8 mesačný syn plače, keď ho vezme niekto iný na ruky

rencika8
26. dec 2014

Ahojte,prosím poradte. Mam 8mesačneho syna a keď ho vezme niekto iný na ruky hrozne plače a chce byť stále len pri mne. Robí to aj ked ho vezme niekto koho vidí pravidelne ,dokonca na jednu starku už len keď sa pozrie tak strašne plače. Mám pocit že tento jeho stav nastal peter druhom očkovaní. Mali ste niektorá podobný problem? Myslíte že to prejde alebo stým budeme mať problém?

pribinak
26. dec 2014

Separacna uzkost, prechadzaju tym vsetky deticky, u niektorych je to vyraznejsie ako u inych

misaelka
26. dec 2014

@rencika8 prosim ta len nepis ze to bolo po ockovani lebo za prve to je blbost a za druhe akurat sa tu zeny budu hadat.. tvoje dieta je vyvojovo v obdobi kedy vyzaduje viac tvoju pritomnost lebo zacina rozlisovat medzi najblizsimi clenmi rodiny a tymi s kt. sa styka menej to musi len prejst.

monicm
26. dec 2014

@rencika8 ako už písali,separačná úzkosť,pri staršom sme ju mali ako vyšitú,pri mladšom bola miernejšia.je to normálne,niekedy po roku to prejde (niekedy to trvá dlhšie,ale prejde to,raz určite).dávaj mu maximálny pocit istoty,ak nechce k niekomu ísť,nenúť ho,túľ si ho a on pochopí,že k tebe sa môže kedykoľvek vrátiť.chce to čas 🙂 🙂 🙂 a očkovaním to nemá vôbec nič spoločné.

rencika8
autor
26. dec 2014

@pribinak
@misaelka dakujem za info ale je možne že má takéto stavy už cca 3mesiace? do kedy to može ešte trvať? a čo sa týka toho očkovania ,pytala som sa na to aj pediatra a on mi na to povedal že to môže byt aj z toho

pribinak
26. dec 2014

@rencika8

Co sa tyka ockovania tak ja "odbornik" nie som, ale taka bojazlivost moze byt aj jeho povahova crta, jednoducho je taky placko a bojko, moze byt, ze to u neho potrva dlhsie, najma ak sa to prelina s obdobim ked mu idu zubky

rencika8
autor
26. dec 2014

@monicm dakijem za info a nemala si potom problém začleniť ich do kolektívu?

pribinak
26. dec 2014

Zaclenit do kolektivu? Prosim ta, tvoje babo ma 8 mes, za 2 roky moze byt z neho najvacsi bitkar na ihrisku

zk3
26. dec 2014

je to zrejme separacna uzkost,prirodzene vyvojove stadium deti.syncek Ta potrebuje a chce byt s Tebou.viem,ze to moze byt teraz pre Teba narocnejsie,ale svojou pritomnostou naplnas syncekove potreby.keby mali ostatni komentare,vysvetli raz,viackrat nema zmysel 🙂 nedavaj ho k nikomu inemu,ak sa mu to nepaci.potrebuje Teba,Ty mu davas pocit istoty.syncek je teraz na Tebe zavisly,a ked mu budes naplnat jeho citove potreby,vytvara sa tym zaklad,aby bol v buducnosti nezavisly clovek s krasnou vazbou na Teba,svoju mamu 🙂

monicm
26. dec 2014

@rencika8 presne tak,začlenenie do kolektívu bude až v cca 2,5 rokoch,deti sa dovtedy hrávajú vedľa seba,nie so sebou.a nebol problém,starší,ktorý mal horšiu separačnú úzkosť do škôlky nastúpil úplne v pohode a zo škôlky nechcel chodiť domov,chodili sme s plačom,čo mu tam bolo tak dobre,takže............. 😉 😉 😀 😀

a k tomu očkovaniu,súvis ma napadá len taký,že videl cudzieho človeka a stala sa mu krivda,mamka utíšila a tak sú "cudzí" ľudia "nebezpeční"

rencika8
autor
26. dec 2014

@pribinak ale ja by som sa chcela vratit skor do prace nie za dva roky....

