Výmena vrecúškových aktivít 1 - 3 roky

lenusskaa
9. máj 2013

Ahojte baby,
mnohé z vás už určite niekde na nete zaregistrovali tzv. výmeny vrecúškových aktivít (busy bags, activity packs, ...). O čo ide? Dá sa dokopy skupina mamičiek (15 - 20 osôb), každá z nich si nájde nejakú aktivitu pre deti a vyrobí a pošle ju pre každého v skupine. Na oplátku dostane zas iné aktivity pre deti od ostatných mamičiek.
Inšpirácie na aktivity môžete čerpať tu:
http://rustspolecne.cz/
http://www.neposednenoznice.sk/2013/01/23-aktiv...
https://www.modrykonik.cz/diskuse/sporty-hobby-... ...tu je dobre si popozerat aj albumy niektorych mamiciek, ktore sa vymeny zucastnili
tiez zadanim hesla "busy bags" do googlu atd.
Poprosím, keby ste sa snažili vybrať aktivity, ktoré NIE sú len o vytlačení obrázkov a ich následnom zalaminovaní!!
Túto výmenu by som chcela zamerať na vek 1-3 roky. Poznáte svoje deti, viete čo ich baví, s čím sa radi hrajú - skúste vyberať podľa nich 🙂
Čas na prihlásenie sa do výmeny je do 20.5., potom sa vyberú presné témy pre každú. Potom si necháme mesiac na vyhotovenie (cca do 20.6.), po tomto dátume by ste mi balíčky poposielali poštou, ja ich zozbieram, roztriedim a pošlem naspäť - naj by bolo, keby sa to stihlo ešte do prázdnin 🙂
Finančný limit na jednu aktivitu = 1euro (až nám to nezruinuje rodinný rozpočet 🙂 )
Ak máte záujem, napíšte mi do IP zo 3 tipy na aktivitu, ktorú by ste mohli urobiť aj s vašou mail adresou. Viac tipov preto, ak by sa niektoré opakovali u viacerých z vás, až je z čoho vybrať a až nám nepríde to isté len vo viacerých vyhotoveniach..
Lenka

nikam
25. sep 2013

@lenusskaa Sikovnica, uz sa nevieme dockat 🙂

Uff, ja som si povedala ze si dam pauzu, ale adventny kalendar, to znie taaaaaaaak dobre. To by sa zisli nejake ozaj drobnostky, das link na ten cesky?

breky
25. sep 2013

@lenusskaa zaujem by bol ale nestiham....takze az do novorocnej by som sa pridala...aj tak si musim premysliet aktivity 🙂 aby sa nam neopakovali 🙂

nenocka
25. sep 2013

@lenusskaa @nikam ja by som šla aj do tretieho kola a urobila by som takýchto snuholiakov https://www.modrykonik.cz/fotoblog/pebecka/albu... 😉

bibes
25. sep 2013

@lenusskaa tesime sa na balicek🙂
a do dalsieho kola sa tiez asi nechystam... som zistila, ze opakovane vyrabat 20x nieco je pre mna moc 😝 skor urobim 24 aktivit do adventneho kalendara, ked bude kazda ina 😀
Planujem nieco taketo: http://www.neposednenoznice.sk/2012/12/adventny...

laurinkam
25. sep 2013

@lenusskaa ja sa rada pridam do vianocneho kola, doma sa to bude tazko vysvetlovat, ale nevadi. Ja sa za svoju zavislost nehanbim🙂

ask
25. sep 2013

@lenusskaa Velka vdaka, samozrejme ze dam info-uz sa velmi tesiiiim 😵
@lenusskaa Jasneeeeeeeee ze som za😎 😀 Uz mi je dlho po veceroch 😎 Aj ked napad nemam absolutne ziadny 😉

janulkan
25. sep 2013

@lenusskaa jej, tesim sa na balicek a citas mi myslienky s dalsim kolom, len som si pocedala ze pockam kym pridu balicky😀 adventny kalendar zni super, kedze nedavam malemu sladkosti, toto by bolo perfektne 😝

danatalu
25. sep 2013

@mcoya @lenusskaa @nikam @nenocka @janulkan @breky @gigi33 @ikuza @ask @lucikusik @anulicek @danatalu @zuzzka1 @tomaskovamaminka @majusqwa @pusinqa @bibes @anulicek @ywett @furu @laurinkam
čaute baby, bola som si včera u Lenky pre balíček, aktivity sú zase suprové, síce som ešte uplne všetko asi nevybrala, lebo baby by to najradšej všetko naraz vybrali, rozobrali a zabavili sa s tým 2min, tak som to rýchlo schovala a budeme pekne pomaly vyberať. Lenka vám odkazuje že dnes balíky poslala, tak najbližšie dni čakajte "balík prekvapení".
@lenusska Do tretej výmeny by som sa predbežne aj ja zapojila, ale nemám žiadny nápad s čím..

lucikusik
25. sep 2013

@lenusskaa Nooooo, do 3. kola by som sa asi zapojila. Ešte si to musím dobre zvážiť 🙂 a hlavne nemám zatiaľ žiadny nápad.

