
9. máj 2013

Ahojte baby,
mnohé z vás už určite niekde na nete zaregistrovali tzv. výmeny vrecúškových aktivít (busy bags, activity packs, ...). O čo ide? Dá sa dokopy skupina mamičiek (15 - 20 osôb), každá z nich si nájde nejakú aktivitu pre deti a vyrobí a pošle ju pre každého v skupine. Na oplátku dostane zas iné aktivity pre deti od ostatných mamičiek.
Inšpirácie na aktivity môžete čerpať tu:
http://rustspolecne.cz/
http://www.neposednenoznice.sk/2013/01/23-aktiv...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/sporty-hobby-... ...tu je dobre si popozerat aj albumy niektorych mamiciek, ktore sa vymeny zucastnili
tiez zadanim hesla "busy bags" do googlu atd.
Poprosím, keby ste sa snažili vybrať aktivity, ktoré NIE sú len o vytlačení obrázkov a ich následnom zalaminovaní!!
Túto výmenu by som chcela zamerať na vek 1-3 roky. Poznáte svoje deti, viete čo ich baví, s čím sa radi hrajú - skúste vyberať podľa nich 🙂
Čas na prihlásenie sa do výmeny je do 20.5., potom sa vyberú presné témy pre každú. Potom si necháme mesiac na vyhotovenie (cca do 20.6.), po tomto dátume by ste mi balíčky poposielali poštou, ja ich zozbieram, roztriedim a pošlem naspäť - naj by bolo, keby sa to stihlo ešte do prázdnin 🙂
Finančný limit na jednu aktivitu = 1euro (až nám to nezruinuje rodinný rozpočet 🙂 )
Ak máte záujem, napíšte mi do IP zo 3 tipy na aktivitu, ktorú by ste mohli urobiť aj s vašou mail adresou. Viac tipov preto, ak by sa niektoré opakovali u viacerých z vás, až je z čoho vybrať a až nám nepríde to isté len vo viacerých vyhotoveniach..
Lenka

baasss
12. okt 2014

@nikam ja som za jarnuuuu 😵

lenka_hr
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikam
13. okt 2014

@lenka_hr Ahoj, velmi sa tesim(e), ze sme Vam spravili radost. Snad Vas aktivitky pocas dlhych dni zabavia a aj nieco naucia. Aj ked neviem, co je malinkej, prajem jej skore uzdravenie a vela statocnosti pri liecbe. Pisem mail 🙂

ywett
13. okt 2014

@ask dala som do kazdeho velku jednu hviezdu, nezohnala som ich viac, len jeden balicek. ja som Leilinke nakreslila na tmavy papier suhviezie a ona iba hviezdicky doplna

anulicek
13. okt 2014

@lenka_hr drzime velmi veeeelmi palceeee... A ja sOm si myslela, ze bude speci prekvapko 🙂 tak si ich vychutnaje a nech sa zdravie milovymi krokmi naprava 🙂

anulicek
13. okt 2014

@nikam asi to nechame na jar ☹ a este vyries, ci sa stahujeme do skupinky 2-5 rokov, alebo to spiskame v nasej, len prisposobime aktivitky 😀

nikam
13. okt 2014

@anulicek Mohli by sme pokracovat ako nasa skupinka, ved deti rastu, mozme len premenovat temu 🙂
Dnes super necakane stretko 😀

ask
13. okt 2014

@lenka_hr Tesim sa ze ste sa potesili, skoda ze sa to niekde "vopred prevalilo" 😅 Drzte sa babule, ste zlatucke, velmi Vam drzime palce a strasne tuzim po tom, aby si nam pocase napisala tu najkrajsiu spravu ze ste zdravucke🙂

nikam
13. okt 2014

@martina05 @ask @anikag @ywett @ikuza @nenocka @baasss @anulicek @maryennn1ahoj dievcata, dnes som sa dostala k aktivitkam aj ja, velmi pekne dakujeme za vsetky (chybaju mi vsak stuplikove peciatky od @martina05, nema niekto dve sady?) Martinovi sa z vybalenych zatial najviac pacilo Ja na mape od @baasss, pretoze akoze vozil seba vytahom az do svojej izby. No ake terno 🙂 Na vtacikoch od @ask boli samozrejme najzaujimavejsie oci, ktore sa hybu, ked prinesieme konarik do vazy, tak ozdobime izbicku. Su rozkosne a namakane (ako vzdy). Ako poslednu sme vybalili hmatovu knizku od @maryennn1 , velmi pekne je spracovana a ocenujem aj volne stranky, dolepime smirgel 🙂 Vtacik od @anulicek je nam znamy, mame ho v drevenej variante, tento bude taky ozajstny "busy bag" na cesty, lahko prenosny. Rybicku odkladam, na neskor, lebo papierova vrstva by rychlo nadobudla nezelane diery 🙂
Kostra od @ikuza a oragany od @nenocka su super, este sme sa nedostali k ich zlozeniu, ale myslim, ze toto bude mat velky uspech. Suhvezdia od @ywett a golo od @anikag odlozim na neskor, nakolko su dost drobne. My mame takych odlozenych kopu, lebo Martina nie vsetko bavi 🙂 Verim ale, ze ich cas pride.
Dakujeme vsetkym za krasne aktivitky a dufam, ze nas atlas Vam spravi radost.