sense
26. dec 2014

aj u nas nastala separacna uzkost v osmom mesiaci, chodila so mnou aj na wc v tom obdobi a proste vsade bola skoro nonstop na rukach u nas to preslo po mesiaci,

ci to bolo prave z ockovania no neviem, urcite by som nepripisovala hned vsekto negativne ockovaniu....lebo sa tu rozputa boj, o tom ze to bolo z ockovania a ake je ockovanie svinstvo

a co sa tyka zaclenenia tiez sa toho neboj, len treba pomaly ho na tvoje odchody a prichody ucit a dat mu cas aby si na to zvykol a nie zo dna na den, moja mala uz v tom obdobi chodila do jasiel na dva dni v tyzdni od pol roka, (ano som krkavcia matka podla niekt. ale co ked materska trva len 14tyzdnov kde zijem, a moj muz je len kuchar a nie lekar al. itckar). A tam problem nemala lebo to bolo pre nu zname prostredie.

Daj mu teraz co najviac lasky aj ked to je narocne na psychiku (hovorim za seba) ked je na tebe dieta pomaly 24hod nonstop prisate, ale ked nadobudne pocit ze ano mamka je tu vzdy pre mna a vzdy sa vrati tak ho to bude pomaly ustupovat....

rencika8
autor
26. dec 2014

@zk3
@monicm ďakujem vám baby veľmi pekne 🙂

pribinak
26. dec 2014

@rencika8 pozri si nieco o separacnej uzkosti, vacsinou sa okolo roku vytraca, vtedy zacina vacsina deti chodit samostatne a zacinaju byt prudko odvazne
Nikto ti nepovie, ze za mesiac to urcite prejde a on bude ok, mozno bude potrebovat dlhsi cas

orieska325
26. dec 2014

moj bol taky isty..treba vydrzat..kazdy do mna vrtal a teraz mam zlate decko..hlavne ked ho nieco bolelo alebo aj ked bol po ockovani,neries to prejde bud rada ze je zdravy daj mu svoju blizkost ked potrebuje. 😉

rencika8
autor
26. dec 2014

@orieska325 ved to že každý hlavne svokra s dcerou maju stale blbé poznamky aký je stale urevaný a že to vraj kvoli tomu že som sním malo medzi ludmi a to neni pravda pravidelne sa stretavam s mamičkami ale on ked je v kočiku tak toto nerobí ale oni prd vedia

kkati
26. dec 2014

u mojej dcérky to trvalo od 6mes. takmer do roka, okrem mňa a manžela sa jej nemohol nikto ani dotknúť. A najväčšiu averziu mala k svokre, ktorá sa jej samozrejme stále vnucovala, chcela ju brať nasilu, že si musí zvyknúť, že ju málo vidí (pritom to bolo každý víkend) a pod. A potom presne ako píšeš, len čo sme prišli k nim keď ju zbadala hneď rev. Ja som ju už potom nedávala nikomu. A keď mala 11mes. svokra bola mesiac preč a potom sa stretli až bolo zrazu všetko ok. Jednoducho to prešlo z týždňa na týždeň.
Mladší syn naopak do 1roka nemal žiadny problém, komu som ho dala tam bol. Začalo to až po 1.roku a trvalo do 1,5roka, nechcel už ani nikam chodiť, ani na ihrisko, k babkám, nikde.. A prešlo to postupne, mal 1r.a9mes. keď nastúpil do jaslí a plakal iba 1týždeň a len pri lúčení...teraz je tam už najväčší frajer 🙂

marcelatje
26. dec 2014

@rencika8 ja nie som zástancom očkovania tak ako sa u nás bežne prevádza, no toto mi príde trošku pritiahnuté za vlasy najmä kvôli tomu že dieťa je v období kedy sa objavuje separačná úzkosť ktorá je úplne normálna. Moje dieťa do dvoch rokov nechcelo byť s nikým iným okrem mňa a niektorých ľudí nemusí stále, medzi inými aj moju mamu 😅 😀 a ľudí pri ktorých revala o život teraz zbožňuje 😉 rešpektuj ho takého aký je a nenúť ho byť u niekoho kto sa mu momentálne nepozdáva 😉

velkacica
26. dec 2014

dieťa reve aj pri otcovi??

