Vyvrtnutý členok u trojročného syna

pe
2. nov 2015

Môj syn - 3 roky - si pred týždňom a pol asi vyvrtol clenok, neskakal ani nic, len ako schadzal z gauca, zle dostupil a odvtedy ho to velmi bolelo, boli sme s nim aj na pohotovsti, nohu mu pozreli, zrentgenovali, ale nezistili nic, teda ze to budu len take natiahnute slachy a dali mu na to mast traumeel, mala by to byt homeopaticka masticka bylinkova vhodna pre deti, aj mu to nou natieram, ale stale ho to boli na to aby chodil, uz ho to neboli v klude, ale chodit nechce... dnes ho ani do skolky nevzali, ked nechodi...prosim, nemate niekto skusenost, ze ako dlho to trva, co pomaha, napr. aka mast, napr. ibalginova mast je podla mna super, ale moze sa dat az starsim detom...

seahorse27
2. nov 2015

Dcerka si podvrtla clenok ako 5-rocna. Tiez nic nebolo vidiet na rontgene, tiez to uzavreli ako natiahnute slachy. Nic proti bolesti nam neodporucali...len octanovu mast na opuch, elasticky obvaz na den a setrit nohu. Myslim, ze bola vtedy 1,5 tyzdna doma zo skolky...ale uz po 4-5 dnoch doma behala ako besna, uz ju to nebolelo. Nekazali vam prist na kontrolu? Lebo my sme boli po tyzdni...

pe
autor
2. nov 2015

@seahorse27 nie nekazali, uzavreli to ze o 2-3 dni, ked bude v klude, bude uz behat...preto som nemilo prekvapena ako to prebieha... a jeho to fakt tak bolelo, ze iba lezal, ani som ho nespoznavala, teraz tiez len sedi alebo polihuje a ked chce prejst chodi po styroch 🙂

janinah
2. nov 2015

nie je to v poriadku,treba ísť znova na vyš.

jannadr
2. nov 2015

@pe Mojej dcere sa stalo nieco podobne, ked bola trosku starsia, zle doskocila zo schodov. Prve vysetrenie nic neukazalo, vratane rtg. Kedze sa vyse tyzdna stale stazovala na bolesti a na nohu nechcela stupat, isli sme opat k lekarovi a na rtg uz zlomenina bola vidiet. Niekedy sa totizto zlomenina ukaze na rtg az po 1-2tyzdnoch, kedy dojde v oblasti lomnej linie kosti ku odvapneniu a az vtedy sa lomna linia a teda aj zlomenina ukaze. Isla by som teda opat k lekarovi (chirurg, ortoped).

pe
autor
2. nov 2015

ok dievcata, dakujem, tak ja s nim radsej zajtra pojdem este raz ...

monicm
2. nov 2015

@pe Určite zbehni ešte raz k dr. Najstarší si "zlomil" ruku, išli sme na pohotovosť, na rtg. nebolo nič vidieť, ale lekár rozhodol, že to pôjde pre istotu do sadry, vraj pri deťoch do cca 5 rokov ťažko rozoznať malé zlomeniny v kĺbových oblastiach. Po týždni sme išli na kontrolu aj rtg a už bolo krásne vidieť zlomeninu.

seahorse27
3. nov 2015

@pe treba ist. Dcérke nohu na kontrole pre istotu znova presvietili, aj ked ju nič nebolelo už. Hlavný dôvod bol ale ten, ze stratili snímku z prvého vyšetrenia a druhý lekár, ktorý mal vtedy službu, to chcel radšej vidieť, aby nič nezanedbal. Mala to ok.

pe
autor
3. nov 2015

tak sme dnes boli na Kramaroch - na chirurgii, spravili mu zasa rontgen a nema tam nic, takze nikto nechapeme, preco to moje dieta nechce chodit a preco place, ze ho boli nozicka, ma to mat este v klude, mam mu to natierat a o tyzden uvidime, ak to neprejde mame prist zas na kontrolu...

monicm
3. nov 2015

@pe Tak možno sa len bojí, že ho to bude bolieť, resp. má "psychickú" bolesť.

hugoliasko
15. jún 2021

@pe dobry den, prosim vas, ak si pamatate ako to dopadlo s tou nozickou, po akom case zacal chodit? Ja mam teraz rovnaky problem. Dakujem

pe
autor
5. júl 2021

@hugoliasko no myslím že to aj mesiac trvalo kým začal chodiť...ale už som to potom nechala prirodzene a na neho už žiadne vyšetrenia ani maste...

hugoliasko
5. júl 2021

@pe dakujem, u nas to trvalo nakoniec asi 2 tyzdne