anulicek
25. sep 2013

@lenusskaa Ďakujemeeee.. už teraz sa teším... a do vianočného kola pôjdem rada aj ja... 🙂 len te nápady musím odniekiaľ vyňúrať... 🙂

majusqwa
25. sep 2013

@lenusskaa ja by som isla aj do vianocnej vymeny. mam jeden napad, len neviem, ci bude zrealizovatelny. nieco taketo: http://www.sunhatsandwellieboots.com/2011/10/di... . keby som to urobila do poharikov od vyzivy alebo niecoho takeho mensieho, mozno by to slo. super by bolo pridat tam par bielych spiniek a potom ich magnetom bud len pritahovat na stenu poharika a/alebo starsie deti ich mozu vytahovat aj von.

nenocka
26. sep 2013

@majusqwa krááásny nápad 😵

soso
26. sep 2013

@lenusskaa ahojte, hlasim sa do vianocneho kola🙂

nenocka
26. sep 2013

balík je domkaaa 🙂 neskutočne vydarená výmena!!! žienky, ste ÚŽASNÉ!!! 😵

laurinkam
26. sep 2013

@nenocka aj ja uz chcem!!!""

pusinqa
26. sep 2013

@lenusskaa ja som síce povedala že už z časových dôvodov nie ale adventný kalendár by mohol byť fajn takže asi aj áno len čo ešte netuším
prípadne by sem baby mohli potom postupne popridávať linky na vianočné inšpirácie kto niečo zaujímavé nájde čo by detičky mohlo baviť 😉
teším sa na balík, u nás vyberáme postupne tak je to naj

nenocka
26. sep 2013

nejaké nápady (nielen) do zimnej výmeny...
@pusinqa 😉

ywett
26. sep 2013

@lenusskaa Ja by som sa pridala, napadov mam dost, skusim nieco zlozitejsie, lebo tato moja bola moc jednoducha oproti vasim, takze som VASIM dlznikom ...
Ja bych sa pridala aj na vek 3-6, nakolko dcerka uz mala 3...
Aktivitky vyuzivam aj pri uceni anglictiny :D

nenocka
26. sep 2013

kočky, ktoré ste robili s filcom... nemáte nejaké zvyšné kúsky bielej, červenej a nejakej, čo sa hodí k ružovej? chcem môjmu nejedáckemu krstniatku urobiť príšerku - telíčko už mám (z ružovej mikrofázovej utierky) a treba mi na ústočka, ruky, nohy nejaký materiál čo sa nestrapká, keďže to šijem v rukách... bola by som rada, keby mi niektorá z vás takto pomohla 🙂
@ywett ja súhlasím, môj Luky bude mať v zime tiež už štyri, takže aj náročnejšej aktivitke sa poteším 😉

laurinkam
26. sep 2013

@nenocka posli adresu ja ti poslem cely balik mam nakupene z Tesca ked boli v akcii.

furu
26. sep 2013

@lenusskaa maminy aj ja sa pridavam do vianocnej vymeny 🙂 co budem robit, este zatial neviem 🙂

tomaskovamaminka
27. sep 2013

Mamicky, uz vam prisli balicky? Ja som aj dnes v schranke nic nenasla:/ Asi pojdem sa skusit popytat sa na postu:/ Do pondelka je daleko:(

nenocka
27. sep 2013

@tomaskovamaminka mne doviezol kuriér...

ywett
27. sep 2013

Mne dnes prisla sms, ze dnes bude balik doruceny, budem mat pekny vikendik, uz sa velmi tesim

nenocka
27. sep 2013

žienky, dovolila som si pridať fotky našich aktivít do monte-skupiny... dúfam, že sa na mňa nebudete hnevať 😅

jumama
27. sep 2013

Mohla by som sa aj ja zapojit do vianocnej vymeny? Urobila by som nieco taketo - kartickova hra, hodi sa kockou a aky material padne, taka latka sa hlada na kartickach... mohla by som to so snehuliacikmi spravit... mali by z danej latky klobuk alebo sal ...

ask
27. sep 2013

@nenocka Ja mam nejake zvysne kusky, napis mi cca aky rozmer ktorej farby potrebujes a adresu, kludne do ip 😉 A Nenocka, mohla by som robit tych filcovych snehuliacikov? Urobila by som k nim aj karticky ze ake doplnky maju dat na snehuliacika napr.... hm?

ask
27. sep 2013

Baby, prisiel balik, som fakt nadsena!!!!!! Srdecne dakujem vsetkym maminkam, toto su hracky na ake ziadna umela hmota z ciny nema sancu 😎 😀 😀 😀 @mcoya @lenusskaa @nikam @nenocka @janulkan @breky @gigi33 @ikuza @ask @lucikusik @anulicek @danatalu @zuzzka1 @tomaskovamaminka @majusqwa @pusinqa @bibes @anulicek @ywett @furu @laurinkam

ask
27. sep 2013

@tomaskovamaminka Tvoja knizka je ohromnaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Si fakt skvela, perfektny napad a vyborne prevedenie! Mirka, klobuk dole! Dakujem 😵

laurinkam
27. sep 2013

@tomaskovamaminka ani ja ho este nemam☹ ani dnes nic v schranke.