siska53
26. dec 2014

@rencika8 separacna uzkost. Normalka. To prejde. Objavuje sa prave okolo 8.m.

siska53
26. dec 2014

@rencika8 dat ho mozes..ale maloktore dieta sa pred 2.r.vie hrat s rovesnikmi.. Moja ma teraz 2,9m.a az teraz sa ako-tak uz vie zapojit do hier s bracekom. Ale s detmi vonku-rovesnikmi sa nehrava. A doteraz je na mna hrozne naviazana..ani s tatom velmi nechce byt. A uz to bolo lepsie,no stacila jedna choroba-obycko prechladnutie a zapal ucha a ma problem vydrzat s ludmi,s ktorymi predtym v pohode bola. Napriek tomu si myslim,ze sa o tie 2-3m. Zacleni do kolektivu lahsie ako jej bracek,ktory tam nastupil az ako 4,5r. A pri ktorom sme nejak separacnu uzkost velmi nepostrehli.

natiko79
26. dec 2014

Ja mám kamošku a tá má dcérku teraz už pomaly 12 ročnú slečnu,tá asi do jedného roka nikomu cudziemu na ruky ,mamina od nej nemohla ani na krok ona doslova ziapala,raz mi ju dala postrážiť tak na dve hodinky tá ich celé prehučala o potom od únavy zaspala.Teraz je z nej šikovná a smelá slečna žiadny mamin cecok alebo že bola nejako utiahnutá.

hradnapani
26. dec 2014

@rencika8 uplne normalne 😉 S ockovanim to nema absolutne nic spolocne. Moze to trvat este par peknych dlhych mesiacov ci aj viac, vyrastie z toho.

knihomolka2
26. dec 2014

@rencika8 u nas to trva doteraz a to ma dcera 19 mesiacov. A ockovana nebola

misaelka
26. dec 2014

@rencika8 tazko povedat dokedy ho to bude drzat...mozno stale ak je to nejaka zdedena vlastnost temperamentu

rencika8
autor
26. dec 2014

@velkacica nie ani pri otcovi

dollynkaa
26. dec 2014

@rencika8 moja toto robila do pol roka. Moja mama sa na nu ani pozret nemohla a pritom sme tam casto chodili. Zacala to robit v niak 2mesiaci a prestala pred cca mesiacom. Uz ju mozu aj iny chytit;)) kojis ho? Ja som prestala bo mi bolo povedane ze kohene deti su vacsinou take ale no newiem

rencika8
autor
26. dec 2014

@dollynkaa ano je kojený niekoľko krát denne a v noci sa budí každé cca 2hodky a nezaspí pokiaľ mu nedám prso. možno že aj preto sa stále tak často budí v noci... neviem ... niekedy som už ozaj zufala....

lienka2407
26. dec 2014

@rencika8 moj to iste v noci pokial mu nedam prsnik nezaspi,nie zeby bol hladny ale place prisaje sa a potom zaspi,pri cudzich ludoch tiez ako pises place ked nepozna,asi si tym musi prejst kazda matka,predsa len su s nami cele dni tak nedoveruju kazdemu 🙂

dollynkaa
26. dec 2014

@rencika8 anoo presne toto som mala aj ja. Hlavne tie noci ma ubijali tak som v 7mesiaci dala papa kojeniu a uz je pokoj. Spu celu noc a aj si ju uz moze zobrat hocikto a nereve. Teraz ma 9mesiacov

rencika8
autor
26. dec 2014

@dollynkaa a na miesto kojenia si mu robila um?