anulicek
13. okt 2014

@nikam ooooch... Tak to je faux paux... Ratala som.. Aktivitiek bolo 9 ci 10? Ziadna sada mi neostala.... Oooch

martina05
14. okt 2014

@nikam Naozaj ma mrzí, že sa k tebe pečiatky nedostali. Neviem kde sa stala chyba, mne sa nevrátili. Vyrobila som sady pre všetky /aj pre lenku/ - okrem mojej som aj všetky odoslala.Ak by sa sada nenašla, prosím poslala by si mi adresu ak nestihnem vyrobiť ďalšie, pošlem ti aspoň materiál, aby si o pečiatky neprišla.
@anulicek Neviem či sa niekde nestala chyba - v mojom balíku bola vložená suma poštovného 2,80E...Nezabudla si si peniaze vybrať???

Balík som si vyzdvihla včera, aktivitky sú krásne, fakt úžasné..... Dúfam, že som nikomu nezabudla nič poslať a že náhrady poštovného dorazili k adresátom - pokiaľ som niečo zabudla hláste sa prosím.....
@anulicek @nikam @ask @anikag @ywett @ikuza @nenocka @baasss @anulicek @maryennn1 Ďakujeeeeme !!!!!!

anulicek
14. okt 2014

@martina05 @nikam Ahojik, asi som si peniažky nezobrala... a čo sa týka aktivitiek od Teba.. rozdeľovala som podľa nicku.. takže naozaj nechápem, kde sa stala chyba.. a ešte som aj rátala všetky aktivitky... oooooch... Jediné, čo ma napadlo, že som dala Lenke aktivitky od Nikam... ale to si práve vyvrátila...
Ešte pozriem v aute, či som ich nevytratila tam.... A peniažky mi neposielaj.. ak pošleš materiál ku NIkam... to bude stačiť.. ☹ pomôžeš mi tým..
Toto sa mi ešte nestalo, že by niečo chýbalo...oooch...

kajka18
22. okt 2014

@nikam
@anulicek
@katka102
@ask
@nenocka
@martina05

Ahoj dievcata 🙂 tak som sa nakoniec rozhodla tvorit pre mensie deticky,kedze mam doma aj aj... tak kto vy mal zaujem podielam link... pa

https://www.modrykonik.sk/forum/sporty-hobby-a-zaujmy/vrecuskova-vymena-pre-deti-od-1-3-rokov/

anulicek
22. okt 2014

@kajka18 chaaaapem... Mrzi ma, ze sa nam to cele poposuvalo.. Oooch

kajka18
22. okt 2014

@anulicek nevadi 😉 ak by si robila nieco na jar pre starsie deticky... rada sa pridam 😉

nikam
23. okt 2014

@anulicek @ask @anikag @ywett @ikuza @nenocka @baasss @anulicek @maryennn1 Dievcata, ozaj sa k nikomu nedostali dve sady peciatok od @martina05 ? Velmi sme sa na ne tesili a neprisli nam ☹

baasss
23. okt 2014

@nikam ☹ my mame len jednu sadu urcite, lebo uz peciatkujeme vo velkom

maryennn1
23. okt 2014

@nikam ahoj, aj my máme len jednu sadu ☹

Inak kočky @nikam @anulicek @ask @anikag @ywett @ikuza @nenocka @baasss @anulicek ani neviem či som sa vlastne vyjadrila k aktivitám toľko sme toho teraz doma riešili. Ak áno tak ešte raz a ak nie tak teda:
Všetky aktivity sú úžasné, vidno koľko práce ste si na tom dali, napriek tomu, že môj drobec je ešte malý, už u nás frčia vtáčiky na štipcoch, maňušky, dokonca sme sa začali rozprávať aj o počasí, takže kartičky počasia nám prišli vhod 🙂
No a už teraz sa teším keď prídu na rad aj ostatné aktivity (keď trošku povyrastieme)- kostra, orgány, časti rybky, ja na mape, písmenká aj pečiatky a vlastne všetko je ozaj úžasné. Len k tým hviezdam, budem musieť pouvažovať o nejakom väčšom formáte, aby to bolo uchopiteľné a hlavne aby sa to nedalo zjesť (lebo myslím, že to strkanie všetkého do pusy nás ešte nejaký ten piatok podrží 😀

ďakujem preto všetkým za výmenu 🙂

martina05
23. okt 2014

@nikam posli mi adresu, poslem ti 🙂 🙂

nikam
23. okt 2014

@martina05 Dakujem, pisem do IP.

