8 mesačný syn plače, keď ho vezme niekto iný na ruky

rencika8
26. dec 2014

Ahojte,prosím poradte. Mam 8mesačneho syna a keď ho vezme niekto iný na ruky hrozne plače a chce byť stále len pri mne. Robí to aj ked ho vezme niekto koho vidí pravidelne ,dokonca na jednu starku už len keď sa pozrie tak strašne plače. Mám pocit že tento jeho stav nastal peter druhom očkovaní. Mali ste niektorá podobný problem? Myslíte že to prejde alebo stým budeme mať problém?

lauricka
26. dec 2014

@rencika8 najdi si nieco o separacnej uzkosti...asi Ti to vela veci objasni. Ockovanie sa vini za vsetko mozne aj nemozne, ale toto asi fakt nebude ockovanim 😉 No a ked nechce, tak ho nedavaj, proste ho posluchnite, deti maju rozne fazy vyvoja, maju na to pravo.

dollynkaa
26. dec 2014

@rencika8 ja som ju tak postupne odstavovala cez den najprv UM potom ked uz som mala meneh mlieka tak aj na noc. Ale samozrejme este chvilku trvalo budila sa v noci ale v podstate uz som jej nedala prso ale caj a postupne sa uz prestala budit.a ja konecne spavam ,)))

katka1981
26. dec 2014

@rencika8, je to normalne, ma obdobie separacnej uzkosti. Zacina sa priblizne v 6.-7. mesiaci. Aj nas dcerka ho mala. Cakali sme navstevu, manzel sa siel osprchovat, ostrihal si vlasy, mala ho nespoznala a plakala, nechcela byt u neho. Ked sa uz ako tak otukala, manzel ju vzal, ja som sla do sprchy, vysla som s turbanom na hlave a zas nechcela mna, az kym som si nedala dole z hlavy turban. Netreba na dieta tlacit, prejde to. S tymto ockovanie urcite nic nema.

siska53
26. dec 2014

@rencika8 a spi s tebou? Ak nie,daj si ho k sebe a ani nebudes vediet,ze sa dojci. Moj sa nebudil (dojceny),ale okolo 8.-9.m.,sa obcas predsa zobudil.tak som ho preniesla k sebe,dala.prso a bolo. A pp odstaveni,ked sa nahodou stalo,ze sa prebral,siel ku mne a hned zaspinkal. To iste aj s dcerou som robila,ta sa zvykla do roka budit. Ked sa tak stalo,sla ku mne a zaspali sme obe a vstali az rano. Teraz ma 2,5r.a vlastne spava so mnou. Lebo ked je v postielke,tak sa zvykne zobudit,aj tak ide ku mne..a mne uplne staci,ze sa na wc budim ja...🙂
A ked bola mala prechladnuta,ci po ockovani,spala automaticky so mnou,ked potrebovala,tak cucala,len matne si na to spominam,ze tusim sa prisala.. Ale hlavne sa vyslovene nebudila a teda ani ja. Fakt aj teraz mi je lepsie,ked spi pri mne. A keby si aj odstavila,nemusi ti to priniest vytuzeny pokoj. Su deti,ktore sa budu busit aj tak..minimalne este zopar mesiacov.

katka1981
26. dec 2014

@rencika8, k tvojej otazke, dokedy to bude trvat. Ja som si myslela, ze to potrva mesiac 😀 Je to individualne ale moze to trvat aj do 5 rokov, ale neboj, nie v takejto tazkej podobe. Nesleduj cas, to je najvacsia chyba, ja som to robila tiez. Dieta sa neriadi kalendarom.

rencika8
autor
26. dec 2014

@siska53 nespí snami v posteli ale mam jeho postielku prisunutú k našej posteli a jednu mriežku som dala dole tak aj keď zaspava držím ho za rúčku. len teraz máme starosti lebo on sa už vie postaviť a keď nahodou niesom pri nom tak sa.postavý a ja sa bojím aby sa nejako neprevrátil tak aj ked ho ukladám na obed tak som vacsinou celý cas pri nom co sa bojím aby nespadol,aj to neviem ci je správne riešenie aby si na to nezvykol. on sa totiž obcas zobudí (niekedy aj s hrozným plačom) a keď vidí že som pri nom tak sa ukludní a znova zaspí. Je ale pravda ze ked bol mensí spaval snami v posteli a zobudil sa len raz niekedy dva krát na papanie....

rencika8
autor
26. dec 2014

@katka1981 to je pravda ze je to chyva že sledujem cas a hovorím si kolko to bude ešte trvať a hlavne keď mi povedia kamošky čo mame detičky približne rovnako stare že deti im prespia celú noc tak ak mám pravdu napisat už som si kvoli tomu aj poplakala...

katka1981
26. dec 2014

@rencika8, nasa ma 5,5 roka a malokedy prespi celu noc, ale nastastie uz vieme preco, ale to nie je vas pripad. A chapem tam, my sme mali obdobie kedy nam spala 30 minut za 24 hodin mesiac vkuse, alebo ked sa budila 3x za hodinu kazdu noc akoby mala budik nastaveny. A to ako mi funguje po tych rokoch pamat, to ti ani pisat nebudem, proste IQ mrazena ryba 😉

monicm
27. dec 2014

@velkacica hej,moji mali aj také,že nesmeli ako k tatinovu,bolo to kruté,ale prešlo to,nenútili sme,vždy som tam bola a postupne to prechádzalo.potom prišlo obdobie,že som sa nesmela ôpriblížiť" ja.aj to prešlo,ale to doslova bolelo (mňa ☹ ☹ ☹ )