anulicek
23. okt 2014

@nikam ja som na to tiež myslela.. všetky sáčky boli s menom.. takže sa buď menovka odlepila (ale to by som nevedela komu ju dať...) alebo sa prelepili... ja naozaj neviem, kde sa stala chyba.. Pre mňa som mala čísla.. (písmenká už máme takú sadu original kúpených)...... takže som Ti ani moju sadu nevedela posunúť ... ale ak Martina pošle... ide to na môj účet.. oooch.. naozaj neviem, kde sa stala chyba... išla som po menách a sáčkoch.. ☹ fňuk...

ask
23. okt 2014

@nikam Aj u nas je len jedna sada.... uzite si vtaciky, nech vam vydrzia co najdlhsie 😵

ikuza
29. okt 2014

@lenka_hr @martina05 @ask @anikag @ywett @nenocka @baasss @anulicek @nikam @maryennn1 dievčatá dakujem vam za spoluprácu. Na aktivity sa velmi tešíme, zatiaľ však si na ne este chvíľku budeme musieť počkať. Snáď dokonca roka sa niekto nájde, co nás bude chcieť prísť pozrieť do Francuzska a ako bonus ho poprosime aby nám doniesol aktivitky 🙂. Táto výmena mala pre mna iste 'caro', nakoľko na jej zhotovenia sa spolupodielali viacerí v mojom okolo: začalo to tym, ze konečne som sa dokopala kúpiť laminovacku, hned pri prvom laminovani som ju však pokazila, novú laminovacku som uz samozrejme nestíhala kúpiť, ale naštastie milé osobky v maminej práci mi pomohli zalaminovat jednotlive časti kostry. Viete si predstaviť ako sa čudovali, ze co to vlastne laminuju! Pri strihani pomáhali asi všetci u nás doma, okrem najmladšej polročnej a našej mačky 🙂, nakoľko bol najvyšší cas odosielat. Do budúcej výmeny ponaučenie, neodkladat zhotovenia aktivít na poslednú chvíľu. Teším sa na ďalšiu spoluprácu!

ask
29. okt 2014

@ikuza 🙂 🙂 🙂 Ak do Vianoc vyhram sportku a pojdem na dovcu do F, budem na Teba mysliet a priveziem Ti to 😎 😀

baasss
4. nov 2014

Ahojte 🙂 ja som chcela napisat, ze este stale nas bavia vrecuskove 🙂 mame specialnu krabicu peknu oranzovu na to vyclenenu a deti si chodia pekne kazdy den nieco vybrat .. cakala som, ze ich to kratsie bude bavit. Takze este raz dakujem.
A neodpustim si 😔 @ywett aktivitku od teba som dostala neskor, tak som ju nespominala doteraz a uprimne som sklamana. Ked baby pisali, ze su hviezdicky malinke, tak som si ich predstavila asi o 1 cm vacsie ako su naozaj. Toto bol pre mna fakt sok. Argument, ze nezohnala som vacsie.. ja som na svoju aktivitu vsetko vsecicko vyrabala v pocitaci, nasledne strihala.. 😔 sklamanie

nikam
6. nov 2014

Suhlasim s @baasss , cely princip vymeny bol v tom, ze nepojde len o tlac a laminovanie, ale vyssiu priadanu hodnotu. Aktivitka od Teba, @baasss je uzasna, namakana a muselo s nou byt neuveritelne vela prace. Navyse Martina strasne bavi jeho vlastna fotka na prvej karte 🙂 Aj ostatne kocky venovali vyrobe vela casu a premyslania, tiez som sklamana. Tak ale stalo sa @ywett sa k nam pridala neskor, snad preto...

baasss
6. nov 2014

@nikam 🙂 jeeej dakujem, hlavne za to, ze sa Martinkovi paci 😵 😵 je fakt, ze som do toho investovala vela energie a sily, kedze kazdej som vyrabala vlastnych niekolko stran. Spolocnych bolo iba par. Ale tak.. ja som prave kvoli tomu, ze som sa pridala k vam prvykrat az po vasej xtej vymene, chcela urobit nieco, co este nemate a mozno by ste to aj ocenili 🙂 Ale tak.. neriesim 🙂 len som to chcela napisat. 🙂

maryennn1
8. nov 2014

@ask aha robili sme spolu s Adamkom, už vie ukázať ktorý vtáčik je ktorý a napodobniť ich zvuky 🙂

ask
8. nov 2014

@maryennn1 Jeeeej, krasne ste si to naaranzovali, tesim sa ze sa malemu pacia🙂 Dakujem za fotocku, velmi ma to potesilo🙂

maryennn1
8. nov 2014

@ask áno malému (a aj mne) sa veľmi páčia a nie je dňa, aby sa pri nich nezastavil, takže veľmi pekne ďakujeme 🙂